Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2010., 16:19   #21
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma ne hvata to mene ovako, već kad krenem nešto naglo napraviti, recimo dohvatiti nešto, onda me uhvati grč.

A spazmolitici se daju ja mislim za drugu vrstu grčeva, za grčeve glatkih mišića (kod bubrežnih i žučnih kamenaca, menstruacije, kod grčeva crijevnih mišića i sl.)
pardon,moja greska
nisi navela gdje te hvataju grcevi,a ja sam automatski pitala,mislila sam da su negdje na podrucju glatke muskulature...

onda ubuduce bez naglih pokreta
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 13:04   #22
Dižem temu.
Jel netko ovu analizu radio u nekom privatnom lab. ili klinici. zbilja nemam vremena čekad pol godine i više na rezultate. Ako je jel ima možda podatak o cijeni roku dobivanja rezulatata itd.

Također vaše mišljenje ili iskustva o ovome:
Darkfield mikroskopska analiza žive kapi krvi
ili je to isto pouzdano kao i ono što twinlab radu u ljekarnama?
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 19:17   #23
leeloo, jesi li uspjela užicati tu uputnicu i odraditi pretragu? kaj si doznala?

i, kao i ana77, dižem temu da pitam gdje se to vadi privatno, koliko košta, koliko se čekaju nalazi... fala!
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 20:22   #24
Ma nisam još žicala, imam još neke pretrage koje moram obaviti već neko vrijeme i mislim da bi me sprašila dok prvo ne obavim to što moram.

Sumnjam baš i da ću uspjeti ižicati za sve, neke ciljane vitamine i minerale možda i da jer imam simptome koji se poklapaju sa deficitom nekih, ali cijeli niz sumnjam. Privatno se mogu povaditi ovi glavni, znam da neki u sklopu sistamatski povade (tipa kalcij, d vitamin i sl.)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 19:19   #25
dižem temu, ako ima kakve koristi.

ja bih isto išla privatno jer mi se ne da čekati dugo, a bojim se da mi je sve pošemereno. je li tko zna kako se cijene kreću u zagrebu?
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 01:34   #26
Također zainteresiran.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 16:55   #27
Određivanje nedostatka vitamina

Da li netko zna preko koje krvne pretrage se utvrđuje nedostatak vitamina u organizmu?

I drugo pitanje, postoji li pretraga koja otkriva štatne metale u organizmu?
maranta82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 14:03   #28
Podižem temu jer me zanima gdje bih mogao obaviti ovakvu pretragu, za splitsko područje. Vezano je za moguće metaboličke uzroke depresije.
Sweebero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:26   #29
u kojem laboratoriju u zg se može napraviti najkompletnija analiza vitaminsko mineralnog statusa?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 01:39   #30
Dižem temu iz mrtvih.

Di se ta pretraga može privatno obaviti u Rijeci?
unruly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:06   #31
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
u kojem laboratoriju u zg se može napraviti najkompletnija analiza vitaminsko mineralnog statusa?
Nisam kompetentna tvrditi je li to najkompletnija analiza u stručnom smislu, ali ja sam svoje pretrage (vitamini, minerali, hormoni..) obavila ovdje i mogu samo toplo preporučiti.
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 14:03   #32
Kmiček, koja je cijena i kako to izgleda, koliko traje, koliko se čekaju nalazi itd. Hvala
tabi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:48   #33
Dr. opće prakse mi je dala uputnicu za vađenje par vitamina: B12, folna kiselina i vitamin D.

Uputnica vrijedi 3 mjeseca i može se bez naručivanja otići u bolnicu bilo koji dan. Išla sam u Vinogradsku (biokemijski lab, pacijente primaju od 7-9h, rekli su mi da dođem natašte).

Dakle, otišla sam jedan dan (bez prethodnog naručivanja), došla oko 8h, dobila broj i čekala neko vrijeme u obližnjoj crkvi jer se brojevi ne pomiču prebrzo…nalaze sam dobila isti dan u 11:39h na mail.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2022., 16:14   #34
Upit

Može li LOM na zahtjev pacijenta dati uputnicu za pretrage kompletnog vitaminsko-mineralnog status ili se to mora obaviti privatno?
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2023., 14:25   #35
Quote:
free.thinkerica kaže: Pogledaj post
Može li LOM na zahtjev pacijenta dati uputnicu za pretrage kompletnog vitaminsko-mineralnog status ili se to mora obaviti privatno?
Podižem temu, tko može dati uputnicu za pretrage na vitamine, minerale i teške metale, i pretragu tolerancije na laktozu? Kako izgledaju pretrage?
__________________
emotions are like wild horses.
josipa_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2023., 08:35   #36
Kojom pretragom mogu vidjeti ne dastaju li mi određeni vitamini, minerali, hormoni i ostalo u tijelu?
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2023., 16:26   #37
Quote:
-.Toni.- kaže: Pogledaj post
Kojom pretragom mogu vidjeti ne dastaju li mi određeni vitamini, minerali, hormoni i ostalo u tijelu?
Laboratorijskom pretragom krvi
neki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2023., 09:36   #38
Quote:
neki7 kaže: Pogledaj post
Laboratorijskom pretragom krvi
Kompletnom krvnom slikom?
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2023., 09:49   #39
Quote:
-.Toni.- kaže: Pogledaj post
Kompletnom krvnom slikom?
Ne.
Ovo je KKS: https://breyer.hr/pretrage/sve-pretrage/kks

Za vitamine, minerale i hormone se vadi svaki parametar pojedinacno. Dakle posebno vitamin D, posebno B12, posebno svaki hormon stitnjace itd.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2023., 12:07   #40
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Ne.
Ovo je KKS: https://breyer.hr/pretrage/sve-pretrage/kks

Za vitamine, minerale i hormone se vadi svaki parametar pojedinacno. Dakle posebno vitamin D, posebno B12, posebno svaki hormon stitnjace itd.
KKS sam vadio i u redu je.

A to za vitamine jel mi može doktor opće prakse prepisat ili to privatno ide?
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.