Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 19:17   #1981
Moze li mi netko objasniti zasto nijedan seller koji ima opciju slanja iz Njemacke/Italije/Francuske/UK nece slati u HR iako smo u EU ?

https://www.aliexpress.com/item/2-di...7-f826190e1536

Kao npr.ovaj,u cemu je problem ?
emissary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 14:21   #1982
Zato što šengenska granica završava na Sloveniji i mi "jesmo" u EU ali i nismo. I još k tome koristimo kune a ne euro kao platnu valutu. Šengen je pravi pokazatelj tko je u EU. I uglavnom oni sami izabiru kamo će slati a kamo ne. To je njihovo pravo.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 14:25   #1983
Kada piše da šalju iz neke druge zemlje a ne samo iz Kine to je onda samo za stanovnike te zemlje npr UK, Australia i dr... Jer Hrvatska je za njih nebitan faktor sa 4 miliona stanovnika naspram jedne Australie, Italije, UK i dr
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:55   #1984
Nisam nikada naručivao sa Alija, pa samo da provjerim. Jednom kada se nešto naruči i plati tjt, nema carine? Ništa skupo, radi se o stvarčicama od po 30ak dolara komad.
__________________
You have to do what others won't, to achieve what others don't.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:28   #1985
Quote:
Mister RomantiQ kaže: Pogledaj post
Nisam nikada naručivao sa Alija, pa samo da provjerim. Jednom kada se nešto naruči i plati tjt, nema carine? Ništa skupo, radi se o stvarčicama od po 30ak dolara komad.
Isto ko i sa drugih shopova. Može i ne mora biti dodatnih troškova za stvari iznad 160 kn, ovisno o carini.
iscjelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:51   #1986
Quote:
Mister RomantiQ kaže: Pogledaj post
Nisam nikada naručivao sa Alija, pa samo da provjerim. Jednom kada se nešto naruči i plati tjt, nema carine? Ništa skupo, radi se o stvarčicama od po 30ak dolara komad.
msm da plačaš carinu za sve stvari iznad 20 i nešto dolara,možda čak i pdv,al nisam sigurna,jer postoje točne cifre koje su granice za to. bilo je prije par tjedana na tv-u o tome. sad se po novom plača i 15kn za svaki paket koji ti pošta dostavi(9kn ako je gift).
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:34   #1987
Pošiljke zanemarive vrijednosti do 160 kn- Oslobođeno od carine i PDV-a
Ne odnosi se na alkoholna pića, duhanske proizvode, parfeme i toaletne vode

Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti,odnosi se na komercijalne i nekomercijalne pošiljke, bez obzira na primatelja - Oslobođeno od carine; PDV se obračunava na pošiljke čija je vrijednost veća od 160kn
Oslobođenje se ne primjenjuje na alkoholna pića, parfeme i toaletne vode, duhan i duhanske proizvode

Pošiljke iznad 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti - Plaća se carina i PDV

Sve ovisi o našim djelatnicima, oni mogu i propustiti paket veće vrijednosti od 160 kn ovisno kolko imaš sreće

A ovo da se plaća pošti 15 i 9 kn prvi glas.
iscjelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:04   #1988
Dobio sam poziv za provedbu carinskog postupka, odnosno moram carini dostaviti potvrdu o vrijednosti paketa (račun, potvrdu o plaćanju ili nešto slično) koji je kod njih u roku od osam dana ili ga oni šalju nazad pošiljatelju. Eh sad, nisam nikada imao takvu situaciju pa me zanimaju savjeti onih koji imaju slična isustva?

Zanimljivo, jedna pošiljka mase 170g je stigla bez problema, ništa nisu pitali, dok je ova mase 180g zadržana na carini? Radi se o satu od kakvih 20ak dolara, dakle ništa vrijedno te sukladno propisima o carini pošiljka te vrijednosti je oslobođena carine i pdva (manje od 160kn).

Dakle, samo na mail adresu iz dokumenta ([email protected]) koji su mi poslali proslijedim narudžbu sa alija s vidljivim brojem pošiljke koji se podudara s brojem pošiljke na dokumentu i to je to?
__________________
You have to do what others won't, to achieve what others don't.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:57   #1989
Quote:
Mister RomantiQ kaže: Pogledaj post
Dobio sam poziv za provedbu carinskog postupka, odnosno moram carini dostaviti potvrdu o vrijednosti paketa (račun, potvrdu o plaćanju ili nešto slično) koji je kod njih u roku od osam dana ili ga oni šalju nazad pošiljatelju. Eh sad, nisam nikada imao takvu situaciju pa me zanimaju savjeti onih koji imaju slična isustva?

Zanimljivo, jedna pošiljka mase 170g je stigla bez problema, ništa nisu pitali, dok je ova mase 180g zadržana na carini? Radi se o satu od kakvih 20ak dolara, dakle ništa vrijedno te sukladno propisima o carini pošiljka te vrijednosti je oslobođena carine i pdva (manje od 160kn).

Dakle, samo na mail adresu iz dokumenta ([email protected]) koji su mi poslali proslijedim narudžbu sa alija s vidljivim brojem pošiljke koji se podudara s brojem pošiljke na dokumentu i to je to?
nemoj zaboraviti napisat PCP broj. priloži sa alija i sa paypala invoice i nema problema.
iscjelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:18   #1990
Paypala? Ali i PP?

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:32   #1991
Molila bih za savjet... Naručila sam cipele koje su se nažalost raspale... Kontaktirala sam sellera za povrat i uspjeli smo se nekak dogovoriti da mi vrati dio novaca.. Al nisam pokrenula dispute.. . Sad me seller traži da mu dam podatke od PayPala pa da mi izvrši povrat, al sam čitala da tak selleri znaju prevariti ljude. I sad ne znam dal da ipak pokrenem dispute i tak dođem do svojih novaca ili da riskiram sa PayPalom?
Unaprijed hvala.
Siari is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:38   #1992
Quote:
Siari kaže: Pogledaj post
Molila bih za savjet... Naručila sam cipele koje su se nažalost raspale... Kontaktirala sam sellera za povrat i uspjeli smo se nekak dogovoriti da mi vrati dio novaca.. Al nisam pokrenula dispute.. . Sad me seller traži da mu dam podatke od PayPala pa da mi izvrši povrat, al sam čitala da tak selleri znaju prevariti ljude. I sad ne znam dal da ipak pokrenem dispute i tak dođem do svojih novaca ili da riskiram sa PayPalom?
Unaprijed hvala.
Pa više gubiš ako mu ne daš PP nego tako. A i da te "prevari", otvoriš dispute, priložiš poruke gdje se vidi da te tražio PP i sliku svoga PP kao dokaz da ništa nije sjelo i onda će Ali vratiti cijeli iznos a ne dogovorenu polovicu. Znači, njemu ide na štetu ako te za*ebe...

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 00:45   #1993
Quote:
Siari kaže: Pogledaj post
Molila bih za savjet... Naručila sam cipele koje su se nažalost raspale... Kontaktirala sam sellera za povrat i uspjeli smo se nekak dogovoriti da mi vrati dio novaca.. Al nisam pokrenula dispute.. . Sad me seller traži da mu dam podatke od PayPala pa da mi izvrši povrat, al sam čitala da tak selleri znaju prevariti ljude. I sad ne znam dal da ipak pokrenem dispute i tak dođem do svojih novaca ili da riskiram sa PayPalom?
Unaprijed hvala.
A kako bi te mogao prevarit ako mu ti das mail od pay pala? Ne uplatit ti novce?

Vratit ces ih na ovaj il onaj nacin. Daj mu mail, vratit ce ti

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ango is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:22   #1994
Pozdrav svima, imam jedno praktično pitanje
Što se događa s odjećom/kozmetikom/ostalim kupljenom preka interneta koja ima isti ili sličan dizajn markiranim stvarima, ali nigdje na sebi nema logo, ili ima etiketu/oznaku nekog kineskog dućana? Podliježe li takva kupovina mogućnosti zadržavanja zbog fejkova/kopija, ili je za to važno da na sebi ima jasno vidljiv logo branda?
Shokira is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:30   #1995
Pozdrav!
Imam pitanje u vezi otkazivanja narudžbe. Naručio sam mobitel i skinut mi je iznos preko MC, ali dućan još nije napravio isporuku (Awaiting Shipment) skoro mjesec dana, znači još nije niti krenuo iz Kine. Narudžba će se automatski otkazati ako mi ga ne isporuče za 22 dana (Your order will be automatically cancelled if the seller fail to ship your order in 22 days). Da li se to misli da ga pošalju ili da mi stigne doma?
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:51   #1996
Danas sam napravila prvu kupnju na aliju. Kupila sam plavi vuneni kaput za jesen zimu.
Koštao je nekih 360 kuna, ima dobre recenzije.
Ovakav:


Nadam se da slika nije prevelika, postam s moba.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 12:50   #1997
Što znači extended processing time?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 13:36   #1998
To ti je vezano za vrijeme obrade narudžbe, ako ti se da čekati možeš nekima kad vidiš da nisu još obradili narudžbu pordužiti taj period.

Inače ovaj kaput će ti ocarinti ili šta već rade jer prelazi onu granicu od mislim 170 kn. Ja iz Kine ništa ne naručujem ako je preko 25 dolara, a i kod skupljih stvari trebalo bi gledati sellere koji imaju besplatan povrat stvari jer ako ti ne bude odgovaralo ili ako bude imalo nekakvu grešku (a ipak su to kinezi, pripremi se na sve ) dobivaš samo dio novca nazad, onoliko koliko se dogovorite ili šalješ robu nazad u Kinu naravno o svom trošku (nije baš jeftino)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 13:57   #1999
Quote:
Mister RomantiQ kaže: Pogledaj post
Nisam nikada naručivao sa Alija, pa samo da provjerim. Jednom kada se nešto naruči i plati tjt, nema carine? Ništa skupo, radi se o stvarčicama od po 30ak dolara komad.
Odakle ovo? Zašto se ne bi plaćalo? Već je nebrojeno puta bilo rečeno 160 kn. 30 eura je preko 160 kn. Naravno da ćeš platiti (ukoliko otvaraju paket).

Svaka čast za kupnju kaputa, imam stvarno veliko iskustvo kupovanja na Ebayu, Aliju kod Kineza, ali ja se ovo ne bih usudila. Sve super ako si zadovoljna slikama ljudi koji su stavili svoje slike i recenzije, držim fige da sve bude dobro, ali iskreno ja im za ništa ne bi tamo ostavila više od 100 kn, ne vrijedi (što se odjeće, obuće i tih stvari tiče)
Ango is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:19   #2000
Quote:
Ango kaže: Pogledaj post
Odakle ovo? Zašto se ne bi plaćalo? Već je nebrojeno puta bilo rečeno 160 kn. 30 eura je preko 160 kn. Naravno da ćeš platiti (ukoliko otvaraju paket).
U teoriji se plaća, no u praksi nerijetko tome nije tako. Konkretno, seller na pošiljku stavi manju vrijednost od stvarne, a s obzirom na težinu paketa od parsto grama u mojem slučaju paket se ne otvara. Problem nastaje kada seller ne stavi vrijednost paketa na pošiljku kao što sam naveo u primjeru gore. Naime, onda carina ne zna o kojoj se vrijednosti robe radi te ga zadržavaju do dokazivanja vrijednosti putem računa ili sl.
__________________
You have to do what others won't, to achieve what others don't.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.