Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 14:47   #621
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj bi bilo najbolje staviti 10-godišnji moratorij na donošenje bilo kakvih novih zakona, potpisivanje bilo kakvih međunarodnih ugovora i konvencija, tako da se ova zemlja stigne malo odmorit od ovog silnog "napretka".
Odavno ne pročitah bolji prijedlog.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:01   #622
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Prvo si tvrdio da se ne radi o pritisku ni prisiliti, sad kažeš da je "potrebna" (pretpostavljam, prisila). Odluči se.

Bračna savjetovališta su oblik pomoći na koji se bračni par odlučuje dragovoljno. Ogromna razlika.
Bračni par sa djetetom nije više samo bračni par.
Upravo zbog djeteta taj par mora proći savjetovalište jer dijete ne smije biti posljedica neodgovornosti svojih roditelja.

Kada ne bi bilo djece prvi bih bio protiv obaveznog savjetovanja.
Netko mora pomoći ako se može pomoći. Ako nema pomoći neka se rastave.
Ali treba pokušati. Zbog djece.
Ne zbog tebe ili mene.
splitman30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:12   #623
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Netko mora pomoći ako se može pomoći.
Apsolutno - ali, u brakovima savjetovanje postoji i sada. Poanta je u onome što se krije iza pojma "savjetovanje": tanka je crta između pomoći i (manje ili viđe suptilne) prisile. Kako bi to mogla/trebala izgledati "pomoć" onima koji ju izrijekom, i to obostrano, odbijaju?

Napisao sam već: sasvim prosječan psiholog i socijalni radnik nakon petnaest minutarazgovora mogu procijeniti ima li izgleda za promjenu odluke, a samim time i ima li smisla ikakvo daljnje savjetovanje. Parovima koji će "savjetovanje" iskoristiti za nastavak međusobnog jebanja majki, takvo je "savjetovanje" štetno, upravo i zbog dobrobiti djeteta.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:00   #624
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Apsolutno - ali, u brakovima savjetovanje postoji i sada. Poanta je u onome što se krije iza pojma "savjetovanje": tanka je crta između pomoći i (manje ili viđe suptilne) prisile. Kako bi to mogla/trebala izgledati "pomoć" onima koji ju izrijekom, i to obostrano, odbijaju?

Napisao sam već: sasvim prosječan psiholog i socijalni radnik nakon petnaest minutarazgovora mogu procijeniti ima li izgleda za promjenu odluke, a samim time i ima li smisla ikakvo daljnje savjetovanje. Parovima koji će "savjetovanje" iskoristiti za nastavak međusobnog jebanja majki, takvo je "savjetovanje" štetno, upravo i zbog dobrobiti djeteta.
Upravo si naveo razlog zasto mora biti obavezno. Roditelj koji ne zeli vidjeti drugog roditelja ni pod razno pa cak ni na savjetovanju sadi klicu nezdravog odgoja djetetu. Upravo zato treba savjetovanje. Ok zelite se rastati,ali ne vodite rat preko djecjih leđa.
splitman30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:43   #625
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Upravo si naveo razlog zasto mora biti obavezno. Roditelj koji ne zeli vidjeti drugog roditelja ni pod razno pa cak ni na savjetovanju sadi klicu nezdravog odgoja djetetu. Upravo zato treba savjetovanje. Ok zelite se rastati,ali ne vodite rat preko djecjih leđa.
samo što ti ne razumiješ da se ovdje uopce ne radi o ovome niti da ovo ikako moze pomoci djetetu.
Imas sasvim izokrenutu logiku u biti.
Centrar za socijalnu skrb ima obvezu reagirati u slucaju da se djete zanemaruje ili sl. - razvod nema nikakve veze s time. Dapace -ovakav sistem bi doveo do samo jos vece frustriranosti roditelja, tj. muza i zene koji se razvode i to bi samo jos negativnije utjecalo na dijete. da ne govorim da ljudi koji se sudski razvode u velijoj vecini slucajeva niti ne zive skupa vec neko vrijeme prije razvoda i sam razvod je samo ozakonjenje vec postojeceg stanja. Tvoja logika u praksi i realnosti naprosto ne prolazi i nema previse veze sa realitetom.

(u biti bi tvoja logika donekle imala smisla ako stvari postavis tako da je za dijete bolje i zdravije da zivi s oba roditelja bez obzira na njihove odnose i opcenito koliko su naruseni odnosi unutar obitelji...)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:19   #626
Da je predlagatelju zakona cilj smanjenje utjecaja rastave na dijete, ostavio bi u zakonu Roditeljski plan koji je služio upravo tome - da se roditelji nekako sami dogovore oko buduće skrbi o djeci.

Ali u prijedlogu zakona roditeljski plan ne postoji. Znači, ukida se nešto što je davalo odlične rezultate i stvarno je bilo u interesu djece. Zašto se ukida?

Predloženo savjetovanje nema za cilj dogovor roditelja oko skrbi o djeci nakon razvoda nego samo mirenje supružnika. Odluke oko skrbi o djeci ponovno su prebačene na sud.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:35   #627
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
samo što ti ne razumiješ da se ovdje uopce ne radi o ovome niti da ovo ikako moze pomoci djetetu.
Imas sasvim izokrenutu logiku u biti.
Centrar za socijalnu skrb ima obvezu reagirati u slucaju da se djete zanemaruje ili sl. - razvod nema nikakve veze s time. Dapace -ovakav sistem bi doveo do samo jos vece frustriranosti roditelja, tj. muza i zene koji se razvode i to bi samo jos negativnije utjecalo na dijete. da ne govorim da ljudi koji se sudski razvode u velijoj vecini slucajeva niti ne zive skupa vec neko vrijeme prije razvoda i sam razvod je samo ozakonjenje vec postojeceg stanja. Tvoja logika u praksi i realnosti naprosto ne prolazi i nema previse veze sa realitetom.

(u biti bi tvoja logika donekle imala smisla ako stvari postavis tako da je za dijete bolje i zdravije da zivi s oba roditelja bez obzira na njihove odnose i opcenito koliko su naruseni odnosi unutar obitelji...)
A ti ne shvacas da imati dijete znaci imati odgovornost,koja je iznad ega i prkosa pojedinog bracnog partnera.
Roditelj koji odbija savjetovanje odbija i odgovornost,i vazniji mu je svoj ego.
Nitko nikoga nece prisiljavati na brak,ali ce ih se upozoriti da imaju odgovornost prema djetetu,a rat roditelja nije odgovornost. To je neodgovornost.

Dijete ima pravo na razuman i human odnos prema njemu.
splitman30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:45   #628
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Kakva vanbračna zajednica ? To ti više ne postoji. Kao ni bračna.
Dok se ljudi prepucavaju o obitelji, tko jest, tko nije, majstori ukinuše brak u potpunosti.

U novom zakonu izvanbračne i bračne zajednice bit će izjednačene, ima dosta izmjena oko posvojenja, mijenjaju se i tzv. tablice alimentacija!



Hoće li izvanbračne i bračne zajednice u potpunosti biti izjednačene te hoće li moći posvajati djecu po istim uvjetima?

- Hoće.
Pa to je tako uređeno već sa ObZ 2015. Znači stanje ostaje isto.
IuliusCaesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:59   #629
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
A ti ne shvacas da imati dijete znaci imati odgovornost,koja je iznad ega i prkosa pojedinog bracnog partnera.
a da malo sidjes sa oblaka "pravednosti" na kojem se valjda vidis? Od kuda ti ideja da nemam djece i da ne znam sto to znaci?

Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Roditelj koji odbija savjetovanje odbija i odgovornost,i vazniji mu je svoj ego.
Nitko nikoga nece prisiljavati na brak,ali ce ih se upozoriti da imaju odgovornost prema djetetu,a rat roditelja nije odgovornost. To je neodgovornost.

Dijete ima pravo na razuman i human odnos prema njemu.
ne pricaj budalastine. tvoja prica je nacelno ok, ali djeluje samo u teoriji, ali u praksi ne ..(i to u 90% slucajeva). Morao bi prvo shvatiti da bracno savjetovanje nema u biti veze s djecom, vec sa odnosom dvoje odraslih ljudi. Takodjer, kada vec dodje do razvoda -supruznici uglavnom vec ne zive skupa neko vrijeme, a u pravom braku nisu mjesecima (vrlo cesto i godinama). Postaviti stvari na nacin na koji ih ti postavljas je negacija realnosti. Samo nametnuto savjetovanje u velikom broju ovakvih slucajeva dovodi do jos veceg stupnja frustracije i to se neminovno odrazava i na djete. Zelim reci da ovakav nacin vise steti djeci nego sto koristi, a to sto bi roditelji trebali biti odgovorniji je naravno istina, ali i sasvim nepovezano sa ovakvim tipom "savjetovanja".
Ti bi u biti nametnuo nesto jer ti to vidis kao neki ideal, ali bi sasvim zanemario da je to totalni kontraefekt u barem 8 od 10 slucajeva...

I sto ti tocno znaci odgovornost prema djeci? Znam da se neces sloziti, ali razvod je u dosta slucajeva upravo to - pokazivanje odgovornosti i prema djetetu (i prema sebi samome) i priznnanje da za samo djete nije dobro da zivi u "otrovnoj" okolini.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:38   #630
Silno me žalosti izbor Selanca za suca ustavnog suda, moje mišljenje je da će biti pristran kod odlučivanja pitanja ravnopravnosti spolova
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:11   #631
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Silno me žalosti izbor Selanca za suca ustavnog suda, moje mišljenje je da će biti pristran kod odlučivanja pitanja ravnopravnosti spolova
po mom, on je dokaz da uz placeno lobiranje JL-u i Telegramu mozes doci i do pozicije ustavnog suca
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:25   #632
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Pa to je tako uređeno već sa ObZ 2015. Znači stanje ostaje isto.
Znam, ali to je zakon koji je Opačićka silom nametnula kada joj je "životno djelo" palo na ustavnom sudu.
Ovaj bi ipak trebao biti malo bolje pripremljen.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:15   #633
U Hrvatskoj heteroseksualci vode žestoku borbu da ne postanu homoseksualci.
Zakon im nije dovoljno sigurna zaštita nego jedino Ustav.
Hvala ti bože na Ustavu jer da nema njega danas bi imao dečka.
Hvala i na 700.000 boraca koji su olakšali državni budžet za milijune kuna da dokažu da su u heteroseksualnom braku.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:46   #634
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Znam, ali to je zakon koji je Opačićka silom nametnula kada joj je "životno djelo" palo na ustavnom sudu.
Ovaj bi ipak trebao biti malo bolje pripremljen.
imao sam dovoljno vremena procitati 'Kritiku Ustavnog suda na Obiteljski zakon' koja je bila na nekih... 200+ strana..

da sam ministar i da mi 4 pravna fakulteta toliko sustavno popljuju zakon, samoranio bi se...
ali ok, to je SDP, ne bi od njih niti ocekivao nesto kvalitetno...

uglavnom, pogledao sam prijedlog novog zakona, pa sam nasao neke vece gafove od ove 'definicije obitelji' koja je po mom samo prasina u oci..
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:27   #635
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Silno me žalosti izbor Selanca za suca ustavnog suda, moje mišljenje je da će biti pristran kod odlučivanja pitanja ravnopravnosti spolova
Što znači biti pristran? Pa svaki sudac bazira odluku na svom vlastitom mišljenju. Svaki sudac je "pristran". Sebi i svojim shvaćanjima.
IuliusCaesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:33   #636
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Znam, ali to je zakon koji je Opačićka silom nametnula kada joj je "životno djelo" palo na ustavnom sudu.
Ovaj bi ipak trebao biti malo bolje pripremljen.
Slažem se.

Samo sam napomenuo da su ove zadnje izmjene u nacrtu - izmjene u odnosu na raniji nacrt, a vraćanje (zadržavanje) onoga iz ObZ '15.
IuliusCaesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:18   #637
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
imao sam dovoljno vremena procitati 'Kritiku Ustavnog suda na Obiteljski zakon' koja je bila na nekih... 200+ strana..

da sam ministar i da mi 4 pravna fakulteta toliko sustavno popljuju zakon, samoranio bi se...
ali ok, to je SDP, ne bi od njih niti ocekivao nesto kvalitetno...

uglavnom, pogledao sam prijedlog novog zakona, pa sam nasao neke vece gafove od ove 'definicije obitelji' koja je po mom samo prasina u oci..
Da ne pričamo o tome da u ovom trenutku zapravo nije jasno koja verzija Obiteljskog zakona je važeća za postupke koji su u međuvremenu pokrenuti.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:09   #638
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Da ne pričamo o tome da u ovom trenutku zapravo nije jasno koja verzija Obiteljskog zakona je važeća za postupke koji su u međuvremenu pokrenuti.


Pa, kako je Opacickin zakon ukinut (ne samo jedna njegova odredba, nego cijeli zakon, sto Ustavni sud rijetko kad radi), onda onaj prije njega...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 18:57   #639
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Pa, kako je Opacickin zakon ukinut (ne samo jedna njegova odredba, nego cijeli zakon, sto Ustavni sud rijetko kad radi), onda onaj prije njega...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Na snazi je dorađeni OZ jer je M. Opačić nakon suspenzije prve verzije predložila drugu. Skoro jednaku.
Stari je vrijedio u međuvremenu.


https://www.tportal.hr/vijesti/clana...zakon-20150603
__________________
Earth is the insane asylum for the universe.
trnoruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:50   #640
Ovo nisam znao... i taj 'novi’ zakon je skoro isti kao stari?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.