Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 22:53   #1061
Čučnjevi sa opterećenjem (dakle šipka+utezi na šipki) koliko je to dobro za izgrađivanje guze i nogu? Čisto me zanimaju iskustva koje ste vježbe kombinirali kod izgradnje/zatezanja guza i bedara.

Počinjem nakon nekog vremena i stanke ponovo trenirati, s time da sam odlučila malo više se upustit u treninge sa utezima što prije nisam radila, a s obzirom da mi je trenutno cilj ojačati i utegnut guzu i noge (bedra) zanimalo me da li su vježbe poput čučnjeva sa opterećenjem dobar izbor?
 
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 00:50   #1062
Quote:
cd-doll kaže: Pogledaj post
Čučnjevi sa opterećenjem (dakle šipka+utezi na šipki) koliko je to dobro za izgrađivanje guze i nogu? Čisto me zanimaju iskustva koje ste vježbe kombinirali kod izgradnje/zatezanja guza i bedara.

Počinjem nakon nekog vremena i stanke ponovo trenirati, s time da sam odlučila malo više se upustit u treninge sa utezima što prije nisam radila, a s obzirom da mi je trenutno cilj ojačati i utegnut guzu i noge (bedra) zanimalo me da li su vježbe poput čučnjeva sa opterećenjem dobar izbor?
Naravno da je!

Čučanj, iskorak, step up s utezima i po meni definitivno najbolja je hip thrust s utezima. To jednostavno gradi guzičetinu!

__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:19   #1063
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Naravno da je!

Čučanj, iskorak, step up s utezima i po meni definitivno najbolja je hip thrust s utezima. To jednostavno gradi guzičetinu!

Ajme hvala puno! Sad se odmah još bolje osjećam.
 
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:49   #1064
Quote:
cd-doll kaže: Pogledaj post
Čučnjevi sa opterećenjem (dakle šipka+utezi na šipki) koliko je to dobro za izgrađivanje guze i nogu? Čisto me zanimaju iskustva koje ste vježbe kombinirali kod izgradnje/zatezanja guza i bedara.

Počinjem nakon nekog vremena i stanke ponovo trenirati, s time da sam odlučila malo više se upustit u treninge sa utezima što prije nisam radila, a s obzirom da mi je trenutno cilj ojačati i utegnut guzu i noge (bedra) zanimalo me da li su vježbe poput čučnjeva sa opterećenjem dobar izbor?
Čučanj i njegove varijacije (stražnji, prednji, bugarski...)
Deadlift i njegove varijacije (konvencionalni, sumo, rumunjski, jednonožni...)

Ne samo da je dobro za gradnju guze i nogu, nego je to i najbolji način.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:11   #1065
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Čučanj i njegove varijacije (stražnji, prednji, bugarski...)
Deadlift i njegove varijacije (konvencionalni, sumo, rumunjski, jednonožni...)

Ne samo da je dobro za gradnju guze i nogu, nego je to i najbolji način.
Hvala na savjetu! Proučit ću malo i bacam se na projekt guza!
 
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:27   #1066
Nemoj samo guzicu. Kad već treniraš, treniraj cijelo tijelo.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:40   #1067
Ma oko guze i bedara imam najviše posla pa se na to fokusiram, ali naravno da i ostatak radim. Ponajviše radim na tome da ojačam ruke jer sam slaba dosta, povećam kondiciju i zategnem što se da zategnut.
 
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:45   #1068
Quote:
cd-doll kaže: Pogledaj post
Čučnjevi sa opterećenjem (dakle šipka+utezi na šipki) koliko je to dobro za izgrađivanje guze i nogu? Čisto me zanimaju iskustva koje ste vježbe kombinirali kod izgradnje/zatezanja guza i bedara.

Počinjem nakon nekog vremena i stanke ponovo trenirati, s time da sam odlučila malo više se upustit u treninge sa utezima što prije nisam radila, a s obzirom da mi je trenutno cilj ojačati i utegnut guzu i noge (bedra) zanimalo me da li su vježbe poput čučnjeva sa opterećenjem dobar izbor?
Tu nemres pogresit. To je jedan od najboljih vjezbi ikada.
Cehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:05   #1069
Quote:
cd-doll kaže: Pogledaj post
Ma oko guze i bedara imam najviše posla pa se na to fokusiram, .....
Tu će više dijeta dati rezultata.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:30   #1070
Ova prva mi je najdraža vježba za guzu, no zanima je mišljenje znalaca, je li malo opasno za leđa?
https://youtu.be/WA7Bc_KBJoA
Iva Ivancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:45   #1071
Nije opasno. Čak jača core, brijem da tu i trbušnjaci rade. Ali bez nekog dodatnog opterećenja mi se čini malo prelagana, zar ne?
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:49   #1072
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Nije opasno. Čak jača core, brijem da tu i trbušnjaci rade. Ali bez nekog dodatnog opterećenja mi se čini malo prelagana, zar ne?
Ne radim vježbe s utezima, i moram reći da mi je od svih "jednostavnijih" vježbi- ovo najbolja i vide se rezultati.
Iva Ivancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:07   #1073
To je odlična vježba, ali ženska u videu jako loše izvodi tu vježbu, koristi momentum tokom cijelog pokreta, dakle ne kontrolira pokret, i ne radi puni opseg pokreta.

S time da bi idealno bilo i da dodatno izometrički kontrahira stražnjicu kada je stražnjica u gornjem položaju.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 07:35   #1074
Quote:
Iva Ivancica kaže: Pogledaj post
Ne radim vježbe s utezima, i moram reći da mi je od svih "jednostavnijih" vježbi- ovo najbolja i vide se rezultati.
Zasto pitas kad hoces samo da ti se potvrdi to sto si vec odlucila?

Jeste dobra vjezba ali kako je navedeno izvedba u videu nije OK. Probaj da ne koristis momentum, da radis cijeli opseg pokreta, pa onda za kraj da radis ili izdrzaj u gornjem polozaju ili pulses. Npr. odradis 30 reps pa 30 sec izdrzaj u gornjem polozaju, ili odradis 30 full reps+30 pulses. To kao dio circuit od 3 runde npr. Pa da vidis kako gori zadnjica.

Nego je li imas neki poseban razlog zasto ne radis sa utezima? Ili bar da ubacis neku drugu alatku tipa resistance band, stability ball i slicno? Jer sa bodyweight ces prije ili kasnije doci do toga da nema napretka, ovo sad sto vidis rezultate su beginner gains.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:57   #1075
Quote:
cd-doll kaže: Pogledaj post
Ma oko guze i bedara imam najviše posla pa se na to fokusiram, ali naravno da i ostatak radim. Ponajviše radim na tome da ojačam ruke jer sam slaba dosta, povećam kondiciju i zategnem što se da zategnut.
http://www.exrx.net/WeightTraining/Myths.html
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:02   #1076
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
To je odlična vježba, ali ženska u videu jako loše izvodi tu vježbu, koristi momentum tokom cijelog pokreta, dakle ne kontrolira pokret, i ne radi puni opseg pokreta.

S time da bi idealno bilo i da dodatno izometrički kontrahira stražnjicu kada je stražnjica u gornjem položaju.
Hvala na savjetu
Quote:
alek kaže: Pogledaj post
Zasto pitas kad hoces samo da ti se potvrdi to sto si vec odlucila?

Jeste dobra vjezba ali kako je navedeno izvedba u videu nije OK. Probaj da ne koristis momentum, da radis cijeli opseg pokreta, pa onda za kraj da radis ili izdrzaj u gornjem polozaju ili pulses. Npr. odradis 30 reps pa 30 sec izdrzaj u gornjem polozaju, ili odradis 30 full reps+30 pulses. To kao dio circuit od 3 runde npr. Pa da vidis kako gori zadnjica.

Nego je li imas neki poseban razlog zasto ne radis sa utezima? Ili bar da ubacis neku drugu alatku tipa resistance band, stability ball i slicno? Jer sa bodyweight ces prije ili kasnije doci do toga da nema napretka, ovo sad sto vidis rezultate su beginner gains.
"Potvrdi sto sam vec odlucila", pa mrtvo dizanje i sl. vjezbe ne zelim raditi jer me je previse strah ozljede leđa.
Lopta je svakako dobrodošla, potrudit cu se i nju ubaciti.
Iva Ivancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:17   #1077
Zbog čega strah od ozljede leđa? Imaš problema s njima?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:32   #1078
Deadlift je dobar ali moras uvijek imat ravna ledja i uvijek u stoju kao malo naguzeno.
To je vjezba na ledja, lozu i hamstringe sekundarno. I gluteus.
Cehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:31   #1079
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Zbog čega strah od ozljede leđa? Imaš problema s njima?
Quote:
Cehinja kaže: Pogledaj post
Deadlift je dobar ali moras uvijek imat ravna ledja i uvijek u stoju kao malo naguzeno.
To je vjezba na ledja, lozu i hamstringe sekundarno. I gluteus.
Imaju mi članovi obitelji, jedan baš zbog tih vježbi, pa kad vidim koliko dugo sad ima zbog toga probleme, nekako mislim da se ne isplati rizika...
Iva Ivancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:58   #1080
Quote:
Iva Ivancica kaže: Pogledaj post
Imaju mi članovi obitelji, jedan baš zbog tih vježbi, pa kad vidim koliko dugo sad ima zbog toga probleme, nekako mislim da se ne isplati rizika...
Mozes se povrijediti i bodyweight vjezbama. A mozes i razviti probleme s kraljeznicom zbog nevjezbanja.

Nije rjesenje izbjegavati vjezbu nego je raditi pravilno sa odgovarajucim opterecenjem.

Jos jednom, sa bodyweight vjezbama se moze puno toga napraviti (imas npr jako dobru knjigu You are your own gym, ima i video cini mi se) ali ces prije ili kasnije zapeti na necemu jer tezu vjezbu ne mozes napraviti a laksa varijanta vise ne daje rezultate. Ne treba puno vjezbanja da dodjes do toga da 300 obicnih bodyweight cucnjeva ni ne osjetis, a da pistol jos ne mozes napraviti.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.