Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 17:10   #2081
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Tak ti je to kad svi žele bit u centru za 200 € s kućnim ljubimcem. Centar, kućni ljubimci i tramvaj koštaju. Možeš živjet u Sesvetama za 100 € s režijama. Puno ljudi je preživjelo i na rubu grada.
Da si procitao moj post stranicu prije nije bas da je limit malen.
I imam psa manjeg od macke.

i nemoj mi uporedivati Berlin sa jednim Zagrebom, please.
Ne zato sto je Berlin drugi najveci gradu Europi i ima vise od 3 milje stanovnika i jedan je od najpozeljnijih destinacija (uz muenchen) svakog gradana lijepe nase i jos uz to zivotni standrad je puno visi od ovoga u ZG.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:04   #2082
Kako se odjavljuje najmoprimac na mup-u, prebivalište?
Da li najmodavac mora ići i koja je procedura?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:52   #2083
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Kako se odjavljuje najmoprimac na mup-u, prebivalište?
Da li najmodavac mora ići i koja je procedura?
Kako misliš? Ne možeš nekog odjaviti. Kao da ti otac ode u MUP i kaže da ne živiš više s njim i da ti promjene adresu na osobnoj.

Ako misliš na prijavu - mora ići vlasnik nekretnine.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:19   #2084
Quote:
Liberata kaže: Pogledaj post
Kako misliš? Ne možeš nekog odjaviti. Kao da ti otac ode u MUP i kaže da ne živiš više s njim i da ti promjene adresu na osobnoj.

Ako misliš na prijavu - mora ići vlasnik nekretnine.
Ali zar će oni ostati prijavljeni na mojoj adresi kad isele?
Koja je procedura te odjave, oni odlaze svojevoljno, samo me zanima kako da im se odjavi prebivalište.
Da li sami to trebaju napraviti ili najmodavac to obavlja?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:21   #2085
Sami će to napraviti kad se prijave na drugu adresu
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:37   #2086
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Kako se odjavljuje najmoprimac na mup-u, prebivalište?
Da li najmodavac mora ići i koja je procedura?
To se mora platiti.

Napisati na komad papira da X.Y. i Z.Y. na toj adresi više ne žive i predati na policiji uz taksenu markicu od 20 kuna.

Ubrzo će na adresu doći policajac da provjeri da li je to istina, utvrdi li točnost tim osobama će biti poništena osobna iskaznica iz razloga jer u njoj piše netočan podatak o adresi stanovanja.

Ne postoji rok i obveza najmodavca da to uopće napravi. Ja moram odjaviti jednu četveročlanu obitelj, ne žurim se.
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:45   #2087
Quote:
nsut kaže: Pogledaj post
To se mora platiti.

Napisati na komad papira da X.Y. i Z.Y. na toj adresi više ne žive i predati na policiji uz taksenu markicu od 20 kuna.

Ubrzo će na adresu doći policajac da provjeri da li je to istina, utvrdi li točnost tim osobama će biti poništena osobna iskaznica iz razloga jer u njoj piše netočan podatak o adresi stanovanja.

Ne postoji rok i obveza najmodavca da to uopće napravi. Ja moram odjaviti jednu četveročlanu obitelj, ne žurim se.
I koliko puta će policajac ponovo dolaziti jer neće zateći nikoga u stanu ?
A zamisli da imaš neke koje traži policija iz bilo kojeg razloga, a oni su i dalje prijavljeni kod tebe ?
MaestroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:03   #2088
Quote:
MaestroD kaže: Pogledaj post
I koliko puta će policajac ponovo dolaziti jer neće zateći nikoga u stanu ?
A zamisli da imaš neke koje traži policija iz bilo kojeg razloga, a oni su i dalje prijavljeni kod tebe ?
Sposoban policajac će sve odraditi u jednom danu, uzeti izjave najmodavca i par susjeda.

Još je lako za policiju, zamisli da najmoprimac ima ovrhu i da dođe sudski ovršitelj da pljeni imovinu iz prostorije na kojoj je prijavljen?
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:05   #2089
Najam stana

Pozdrav,

dečko i ja tražimo stan. Mladi smo (relativno on 31, ja 27), on radi, ja studiram (zadnja godina) i radim. Nepušači smo, iznimno uredni (časna riječ) i tražimo stan za cca 350€ + režije. Imamo jako puno svog namještaja pa bi nam odgovaralo i da je stan polunamješten. Molimo ako netko ima dobru/ozbiljnu ponudu da mi se javi u pm. Unaprijed zahvaljujem
CooperM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:00   #2090
Quote:
nsut kaže: Pogledaj post
Sposoban policajac će sve odraditi u jednom danu, uzeti izjave najmodavca i par susjeda.

Još je lako za policiju, zamisli da najmoprimac ima ovrhu i da dođe sudski ovršitelj da pljeni imovinu iz prostorije na kojoj je prijavljen?
Najmodavac je u drugom gradu, podstanari su samozatajni, nitko od susjeda ni nezna kako se zovu. Pade priča.

Plijeni imovinu koja nije njihova ili sa sigurnošću ne može utvrditi čije je što. To ipak nebi išlo.
MaestroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:53   #2091
Pozdrav,

Sta bi mogao traziti od najamnine za skockani dvoiposobni stan na Ruzmarinci ?
70m2 , 2 spavace , dnevna...
djanikeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:01   #2092
Quote:
djanikeda kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Sta bi mogao traziti od najamnine za skockani dvoiposobni stan na Ruzmarinci ?
70m2 , 2 spavace , dnevna...
fali ti hrpa info:
di je, kakav je namjestaj, kakva zgrada i sl.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:50   #2093
Quote:
djanikeda kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Sta bi mogao traziti od najamnine za skockani dvoiposobni stan na Ruzmarinci ?
70m2 , 2 spavace , dnevna...
Vidjeti cijene sličnih stanova na njuškalu i izračunati cijenu po m2, te potom taj iznos pomnožiti sa svojom kvadraturom
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:23   #2094
Ma nikog ne dira kvadratura kad se renta
Vidi slicne stanove i to je to
Ocijeni jer tvoj bolji ili losiji, stavi visu cijenu, pa ju lako spustis
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:54   #2095
Točno.
Ja sam za svoj dobio cca 80€ više nego identični stanovi u istom kvartu iste kvadrature. Izbacio Titove slike , malo pofarbao, stavio nove krevete i madrace, ništa posebno, i za 3 dana je iznajmljen. BIo bi i za jedan dan, ali tako je pao grah.
MaestroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:36   #2096
Kako izvesti naplatu troškova (najamninu i režije) ako najmoprimci odlaze npr. 10-tog u mjesecu, a ne 1-og? Naplatiti 1/3 svega? Kako poreznoj uplatiti porez za taj mjesec? Pretpostavljam da će porezna na temelju Otkaza o najmu izračunati koliko poreza platiti za taj zadnji mjesec.
Neznam kako s režijama? Stan je iznajmila firma pa im ne mogu poslati 1/3 računa kad račun meni stiže cijeli, a vjerujem da ni oni ne mogu pravdati plaćanje samo dijela računa, ili mogu?
Ako netko ima slično iskustvo, molim podijelite...
Sad mi je to baš komplikacija.
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:16   #2097
Za porez sigurno znam da moras cijeli platiti za taj mjesec.
I ne zaboravi prijaviti u poreznu da su otisli.
A za rezije napravi obracun po stanju na taj dan kad izlaze i daj im racun.
Najamnine im naplati trecinu ak idu 10.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:44   #2098
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Za porez sigurno znam da moras cijeli platiti za taj mjesec.
I ne zaboravi prijaviti u poreznu da su otisli.
A za rezije napravi obracun po stanju na taj dan kad izlaze i daj im racun.
Najamnine im naplati trecinu ak idu 10.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Jedino struju mogu obračunati po realnoj potrošnji, stanju brojila pri preuzimanju stana. Sve ostalo je na mjesečnoj bazi: grijanje preko toplane (nema vlastitog brojila, ukupna potrošnja zgrade dijeli se na kvadrate stana), voda/komunalije isto nema brojila, nego se dijeli među stanarima, internet i HRT isto (mjesečni obračun). Ali tu mi je dodatna teškoća jer je najmoprimac firma pa valjda moraju za sva plaćanja imati pravdanje - vjerujem da bi se s privatnim osobama lakše dogovorila.
A to da poreznoj moram platiti puni iznos iako će najmoprimci meni samo trećinu najamnine, gdje je tu logika. Je li to stvarno tako?
Kako je u kod drugih u praksi?
Možda se ide uvijek na cijeli mjesec? Ako netko želi prije otići, svejedno platiti do kraja tog mjeseca? Isto ne zvuči fer prema njima, ali....
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:14   #2099
Za porez sigurno znam, tako su meni obracunavali. I ako ih prijavis od 20. npr. , opet placas za cijeli mjesec.
A jednom sam patila porez iako je stan bio prazan, jer nisam javila do zadnjeg dana u mjesecu u poreznu da ce biti prazan iduci mjesec.
Da su barem na Gazdu toliko pazili poreznici

Ne znam za ovo s toplanom, pokusaj prvo s njima vidjeti kako ti mogu platiti.
Ja sam jednom imala firmu u najmu, iznajmili su za radnike, ali ja mogu sve rezije po brojilima obracunati.

Nadam se da ce ti se javiti netko tko iznajmljuje u Zg.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:21   #2100
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Za porez sigurno znam, tako su meni obracunavali. I ako ih prijavis od 20. npr. , opet placas za cijeli mjesec.
A jednom sam patila porez iako je stan bio prazan, jer nisam javila do zadnjeg dana u mjesecu u poreznu da ce biti prazan iduci mjesec.
Da su barem na Gazdu toliko pazili poreznici

Ne znam za ovo s toplanom, pokusaj prvo s njima vidjeti kako ti mogu platiti.
Ja sam jednom imala firmu u najmu, iznajmili su za radnike, ali ja mogu sve rezije po brojilima obracunati.

Nadam se da ce ti se javiti netko tko iznajmljuje u Zg.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Hvala!
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.