Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 12:34   #481
Quote:
lester kaže: Pogledaj post
Osiguranje ne vrijedi u zoni A (Betlehem, Ramalah, Jerihon, Hebron...) to obavi busom.
U zoni C vrijedi tako da možeš posjetiti Mrtvo more i voziti do Masade.
Na Shabbat samo taxi, eventualno vidi isplati li ti se zadržati auto pa ga ostaviti na aerodromu.
super tnx
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 19:35   #482
Nakon današnjih nemilih događaja pretpostavljam da će sigurnosne mjere probijati plafon. Znam da je malo glupo pitanje, ali izuzev zdravog razuma i pameti u glavi i nošenja dokumenata sa sobom, treba li se na još kaj posebno obratiti pažnja?
Kakve cijene možemo očekivati, npr u usporedbi s Hrvatskom/Zagrebom?
BBBOg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:22   #483
Ako bi netko u Izrael, trenutno wizz ima jeftine letove za Tel Aviv, karta se da naći za 72 eur za period 28/01 - 04/02 (preko rumba možda i za manje)
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 13:14   #484
Nađe se i za 66 eura na Wizzu, a ako imaš članstvo i za 50 eura.


BTW, kako je najjeftinije doći s aerodroma u Tel Avivu do Jeruzalema (Damascus gate)?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 13:45   #485
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Nađe se i za 66 eura na Wizzu, a ako imaš članstvo i za 50 eura.


BTW, kako je najjeftinije doći s aerodroma u Tel Avivu do Jeruzalema (Damascus gate)?
Busom je oko 30nis (plus minus 10%), shared taxi je otprilike 60nis.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 15:22   #486
Quote:
BBBOg kaže: Pogledaj post
Nakon današnjih nemilih događaja pretpostavljam da će sigurnosne mjere probijati plafon. Znam da je malo glupo pitanje, ali izuzev zdravog razuma i pameti u glavi i nošenja dokumenata sa sobom, treba li se na još kaj posebno obratiti pažnja?
Kakve cijene možemo očekivati, npr u usporedbi s Hrvatskom/Zagrebom?
Što se cijena hrana i pića veće su nego kod nas, prijevoz je čak malo i jeftiniji, turističke atrakcije su besplatne ili s razumnim cijenama. U Betlehemu možeš ručati i za 20-25 shekela.
Ako želiš popit kavu na brzaka, popiti ili prigristi nešto, imaš Cofix ili Cofizz , gdje su sve cijene fiksirane na 5 shekela.

Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Nađe se i za 66 eura na Wizzu, a ako imaš članstvo i za 50 eura.


BTW, kako je najjeftinije doći s aerodroma u Tel Avivu do Jeruzalema (Damascus gate)?
Već si dobio odgovor, ali samo da napomenem jednu stvar koja može pomoći tebi ili nekom od budućih putnika, a koja nije baš poznata.
Dakle sa sherut taxijem možete ići od aerodroma do CBS (cenral bus station), cijena je tada 41 shekela, umjesto 64 koja je cijena kad vas vozi do lokacije po želji.
Od CBS do Damascus gatea se lagano dođe light railom za malo više od 6 shekela.
Ipak da bi dobili ovu cijenu svakako napomenite to vozaču prije vožnje i inzistirajte da vam naplati ovu manju jer se ponekad znaju pravit blesavi i žele naplatiti punu cijenu.
lester is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:02   #487
Quote:
BBBOg kaže: Pogledaj post
Nakon današnjih nemilih događaja pretpostavljam da će sigurnosne mjere probijati plafon. Znam da je malo glupo pitanje, ali izuzev zdravog razuma i pameti u glavi i nošenja dokumenata sa sobom, treba li se na još kaj posebno obratiti pažnja?
mi smo dan nakon toga isli u Ramalu i ni najmanjih problema ni pojacane kontrole ni tamo ni nakon toga u Jeruzalemu a pogotovo u Tel Avivu
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 18:07   #488
Quote:
lester kaže: Pogledaj post
Subotom do malo iza zalaska sunca ne vozi javni prijevoz.

Arapski busevi za istočni Jeruzalem (Brdo maslina) i Betlehem voze.

Ako se ne varam taxi također vozi.
Mogu li u subotu slobodno tijekom dana putovati od Jeruzalema do Tel Aviva ili moram čekati kraj shabata?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 18:07   #489
Kako je najjeftinije doći do Betlehema iz Jeruzalema?
Što preporučujete?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 09:45   #490
Pozdrav,

u ožujku idem na hodočašce u Izrael. Obzirom da planiram za preko 50 osoba donijet neki pokloncic, da li netko zna kako se kreću cijene vjerskih suvenira?

Da li preporučate plaćanje u dolarima ili šekelima?

Hvala vam unaprijed
ana123451 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 09:48   #491
Ako ti Alfa i Omega ove teme, Lester, ne uskrsne na forumu odgovor ćeš prije dobiti u Međugorju.

Najbolje bi bilo plaćati šekalima koje dižeš na bankomatu.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 21:37   #492
Uskoro idem u Izrael, zanima me na koju je lokaciju Mrtvog mora najbolje otići lokalnim busom?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:35   #493
Bok ekipa, planiram ici od 16-23.01 iz venecije za tel aviv slietio bih tog 16-og oko 13 sati a 23 idem nazad u 16 sati, da li mi mozete otprilike dati neke smjernice plan puta iako bih do tada naravno sve istrazio i ja malo se potrudio Kakvo je vrijeme tada tamo dakle isključivo zimska roba ili? Budući da cu imati samo rucnu prtljagu.
Koliko sam čitao tu trebao bih se bazirati na Jeruzalem a tel aviv mozda dan dva dovoljno dakle Jeruzalem i mozda jednodnevna fakultativa na mrtvo more?
Jordan i famoznu Petru ne vjerujem da se moze uklopiti-stici u tih 7 dana? Hvala vam unaprijed
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:22   #494
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, planiram ici od 16-23.01 iz venecije za tel aviv slietio bih tog 16-og oko 13 sati a 23 idem nazad u 16 sati, da li mi mozete otprilike dati neke smjernice plan puta iako bih do tada naravno sve istrazio i ja malo se potrudio Kakvo je vrijeme tada tamo dakle isključivo zimska roba ili? Budući da cu imati samo rucnu prtljagu.
Koliko sam čitao tu trebao bih se bazirati na Jeruzalem a tel aviv mozda dan dva dovoljno dakle Jeruzalem i mozda jednodnevna fakultativa na mrtvo more?
Jordan i famoznu Petru ne vjerujem da se moze uklopiti-stici u tih 7 dana? Hvala vam unaprijed
vrijeme je nama ove godine u 1. mjesecu bilo za duge rukave i tu i tamo laganu jaknu, ali cijelo vrijeme suncano. mi smo bili 9 noci(6 u Jeruzalemu i 3 u Tel Avivu), Jeruzalem je bolja baza za obici Palestinu(mi bili u Betlehemu i Ramali busom) i jedan dan rentali auto i otisli do Masade i Mrtvog mora(Ein Bokek). Dobro sto ne dolazis ni ne odlazis u vrijeme sabata pa neces imat problema sa javnim prijevozom ako tako mislis ici sa i do aerodroma.
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:43   #495
Znači koliko po tebi nociti u tel avivu? Nema sta vidit tamo, bazirat se na nocenja u Jeruzalemu i otamo ma fakultative?

Kako si ti prošla sa ispitivanjima kada sletis kakva ke orocedura sa te pitaju? Mislio sam im reći da lupe pecat na karton ne u putovnicu pa da se ne bih uvrijedili i radi toga nas malo zadrzali vise, ne znam pa pitam
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:37   #496
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Znači koliko po tebi nociti u tel avivu? Nema sta vidit tamo, bazirat se na nocenja u Jeruzalemu i otamo ma fakultative?

Kako si ti prošla sa ispitivanjima kada sletis kakva ke orocedura sa te pitaju? Mislio sam im reći da lupe pecat na karton ne u putovnicu pa da se ne bih uvrijedili i radi toga nas malo zadrzali vise, ne znam pa pitam
ja sam musko , u tvom slucaju mislim da bi uzeo 2 noci u tel avivu i to prije povratka(malo je blize do aerodroma),imas stari grad Jaffu, novi skroz europski dio, ogromnu plazu(iako je bio 1. mjesec i dosta valova ja sam se okupao, ali ja nisam mjerilo za to inace i rentali smo bicikle i obisli dobar dio grada na taj nacin. Izlete bi sve iz Jeruzalema.

nije bilo problema na aerodromu makar smo citali svasta po netu i bili spremni, predali im isprintane karte i vouchere za smjestaje i nista dalje nisu pitali sto ne pitaju i u ostalim zemljama svijeta, na povratku pitali jesmo sami pakirali kofere i kaj smo jedno drugom. I da, nikakav zig neces dobit u putovnicu, nego papiric/propusnicu/vizu koji nosis sa sobom, isti takav dobijes i na izlasku i ostaju ti oba.
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:58   #497
Hvala ti, a ima li iz Jeruzalema bez da uzimam rent a car recimo nekakvi autobusi do Mrtvog mora, pustinje itd, sad to govorim napamet nisam jos proucio knjigu koju imam o Jeruzalemu, ali citao sam tu da je to must see (Mrtvo more i pustinja) pa me zanima može li se to fakultativom nekom jednodnevno iz Jeruzalema...

Što se tiče cijena odnosno ulaznica za muzeje i po Jeruzalemu i hrane, pića u restoranima ako možeš malo više napisati? Cijene kao i tu ili nešto više? Recimo mesa i ribe itd...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:22   #498
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Hvala ti, a ima li iz Jeruzalema bez da uzimam rent a car recimo nekakvi autobusi do Mrtvog mora, pustinje itd, sad to govorim napamet nisam jos proucio knjigu koju imam o Jeruzalemu, ali citao sam tu da je to must see (Mrtvo more i pustinja) pa me zanima može li se to fakultativom nekom jednodnevno iz Jeruzalema...

Što se tiče cijena odnosno ulaznica za muzeje i po Jeruzalemu i hrane, pića u restoranima ako možeš malo više napisati? Cijene kao i tu ili nešto više? Recimo mesa i ribe itd...
Imaju redovite linije do Mrtvog mora, koliko se sjecam kompanija se zove egged. Mi smo ih koristili i nasli smo sve na njihovoj stranici; raspored linija, vremena polazaka itd. Doduse isli smo iz Tel Aviva, ali pretpostavljam da idu i iz Jeruzalema. Za Masadu ne znam, koliko se sjecam isle su samo organizirane ture koje su dosta skupe, ali izguglaj malo jer mi nismo imali vremena za Masadu pa se nisam detaljno informirala. Sto se tice cijena, dosta su vise nego u HR, ali ovisi naravno i na kojim mjestima cete jesti/piti. Ima dosta street fooda s ok cijenama, ali ako cete sjesti u restoran pojesti/popiti ocekujte zapadnoeuropske cijene.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
glupipalac is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:08   #499
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Hvala ti, a ima li iz Jeruzalema bez da uzimam rent a car recimo nekakvi autobusi do Mrtvog mora, pustinje itd, sad to govorim napamet nisam jos proucio knjigu koju imam o Jeruzalemu, ali citao sam tu da je to must see (Mrtvo more i pustinja) pa me zanima može li se to fakultativom nekom jednodnevno iz Jeruzalema...

Što se tiče cijena odnosno ulaznica za muzeje i po Jeruzalemu i hrane, pića u restoranima ako možeš malo više napisati? Cijene kao i tu ili nešto više? Recimo mesa i ribe itd...
hm ako se dobro sjecam, za najblize mjesto na Mrtvom moru iz Jeruzalema Kaliu, gledali smo buseve i mislim da nismo uspjeli naci liniju koja vozi do plaze, za Masadu kao sto je rekao i glupipalac postoje organizirani izleti, dosta su skupi i ima raznih opcija(od gledanja izlaska sunca itd...)

klopa i cuga su skuplji nego kod nas, ako nadjes u ducanu pola litre pive za 20kn to je ok cijena...u ducanima i na placu su relativno ok cijene, restorani uglavnom skupi, dobar a cijenom ok restoran sa humusom u Jeruzalemu je Humus Ben Sira, i recimo hodanje po zidinama starog grada je bilo iznenadjujuce jeftino 15-20kn
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:31   #500
Istina, bus nas nije doveo bas do same plaze, hodale smo jos nekih cca 15 min od stanice do plaze. U 1. mj nisu tolike vrucine pa to ne bi trebao biti problem. Mi smo bile u 5.mj, i bilo je vruce, ali fora dozivljaj hodati tako usred nicega

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
glupipalac is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.