Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 21:18   #281
Quote:
sanjae kaže: Pogledaj post
Nije baš tema "Povijest četvrtkom", ali je blizu... Inačica za djecu, "Putnici kroz vrijeme" (http://radio.hrt.hr/emisija/putnici-kroz-vrijeme/582/). Sinku se jako sviđa, ali imamo samo zadnje objavljenih 10tak epizoda. Zna netko ima li ih za skinuti i gdje?
Hvala! I isprike na skretanju teme. Ne znam gdje je bolje mjesto za dobiti ovakav info.
to sam pratila, i par emisija o putovanjima, i naravno explora
i onda sam otkrila podcastove
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:59   #282
Iako su veći dio već obradili u dvijema epizodama "Revolucije karanfila", bilo je OK da su odradili dvije nove emisije o Portugalu u 20. stoljeću, zanimljiva a manje poznata epizoda iz povijesti Europe.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:30   #283
HRT – HR 1 — Četvrtak, 11.01.2018 10:07
Pad Zapadnog rimskog carstva

Ovo mi jest super emisija, ali već je bila par puta.

Kužim kada preko ljeta repriziraju, ali zašto sada?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:40   #284
To je dobro pitanje. Zašto sada. A moje je pitanje: zašto nemaju 5 emisija margine, tj. već spremnih 5-6 novih emisija unaprijed? Što se boje, da će zastarjeti?
__________________
Pozdrav iz Centralne Amerike, konkretno Gvatemale!
Barbudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 17:45   #285
Pozdrav.

Vec nekoliko puta sam dolazio na ovaj forum i shvatio da stare epizode nitko ne zahtjeva da se izvuku iz arhive. Kolko sam shvatio, prof. Spelic kontaktiran je nekoliko puta i odgovor je svaki put bio negativan. Takoder, osobno sam kontaktirao obrazovni program i preusmjeren sam na prof. Spelica. S obzirom da znamo odgovor od njega (nedostatak osoblja HRT-a), valjalo bi usmjerit inicijativu na neke druge kanale, jer u suprotno necemo dozivjet da poslusamo epizode koje nedostaju.
He11okitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 17:48   #286
Quote:
Altair AC kaže: Pogledaj post
Povijest Četvrtkom - 360 epizoda

Kod:
http://radio.hrt.hr/arhiva/povijest-cetvrtkom/126/
Pošto je 4shared postao jako loš, reuploadao sam napokon sve na pristojniji filesharing servis :
Kod:
https://www.mediafire.com/folder/ck46acc4ej18v/
JDownloader prepoznaje mediafire foldere tako da bez problema možete ubaciti taj link u JDownloader i on će prepoznati sve epizode.

Napomena 1 : HRT već neko vrijeme uploada epizode u većoj kvaliteti (96kbps naspram starih 64kbps). Isto vrijedi za reprize starih epizoda pa ili skinite sve ispočetka, ili na temelju sljedeće slike skinite stare epizode u većoj kvaliteti (epizode na slici su poredane po datumu kad sam ih skinuo - na samom vrhu su nove epizode i reprize starih epizoda u većoj kvaliteti) :
Kod:
http://i.imgur.com/vmFgp3w.png
Ostale nove epizode koje nisu na slici :
Kod:
90_GODINA_HRVATSKOG_RADIJA
ELEUZINSKE_MISTERIJE_1_DIO
ELEUZINSKE_MISTERIJE_2_DIO
DRUGI_KRIŽARSKI_POHOD_1147_1_DIO
DRUGI_KRIŽARSKI_POHOD_1147_2_DIO
DRUGI_KRIŽARSKI_POHOD_1147_3_DIO

Napomena 2 : Ne znam kako se to dogodilo, ali na slici se vidi da epizoda STVARANJE_REPUBLIKE_TURSKE_I_DIO.mp3 ima samo ~2.6 MB pa skinite ispravnu verziju (22 MB) s mediafire-a u slučaju da ste prvobitno skinuli tu kratku verziju.
Kod:
http://www.mediafire.com/download/n8ua9072glsnalu/STVARANJE_REPUBLIKE_TURSKE_I_DIO.mp3

Napomena 3 : Ako vam POVIJEST_JAPANA_1DIO.mp3 ima 21.4 MB, onda to nije ta epizoda. Preimenujte tu datoteku u POVIJEST_JAPANA_SAMURAJI.mp3, a zatim skinite s mediafire-a ispravnu epizodu, dakle :
Kod:
POVIJEST_JAPANA_1DIO.mp3 - 23.5 MB
http://www.mediafire.com/download/4v54iu4ogihuxhg/POVIJEST_JAPANA_1DIO.mp3

POVIJEST_JAPANA_SAMURAJI.mp3 - 21.4 MB
http://www.mediafire.com/download/5s402fr8ljalk3z/POVIJEST_JAPANA_SAMURAJI.mp3

Napomena 4 : Možete se javiti korisniku Barbudo i čovjek će vam napraviti account za stranicu na kojoj možete skinuti sve epizode s Google Drive-a. Isto tako možete skinuti i radio emisiju Explora te TV emisiju 3. Povijest. Izgled stranice:
Kod:
http://i.imgur.com/tzL2mur.png

To je za sada to, uživajte!


Nedostaju :
Kod:
Aleksandar Veliki i helenizam
Bitka kod Kurska
Bitka za Staljingrad
Car Hadrijan
Car Kaligula
Car Tiberije
Demetrije Hvaranin
Klaudije i Neron
Korejski rat
Krbavska bitka
Kreta i Mikena
Od Konstantina do Teodozija
Povijest međunarodnih odnosa i međunarodnih organizacija
Povijest stare Grčke
Rat i mir u drugoj polovici 20 st.
Rimljani u Hrvatskoj
Rimska država i pravne institucije
Rimska država i vojska
Rimska vojska
Rimski diktator Lucije Kornelije Sula
Rimsko Carstvo
Teorije zavjere
Vespazijan, Domicijan i Tit

Epizode za koje se zna da nedostaju, a HRT odbija reprizirati/objaviti.
He11okitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:58   #287
Quote:
He11okitty kaže: Pogledaj post
Epizode za koje se zna da nedostaju, a HRT odbija reprizirati/objaviti.
Volim tu emisiju, ali nekad mi dignu živac.

Kada repriziraju, neke repriziraju po tri-četiri puta, a ove nikako da ponovo taknu.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 13:33   #288
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kada repriziraju, neke repriziraju po tri-četiri puta, a ove nikako da ponovo taknu.
Sigurno imaju sve arhivirano!! Ja cu nastavit sa pritiskom na njih.
He11okitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 15:21   #289
Quote:
He11okitty kaže: Pogledaj post
Sigurno imaju sve arhivirano!! Ja cu nastavit sa pritiskom na njih.
Ako nabaviš ove, pošalji mi PM. HVALA

Korejski rat
Krbavska bitka
Rimljani u Hrvatskoj
Rimska država i pravne institucije
Rimska država i vojska
Rimska vojska
Rimski diktator Lucije Kornelije Sula
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 09:03   #290
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ako nabaviš ove, pošalji mi PM. HVALA

Korejski rat
Krbavska bitka
Rimljani u Hrvatskoj
Rimska država i pravne institucije
Rimska država i vojska
Rimska vojska
Rimski diktator Lucije Kornelije Sula


Aleksandar Veliki i helenizam
Bitka kod Kurska
Bitka za Staljingrad
Car Hadrijan
Car Kaligula
Car Tiberije
Demetrije Hvaranin
Klaudije i Neron
Kreta i Mikena
Od Konstantina do Teodozija
Povijest međunarodnih odnosa i međunarodnih organizacija
Povijest stare Grčke
Rat i mir u drugoj polovici 20 st.
Rimsko Carstvo
Teorije zavjere
Vespazijan, Domicijan i Tit

Jel imamo ove?
He11okitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 10:17   #291
Quote:
He11okitty kaže: Pogledaj post

Jel imamo ove?
Nažalost ne, ali ovi koje sam naveo su mi najzanimljiviji
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 13:36   #292
2000.

333. “Car Tiberije”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 13. siječnja 2000.
334. “Car Kaligula”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 17. veljače 2000.
335. “Klaudije i Neron”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 18. svibnja 2000.
336. “Vespazijan, Domicijan i Tit”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 8. lipnja 2000.
337. “Rimsko Carstvo”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 19. listopada 2000.
338. “Rimljani u Hrvatskoj”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 14. prosinca 2000.
339. “Rimska vojska”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 21. prosinca 2000.

2001.

340. “Rimska država i pravne institucije”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 28. lipnja 2001.
341. “Rimska država i vojska”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 15. studenoga 2001.

2002.

342. “Car Hadrijan”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 28. ožujka 2002.
343. “Marko Aurelije, Komod i gladijatori”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 13. lipnja
2002.
344. “Demetrije Hvaranin”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 4. srpnja 2002.
345. “Kreta i Mikena”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 12. rujna 2002.
346. “Antika i mi – Stari Rim”, Obrazovni program HRT-a, 17. listopada 2002.
347. “Troja i Schliemann”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 31. listopada 2002.

2005.

348. “Aleksandar Veliki i helenizam”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 15. veljače 2005. (s
A. Benažićem).
350. “Car Dioklecijan: vladanje i djelo”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 17. veljače 2005.
351. “Konstantin Veliki”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 24. veljače 2005.
352. “Alkibijad, život i djelo”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 30. lipnja 2005.
353. “Periklo”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 24. studenoga 2005.

2006.

355. “Lisandar: spartanski državnik”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 12. siječnja 2006.
356. “Dionizije Sirakuški”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 23. veljače 2006.

2007.

357. “Dinastija Severa”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 5. travnja 2007.
358. “Julije Cezar”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 1. studenoga 2007.

2008.

359. “Ilirski Delmati”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 20. ožujka 2008.
360. “Od Konstantina do Teodozija”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 3. srpnja 2008.
361. “Pad Rimskoga Carstva”, Povijest četvrtkom, Prvi program Hrvatskoga radija, 23. listopada 2008.

Popis epzoda u kojima sudjeluje prof. Marin Zaninović
He11okitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2018., 10:04   #293
@ He11okitty - hvala ti puno na trudu i informativnim postovima.
Pogotovo na ovom "epizode u kojima je gostovao prof. Marin Zaninović"
Svojevremeno sam pisao sam D. Špeliću da u opis svake epizode stave ime sugovornika (gosta), i popis literature za daljnje čitanje. Nešto poput "for further reading", kako je to uobičajeno kod većine stranih podcastova. Nažalost, ne samo da im je server loš, malo epizoda se stavlja, tj. nakon svakog novog uploada - jedna (prva uploadana) se miče, nego se i slabo dobiva feedback na upite :-/

Od ovih epizoda koje si naveo, jesi u međuvremenu došao do koje? Ja ću pogledati svoju "kolekciju" pa se porvatno javim.

Quote:
Aleksandar Veliki i helenizam
Bitka kod Kurska
Bitka za Staljingrad
Car Hadrijan
Car Kaligula
Car Tiberije
Demetrije Hvaranin
Klaudije i Neron
Kreta i Mikena
Od Konstantina do Teodozija
Povijest međunarodnih odnosa i međunarodnih organizacija
Povijest stare Grčke
Rat i mir u drugoj polovici 20 st.
Rimsko Carstvo
Teorije zavjere
Vespazijan, Domicijan i Tit
fil85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 14:10   #294
Konačno malo hrvatske srednjovjekovne povijesti.

Najnovija epizoda se bavi bitkom kod Bliske (nekada se koristi i termin Blizna)

https://radio.hrt.hr/ep/bitka-kod-blizne-1-dio/273613/

Radi se o građanskom ratu između Hrvatskog plemstva, na jednoj strani Mladen II. Šubić Bribirski, hrvatsko-dalmatinski ban a na drugoj Ivan Babonić, slavonski ban, ali i dio lokalnog plemstva koji se protivio Šubićima.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2018., 22:33   #295
Hello Kitty I fil gdje bih mogao poslušati epizode s vašeg popisa? Da li ih ima negdje online?
črni is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 06:13   #296
Samo da svima zahvalim na emisijama i javim da sam sve skupa digao na torrenthr.org cisto da sve skupa ne nestane u bespucima interneta ili mediafire odluci obrisati linkove..
Jednostavna pretraga na torrenhr i sve je tamo.
nixass is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2019., 23:08   #297
Quote:
nixass kaže: Pogledaj post
Samo da svima zahvalim na emisijama i javim da sam sve skupa digao na torrenthr.org cisto da sve skupa ne nestane u bespucima interneta ili mediafire odluci obrisati linkove..
Jednostavna pretraga na torrenhr i sve je tamo.
kako da se registriram, traži invite code kojeg nemam
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 10:52   #298
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kako da se registriram, traži invite code kojeg nemam
Također isto pitanje
dario15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 20:18   #299
Postoji li još uvijek ta emisija ?
Krvatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 20:30   #300
Mislim da se ne snimaju nove, samo se reemitiraju stare. Što vjerojatno nije problem jer ih je najmanje 360.
Izitpajn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.