Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2003., 00:01   #1
Dalaj Lama.. zna li netko?

Na kliku sam pronašla kratak članak o Dalaj Lami koji me je zainteresirao, pa bi mi bilo drago kad bi mi netko tko više poznaje njegov život i učenje objasnio radi li se o istinitim tvrdnjama ili izmišljotinama:


- Dalaj-lama je duhovni i politički vođa Tibeta, koji je okupirala Narodna Repubilka Kina. Dalaj-lama zato već 40 godina živi u prognanstvu u Indiji.

- 1989. godine Dalaj-lama je dobio Nobelovu nagradu za mir.

- Iako svi misle da jest, Dalaj-lama zapravo nije vegetarijanac.

- Hobi mu je skupljanje ručnih satova.

- Dalaj-lama je sa sloganom "Misli drugačije" sudjelovao u reklamnoj kampanji tvrtke Apple.

- Dalaj-lama osuđuje analni i oralni seks te samozadovoljavanje, ali ne osuđuje prostituciju.

- Dalaj-lama podupire pravo Indije da vrši nuklearne pokuse, a o eutanaziji i pobačaju ima vrlo nejasne stavove.

- Naime, Dalaj-lame jest redovnik, ali je i političar.

- Budisti vjeruju kako je Dalaj-lama reinkarnacija Bude. On za sebe voli reći kako je samo "budistički redovnik, ništa više ni manje".

- Kada je umro Pansen-lama (lama koji je ostao u Tibetu i jedno vrijeme surađivao s komunističkim okupatorima s kojima se Dalaj-lama nije slagao), Dalaj-lama je preko lame Penora Rinposea "čulkuom", odnosno reinkarnacijom lame, proglasio lošeg glumca Stevena Seagala.

- Sumnja se kako je osam znakova, koliko ih se mora naći da bi netko bio proglašen reinkarnacijom lame, kod Segala pronađeno u njegovim velikim donacijama.

- To je posebno pogodilo Richarda Gerea, koji je bio uvjeren kako je on reinkarnacija lame, ali mu je očito nedostajalo nekoliko znakova.
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 00:09   #2
Quote:
Dalaj-lama osuđuje analni i oralni seks te samozadovoljavanje, ali ne osuđuje prostituciju.
OVO JE APSURD!!!!!!!!!!!!!!!
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 00:51   #3
analni, oralni i masturbiranje bome nisu

Od budista na forumu ni korova..)

Izgleda da stvarno osuđuje analni, oralni seks i masturbiranje:

"The Dalai Lama, revered by millions of Buddhists, said in a 1997 interview that homosexual relations are "generally considered sexual misconduct." Homosexuality is not improper in itself, he has written, but Buddhism prohibits all oral, anal and manual sex as "an improper use of organs that previously have been defined as inappropriate for sexual contact."

Buda očito nije ostavio detaljna pravila o tome što je dozvoljeno a što ne, pa ih Dalaj Lama prilagođava u hodu. Ponekad propovijeda isto što piše, a ponekad malo modificira.. jer kad bi propovijedao ovo:

"For example, whereas female prostitutes paid for directly by a male "customer" are considered "suitable (bkrodpar bya ba) objects," no man (skyespa) or hermaphrodite (ma ning) is considered a suitable sexual partner for a man"

onda bi stvarno ispalo da dopušta žensku prostituciju...

A da ne govorim koliko je sprčkano ovo sa homoseksualcima, kao načelno je sve u redu s njima, ali ne bi se smjeli služiti ničim osim vagine (?). Drugim riječima.. homoseksualci su u redu sve dok se ne seksaju međusobno?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 13:46   #4
Re: analni, oralni i masturbiranje bome nisu

Quote:
placebo kaže:
A da ne govorim koliko je sprčkano ovo sa homoseksualcima, kao načelno je sve u redu s njima, ali ne bi se smjeli služiti ničim osim vagine (?). Drugim riječima.. homoseksualci su u redu sve dok se ne seksaju međusobno?
Nešto mi tu ne štima.
A zašto su onda homoseksualci a ne hetero???????
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 14:17   #5
Re: Re: analni, oralni i masturbiranje bome nisu

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Nešto mi tu ne štima.
A zašto su onda homoseksualci a ne hetero???????
Nemruth.. pa.. postoji i homoseksualna platonska ljubav, očito je na nju Dalaj Lama mislio kad je rekao da su homoseksualci ok sve dok ne prakticiraju analni, oralni i masturbiranje
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 14:33   #6
Placebo, ne bi trebala svemu vjerovati kaj procitas na netu....
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 14:50   #7
Re: Dalaj Lama.. zna li netko?

Quote:
placebo kaže:
- Dalaj-lama osuđuje analni i oralni seks
Koliko znam ovo i jeste po duhovnim zakonima
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 15:46   #8
Quote:
placebo kaže:Na kliku sam pronašla kratak članak o Dalaj Lami koji me je zainteresirao, pa bi mi bilo drago kad bi mi netko tko više poznaje njegov život i učenje objasnio radi li se o istinitim tvrdnjama ili izmišljotinama:
Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
Placebo, ne bi trebala svemu vjerovati kaj procitas na netu....
Ti, dakle, misliš da su ovo SVE izmišljotine? Ili samo nešto od toga? Nisi baš puno pomogla
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 20:31   #9
Imam utisak da je Dalaj Lama osoba kojom se politički manipulira. Ameri ga tobože podržavaju u samostalnosti Tibeta ali očito imaju svoje interese da okrnje suverenitet Kine.
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 14:17   #10
Quote:
krshcanin kaže:
Imam utisak da je Dalaj Lama osoba kojom se politički manipulira. Ameri ga tobože podržavaju u samostalnosti Tibeta ali očito imaju svoje interese da okrnje suverenitet Kine.
Dobro, to sad već spada na politiku Ali i ovo njegovo "homosexuality is not improper in itself" je također politika.. mislim da ima veze s bogatstvom holivudske i ine industrije u kojoj ima puno homoseksualaca
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 14:33   #11
Quote:
placebo kaže:
Dobro, to sad već spada na politiku Ali i ovo njegovo "homosexuality is not improper in itself" je također politika.. mislim da ima veze s bogatstvom holivudske i ine industrije u kojoj ima puno homoseksualaca
Sve je politika. Znao sam za njega da je poganin ali da i tolerira pedere, to nisam znao. Uostalom, šta očekivati od čovjeka koji vjeruje u reinkarnaciju i slične demonske pričice. Vjerovatno je čitao "Kama Sutru" kod njih ti je to skoro normalno, imaju oni i svoje hramove gdje su te prizore još i plastično dočarali.
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 15:13   #12
Quote:
krshcanin kaže:
Sve je politika. Znao sam za njega da je poganin ali da i tolerira pedere, to nisam znao. Uostalom, šta očekivati od čovjeka koji vjeruje u reinkarnaciju i slične demonske pričice. Vjerovatno je čitao "Kama Sutu" kod njih ti je to skoro normalno, imaju oni i svoje hramove gdje su te prizore još i plastično dočarali.
Dok se je razvijala u Indiji visoko civilizirana kultura koja je štovala i tjelesnu ljubav, Europa je bila u kaljužama i proći će stoljeća dok se na europskom obzorju ne pojavi kultura koja može parirati onima koji su stvorili "KAMA SUTRA".

I dok ta nazovi po nekima demonska civilizacijama slavi ljubav i njen tjelesni dio, zapadna kršćanska kultura bježi sramno od seksa smatrajući ga kao nužnost samo za stvaranjem novog života.

Usto ih ne smetaju svi zločini, nasilja i nehumanost učinjenjeni u Božje ime, razna sakaćenja tijela i duše.

Danas više nama takvih nasilja, ali zato potiskivane seksualne perverzije, nazovi božjih slugu dovele su crkvu u Americi do ruba bankrota.

Ta praksa zlostavljanja sigurno nema kraja i nije specifikum Amerike. Priča se nastavlja i dalje. I nema veze sa starom "kama sutrom".


Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 18:42   #13
Da, oni su malo pretjerali u svom štovanju 'tjelesne ljubavi' pa su u stvari štovali demone, a opet koliko je njihova kultura uopće bila 'civilizirana' o tome bi se dalo puno razglabati.

Ta zapadna kultura nije bila istinski kršćanska pa ne podmeći kukavčije jaje, i ne zaboravi da se Europa baš izdigla zahvaljujući biblijskoj reformaciji a Indija je još uvijek neznabožačka.

I opet upravo ti koje optužuješ su najviše ubijali i proganjali prave kršćane, i isti ti koje pominješ u Americi nemaju veze s Bogom. I jedni i drugi pribjegavaju krajnostima, uhvaćeni su od istog lukavog neprijatelja, pa nemoj bar i ti da budeš.
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 19:23   #14
Pravi su se nasli kao i uvijek, lupate gluposti krshcanin i ostali.....
Daj Placebo molim te od kuda ti ti imbecilni podaci....Krshcanine a , jesi malo potajno listao Kama Sutra a a ???
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 19:38   #15
Zašto potajno, knjiga ko' knjiga, ima i gorih
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.