Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 15:36   #121
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
Nije to prvi korak do suicida neg pokazatelj praznine.

Ne bih rekla. Dečko je napisao da je već 7 godina solo, znači može biti sam. Problem je što ne nalazi partnera koji će ga prihvatiti i kojeg će on prihvatiti. Postoje ljudi s visokim kriterijima koji imaju poteškoća s pronalaskom partnera, jednako kao i što je glupim ljudima lakše živjeti. A sedam godina samoće, sedam godina Tibeta, mene bi osobno pretvorilo u praznu i samodostatnu ljusku, zbog čega se i trudim upoznavati potencijalne partnere i bivati s ljudima, ali nećemo o mom funkcionisanju.

Kao što je netko napisao, društvena smo bića i provesti ostatak života apsolutno sam, po meni, ostavlja nedobar mentalni sklop u glavi. Kroz partnere se uče nevjerojatne stvari o sebi, razvijaš se i mijenjaš, karakterno napreduješ.
eichhoernchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:39   #122
Quote:
eichhoernchen kaže: Pogledaj post
Kao što je netko napisao, društvena smo bića i provesti ostatak života apsolutno sam, po meni, ostavlja nedobar mentalni sklop u glavi. Kroz partnere se uče nevjerojatne stvari o sebi, razvijaš se i mijenjaš, karakterno napreduješ.
Što to znači da smo društvena bića? Daj mi definiciju društvenosti. Ići se oblokati? Razmišljati o nekome? Plivati pored drugih ljudi? Jednostavno biti u masi?

Voditi intelektualne razgovore - preko foruma? (poprilično uvrnuto)
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:41   #123
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
za mene je to izlika.
To svatko zna sam za sebe najbolje. Barem si upotrijebila točan smajlić.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:47   #124
Quote:
eichhoernchen kaže: Pogledaj post
Kao što je netko napisao, društvena smo bića i provesti ostatak života apsolutno sam, po meni, ostavlja nedobar mentalni sklop u glavi. Kroz partnere se uče nevjerojatne stvari o sebi, razvijaš se i mijenjaš, karakterno napreduješ.
tema se zove ima li život bez partnera smisla. bez obzira na to koliko godina je čovjek sam, opet mislim da život ima smisla.
razvijanje i mijenjanje se događa u interakciji sa svim ljudima oko nas plus nas oblikuju razni događaji. ne mora promjena nužno biti ograničena uz partnere.
ispada da nas isključivo život u paru može dovesti do višeg nivoa življenja što je ograničavajuće. bezveze.


Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
To svatko zna sam za sebe najbolje. Barem si upotrijebila točan smajlić.
zato sam i rekla za mene, a zanimaju me tuđe perspektive, ne osuđujem nikoga. pokušavam razumjeti
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:49   #125
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
kužim ja tebe, i čovjek je društveno biće.
ali tražila sam kokretan primjer nekoga tko je procvao u paru
Ovi koje znan u RL-u a da su se preporodili u vezi su većinom muški
Quote:
eichhoernchen kaže: Pogledaj post
Kroz partnere se uče nevjerojatne stvari o sebi, razvijaš se i mijenjaš, karakterno napreduješ.

Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Što to znači da smo društvena bića? Daj mi definiciju društvenosti. Ići se oblokati? Razmišljati o nekome? Plivati pored drugih ljudi? Jednostavno biti u masi?Voditi intelektualne razgovore - preko foruma? (poprilično uvrnuto)
Mislin da je potreba za komunikacijom druženjem i fizičkim kontaktom nekako osnova te društvenosti?

I net komunikacija u to spada
Vidin da se puno ljudi izvlači na 'ovo je na forumu' a ne virujen da se ako pratiš nečije postove ne može išćitat kakav je u biti netko ko osoba
Unatoč pretjerivanju nekih i možda većoj hrabrosti nego u RL-u

Nije bez razloga najgora kazna u zatvoru izolacija u samici
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:58   #126
zvot bez partnera nema smisla
covjek je mali, prolazan, zakurac, sta god napravis za neko vrijeme ce biti zakurac

(....)
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 16:01   #127
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Što to znači da smo društvena bića? Daj mi definiciju društvenosti. Ići se oblokati? Razmišljati o nekome? Plivati pored drugih ljudi? Jednostavno biti u masi?
Društvo stvara osjećaj zajedništva koji može ili ne mora biti istinit. Meni recimo odlazak na izlet predstavlja ljepše zadovoljstvo ako idem s nekim. Ako mi se zbilja biva sama, otputujem sama. I uvijek balansiram omjer soliranja i druženja. Svakom je potrebna samoća u nekoj dozi, ali ne smatram da ću cijeli život provesti kontemplirajući solo u bačvi ko Diogen iz Sinope, a trust me, imam iskustva s bačvama.

Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
tema se zove ima li život bez partnera smisla. bez obzira na to koliko godina je čovjek sam, opet mislim da život ima smisla.
Jebiga. Neki ljudi su dosta 'nako romantični u kombinaciji s usamljenosti, a kao što sam rekla, dugo soliranje za takvu osobu može u nekom trenutku predstaviti ozbiljan mentalni problem. Treba se znati pobrinuti za svoju vlastitu sreću i biti uporan.

Quote:
ispada da nas isključivo život u paru može dovesti do višeg nivoa življenja što je ograničavajuće. bezveze.
Nije, moš ti ko onaj degen iz Into the wild ići sam sa smješkom otkrivati solo i samodostatno svijet i tražiti više razine postojanja cuz all that beauty and pain. Umro je sam u napuštenom busu sa suzicom u oku od ljepote svijeta jer se tenkre nije mogao spasiti sam u snijegu.
Mišljenja sam da svatko zna što njemu odgovara. Ja nemam takav mindset da mogu biti sama cijeli život i umrijeti s bapskim brkovima smrdeći po luku, noseći outfit iz godine kad je J.Lo izbacila "Waiting for tonight". Ljudi se zajebu pa misle da mogu, ali i živjeti solo je pretty težak job, treba znati catch-upati mnogo toga, posebno jer nemaš "onu" osobu koja će ti reć "jebote promijeni tu košulju iz devestreće, obrij brkove i posjeti zubara jer ti smrdi iz usta".
eichhoernchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 16:29   #128
barenje vani? jao, ne. ne, ne, ne.

To nije za svakoga jer su izlasci maltene sajam taštine i ne znam što ti se dobrog vani može dogoditi osim što neki tvoj zgodni frend s dobrom spikom zbari, a ti stojiš sa strane i praviš se da uživaš u muzici i došao si se samo dobro isplesati. Yeah right.

Planinarska društva, volontiranja, tečajevi plesa, škole stranih jezika. Ne znam, takve stvari. Gdje se može uspostaviti komnikacije koja nije u svrhu barenja. Ciljaj na sramežljive cure i ne baš prezgodne cure. Jbg, ali tak je.
Nađi neku slatku, šarmantnu, ali koja možda ima malo kila viška. Ti bi izašao u bar pa bario pičone? How yes no.

Ista stvar s mojim frendom koji je solo već 10 godina, ali kad primjeti da se sviđa nekoj manje atraktivnoj mu odjednom ne treba cura i dobro mu je samom.

Svi bi mi htjeli partnere iz svojih snova, ali ljudi odabiru biti sami jer ne mogu dobiti baš te partnere. Ne bi nitko trubio po internetu da je super biti solo i da moraš voljeti sebe kad bi si našli osobu koja ih usrećuje na sve moguće načine.
Naravno da je super biti solo kad si prije toga bio u vezi s osobom koja te nimalo ne zanima i ispila ti je sve živce svijeta.

Naći partnera nije teško, ali naći PRAVOG partnera...eee to je problem. Zato se većina ljudi prepusti nesretnim brakovima ili ostaje solo.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 16:41   #129
Quote:
eichhoernchen kaže: Pogledaj post
Nije, moš ti ko onaj degen iz Into the wild ići sam sa smješkom otkrivati solo i samodostatno svijet i tražiti više razine postojanja cuz all that beauty and pain. Umro je sam u napuštenom busu sa suzicom u oku od ljepote svijeta jer se tenkre nije mogao spasiti sam u snijegu.


ja bih rekla da je autoru trenutno malo dosadno, dokono, neinspirirajuće, usamljeno u životu, pa se dohvatio te svoje usamljenosti.
što je skroz legitimno.

ali ne bih nipošto rekla da mu ništa nema smisla i da nema što ponuditi, da iz ovih stopa mora ići raditi na sebi (floskule, floskule) i zaljubiti se u sebe, pa će i neka u njega. očito je da ga krase mnoge pozitivne osobine, osobito mi je upalo u oko ono da njeguje kvalitetne i duboke odnose s drugim ljudima, što je, bez obzira koliko minorno nekome izgledalo, više nego što se masa ljudi može pohvaliti.

također nije istina da se za vezu treba zavoljeti sam sebe, blablabla, jer mnogi i svakakvi ljudi se uparuju, neki i sretno, a da su pritom skroz zbrčkani u glavi. reklo bi se, kako te dopadne.

rekla bih da treba naći nešto što ga veseli i donosi mu zadovoljstvo i baviti se time + angažirati se oko žena jer iako se svašta spontano dogodi, očekivati da će ona prava osvanuti na vratima je ravno lutriji.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:36   #130
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Koliko nezadovoljan moras biti zivotom, ako njegov smisao vidis u partneru? To mi zvuci kao prvi korak do suicida.
Koliko moras biti nezadovoljan zivotom, ako njegov smisao vidis u hrani ?
Ne, naravno da smisao zivota nije u hrani, ali ce biti onome ko nije 5 dana jeo

Da si procitala uvodni post, vidila bi da autora muci sto nije u mogucnosti da ostvari normalne odnose sa suprotnim spolom, a ne to sto trazi smisao zivota u partneru. Razlike ima
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:42   #131
Quote:
miss busy bee kaže: Pogledaj post
il da nisi preasertivna da te nastave slušat
Ne možeš biti preasertivan. Ako se druga strana počinje osjećati ugroženo, što ovdje spominjete, tvoje ponašanje je dominantno a ne asertivno.

Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ciljaj na sramežljive cure i ne baš prezgodne cure.
Potpis.

Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Nađi neku slatku, šarmantnu, ali koja možda ima malo kila viška.
Ovo iz iskustva nije baš tako. Puno lakše je naći mršavu curu nego neku slatku i puniju jer su takve premija i ima ih prilično malo.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:00   #132
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
barenje vani? jao, ne. ne, ne, ne.

To nije za svakoga jer su izlasci maltene sajam taštine i ne znam što ti se dobrog vani može dogoditi osim što neki tvoj zgodni frend s dobrom spikom zbari, a ti stojiš sa strane i praviš se da uživaš u muzici i došao si se samo dobro isplesati. Yeah right.
Niko te ne tjera da stojis sa strane, mozes i ti i svako bariti i biti kao taj frend ?
Nisi zgodan ? Dobro, al sa dobrom spikom opet mozes imati uspjeha.

Medjutim, nije to autorov problem sto stoji sa strane, jer je napisao da je pokusavao. Vjerovatno je problem sto nije ni zgodan a nema ni dobre spike..
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:03   #133
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Vjerovatno je problem sto nije ni zgodan a nema ni dobre spike..
Do dobre spike možeš doći praksom. A da dođeš do te prakse trebaš imat spiku ili bit zgodan, što autor nema niti jedno. Catch22.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:20   #134
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Do dobre spike možeš doći praksom. A da dođeš do te prakse trebaš imat spiku ili bit zgodan, što autor nema niti jedno. Catch22.
Ne bas, ne moras ni biti zgodan niti imati dobru spiku da dodjes do prakse, tj mozes ti pokusati "bariti" i sa losom spikom Samo ces imati lose rezultate, ali ces dobiti tu praksu potrebnu da poboljsas spiku.

Jos ako pod spika ne mislimo samo na rijeci koje ti izlaze iz usta, nego i govor tijela, dojam koji ostavljas, vibra, ton glasa i sl, ako uspijes sve to popravit praksom nece bit problema
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:31   #135
puno bolje je bit zgodan, šutit
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:52   #136
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Ne bas, ne moras ni biti zgodan niti imati dobru spiku da dodjes do prakse, tj mozes ti pokusati "bariti" i sa losom spikom
Pa da, ali moraš biti i jako uporan, jer sa lošim izgledom i nikakvom spikom će gotovo svaka žena pobjeći od tebe prije nego uspiješ usta otvorit.


Svima u takvoj situaciji preporučam speed dejt. Cura vas je prisiljena gledat i slušat pet minuta bez obzira koliko loše izgledate i što pričate.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:16   #137
Quote:
eichhoernchen kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla. Dečko je napisao da je već 7 godina solo, znači može biti sam. Problem je što ne nalazi partnera koji će ga prihvatiti i kojeg će on prihvatiti. Postoje ljudi s visokim kriterijima koji imaju poteškoća s pronalaskom partnera, jednako kao i što je glupim ljudima lakše živjeti. A sedam godina samoće, sedam godina Tibeta, mene bi osobno pretvorilo u praznu i samodostatnu ljusku, zbog čega se i trudim upoznavati potencijalne partnere i bivati s ljudima, ali nećemo o mom funkcionisanju.

Kao što je netko napisao, društvena smo bića i provesti ostatak života apsolutno sam, po meni, ostavlja nedobar mentalni sklop u glavi. Kroz partnere se uče nevjerojatne stvari o sebi, razvijaš se i mijenjaš, karakterno napreduješ.
ako je netko 7 godina samo mijenjao partnere, sumnjam da i to ostavlja dobar mentalni sklop u glavi
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:18   #138
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Pa da, ali moraš biti i jako uporan, jer sa lošim izgledom i nikakvom spikom će gotovo svaka žena pobjeći od tebe prije nego uspiješ usta otvorit.
meni je zanimljivo kako nitko nikad ne uzme po meni glavi faktor u jednadžbi a to su NJEGOVI kriteriji kad traži partnericu, ne njeni, malo nek se i o tome razmisli. jer većina muškaraca koji su našli partnericu našli su je jer su imali realističan self-image i realistično mišljenje o tome koja cura bi htjela i mogla biti s njima
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:26   #139
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
meni je zanimljivo kako nitko nikad ne uzme po meni glavi faktor u jednadžbi a to su NJEGOVI kriteriji kad traži partnericu, ne njeni, malo nek se i o tome razmisli. jer većina muškaraca koji su našli partnericu našli su je jer su imali realističan self-image i realistično mišljenje o tome koja cura bi htjela i mogla biti s njima
Na kojim si ti drogama?

Želiš da čovjek sam za sebe misli da je ružan?
Želiš li da čovjek snizi kriterije?
Želiš li da bude sa osobom koja ga ne privlači?

Ružni bi trebali biti sa ružnima i te spike?
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:35   #140
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Na kojim si ti drogama?

Želiš da čovjek sam za sebe misli da je ružan?
Želiš li da čovjek snizi kriterije?
Želiš li da bude sa osobom koja ga ne privlači?

Ružni bi trebali biti sa ružnima i te spike?
ne, već samo realan. ne s ružnom, već sam primjetila da ti neki sanjaju samo o nekim super extra ljepoticama. ali opet ja znam što je tome pozadina, ne bih sad u to. to su ustvari ljudi koji nisu sposobni biti intimni
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.