Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2014., 16:51   #2901
Pa neka ti obiteljski doktor napiše za prvu ruku neke papire sa kojima ćeš se pravdati, a kasnije traži psihića u miru.

Sa trčanjem na prva vrata na kojima piše "psihijatar" samo ćeš se uvaliti u sranje, vjeruj mi.

I meni se motalo po glavi da nađem kvalitetnog psihića do kojeg ne treba putovati 2 sata, ali to je preko HZZO-a nemoguća misija. Tim likovima koji tamo rade ne bih povjerila ni hrđavi bicikl, a kamoli svoju intimu.

No u suštini nema nikakve procedure. Oboružaš se uputnicom i zatim okolo njuškaš preporuke za nekog dobrog. Kad (i ako) konačno čuješ nešto suvislo onda odeš u ustanovu gdje dotični radi, raspitaš se za termin / naručiš i to je cijela nauka.

Ili pitaj svojeg doktora da ti nešto savjetuje, pa vidi hoće li to ispuniti tvoja očekivanja.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 17:05   #2902
Zanima me je li itko išao psihijatrici Višnji Beg Brnardić u Polikliniku dr. Došen u Karlovcu? Ima li u Karlovcu još koji privatni psihijatar koji je dobar? Socijalna fobija je u pitanju i općenito anksioznost, lakša depresija Općenito mi je teško uopće i potražit pomoć zbog tog problema, a mislim da će me sto šokova stresti malo prije razgovora s psihijatrom.
la reine margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 10:30   #2903
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Možda mjesec dana, malo manje.
Hvala

Sredio sam termin za 2 tjedna u Dom zdravlja Centar kod jedne psihijatrice.

Pročitao sam tu dobra iskustva, još mi samo fali da u ponedjeljak dignem uputnicu.
jack stow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 14:45   #2904
Bok svima,
Tražim preporuku za psihijatra (ili psihologa) u Zagrebu koji se bavi DBTom. Ili bar nekog tko ima iskustva s BPDom i svim što ide uz njega. Može i u pp, dosta je hitno.

Hvala!
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme

Zadnje uređivanje Vesper Arlene : 12.07.2014. at 14:55.
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 14:47   #2905
Quote:
irmo leclark kaže: Pogledaj post
Bog svima,

treba mi savjet- iskustva. Mene salje šrinkica iz Dalmacije u Dubravu kod neke jako dobre Kolegice, čije ime nisam zapamtila. Nešto s B. možda. Tamo bi trebala ići, jer kaže za moje probleme jedino ona u Hrvatkoj bi mogla pomoći. I da bi trebala tamo u neku Dnevnu Bolnicu ići. Dali ima netko, tko zna nešto o tome?
o dnevnobolničkom liječenju?
ne znam konkretno za dubravu, ali taj princip liječenja obično funkcionira tako da dolaziš svakim radnim danom tamo od oko 9-14h i sudjeluješ u programu.
program se obično sastoji od grupnih terapija s raznim profilima stručnjaka (psihijatri, psiholozi, socijalni radnici, sestre) i eventualno radne terapije, individualne terapije po potrebi.
također, tamo se piju lijekovi, i ima se doručak i ručak.
traje mjesec dana, ali otkako su ove nove uputnice, D2 ili tako nešto, može se i produžiti ako ima potrebe za tim.
Quote:
Wickd kaže: Pogledaj post
Dakle ovako, imam 20 godina i vec duze vrijeme imam neke neobicne psiholoske probleme, prije svega zelio bih napomenuti kako sam u mladjim godinama bio pun samopouzdanja i nisam imao nikakve fobije te sam se osjecao sjajno, u kasnijoj fazi smrsavio sam dosta, nisam redovito jeo te sam izgubio puno na kilazi ali sad mi je taman, i sve to je doslo zbog nekog kompleksa jer su me svi zvali '' buco, debeli '' i slicno, eh sad, poceo sam se veoma cudno osjecati, kad bi otisao van sa prijateljima odjednom bi me uhvatio neki osjecaj nelagode i osjecao bih se kao da mi je lose, mucnina, neki pritisak u dijelu vrata i sl. jako sam vedra i karizmaticna osoba ali odjednom me obuzme to pa se tesko kontroliram pod takvim uvjetima, strah me otici na velike udaljenosti od svoje kuce, nekad me zna obuzeti i u mjestu gdje zivim nedaleko od moje kuce samo od sebe, cak se sjecam jednog trenutka kad je prijatelj dosao i pitao me hocu li otici na more sa njim na tjedan dana, bio sam u mogucnosti ali kad sam mu obecao kako cu otici pocela me hvatati mucnina i nelagoda, nisam znao kako bi postupio pa sam odbio otici igdje, nakon sto sam sve ispricao rodbini i prijateljima odlucio sam posjetiti psihijatra kako bi mi dao neke savjete u ovim teskim trenucima, mlada sam osoba, pun pozitive, volim nasmijavati drustvo, volim se baviti sportom ali me te stvari ponekad sputavaju u tome jer vrlo naglo dodje, trenutno pijem ljekove koje mi je psihijatar prepisao a to su Misar i Amizol, pijem ih ujutro i navecer ali slabo osjecam neku veliku promjenu, zaludjen sam video igarama te ih znam igrati po citavu noc i buditi se kasno u podne, cak sam i radio honorarno jedno vrijeme, isao sam spavati prije 11 uvecer i donekle je sve funkcioniralo normalno posto sam bio zaposlen par kilometara od kuce, da je neka veca udaljenost zasigurno bi me naglo obuzeo taj neki strah i nebi znao sta da radim sa sobom, mozete li vi ikako dati neke savjete kako da vratim onaj svoj stari osjecaj, kad sam volio putovati, biti veliki gurman, uzivati u zivotu itd. jer mi iskreno fali i ne znam sta mi je ciniti, stvarno bi mi puno znacilo posto imam osjecaj da mi psihijatar bas i ne pomaze, i da napomenem da sam prosao dosta pregleda poput EEG-a, psiho testa i sl. ali sve upucuje na to da sam zdrava osoba, hvala sto ste procitali i nadam se da me bar nekolicina ljudi shvaca te ce mi pokusati pomoci, hvala.
pa svakako bi trebao reći svom psihijatru to da ne osjećaš veliko poboljšanje od propisane terapije, što bi onda kao posljedicu trebalo imati korekciju doza ili promjenu lijeka.
isto tako, ako imaš financijskih mogućnosti, bilo bi dobro da ideš privatno na psihoterapiju.
ne znam gdje živiš i ima li tamo mogućnosti za psihoterapiju na uputnicu, ako si iz zagreba to je moguće na psihološkoj na rebru ili u dubravi.


isprike kolegama na offtopicu, ali pošto su izvorni postovi ostali na ovoj temi, tu odgovaram, možda im ove informacije budu od kakve koristi
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 17:45   #2906
Hvala na informaciji, tihonsee.
Leclark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 17:55   #2907
Evo da i ja nekoga pohvalim. Bila sam danas prvi puta privatno na nekoliko minuta kod dr Jendričko. Super je doktorica, puna razumijevanja, pametna i mlada. Jedino što sada ide na godišnji pa je neće biti do početka 8.mjeseca. Koliko sam vidjela svi žele kod nje ići, pa tako i ja. To je primjer dobrog i razumnog liječnika.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 14:32   #2908
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Evo da i ja nekoga pohvalim. Bila sam danas prvi puta privatno na nekoliko minuta kod dr Jendričko. Super je doktorica, puna razumijevanja, pametna i mlada. Jedino što sada ide na godišnji pa je neće biti do početka 8.mjeseca. Koliko sam vidjela svi žele kod nje ići, pa tako i ja. To je primjer dobrog i razumnog liječnika.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
To je moja doktorica same pohvale


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 22:12   #2909
Ti si mi i preporučio i hvala ti. Super je stvarno. Nastaviti ću ići kod nje kada se vrati sa godišnjeg odmora.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 00:27   #2910
doktor mi odbija napisati (tj dati) povijest bolesti (), pa me zanima dali ja mogu tražit liječnika opće prakse da mi da recept? imam privatni recept za 3 dizanja, digla sam do sad nedavno treći put tablete i baš sutra počinjem sa novom kutijom što znači da ih imam za još cca 15 dana.

dali LOM uopće može prepisati tablete samo na temelju privatnog recepta bez povijesti bolesti?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 12:17   #2911
Može.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 07:53   #2912
Ima tko iskustva s doktoricom M. Kuzman s Rebra? Ne radi u zelenoj/crvenoj zgradi,nego tamo u staroj,na hitnim slučajevima. Dobio sam je,čini se ok.. ali je ne poznajem dovoljno da razradim neko mišljenje.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 21:09   #2913
Molim preporuku za nekog psihijatra/psihijatricu koji je empatičan/na, da nije religijski ili konzervativno nastrojena i da (iako ovo ne znam postoji li uopće kod nas tako da je opcionalno) ima iskustva s bpd-om/dbt-om.

Već se nekoliko godina borim s nekom blažom varijantom bpd-a kako mi je rečeno, koja uglavnom loše djeluje na mene kad proživljavam emotivni stres. Naučila sam dosta toga kod sebe prepoznati i riješavati, ali ipak mislim da mi još treba stručna pomoć. Probala sam ići kod par terapeuta, ali uglavnom mi nisu odgovarali po pristupu - dosta ih je bilo arogantno/agresivno (na što nikako ne reagiram dobro jer mi je to kao ponavljanje invalidacije iz djetinjstva, a i mislim da terapeut ne bi trebao biti takav), neki ne znaju s tim poremećajem, a doživjela sam i agresivne ispade radi svog liberalnog svjetonazora, za što isto smatram da je da 'prostite, pizdarija, da u 21. st. netko tko je religijski "zadojen" ili ima stavove iz 18. st. radi takav s tuđim umovima i da se to negdje ne sankcionira kroz nekakvu superviziju.

U tih par godina našla sam, doduše, jednog odličnog terapeuta koji ima sve navedene osobine i stvarno mi je mnogo pomogao + imala sam osjećaj da me netko stvarno doživljava. No problem je u tome što se on ne bavi psihodinamskim pristupom (znači procesi vezani uz mehanizme ličnosti, dinamiku odnosa itd.) tako da mi je u tim dijelovima samo donekle pomogao, a ja imam osjećaj da mi tu neke stvari nisu do kraja jasne i da mi treba pomoć.

Tako da bih bila zahvalna za preporuku.
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 23:57   #2914
Za bpd ne znam, ali vrlo empatican i liberalan pristup, nikako s visine, dr. Tihana Jendricko. Ajde pogledaj malo o cemu je sve pisala na portalu Budi zdravo, mozda ima nesto i o tome


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 00:01   #2915
A poslusaj i na youtube da cujes glas iz neke radijske emisije, davno, o stresu. Makar je to za siroke mase.
Naime, meni je dr. preporucila mama od frendice koja je i sama psihijatrica, ali joj je trebalo par dana jer je svakom nasla neki nedostatak, iz svoje strucne perspektive. Pa ti probaj, nisam cuo da je itko bio nezadovoljan, a nemamo svi istu dijagnozu.
Privatno je, ali vidi kako se moze do nje u Vrapce, makar ne znam jel tamo ima ambulantu ili samo vodi dnevnu bolnicu.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 15:18   #2916
zvonx78

Koliko ti plaćaš kod doktorice privatno po satu i koliko često ideš? Ideš li samo radi dogovora o lijekovima ili baš ideš na razgovor? Ja bi preferirala otvoren razgovor, a ne znam koliko je ona sklona tome s obzirom da inače radi u bolnici u kojoj su lijekovi glavna stvar što mi je i jasno s obzirom na populaciju koja se tamo liječi. Koliko ja vidim oni su svi skloni lijekovima i to jako. Ja sam išla prije dosta godina kod jedne starije doktorice privatno i mislim da ona sada više niti ne radi. Tada sam plaćala 200 kn po satu i više se oslanjala na razgovor. Ali s njom sam ovako prijateljski i otvoreno razgovarala, a i ona je imala dosta vremena jer je radila samo privatno. Baš me ono tada pokrenula da krenem dalje. Sada ne znam mogu li i od ove naše doktorice to očekivati. Ljubazna je ona koliko sam vidjela u 10 minuta koliko sam bila tamo. Čini mi se i dosta oprezna, ali dobro sa takvim ljudima i radi kada radi u bolnici. Jedan lijek mogu uzimati ako mi propiše, ali više od toga sigurno neću jer mislim da to i nije rješenje moga problema.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 16:59   #2917
Prvenstveno idem na razgovor/psihoterapiju. Na lijekove otpadne par minuta samo ako se ja pozalim. Dr. inace ne daje lijekove sakom i kapom, neki koje znam idu samo na razgovor. Ako ona procijeni da ti trebaju, vjerojatno trebaju. Apsolutno sve mozes pitati. Reci joj da nisi sigurna jel bi lijek ili ne i vidi sta ce ti rec. I ne trebas nista skrivati. Cijena nije bas sjajna, ali meni nije zao. Sat vremena 400 kn. Ako bude problem placanje, pitaj i to. Samo ona je u sklopu poliklinike, pa ne znam koliko moze na to utjecati.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 17:01   #2918
Recimo svaka tri tjedna, na pocetku sam isao cesce.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:20   #2919
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Za bpd ne znam, ali vrlo empatican i liberalan pristup, nikako s visine, dr. Tihana Jendricko. Ajde pogledaj malo o cemu je sve pisala na portalu Budi zdravo, mozda ima nesto i o tome


Skickas fr
Hvala, pogledala sam. Možeš li mi samo reći kakva je to vrsta terapije, po kojem principu se radi? Ima li interpretacija, ima li savjeta, ili se radi više po psihodramskom pristupu? Jer vidim da ona ima više različitih edukacija.
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 00:58   #2920
Pristup je integrativna psihoterapija. Istina, dr se bavi i psihodramom, ali to je druga stvar, grupno i tako.
Inace, na pocetku malo analize, minimalno djetinjstvo, samo da se neke stvari osvijeste, a glavnina je u tome da se rijesava problem u sadasnjim situacijama, odnosno u svakodnevnom zivotu, kako na koji nailazis i kako se tvoj glavni problem u tome pokazuje. Dobis savjete i ohrabrenja sto i kako napraviti u kojoj situaciji. Dr. je jako inteligentna, imas osjecaj da je i ona bila u svim tim situacijama, a ne da je procitala negdje o tome pa sad mudruje. Jako joj je stalo do napretka i tvog stanja, sve pamti, pozitivna, nema neke, bar meni glupe fore, ponajvljajte si da vi to mozete, crtajte kucice, ili da odgovara protupitanjima, neki samo to rade. Stvarno te 'gura' da se nosis s tim sto te muci i djeluje jako smirujuce. I meni je vazno da nikad nema praznog hoda, tipa, ne znam sta bi vas pitala. A to stvarno moze samo iskusan terapeut.
Naravno, moras i ti kliknuti s njom, ali svakako vrijedi probati ako se odlucis.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.