Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2003., 16:03   #1
Arrow Oglasnik - iznajmljivanje / unajmljivanje nekretnina

zanima me ako znate oko koliko se krecu cijene stanova za iznajmljivanje (moze i soba) u zagrebu, bez stakora i inih ljubimaca, ne mora bit nista veliko, ali da nije neka zadnja rupa nakon kraja grada. znam da mi je najjednostavnije kupit neki oglasnik, ali htjela bih cut vas sa svojim saznanjima i eventualnim iskustvima. naime, namjeravam se selit u zg najesen, zbog faksa, a nemam bas previse para na raspolaganju, a u dom ne mogu upast.
bila bih zahvalna na informacijama
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 16:47   #2
Nadam se da će ti se odgovoriti na pitanje u temi Vaš stambeni status
Dante is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2003., 17:40   #3
a valjda oce
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2003., 18:12   #4
dok sam ja bila Zg cijene sobe su bile oko 100 € ( tada u markama ) a cijena garsonjere oko 150 € , jednosoban stan 200 € itd.

No sve zavisi od lokacije i u kakvom je stanju stan ( odrzavan ili ne, namjesten, zona tramvaja itd. )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 16:13   #5
ja sam upravo unajmila stan u Dubravi (djeca mi ovdje idu u vrtic pa sam bila ogranicena kvartom), u zgradi, zona tramvaja, centralno grijanje, 64 kvadrata, balkon, za 200 €

ima i puno skupljih

mislim da je najvaznija stvar naoruzati se strpljenjem i traziti i traziti i kad tad ti uleti nesto povoljno i lijepo

ja sam bas zadovoljna
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 23:54   #6
Re: stanovi za iznajmljivanje u zg

Quote:
sumski duh kaže:
zanima me ako znate oko koliko se krecu cijene stanova za iznajmljivanje (moze i soba) u zagrebu, bez stakora i inih ljubimaca, ne mora bit nista veliko, ali da nije neka zadnja rupa nakon kraja grada. znam da mi je najjednostavnije kupit neki oglasnik, ali htjela bih cut vas sa svojim saznanjima i eventualnim iskustvima. naime, namjeravam se selit u zg najesen, zbog faksa, a nemam bas previse para na raspolaganju, a u dom ne mogu upast.
bila bih zahvalna na informacijama
preporucila bih ti da se za pocetak smjestis u neku sobu. a onda na miru trazis dok nesto ili nekog ne nadjes.

stan je u zagrebu najgore traziti u devetom mjesecu.
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 19:11   #7
zasto?
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 21:39   #8
Quote:
sumski duh kaže:
zasto?
u devetom mjesecu je najveca navala, zato jer studenti masovno traze smjestaj, prije pocetka nove skolske godine.
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 23:18   #9
Re: Re: stanovi za iznajmljivanje u zg

Quote:
magdalena99 kaže:
preporucila bih ti da se za pocetak smjestis u neku sobu. a onda na miru trazis dok nesto ili nekog ne nadjes.

stan je u zagrebu najgore traziti u devetom mjesecu.
najvažnije je biti strpljiv - dobar stan po povoljnoj cijeni i s normalnim gazdama je moguće naći - samo se nemoj obeshrabriti.

ovaj savjet da prvo nađeš nešto za prvu ruku, a onda da tražiš "zaozbiljno" je jako dobar + moj savjet ti je da, ako imaš cimericu, makar ti ona bila najbolja prijateljica, sestra, rodica, obožavana osoba - tražite stan u kojem će svaka moći imati svoj prostor - po sobicu u kojoj će svaka moći imati svoj mir. Moje iskustvo je pokazalo da je to strahovito bitno, jer živjeti s nekim nije tako jednostavno kao što izgleda. Bolje ti je i platiti malo više, nego biti nezadovoljna (to ti je uvijek najskuplje)

Još nešto - najveća ponuda stanova je prije ljeta, jer dosta studenata tada otkazuje stan - ako možeš sebi priuštiti, najbolje ti je tada tražiti. Možda ćeš platiti koji mjesec više, ali barem se nećeš kasnije misliti. Ja sam jedne godine sticajem okolnosti tako tražila stan i našla sam odličan i jeftin .

I savjet za kraj - vrijedno uči i pazi na prosjek ocjena - na trećoj godini faksa možeš dobiti Cvjetno ili novi paviljon na Savi, gdje ćeš za stotinjak kuna imati ono što ćeš u gradu platiti isto toliko, ali eura. To naravno vrijedi ako ne želiš biti u starim paviljonima u domovima, mada sam ja bila jedne godine i bilo mi je super. Dobro, kupaonice nisu baš bajne (mislim da je tu ubjedljivo najgora sava, ja sam bila na Lašćini) ali je druženje bilo fenomenalno. evo, udaljih se od teme, sori....
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 20:18   #10
cure, puno vam se zahvaljujem na odgovorima, bar sam stekla okvirnu informaciju o tome sto me ceka (ako sve bude islo po planu, a osnovni je uvjet da upadnem na faks...)
jos mi par stvari nije jasno, pa kad vec ima ljudi koji se razumiju, pa da iskoristim
ne tice se direktno teme.. ali ima s njom veze: suncica, kazes da na trecoj godini mogu u taj i taj dom - zar se prije trece ne moze ili?..
osim toga, cula sam da se prosjek za dom gleda na temelju usporedbe prosjeka ocjena kandidata za dom i opceg uspjeha fakulteta - da li je to tocno?
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 23:08   #11
Quote:
sumski duh kaže:
osim toga, cula sam da se prosjek za dom gleda na temelju usporedbe prosjeka ocjena kandidata za dom i opceg uspjeha fakulteta - da li je to tocno?
da. to je tocno.
ako je ikako moguce, potrudi se da imas prosjek barem isti kao sto ti je prosjek faksa.
bilo bi dobro i da ne ponavljas godinu, jer u tom slucaju gubis jako puno bodova.

na cvjetnom mozes zavrsiti i prije trece godine, samo strebaj i skupljaj dobre ocjene.
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 23:28   #12
sori, krivo sam se izrazila

naime, u studentske domove možeš upasti već od prve godine faksa, ali je pitanje u koji i kakav ćeš smještaj imati. Studenti mlađih godina obično dobiju lošiji smještaj (znači,starije paviljone, zajedničke kupaonice, zajedničke čajne kuhinje), dok kasnije ako imaš dobre ocjene (ili dobru vezu ) možeš imati bolji smještaj. U moje vrijeme na Cvjetno i u novi paviljon na Savi (to znači u sobe s vlastitom kupaonicom) moglo se tek od treće godine ili ako imaš starijeg brata/sestru koji dobije takav smještaj pa te uzme sebi, pod uvjetom da i ti dobiješ smještaj na temelju svojih ocjena (tu se išlo u korist studenta, znači uzima se bolji dom). Da li se nešto promijenilo u međuvremenu ne znam, ali koliko čujem od studenata sve je manje - više isto.

Ja sam 5 godina stanovala u domu i bilo mi je stvarno prekrasno (na početku možeš doživjeti mali šok, ali prođe te kad shvatiš koliko ekipe je oko tebe, koliko KOMADA i tako, još neke stvarčice), mislim da nam je bilo puno bolje nego nekim kolegama koji su živjeli po kojekakvim sobama gdje su ih maltretirale gazdarice, a plaćali su i te kako papreno.

U svakom slučaju, preporučujem ti da tražiš smještaj u domu čak i ako nećeš tamo stanovati jer ga uvijek možeš prodati (bilo je oko 1000 DEM mjesto za godinu dana) - crno tržište radi punom parom

i strogo pazi da ne padneš godinu, jer su ti onda šanse za dom minimalne, gubiš strašno puno bodova

ako se još nečeg sjetiš, pitaj; a i ja ću se javit ako mi još nešto padne na pamet
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 19:29   #13
hvala hvala hvala na strucnim odgovorima
ajde da pitam jos nesto, iako slutim odgovor... u srednjoj sam prolazila s 4,00 ugalvnom, nekad bolje nekad gore, i nisam neka teska socijala... da li mi se uopce isplati gnjavit s tim domom sada, na prvoj godini? mislim da bas i ne, ha?
osim toga, ja sada vec jesam na faksu u rijeci, dal bi mi to moglo donijeti (ili mozda odnijeti )jos po koji bod?
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 20:13   #14
ako padneš godinu, moglo bi ti odnijeti puno bodova jer bi ti računali kao pad godine, bez obzira gdje se desio (tako je bilo "u moje vrijeme")
znam žensku koja je studirala u Tuzli, pala godinu i kasnije se prebacila u Zagreb - imala je prosjek na faksu u Zagrebu skoro 5,0 i nikako nije mogla upasti u dom prve dvije godine, nego tek kasnije
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 21:14   #15
Quote:
sumski duh kaže:
hvala hvala hvala na strucnim odgovorima
ajde da pitam jos nesto, iako slutim odgovor... u srednjoj sam prolazila s 4,00 ugalvnom, nekad bolje nekad gore, i nisam neka teska socijala... da li mi se uopce isplati gnjavit s tim domom sada, na prvoj godini? mislim da bas i ne, ha?
osim toga, ja sada vec jesam na faksu u rijeci, dal bi mi to moglo donijeti (ili mozda odnijeti )jos po koji bod?
ovako.
za dom (spremni)

ne razumijem bas koji je tvoj status trenutno.
prebacujes se s faksa u rijeci na faks u zagreb?
ili upisujes faks u zagrebu jovo nanovo?

da ti odmah kazem, iako prosjek ocjena u srednjoj skoli od 4,00 nije los, dapace, to je sasvim solidno (takav je bio i moj otprilike )..mislim da ti se uopce ne isplati podnositi molbu za dom, jer neces upasti.
ako si slucajno dijete rastavljenih roditelja, branitelja i slicno, e to je vec druga prica, ali samo na temelju ocjena, tj. na blef-neces postici nista.
imas negdje na net-u web stranicu od studentskog centra, tamo sasvim sigurno ima citava lista uvjeta za dom, preporucujem ti da si to pogledas, jer mozda pronadjes nesto sto bi ti moglo donijeti neke bodove. pa da onda blagovremeno nabavis neku potvrdu ili nesto, sto se tamo trazi.

e sad, ako se iz rijeke PREBACUJES u zagreb, na isti ili srodni fakultet, tada ti se vise ne bi trebale u obzir uzimati ocjene iz srednje skole, vec ocjene s tog fakulteta u rijeci, tako da, ako imas dobre ocjene, mozda bi ti se isplatilo pokusati.

e, a ako si pala godinu u rijeci...hm, tada ne znam.
 
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 12:09   #16
grozne su te stvari sa seljakanjem... jako grozno...
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 14:48   #17
da, selim se, gore, tj djelomicno se selim, jer ovdje studiram jednopredmetni hrvatski, a gore bih uzela jos i talijanski. moj trenutni status je - redovni student s potporom ministarstva.
ma, sjebano, necu upast u dom zato sta cu morat pauzirat tu jednu godinu hrvatskog, jer ne mogu bit na drugoj godini hrvatskog i prvoj talijanskog, pa ispada kao da sam pala godinu, bez obzira na to kakve su moje ocjene ovdje . a nac cu neki stan valjda, cula sam i da postoji privatni dom u zg , a prije svega moram upisat taj talijanski, ali mi se to ne cini bas ne znam kako tesko, nadam se da nisam preoptimisticna.
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 15:53   #18
provjeri da li se pauza godine računa kao pad - najbolje da se javi neko sa Filozofskog pa da ti to objasni jer se ja maglovito sjećam cure koja je imala dvopredmetni studij, pa je na jednome bila upisala pauzu, a na drugom redovito slijedeću godinu

no, kao što rekoh, maglovito se sjećam, ali vrijedi provjeriti

enivej, budi jako oprezna oko svog statusa, jer tu vjerojatno ima dosta mogućnosti koje treba ispitati u referadi ili ovako - usmenom predajom
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 11:52   #19
Iznajmljivanje stanova u Zagrebu

Za koliko mislite da se može iznajmiti garsonjera u centru grada (Ribnjak), nalazi se u dvorišnoj zgradi, prizemlje novouređena (tek se uređuje, nova kupaonica, nove pločice u kuhinji i sl.).
Mi smo mislili 1500 kn, što mislite, da li je to previše, premalo.....
Bepa Joseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 12:07   #20
Realno bi bilo 1500, al može i više ak je stan skockan!
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.