Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 23:56   #61
kao prvo krivo radiš trbuh

http://forum.teretana.net/viewtopic....=asc&start=240
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 01:43   #62
da....i izgleda da i sklekovi ništa ne pridodaju ramenima a ni leđni za leđne mišiće....sve sam izgleda krivo radio...

uglavnom ovo sa trbušnim mišićima sam skužio i počet ću to radit pa se nadam nekom rezultatu u kojih dva mjeseca....

a što se tiće ramena da dobijem širinu i ojačam malo prsni koš ostaje mi jedino da si napravim neku šipku i da dižem tijelo u zrak.....
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 22:19   #63
probaj dragon flags (nakon što ti ojačaju trbušni). To je kraljica svih trbušnih vježbi

http://www.youtube.com/watch?v=mjCMq2zkbOo
__________________
Heavy metal
Besramni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:26   #64
jedva sam odradio 2 serije po 20 trbušnjaka ovih vježbi koje je lik stavio da treba...i mogu reć da sam iscrpljen užasno i da niš ne mogu
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:33   #65
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
baš sam malo gledao, i nije mi jasno zaš su ove vježbe tamo krive, što nije u redu s njima?
često to radim, i ove za gornje i ove za donje trbušne, pa nek mi neko kaže zaš to nije dobro da mogu treneru solit pamet
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 21:19   #66
Čitao sam negdje da ta skupina mišića ovisi o svemu, mišićima na nogama, leđnim mišićima, pa čak i prsnim, pa radim i leđne, sklekove, a šta se tiće nogu, treniram nogomet pa trčimo redovito po 20 minuta i po stepenicama za listove i prepone.

ovo ti je pametno za stepenice samo bi još nešto nadodao probaj recimo skakati na jednoj nozi do gore, pa drugom - pa onda pokušati skupljenih nogu recimo preskočiti dvije stepenice, pa tri i tako stalno zamjenjivati

a što se tiče trbušnjaka doista ih krivo radiš kao što je već naglašeno - možeš probati recimo i sklopke jako su dobri za trbušne, ali cijelo vrijeme neka ti noge i ruke budu podignute bar 5 cm od tla (nemoj ih spuštati na tlo dok ne završiš sa serijom)
kod-pere is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 15:56   #67
radim ove trbušnjake sad ću treći put danas...jučer sam imao pauzu....mogu reć da je puno teže...opet sam dobio muskulfiber lagani....

tako da vježbe za trbušnjake su očito te koje treba radit....

za ramena i prsa radim sklekove obićne i s povišenog, kad bude više snage ću stavit malo težine na leđa a isto tako za to se dižem u zrak pomoću šipke.....

stepenice su vrlo korisne to je istina i primjetio sam sad rezultate u ovih mjesec dana treniranja...noge su mi dosta ojačale i što se tiće šprinta i ubrzanja sam poboljšao rezultate....isto tako sam radio leđne za zadnje lože što je jako bitno za šprint
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 15:27   #68
Quote:
Luka07 kaže: Pogledaj post
baš sam malo gledao, i nije mi jasno zaš su ove vježbe tamo krive, što nije u redu s njima?
često to radim, i ove za gornje i ove za donje trbušne, pa nek mi neko kaže zaš to nije dobro da mogu treneru solit pamet
može odgovor ak neko zna?
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 10:16   #69
Quote:
Musatom kaže: Pogledaj post
Evo copy-paste sa fitness.hr

Klasični trbušnjaci


POČETNI POLOŽAJ :
Lezite na leđa na tlo ili na neku ravnu površinu, stopala su na tlu.
Kičma mora biti ravna prije nego počnete izvoditi vježbu.
Ruke stavite iza glave odnosno, još bolje, na prsa .
VJEŽBA :
Ova je jedna od najboljih vježbi za trbušne mišiće.
Lagano dižite glavu do jednog trenutka kada osjetite da više nemožete (to je za gornje trbušne mišiće) i lagano se vraćajte u početni položaj.
Osjetit ćete kako vam se mišići grče i lagano opuštaju.
SERIJE :
Pokušajte napraviti 4 serije, po 25 ponavljanja, ritam neka bude lagan .
Među serijama se odmarajte 45sek do minute.




Trbušnjaci na lopti


POČETNI POLOŽAJ :
S leđima legnite na loptu.
Stavite ruke na prsa, ne iza glave jer ruke tijekom vježbe, u tom položaju, guraju ili pomažu vrat što je nepravilno.
Stopala su na tlu zbog održavanja ravnoteže.
VJEŽBA :
Lagano dižite glavu prema prsima, zadržite za sek , i lagano ispuštajte u početni položaj.
Ovo je svakako jedna od najzahtjevnijih i dakako najkvalitetnijih vježbi za trbušnjake.
SERIJE :
Napravite 3 serije , ritmom 3-1-3. (ritam 3-1-3 = 3 sec dizanje, 1 sec zadržavanje, 3 sec spuštanje)
Među serijama se odmarajte 1-1.5 min.


Bočni:

POČETNI POLOŽAJ :
Lezite na pod, skvrčite koljena, stopala su na tlu.
VJEŽBA :
Dignite trup na stranu, kičma mora ostati mirna i ne smije se odvajati od tla, zadržite za trenutak i vratite se lagano u početni položaj.
U ovoj vježbi nijedan mišić ne smije pomagati pri uzdizanju već samo trbušnjaci odnosno trbušni mišići.
SERIJE :
Napravite 3 serije, ritmom 3-1-3 i odmarajte se 1-2min između serija.


Dizanje nogu- donji trbušnjaci


POČETNI POLOŽAJ :
Lezite na lagano nakošenu klupu, dolazi u obzir i ravna klupa, i primite se za vrh klupe.
Ne dozvolite da se tijelo giba gore-dole jer će tada trpjeti ramena.
Koljena lagano dignite, i držite ih skupa sa stopalima !
VJEŽBA :
Lagano dižite donji dio tijela prema prsnom košu i lagano spuštajte u početni
položaj, trbuh neka bude napet pri uzdizanju i spuštanju.
Vježbu ne izvodite prebrzo, zalet će prouzročiti nepravilnu izvedbu vježbe i kičma bi mogla nastradati.
SERIJE :
Pokušajte napraviti 3 serije po 10-20 ponavljanja.
Među serijama se odmarajte 1min i sljedite ritam 3-0-3.
Zapamtite ova vježba nije lagana zato ne očekujte da ćete odmah na početku lagano napraviti veliki broj serija odnosno ponavljanja.
hvala cini se dobro!
__________________
Trazim Srodnu Dusu
Redwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 12:50   #70
Quote:
Luka07 kaže: Pogledaj post
može odgovor ak neko zna?
pa mislim da je tamo lijepo objašnjeno
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 12:55   #71
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
pa mislim da je tamo lijepo objašnjeno
oprostite, ali što vi radite da imate onako jeben trbuh?
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 15:18   #72
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
oprostite, ali što vi radite da imate onako jeben trbuh?
prvo moraš pustit brkove,bez tog ništa

nakon toga počni jest rižu s pekmezom
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 15:29   #73
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
prvo moraš pustit brkove,bez tog ništa

nakon toga počni jest rižu s pekmezom
prvo: znao sam!

drugo: odvratan si!
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 13:13   #74
trbusnjaci - vjezbe i savjeti

Usprkos cinjenici da se trbusnjaci dobivaju u kuhinji a ne teretani otvaram ovu temu ponukana onom o cucnjevima...
Citala sam ovaj topic: link pa mislim da ne bi bilo lose imat jedan topic di bi se prica vodila samo o trbusnjacima i vjezbanju istih
Trazila sam jel postoji vec takav topic i ne nasla, ako postoji spojite...

Dakle pitanje za pocetak, slazemo li se da su mali pokreti bolji ili ne? ja dok sam radila sit ups nisam bas osjetila trbusne nikad, od kad radim crunch osjetim a decko s dif-a redovito radi sit up i to uzasno brzo
klasicni trbusnjak (iz skole) di ledja dodiruju pod/strunjacu i dizemo se skoro do koljena (sit ups) vs. trbusnjak di se malo odizemo od poda (crunch)
prvo vs drugo
__________________
run 4 ur life

Zadnje uređivanje Lilit : 12.02.2010. at 13:22.
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:10   #75
eto naspojili mi temu na ovaj cuspajz temu a naslov mi nisu promjenili jbg sta je tu je... vidim o mojem pitanju gore se vec pricalo (ofrlje ali sta je tu je) pa mozda i novo pitanje

vjezbe za obliques i zene - navodno se ne preporucaju za zene jer zene ne zele razvit taj misic nego imat struk, jel to onda znaci izbacit sve takve vjezbe ili samo ono s utezima/sipkama/opterecenjem
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 11:24   #76
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
vjezbe za obliques i zene - navodno se ne preporucaju za zene jer zene ne zele razvit taj misic nego imat struk, jel to onda znaci izbacit sve takve vjezbe ili samo ono s utezima/sipkama/opterecenjem
Ako tražiš lijepi struk, trbuh, tada radije izvodi pokrete u kojima ćeš pomicati jedino torakalni i lumbalni dio kralježnice. To se radi na način da primičeš koljena prema prsima, ili da podižeš samo lopatice od poda Tako ćeš izolirati što više trbušne mišiće od pregibača kukova. Taj mišić o kojem pričaš da ne bi trebalo razvijati se naziva "Iliopsoas". Ponekad se vježbanjem tog mišića dobije tzv. "trudnički trbuh" u žargonu. Ali, je zato veoma bitan za stabilnost i snagu trupa.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 12:25   #77
malo si me zbunio/la

evo jedna slika jednostavna
1-ravni trbusni misici
2-bocni
3 i 4- poprecni


ravni su oni koje svi zelimo vjezbat, pitanje je oko bocnih ili obliques za zene vjezbat ih ili ne ?
tj definitivo ih ne vjezbat s opterecenjem jer ih ne zelimo "izgradit" jer se time gubi struk i dobiva ravna linija, recimo ova zena nema ljepi struk jer ima jako razvijene trbusne.. ali dali ih vjezbat samo istezajuc recimo ovakva vjezba ko dole ili ni to ne... ja sam to radila ali ne sa utegom nego sa sipkom (ali drvenom laganom) cisto da se drzim uspravno ali sad vise neznam bi, ne bi...



a evo i kompliciranije slike trbusnih misica di sam nasla i taj "skriveni" misic - iliopsoas i vidim da je to dosta slozen misic ako je ovaj link ok

prva slika iliopsoas, druga slika bocni-obliques, treca slika ravni trbusni
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 12:32   #78
Ja smatram da zene ne bi uopce trebale raditi trbusne, mozda tu i tamo ako ne rade cucnjeve, mrtva i zgibove. A bocne ni u ludilu.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:30   #79
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ja smatram da zene ne bi uopce trebale raditi trbusne, mozda tu i tamo ako ne rade cucnjeve, mrtva i zgibove. A bocne ni u ludilu.
zasto
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:14   #80
A bocni povecavaju struk, a trbusnjaci plocice, pa onda kad zene smrsave imaju ninja turtle trbuh to mi nije bas kod zena. Ti volis plocice? zapravo, trbuh tu i tamo, jednom u 5 dana, par serija i to je to. Trbuh je svrst sam po sebi kad je bf nizak.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.