Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2006., 15:01   #41
pogledaj na stranicu
www.bergeundmeer.de aranzmane
sa live strane nadi Reiseländer i onda nadi China ima ludilo aranzmana vec za 1,300 eura za 15 dana. jedina stvar je sta se putuje iz frankfurta.
ja i dragi sa agencijom beerge und meer putujemo 15 dan bankok - peking - sri lanka
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 10:59   #42
Hvala, a kaj velite na ovu ideju...

Posjet Sjevernoj Koreji... Naime iz Pekinga se može avionom otići do tamo... Jedini je problem viza. Frend se raspitivao i veli da ju "u globalu" odobravaju ali jedini je problme u sporosti njihove birokracije... Mislim... fakat bi bilo zanimljivo vidjeti taj komunistički raj na zemlji

Baš sam se jučer s njim čuo i radimo neke planove glede odlaska tamo...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 14:35   #43
Quote:
Legion kaže:
Hvala, a kaj velite na ovu ideju...

Posjet Sjevernoj Koreji... Naime iz Pekinga se može avionom otići do tamo... Jedini je problem viza.
Ima tu još problema, možeš tamo isključivo putem njihove državne turističke agencije. Nema samostalnog švrljanja. Dobiješ dva vodiča koji će biti tvoja sjena, dva zato jer jedan pazi na onog drugog da se ne bi previše zbližio sa strancem i pričao ono šta ne treba.
Pokazat će ti samo ono šta oni hoće, žele ostaviti dojam da je njihov komunistički sistem idealan. Dakle odvest će te u jednu od škola, provozat ćeš se dvije stanice metroom, pogledati neke njihove spomenike i sl. Stvar je u tome da će oko tebe uglavnom sve biti namješteno: sve uredno, čisto, mladi i dobro odjeveni glumci.
Hotel gdje ćeš biti smješten bit će malo van svega i neće ti biti dozvoljeno da ga napuštaš bez pratnje. Tržnicu i sl. mjesta zaboravi, tamo bi vidio pravi život i sirotinju a oni to ne žele pokazati. Istina viza se čeka ohoho, ima da umreš i uskrsneš pet puta i nema nikakve garancije da ćeš je dobiti.
I za kraj, taj njihov aranžman dođe papreno skupo, ako se dobro sjećam 200$/dan ali nisam siguran.

Nikad bio ali budući me dosta zanimalo pročitao sam više putopisa ili poluputopisa na netu. Ljudi kažu da nije vrijedno svih tih para ali ja bi volio probati da mogu.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 13:06   #44
Potpuno mi jasno da ću vidjeti jedino što oni žele...
No ak to fakat košta 200euriča dnevno mislim da me sjeverna koreja nebu vidla

Ma možda i bez ikakvog aranžmana preko turističke agencije odem gore.
Malo se raspitivah i povratna do Pekinga bi me (kako kod koga) došla imeđu 650 E (Aeroflot-to baš i nebi ) pa naviše. Njajprihvatljivija mi se čini Lufthansa - 800 E
odem rego... uvalim se kod njega u stan i lunjam
Možda me otmu, rastrančiraju te prodaju pod organe ali... s tim se nitko baš nebi puno pomogao
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 13:48   #45
Quote:
Legion kaže:
Potpuno mi jasno da ću vidjeti jedino što oni žele...
No ak to fakat košta 200euriča dnevno mislim da me sjeverna koreja nebu vidla
Evo pa baci pogled na prave cifre:

http://www.koryogroup.com/tours/index.html
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 15:53   #46
sto vidjeti u Kini osim Pekinga?

idem onamo ovo ljeto, a ne znam sto se jos isplati... sve zamljivo je uglavnom jako jako daleko (tipa Tibet, Hong Kong), a ne da mi se bas od 20 dana tamo vozat se vlakom jedno 6 dana...

i da, idem Aeroflotom mislim da su te predrasude prema Rusima glupost, oni su jeftiniji zato sto valjda mogu skroz preko Rusije do Kine ic, pa ne trebaju placat takse za prelet preko drugih zemalja i slicno...
mifugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 16:02   #47
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Bila ja prije godinu dana.
Grad je prekrasan i čini mi se da je pobijedio u nekom natjecanju kao najugodniji grad u Kini za živjeti i šire te godine. Naravno moraš se pripremiti za lokalni kolorit...hrana mi je bila bljak...pivo dobro...ljudi ugodni samo što im engleski nedostaje u komunikaciji...Kina je uspavani div koji se budi...već sad su 4 ekonomska sila svijeta.

Kad si tamo posjeti i ostale gradove ako možeš.....Peking, Souzou, Xian....

i da pivo se kaže na kineski P S I Č O
zapravo phi-đjou u slobodnoj transkripciji
mifugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 23:16   #48
Odakle letiš, koliko te je došla karta?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 23:29   #49
Pozdravi mi prijateljicu, tamo je u ambasadi
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 15:50   #50
Cool kina

Idem u Peking ovo ljeto. Jel ko bio? Iskustva?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 22:13   #51
Nitko?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 19:16   #52
ja bila u pekingu, dva puta po mjesec dana.
super grad, no ako ides u kinu odi obavezno i u shanghai.
a cuj, peking je ogroman, guzve, hrpe ljudi (bijelce neces bas vidjat cesto osim oko campusa za strance di ima studenata iz ciejlog svijeta. engleski bas ne znaju, po gradu za snaci se nije bas lako jer nista, ali bas NISTA ne pise na engl. tj latinici, samo njihovo pismo.
kinezi su ti materijalisti i samo tako ce te htjet smuljat. cjenkanje pali, za sve.
ne znam kaj te tocno zanima...
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 19:54   #53
Quote:
snjoxi kaže:
ja bila u pekingu, dva puta po mjesec dana.
super grad, no ako ides u kinu odi obavezno i u shanghai.
a cuj, peking je ogroman, guzve, hrpe ljudi (bijelce neces bas vidjat cesto osim oko campusa za strance di ima studenata iz ciejlog svijeta. engleski bas ne znaju, po gradu za snaci se nije bas lako jer nista, ali bas NISTA ne pise na engl. tj latinici, samo njihovo pismo.
kinezi su ti materijalisti i samo tako ce te htjet smuljat. cjenkanje pali, za sve.
ne znam kaj te tocno zanima...

gdje si odsjela u pekingu? možeš mi preporučit neki dobar, a povoljan hostel?
hrana? nisam baš ljubitelj egzotične hrane gdje je najsigurnije jest?
planirala sam samo u peking na dvadesetak dana, ali ni shanghai ne bi bio loše posjetit. jel se sjećaš koliko je poprilici bila avionska karta peking-shanghai?
i što još... jesi i ti išla ljeti? podnošljive temp?

puno hvala na info!
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:24   #54
ja sam ti bila kraj zime, pocetak proljeca. prek ljeta ti je dosta vruce, ali je suho. blizu je pustinja pa znaju imat vjetrovito vrijeme koje nosi pijesak, tzv zute oluje, no mislim da je taj period prosao (to vrijedi za peking i sj dio).
ja sam ti bila privatno smjesetna, tak da ti nemrem preporucit hotel, ali tamo su ti hoteli kategorizirani za strance i kineze. ovi za strance su skuplji, no ako si snalazljiva ili imas nekoga tamo, moze ti nac i hotel koji je kao fol za kineze.
ne znam kak ides, jel imas nekoga tamo ili kaj?
u shanghai ti je najbolje ici nocnim vlakom, vozis se cijelu noc, ujutro si tam. imas lezeci i sjedeci, skuplji i jefiniji.
inace ne pricaju engleski bas.
ne znam kaj te jos zanima..
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:59   #55
Quote:
snjoxi kaže:
ja sam ti bila kraj zime, pocetak proljeca. prek ljeta ti je dosta vruce, ali je suho. blizu je pustinja pa znaju imat vjetrovito vrijeme koje nosi pijesak, tzv zute oluje, no mislim da je taj period prosao (to vrijedi za peking i sj dio).
ja sam ti bila privatno smjesetna, tak da ti nemrem preporucit hotel, ali tamo su ti hoteli kategorizirani za strance i kineze. ovi za strance su skuplji, no ako si snalazljiva ili imas nekoga tamo, moze ti nac i hotel koji je kao fol za kineze.
ne znam kak ides, jel imas nekoga tamo ili kaj?
u shanghai ti je najbolje ici nocnim vlakom, vozis se cijelu noc, ujutro si tam. imas lezeci i sjedeci, skuplji i jefiniji.
inace ne pricaju engleski bas.
ne znam kaj te jos zanima..
idemo dečko i ja, u vlastitom aranžmanu
potražit ćemo neki hostel; za rezervaciju preko neta traže da im se ostavi br. kartice, a to baš i ne bi.
još me zanima kakva je hrana tamo, jel ima zapadnjačke hrane? ili što bi mi preporučila od njihove?
jel se sjećaš koliko je bila karta do shanghaia? kakve su njihove željeznice? da nisu tipa onih u indiji?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 16:17   #56
klopa je super! drugacija nego kod nas u kineskim resticima. bolja, raznovrsnija, vece (i to koliko!) porcije, nema kaj nema, jedu sve kaj hoda.
imas i food marketa, pitajte za to u pekingu, to su ti standovi gdje prodaju sve i svakaj, bube, zabe, morske nemani, skorpione, svakakva cuda. ne treba ti zapadnjacki restoran u obilju njihovih. klopa ti je uzasno jeftina, samo treba znat kam ic.
oni ti imaju rucak u podne, i od 11.30 do cca 13.30 je tesko nac mjesta po restoranima. restorani nisu sminka, odmah da ti velim, tamo dodjes, sjednes pojedes i ides dalje. ljudi nerjetko cekaju u redovima (oko 12h) da bi pojeli. kad kinezi jedu, ne racunaj da ces nekaj obavit. njima je klopa svetinja, bar je to moje iskustvo.
imas mc donalds i tu i tamo koji zapadni restoran, u obilju kineskih, koreanskih, japanskih, tajlandskih i sl.
za putovat je jeftino, ne sjecam se koliko nas je kostala karta, cca 150-200 kn ne vise.
ja sam isla u spavacim kolima i bilo je stvarno ok. nije stajao puno, nije bila guzva (to je malo cudno jer kod njih je svuda guzva), bilo je cisto.
eto.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 17:28   #57
ako netko putuje u kinu - korisne informacije o vizi...

Bok,
Da se pohvalim da sam jucer dobio kinesku vizu bez ikakvih problema. Jos uvijek sam iznenadjen lakocom postupka s obzirom da se radi o jednoj komunistickoj zemlji. Za dobivanje vize treba se doci utorkom ili cetvrtkom ujutro. Ja sam prilozio povratnu avio kartu i to uopce ne za Kinu, nego Graz-Frankfurt-Tokyo i Kuala Lumpur-Frankfurt-Graz, zatim potvrdu o zaposlenju (koju uopce nisu trazili, ali svejedno sam je prilozio), ispunio sam formular, dao 1 sliku i receno mi je da za tjedan dana dodjem po vizu. Viza s jednim ulazom kosta 180kn i moze se platiti samo u poslovnicama Zagrebacke Banke i potvrdu o placanju doneses kad preuzimas vizu. Trazio sam vizu od 31 dana, dali su mi 45 dana. Ljudi koji rade u ambasadi jedni su od najljubaznijih koje sam ikada susreo.
Nadam se da je ova informacija nekome pomogla.
Pozdrav.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 21:05   #58
super info-thanks! izgleda da su olaksali postupak jer kad je moja sestra prije 4 godine trebala vizu morala se lazno prijaviti da ide preko agencije jer su bili nemilosrdni. no kinezi na granici ti vjerojatno nece znat za hrvatsku jer se ona na kineskom kaze KOLODIJA! )

kuda ces sve ici i koliko te dosla ta avio karta?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 23:01   #59
Avio karta s Lufthansom Graz-Frankfurt-Tokyo i povratna Kuala Lumpur-Frankfurt-Graz dosla me EUR 1200. Moglo je i jeftinije, ali sam uzeo visu klasu da eventualno mogu promijeniti povratak.
Avio karta s ANA (All Nippon Airways) Osaka-Hong Kong dodje EUR 351.

Za sada je plan najprije provesti 12 dana u Japanu (Tokyo, Mt Fuji, Kyoto, Nara, Ohara, Osaka, Himeji) i nakon toga 2 dana u Hong Kongu, 3 dana u Macau i iz Macaa uci u Kinu. Plan je provesti ondje 45 dana (buduci da sam dobio dulju vizu, odlucio sam ostati duze u Kini): Guangzhou, Shanghai, Beijing, Datong, Xian, Pingyao, Yangshuo + hrpa drugih manjih i vecih mjesta po Kini, i na kraju 14 dana u Tibetu. Iz Tibeta letio bih za Nanning i zatim preko granice u Vijetnam, Kambodzu, Laos, Tajland, Burmu, Maleziju i Singapur. Ukupno 5 mjeseci, ali vidjet cu koliko dugo mi se na kraju bude dalo putovati.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 12:30   #60
Vanelicu, Vanelicu, kakav ti to život vodiš? I ja ću jednom...
Se smije znati koliki ti je budžet?
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.