Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2016., 11:40   #221
Koje boje je usluga?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:50   #222
Kakav je svibanj što se vremenskih prilika i neprilika tiče za odlazak u Boliviju (Salar de Uyuni)?
I Peru (Lima, MP i Cusco)?

Zadnje uređivanje natalija : 06.06.2016. at 13:17.
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:39   #223
To je nekakav početni dio suhog dijela godine, dakle OK je.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 11:22   #224
Hvala ti!
OK vrijedi i za Peru također?
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 14:26   #225
ekipa imam jedno pitanje vezano za opremu.
Planiram ići na macchu picchu i vozit se po death road i penjat se na 5000+ m u La Pazu.
Zanima me jesu li mi zaista potrebne neke čizme za penjanje ili gojze za to!?
Koliko sam vidio po fotkama ljudi su u tensicama ali ima ih i u gojzama. Ovo penjanje na 5000+ se većim dijelom i autom može a kolko vidim gore je kamen i nema uopće snijega?!



Ima li u Boliviji za kupit takvu obuću i jel jeftina?! stvarno mi se neda potezat te glomazne cipele za 1-2 dana kolko će mi realno trebati
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 14:55   #226
Bio sam u tenisicama mjesec dana po Južnoj Americi uključujući i Machu Picchu i cestu smrti i Atacamu i Salar de Uyuni. Nisam osjetio potrebu za gojzericama. Ovo penjanje na 5000+ ćeš vjerovatno ići na Chacaltayu? Išla mi je žena gore dok sam ja bio na cesti smrti, također u tenisicama. Bilo je nešto snijega na samom vrhu no samo mjestimice. Bili smo krajem 11. mjeseca tamo.

Za kupovinu obuće nemam pojma no La Paz je jedan veliki buvljak i naći ćeš što hoćeš po ulicama. Vjerovatno upitne kvalitete a cijena ovisi od toga koliki gringo tax će ti nalijepiti.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 16:27   #227
da. isao bi na Chacaltaya.
onda neću nosit..ako baš stisne i zagusti onda ću tamo platit tu "školu".

a je li bolja bolivijska ili peruanska strana titicace?!
vidim da su dosta podijeljena mišljenja
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 16:53   #228
Pa ovisi što tražiš, prilično su različite stvari koje ćeš naći tamo. Na peruanskoj je uobičajeni đir Puno i izlet na Uros i Taquile. Uros je pravi tourist trap ali Taquile je lijep i prilično autentičan. Ja bih ipak prije preporučio Copacabanu i Isla del Sol sa bolivijske strane.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 17:24   #229
Mir i tišinu s Isla de Sol mislim da nisam doživio nikad poslije.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 04:22   #230
evo ja ti mogu s sigurnošću potvrditi da se možeš na Machu Picchu popeti i u japankama i kupaćima, to je 100% provjereno
sve možeš s nekim ok tenisicama odraditi, ne brini previše,ako zagusti možeš kupiti za 200tinjak kuna vojničke čizme u bolivije, vrlo su dobre
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:44   #231
"Tenisice ili gojze" je pogrešna dilema, jer postoji i hodačko-trekerska obuča koja je nešto kao "između" tih dviju ekstremnih opcija. I baš nešto takvo bih ti i preporučio.

Dakle, ako si iole ozbiljan planinar, znaš da ti za popest se na Sljeme nisu dovoljne "japanke", ali i da ne trebaš nikakve jako ozbiljne gojze. Gojze trebaš za na Velebit.

A ono što tebe tamo čeka, iako je na velikoj visini, puno je sličnije Sljemenu nego Velebitu.

Toliko o Machu Picchuu. Za ozbiljnije pak ture po Andama nad 5000 mnm, velika većina lokalnih agencija koje prodaju takve ture, istovremeno i iznajmljuju adekvatnu opremu, uključujući i gojze, plastic shoes/pancerice (ako su potrebne) itd.

Kraj peruanskog dijela Titicace sam se samo provezao, niti ja nisam imao vremena za obje, a za bolivijski (Copacabana i I.d. Sol) garantiram da je sjajan i da ga treba doživjet. Općenito prevladava mišljenje da je bolivijski dio bolji.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:04   #232
Quote:
rambla kaže: Pogledaj post
za visinsku se vec dosta pisalo na forumu, to je individualno, mene prvu vecer u cuscu uvatilo, momka nista... a opet kad sam vidila jednu curu u salaru kako joj je bilo lose, shvatila sam da meni nije bilo skoro nista. govore ginko da pomaze, meni osobno nije pomoglo. puno su mi bile bolje neke energetske bocice sta mi je teta u apoteci dala. ne sicam se imena, mozes poc i pitat. mozes zvakat koku, to pomaze...
sta se tice troskova, stvarno se ne sicam u detalje... peru mi je bija skuplji od bolivije, bolivija je poprilicno jeftina.
mislim da se soba u hostelu nadje za 5 do 10 dolara po osobi.
sad se pokusavam sitit drugih stvari, ali mi ne ide bas.
mislim da je oko 50 dolara dnevno neki prosjek, za boliviju i manje. ali dobro, nekad imas vece dnevne troskove, npr. ulaznice, karte za autobus....
Znam da je prošlo 100 godina od ovog i tada si rekla da se ne sjećaš imena, ali da li se možda sjećaš za što su bile te energetske bočice, pod kojom kategorijom da ih tražim u apoteci?
Pretpostavljam da nisu za visinsku bolest nego za nešto drugo, ali za šta ?
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:25   #233
Stvarno više ne znam. Najbolje ti je poc u apoteku i savjetovati se pa vidi šta ti nudi
rambla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:10   #234
idemo 1.11. na kratko putovanje po Juznoj americi i za Salare imamo samo 2 dana. Dolazimo ujutro u 8 u Uyuni avionom i htjeli bi odmah krenuti na turu po salarima i završiti sutra navece u San pedru. Da li je to moguce organizirati na licu mjesta jer preko maila je nemoguca misija, traze cifre 3-4 puta vece nego sto pronalazim na razlicitim forumima. Napominjem da nas je 6 pa je mozda lakse ne moramo traziti privatne ture. Bilo kakva preporuka kako to organizirati je dobrodosla.
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:25   #235
Jel možeš naisati odakle letite i koliko su karte došle i koliko sta dana sve skupa?Idete li Peru?
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 01:18   #236
i[li bi samo 1 dana u Salar, ili bi 2 dana, jednu noć u salaru ?

ne bi vam trebao biti problem, 6 je taman grupa, tako da će te lagano naći agenciju koja će vas vozit
kada dođete u grad, nemojte pristati kod prvih odmah će vas zaskočiti par njih sigurno (nadam se da imate nekoga tko priča španjolski ), nego je preporuka prošećite do Av. Ferroviaria, tamo imate hrpu hostela i agencija, to je 5 min hoda od autobusnog terminala ( zapravo ulice gdje svi busevi stanu ), ima i zgodan kafić gdje se možete osvježiti i tamo će vas saljetati
na žalost se nemrem sjetiti imena agencije s kojom sam ja išao tih par puta
obvezno u pitanjima ako je 2 dana, da li je hrana u igri i neka vam osiguraju i vreće za spavanje u cijeni, na žalost morat će te dio preskočiti, jer obično je 3 dana ta tura s zadnjom stanicom u san pedru
to isto vidite kakvo vozilo će vas voziti od granice do pedra (jer bolivijanci sigurno neće, nego vas prebacuju, ali to je uhodano i svaki dan imaju )

obvezno planirajte imati love za ulaznicu za nacionalni park, jer to ne uključuju obično u cijenu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:54   #237
Hm može se dogoditi da sve bude na knap...ja sam išla organizirano (4 džipa mislim), došli ujutro u Uyuni i onda smo doslovno do 1 popodne čekali da se pojave auti jer kao nije bilo goriva (unaprijed dogovoreno, već uhodana tura preko agencije). A čula sam još takvih slučajeva, tako da ne znam šta bi pametno rekla, da li je izvedivo. Također na čileanskoj granici smo čekali dva sata na ulaz, iako nije bilo puno ljudi. Pa računaj šta ostane od dva dana kad makneš takve moguće zastoje.
Edit nevezano za prijevoz, ispred tržnice je bila baka koja je prodavala najbolje sendviče ikad, ogroman red i gužva su ispred, pa ako ogladnite .
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:49   #238
Ta tura najčešće traje 3 dana, dvije noći, mislim da niti ne postoje kraće ture osim ako se uspijete dogovoriti sa nekim vozačima što je moguće pa ali je i prava šteta. Meni je ovo osobno vjerovatno najbolji izlet na kojem sam ikada bio i to bi bilo prava šteta skratiti. Jel možete to ikako produžiti za još jedan dan?

Mi smo išli u obrnutom smjeru iz San Pedra u Uyuni, trajalo je kao što rekoh 3 puna dana, dvije noći, uzeli smo agenciju Estrella del Sur i platili 90.000 pezosa što je oko 900 kuna po osobi, plaćeno je na licu mjesta a informacija je stara 3 godine. Tu ti je uključeno sve, prijevoz, hrana, spavanje. Vaš trošak je samo da si ponesete vode za ta 3 dana, potrebno je 2 litre po osobi dnevno, i morate sami platiti dvije ulaznice za nacionalne parkove u Boliviji 150 + 30 bolivianosa (otprilike toliko iznosi i u kunama, bolivianos = kuna). Kao što reče Killerdog obavezno sve ovo što je uključeno a što nije još potvrdite na licu mjesta.

I ne znam odakle dolazite avionom u Uyuni. Nadam se da ćete već biti aklimatizirani na visini, na ovoj ruti preći ćete preko 4.900, spavati na 4.300 i na kraju se spustiti na 2.600 u San Pedro. Ako ne budete aklimatizirani mogli biste imati problema.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:28   #239
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Jel možeš naisati odakle letite i koliko su karte došle i koliko sta dana sve skupa?Idete li Peru?
letimo iz trsta u santiago karte bile 400 eura, iz santiaga za limu platili kartu 70$ (sky airline). sve prije par mjeseci.
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:35   #240
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Ta tura najčešće traje 3 dana, dvije noći, mislim da niti ne postoje kraće ture osim ako se uspijete dogovoriti sa nekim vozačima što je moguće pa ali je i prava šteta. Meni je ovo osobno vjerovatno najbolji izlet na kojem sam ikada bio i to bi bilo prava šteta skratiti. Jel možete to ikako produžiti za još jedan dan?

Mi smo išli u obrnutom smjeru iz San Pedra u Uyuni, trajalo je kao što rekoh 3 puna dana, dvije noći, uzeli smo agenciju Estrella del Sur i platili 90.000 pezosa što je oko 900 kuna po osobi, plaćeno je na licu mjesta a informacija je stara 3 godine. Tu ti je uključeno sve, prijevoz, hrana, spavanje. Vaš trošak je samo da si ponesete vode za ta 3 dana, potrebno je 2 litre po osobi dnevno, i morate sami platiti dvije ulaznice za nacionalne parkove u Boliviji 150 + 30 bolivianosa (otprilike toliko iznosi i u kunama, bolivianos = kuna). Kao što reče Killerdog obavezno sve ovo što je uključeno a što nije još potvrdite na licu mjesta.
I ne znam odakle dolazite avionom u Uyuni. Nadam se da ćete već biti aklimatizirani na visini, na ovoj ruti preći ćete preko 4.900, spavati na 4.300 i na kraju se spustiti na 2.600 u San Pedro. Ako ne budete aklimatizirani mogli biste imati problema.
problem je sto imamo samo 2 dana. u uyuni dolazimo iz la paza, ali smo prije toga u cuzcu, tako da ne bi trebalo biti problema s aklimatizacijom. nasla sam preko web-a 3 agencije za tu turu, ali traze po 400$ po osobi, sto mi se cini puno, puno previse, znaci izvedivo je, cak imam i itinirer sto su mi poslali, pa se nadam da cemo na licu mjesta ipak pronaci povoljnije, pogotovo jer nas je 6?
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.