Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 08:58   #21
Quote:
kubamanijak kaže: Pogledaj post
Ja ne tvrdim ono što tvrdi Marin, ali znam jednu stvar: kad sam bio u Peruu, konkretno u Cuzcu, i pogledao na kartu koliko je do Lime, činilo mi se da bi (po udaljenosti) morao stić za jedno 5 sati... dobro da sam se pozanimao prije... slijedio je šok: 23 sata busom... za potpuno malu udaljenost. Nešto kao vijugave ceste i teško prohodne planine. Jednostavno, kad sam to skužio, išao sam avionom... i nije bilo baš jeftino.
Nisu tamo ceste ko kod nas ili ko u Čileu.
hmmm...prema www.mywaytosouthamerica.com je to put od 20h....zato u Limi slijedi 2-3 dnevno chillanje i slaganje dojmova uz pogled na Pacifik...
nece bit 10 dana, al pet bi moglo...plus jos vlak do beca i nazad-to ce ziher bit najinteresantnije
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:16   #22
Ma kakvo vraćanje. Htio sam tu novčanicu utopiti ali su svugdje skontali o čemu se radi čim sam je dotaknuo u džepu
Kad god bi je dotaknuo bila je sve bljeđa i bljeđa, sad je imam doma kao suvenir. Srećom bila je samo jedna.


Ovo za Tupizu mi sad ima nešto smisla. Makar bi ja opet napravio ono šta sam rekao. No, svatko ima neki svoj izbor
Nemam pojma koja je razlika u cijeni ali znam da je tada bila osjetna. Pitaj na LP forumu, tamo ćeš dobiti najsvježije info što se tiče cijene.


Visinska bolest mi nije bila problem. Čvaknuo sam si jedan Plivadon još u BA, popeo se u La Quiaca na granici na nekih 3000m nv, prespavao i drugi dan niže na Tupizu pa opet preko nekih 4000m na konačnih 3100m u Uyuni. Malo mi je prva dva dana bilo lagano mutno u glavi ali ništa naročito. Plivadon kažu pomaže, ja sam ga uzeo i valjda je i on svoje napravio.
Inače ako imate problema žvaknite malo koke (u Boliviji) jer je to najbolji ''lijek'' protiv visinske bolesti.

Bolivijski konzulat se tada nalazio u kvartu Congresso, nedaleko parlamenta. Lako ga je naći. Samo slijedi mapu u vodiču. Izvana su tada imali neki mali natpis bez zastave a sam konzulat je bio gore na katu. Prepun ljudi i gužve, znanje španjolsog pomaže. Zamolite ih da vam naprave vizu isti dan i da im platite u kešu a ne u banci. meni su tako izašli u susret

Od BA prema gore ti je najmanji problem. Na ogromnoj autobusnoj imaš x kompanija koje su uglavnom podijeljene na promet prema sjeveru i prema jugu zemlje. Svaka kompanija ima svoj šalter. Treba samo malo prošetati uokolo i vidjeti koja ima mjesta i u kom terminu stiže na odredište. Ja sam si birao da na odredište stignem obavezno po danu (već kad ima izbora).

Za gore se ne sjećam (trebao bi pogledati u bilješkama) ali za dole sam išao sa ''La veloz del norte''. Nikad vidio bolje buseve nego u Argentini
Oni Bolivijski su druga priča
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:28   #23
Dvije skenirane slike:



Argentinski bus....




...i bolivijski snimljen nekoliko trenutaka nakon šta je šofer zalio hladnjak sa kantom vode (vidi se lokva vode ispod)
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:35   #24
Evo još jedna skenirana od bolivijskog busa na liniji Tupiza-Uyuni. Zaglavili smo se u pjesku na nekih 4000m nv. Trebalo ga je otkopati. Vozači su otkopavali, muški putnici su gurali bus a žene su sjedile unutra



Ja i još jedan stranac smo gurali ravnih 15sec, dok nismo ostali bez daha
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:46   #25
hvala na slijama/informejsnima. znaci ti si odspavao u La Quiaci ili kako li se vec zove...a nisi imao volje/vremena/zelje za prenocit u Salti? (najveci arg.grad u tom dijelu)...mozda je i bolje zavalit se u bus i odvalit to do grane u komadu.
znaci, bit ce guranja? olrajt, i na to smo spremni.
hvala za sad, skupit cu jos pitanja pa cu napast dalje
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:13   #26
Ne, išao sam direkt do La Quiace, s druge strane mosta je Villazon. Inače bi mi bio gubitak vremena. Mislim da je ovaj veliki bus išao do Jujuy gdje sam dalje presjedao u neki drndavi pa po makadamu u Ande. Mislim da je bolje tako jer imaš prilike prespavati na 3000m i početi s aklimatizacijom.

Jedino bi možda bilo pametno rezervirati si smještaj u La Quiaci ranije. Ja sam lutao pola sata uokolo a to na toj visini s ruksakom na leđima nije baš jednostavno. Na kraju sam prespavao u jeftinom hotelu Crystal, ima kupaonice u sobama.

Možda je s bolivijske strane jeftiniji smještaj ali s argentinske je puno mirnije. Mali gradić, polupust i nitko ne gnjavi.
Odmah drugo jutro čim se granica otvorila prešao sam preko, u neki sasvim drugi svijet.
Dovoljno je samo obratiti pažnju na pogranične kućice: argentinci su imali uniformirane ljude ispred LCD monitora a ovi preko mosta neku babu zamotanu u neku krpu u jednom malom prljavom sobičku s promrzlim musavim stražarom pred ulazom. Imao sam filing kao da sam zakoračio u ''Alan Ford''

btw. ono guranje je na liniji Tupiza-Uyuni tako da te vjerojatno ipak neće kačiti
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 15:01   #27
evo ovako na brzaka lima-uyuni-granica sa odlaskom na m.p. ...2 dana do cusca, spavanje, cusco mp 1 dan, na brzaka razgledas, prespavas, 1 dan do cusca, prespavas (mozda i mozes hvatat neki nocni al mislim da nema), 1 dan do titicaca, prespavas, pola dana do la paza, nocni za uyuni ujutro si tamo, 3 dana tura do granice...eto pa zbroji ...to je bez da ista razgledas osim popodne na machu p. sta je zbilja steta...:-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 07:54   #28
no dobro, nece bit bas tako gusto: 30-toga bi trebali vec bit u La Pazu i imat Uyuni turu iza sebe, sta znaci da imamo 14 dana da poberemo ponesto na putu za Limu, t.j.Titicacu, Cuzco i Machu Pikchu, te da se dovucemo do Lime dva dana prije leta iz ciste predostroznosti.sad, dva dana vamo-namo...
a mozda i taj Cuzco-Lima put raspolovimo-mislim da je negdje spominjana nekakva Aqueripa ili tako nesto...
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 09:20   #29
Nastavak priče za Peru premješten -> https://www.forum.hr/showthread.php?t=221688
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:01   #30
Več sam ovo postao na Peru topicu,pa evo ponovo......
Pošto sam asolvirao Novi Zeland
http://picasaweb.google.com/ZujanBj/...ingSouthIsland
nedavno,sada je u planu Južna Amerika,ustvari več radim pomalo na ovim destinacijama,Patagonia (Ayseb Glacier Trail, Torres del Paine Circuit(Ćile i Argentina), Illampu Circuit i Condoriri do Huyana Potosi (Bolivia) i Cusco i the Sacred Valley i Salcantay do Machu Picchu (Peru) i Iguasu Falls.Cijelo putovanje mislim završiti u Brazilu ,Porto Alegre.Ajd zanima me vaše mišljenje.......
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 12:44   #31
pitanje za one koji su bili (odnosi se i na Peru):
jeste li se ili niste cijepili protiv žute groznice?
jeste li se protiv icega cijepili?
jel traze na granici zutu knjizicu?
(ja se ne bih cijepio -ne idemo u Amazonu!-ali suputnici navalili...)
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:20   #32
Ne.
Ne.
Ne.

Ako se držite altiplana mislim da vam nikakvo cjepivo ne treba.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 20:32   #33
da
da (hepatitis)
ne (ali je itekako traže u Brazilu, ako skuže da si se prije toga muvao po venezueli ili kolumbiji, pa možda i Peruu)
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 09:15   #34
Gledao sam po netu, ali ne uspjevam pronaći jeftine karte za Boliviju.
Koja bi bila najjeftinija kombinacija za polazak iz Europe (po mogućnosti iz susjednih nam zemalja)?
shoole is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 17:15   #35
Let direktno za Boliviju iz Europe ti je skup bez obzira odakle krećeš. Daleko jeftinije ti je letjeti za Buenos Aires, Limu ili Santiago i odatle kopnom za Boliviju. Pogledaj španjolsku Iberiju na www.iberia.es koja svako malo ima neke akcije (pogledaj Venecija-Madrid-Lima/Santiago/Buenos Aires), a pogledaj i Lufthansu koja zna tu i tamo imati prihvatljive cijene za južnu Ameriku (ako ne iz Zagreba, onda iz Trsta ili Graza).

PS - viza za Boliviju ti ne treba... uživaj! zemlja je stvarno feno-prekrasno-menalna. :-)
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 20:16   #36
ja sam isto dosta platio kartu i mislim da direktni let ionako ne postoji, odnosno da ionako moras preko lime ili slicno...letio sam iberiom preko madrida...
otkad to da ne treba viza? to je nesto novo??
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:08   #37
naravno da nema direktnog leta. krivo sam se izrazio. mislio sam reci da je skupo ako se leti za Boliviju i da je puno jeftinije letjeti za neku od okolnih zemalja i onda kopnom.
viza nam ne treba već par mjeseci. na stranicama MVPEI još nisu izmjenili, ali pogledaj na web stranici Ministerio de asuntos exteriores de Bolivia...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:14   #38
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
naravno da nema direktnog leta. krivo sam se izrazio. mislio sam reci da je skupo ako se leti za Boliviju i da je puno jeftinije letjeti za neku od okolnih zemalja i onda kopnom.
viza nam ne treba već par mjeseci. na stranicama MVPEI još nisu izmjenili, ali pogledaj na web stranici Ministerio de asuntos exteriores de Bolivia...
Moja frendica otisla ovu nedjelju tamo. Rekla je da je 900 eura karta s AirItaliom preko Perua. A za vizu je rekla da je vadila, cak da je dobila neko garantno pismo od nekoga kod koga ide tamo
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:29   #39
Imaš ovdje dekret bolivijske vlade od 01.01.2007. kojim se jednostrano ukidaju vize za hrvatske državljane.

http://www.rree.gov.bo/docsistema/D.S.28997.pdf
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 22:31   #40
pa super ako su ukinuli ...ionako nije bio neki problem za napravit vec vise formalnost no uvijek bolje bez papirologije...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.