Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2005., 22:36   #21
i to je sve?

Ima li to još koja država, osim možda ex-jugoslavenskih?
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 08:42   #22
Quote:
DrSigmundFreud kaže:
i to je sve?

Ima li to još koja država, osim možda ex-jugoslavenskih?
A pitaj na Dijaspori. To je knjižica gdje se upisuje kod koga si i koliko radio (kako bi imao neku svoju evidenciju staža, a i dobro dođe za rad u državnoj službi i sl. gdje ti je staž uvjet za napredovanje - ne moraš donositi nikakve potvrde i sl.).

Također, tu se upisuje i stručna sprema - da ne moraš okolo nositi školske diplome i potvrde...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 21:10   #23
intersantna stvar, u Austriji je zapošljavanje u državnim institucijama jasna, imaš 4 kategorije, A, B, C, i D
A = akademik, bilo koji faks
B = Matura
C = završen zanat ili slično
D = ostalo, jedva pismen itd...
prije 20 godine nije bio problem negdje upasti, danas postoji gužva za državna radna mjesta
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 01:09   #24
Quote:
DrSigmundFreud kaže:
intersantna stvar, u Austriji je zapošljavanje u državnim institucijama jasna, imaš 4 kategorije, A, B, C, i D
A = akademik, bilo koji faks
B = Matura
C = završen zanat ili slično
D = ostalo, jedva pismen itd...
prije 20 godine nije bio problem negdje upasti, danas postoji gužva za državna radna mjesta
Pa, u biti je i u Hrvatskoj vrlo slično - imaš državne službenike koji u biti obavljaju posao uprave (koji su VSS, VŠS i SSS, s tim da ovi sa srednjom imaju vrlo ograničene mogućnosti za napredovanje, i plaća im je maksimum oko 3200 kn) i namještenike koji se bave raznim "servisnim" poslovima (ima ih sa srednjom - električari, vozači, majstori i sl. te s osnovnom - čistačice i sl.).

Mislim da bi čak i našao jednake nazive radnih mjesta u državnoj službi Hrvatske i Austrije. Ipak se utjecaj Austro-ugarske vidi.

Napominjem da su plaće u državnoj službi dosta niske, a rastu najviše ovisno o duljini radnog staža.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 21:04   #25
I prije su u Austriji u državi bile plaće niske, sada idu nekako...
naprimjer, moja bolja polovica, 27 godina u državnoj službi, B,
neto 1.750.- € x 14, 6 tjedna godišnji,
prekovremeno etc... im je ukinuto, jedno može dobiti slobodno vrijeme 1:1
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 18:46   #26
Radna Knjizica

bit cu kratak. uspio sam izmedju dva posla posijati radnu knjizicu. pa ako je netko imao slicno iskustvo ili ima pametan savjet kako da to najbrze rijesim. molim lijepo.
i hvala puno.
__________________
vidi me golog
zelig is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 10:24   #27
odes i trazis kopiju na burzi.. koliko ja znam
__________________
:kada:
zizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 10:30   #28
Lightbulb radna knjižica i porezna kartica

prošli tjedan dobih diplomu u ruke!
sad trebam slijedeći tjedan otići i izvaditi radnu knjižicu i poreznu karticu.
da li netko zna što točno trebam ponijeti sa sobom u vodnikovu u zagrebu da dobijem radnu knjižicu, a kaj (negdje) u novi zagreb da dobijem poreznu karticu?
ak niš drugo, jer postoji neka internet stranica na kojoj to piše?
hvala
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 18:20   #29
http://www.ericsson.com/hr/etk/novin...knjizica.shtml

Ako si do sada bio prijavljen na necijoj poreznoj kartici (kao olaksica za manji porez), ta osoba te mora odjaviti sa svoje kartice i ti tada vadis svoju. Tu odjavu i prijavu u poreznoj upravi mozes napraviti osobno, samo neka ti roditelj u svojoj firmi iz kadrovske sluzbe trazi poreznu karticu zbog izmjene.
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 19:16   #30
Poreznu karticu vadiš kada se zaposliš - jer dok si nezaposlen, i dalje si na nečijoj (roditeljskoj) poreznoj kartici...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 00:12   #31
Quote:
Vojky kaže:
Poreznu karticu vadiš kada se zaposliš - jer dok si nezaposlen, i dalje si na nečijoj (roditeljskoj) poreznoj kartici...
to znam! i zaposlila sam se. ono, prvi "pravi" posao u struci nakon faksa. i zato to moram sada izvaditi. samo me zanima koji dokumenti mi pri tome trebaju.
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 00:19   #32
Quote:
Vojky kaže:
Poreznu karticu vadiš kada se zaposliš - jer dok si nezaposlen, i dalje si na nečijoj (roditeljskoj) poreznoj kartici...
nisam ziher, mojoj staroj su mene frknili kak sam diplomirala, a nisam bila zaposlena. cini mi se da su je trazili da potvrdu s faxa donesem.
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 08:30   #33
Quote:
magic blue kaže:
nisam ziher, mojoj staroj su mene frknili kak sam diplomirala, a nisam bila zaposlena. cini mi se da su je trazili da potvrdu s faxa donesem.
Ne znam zasto, jer zakon kaze drugacije:

http://ccenterclient.pu.mfin.hr/view.asp?file=D.XML
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 13:31   #34
Quote:
magic blue kaže:
nisam ziher, mojoj staroj su mene frknili kak sam diplomirala, a nisam bila zaposlena. cini mi se da su je trazili da potvrdu s faxa donesem.

Ne može tebe niko frknuti. Porezna nema pojma jesi zaposlena i nisi (osim ako jesi zaposlena pa privređuješ bi eventualno mogli vidjeti ali ni tada nemaju oni vremena za provjere), a to je tvoja dužnost da javiš u firmu svoje mame jer ti isto tako možeš biti nezaposlena i na teret mame tako da ne znam kome ste se ti i mama zamjerile...
navalentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 14:52   #35
Radna knjizica?

Bok svima,

Imam 18 godina i jos nisam zavrsio srednju zanima me moze li se radna knjizica otvoriti prije zavrsene srednje skole,zavrsio sam tecaj web designa koji se upisuje u radnu knjizicu,te sam nasao posao preko frenda.


Hvala
lol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 14:57   #36
Moze!
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 15:06   #37
Radit ces na regularni ugovor tj da li ce ti se u knjizicu upisivati i staz..?
Tako sam i ja s 18 a jos nisam bila maturirala pa sam imala godinu staza i prije nego sam upisala faks..
Inace, nemam ni upisanu maturu u knjizicu- stalno sam nesto odgadjala (nisam mogla naci svjedodzbu mature ) a onda kad sam diplomirala donijela sam onu kopiju koja je cijelo vrijeme bila u referadi i diplomu pa su mi rekli da mi maturu nece ni upisivati- valjda ce poslodavac logicno zakljuciti da imam i srednju skolu ako sam diplomirala.. tako i bi, nitko me nikad nije ni pitao..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 21:29   #38
Koji su dokumenti potrebni za izdavanje radne knjižice, kamo trebam otići?
Znam da trebam kupiti knjižicu u NN, koliko košta?
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 10:24   #39
treba ti osobna, potvrda o završenoj srednjoj ili kojoj već školi (završni ispit), u nn kupi radnu, cca 20 kn čini mi se...

trebaš otići u ured državne uprave, služba za opću upravu...pogledaj malo na netu adresu u tvom gradu...www.uprava.hr

mislim da i pišu koji dokumenti za šta trebaju na toj adresi
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 20:24   #40
Radna knjižica?

Pozdrav svima.

Uskoro cu diplomirati, ali igrom života moram se zaposliti odmah sada odmah , pa me zanima što mi treba i gdje u Zagrebu vadim radnu knjižicu?

Hvala unaprijed
Stratovar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.