Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2003., 01:20   #41
Samo dodji.
Ja cuvam pare da ih tamo spiskam na caipirinhe, bikinije i havaianas japanke.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 22:57   #42
Mislim da nesto malo znam o rio de j...na plazu idi na ipanemu kod tornja 9 su najbolje cure i stimung je nekako veseliji.

Klopa ti je super u lokalima gdje prodaju na kilogram,za 13-15 reaes se ubijes od svega (topli i hladni svetski stol)

PORCAO je broj 1 za 35 rs kompletan meni jedi koliko mozes(probaj kravlji vrat)

Bracarense ti je kafic sa klopicom s nogu na Leblonu tu ti je pravi domaci stih do 2 ujutro ne mos fulat Avenida Ataulfo de Paiva kod broja 570.

Garcia Rodrigez najskuplji u RIU vecera za 2 300RS

Kopakabana je za turiste i jeftine kurvice DISCO HELP je mjesto di te cure kojih je 3;1 prema muskima u prolazu love za k...

Shoping ti je najboli u BARRA DE TIJUCA 15 km od ria ujedno tu su i plaze ili dugacka plaza sa puno barova popularna.

BUNKER DISCO na copacabani je ok jer domaci dolaze.

Subotom navecer obavezno jednom odi na trznicu koja radi do 5 ujutro a nalazi se kod kvarta SAN JENARO kod starog stadiona inace na putu za aerodrom 15 km od kopakabane.Svira puno grupa na puno stageova i bude 6-8 hiljada ljudi.

Ako oces dobar provod na LEBLONU ti je hay klas,ipanema hay midle,kopakabana low klas ili ti class.To ti je sve povezano oko 7 km s kraja na kraj.

NIKAKO NEMOJ PROPUSTITI VOZNJU AUTOBUSOM PREDVECER NESTO LUDO I NEOPISIVO STALNO SE VOZACI AUTOBUSA UTRKUJU OD STANICE DO STANICE.
Mogu ti i sao paolo opisat ako ovo smatras dostojnom prezentacijom.
el conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 23:04   #43
Quote:
el conan kaže:
...na plazu idi na ipanemu kod tornja 9 su najbolje cure
A kaj ce meni najbolje cure?
Decki mi trebju,decki.
Inace, hvala za info, al nisam sigurna ovo za bus...meni su moji domaci tamo rekli da ne idem na bus zbog ucestalih pljacki i tako to.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 23:18   #44
I DECKI,IGRAJU FOOT VOLLEY i VOLLEY po cijele dane.
Pljackaju ako si napadno skockana...ali u 8 mjeseci provedenih tamo i setajuci sa prst debelim zlatnim lancem,nikad nisam dosao u nezgodnu situaciju.Nosi malo love,osim kad ti treba...Bus mozes koristit na relaciji leblon kopakabana,100% sigurno.

P.S.bio sam pravi ercegovac,s lancem.
el conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 04:57   #45
Kaj si radio 8 mjeseci tamo?
Daj mi jos malo izdivani...sve kaj znas.
Ja idem na mjesec dana....
Iznajmila sam stan na Copacabani...al onaj tamo potez prema Aproador i Ipanema...tak da je to OK.
I imam puno domacih kaj ih znam...pa valjda ce sve bit u redu.
Ajd...pricaj...o Riu i mozes i o ostalim destinacijama na kojim si bio, al ne Sao Paulo...to me ne zanima.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 23:02   #46
E, daj...vi koji ste bili tam....kak ste nosili novac...? Mislim, u kojem obliku? Cash, kartice, travellers cheques, kaj???
I kako ste s tim u svezi glede osobne sigurnosti i ucestalog pljackanja tamo?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 09:53   #47
Backpacking po Juznoj Americi (Argentina,Brazil,Chile)

Bok svima!
Imam plan na jesen se zaputiti u juznu ameriku,s ogromnim ruksakom i travelers cekovima,medutim koliko vidim,mnoge zemlje poput Brazila,Perua,Meksika i dr.nam krv piju s tim vizama;pa mislim ko ce trosit vrijeme i novac (da ne spominjem zivce) leteci u Rim,Bec ili Budimpestu po hebene vize za zemlje gdje se duplo gore zivi nego u RH.

Mexico sam najvjerojatnije otpisao,tako da ostaje Brazil te Argentina,Chile i Paragvaj koje su isto tako zanimljive i velicanstvene zemlje(Ande,Patagonija,oni slapovi na granici,pacificka obala ,pustinje) za koje ne treba viza.
No dobro,dosta o vizama.

Jeli tko od vas forumovaca bio tamo(Arg,Chi,Par)?
Cujem da u peruu pljackaju turiste u sred bijela dana posvuda,cak ima jedna brosura "how not to be robbed in Peru"
Jeli isto tako u argentini sad nakon devalvacije i ekonomskog kolapsa?
Sta treba vidjeti u tim zemljama?Mislim,lonely planet ima ok savjete,ali je ipak najbolje cuti iz prve ruke,zar ne?
E da,kavi su im hosteli u juz.americi?#Jeli bolje plattit malo vise za jeftini hotel nego youth hostel?
Za novu godinu u Parizu smo imali tako lose iskustvo sa 3 star hotelom,da mi se smucilo.
Jeste li bili dolje pisite mi please.Cak i ako niste,a znate nesto o tim zemljama,dobro ce mi doci.Thanx
__________________
like a bird on a wire,like a drunk in a midnight quire,oh i tryed,in my way
to be free!
Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 14:56   #48
Re: Backpacking po Juznoj Americi (Argentina,Brazil,Chile)

Quote:
Hunter kaže:

Jeli tko od vas forumovaca bio tamo(Arg,Chi,Par)?
Za informaciju - u Čileu se Hrvati smatraju izrazito bogatim i cijenjenim članovima zajednice. Poznanica koja je bila tamo kaže da smo na izrazito dobrom glasu!

U skoro svim tim zemljama postoje i hrvatski klubovi, pa se lijepo javiš ljudima!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 15:33   #49
Re: Re: Backpacking po Juznoj Americi (Argentina,Brazil,Chile)

Quote:
Vojky kaže:
Za informaciju - u Čileu se Hrvati smatraju izrazito bogatim i cijenjenim članovima zajednice. Poznanica koja je bila tamo kaže da smo na izrazito dobrom glasu!

U skoro svim tim zemljama postoje i hrvatski klubovi, pa se lijepo javiš ljudima!
Ma ne planiram tamo ostati,vec ono,10-ak dana i bris...
__________________
like a bird on a wire,like a drunk in a midnight quire,oh i tryed,in my way
to be free!
Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 23:41   #50
Ej, ja sam se maloprije vratila iz Brazila di sam bila na backpacking.
Imas na z.k. temu "tututrutu Brazil" s mojim putopisom iz te zemlje.
Meni je bilo super.
Vizu je lako izvadit, za Argentinu nam ne treba viza, a za Chile nisam sigurna.
Ja sam za Novu Godinu u Riu iznajmila apartment za mene i brata za $60 po danu. Inace su jeftiniji, al posto je bila Nova Godina cijena je duplo skuplja.
Kad smo se vracali nazad, odsjeli smo u Che lagarto hostelu kojeg ne mogu dovoljno pohvalit.
Che lagarto link. Imali smo super ekipu, cheap je, clean, staff je super (ako ides tamo, mozes mi se javit na PM i mozes spomenut moje i burazovo ime staffu hostela i pozdravit ih, naravno, od nas).
Doduse, taj hostel je toliko popularan da ces morat bookirat akomodaciju. Dupla soba je oko 100 reala. Dorms su oko 28 po osobi. Tako nekako. Isti hostel imaju i u Buenos Airesu.
Ozbiljno ti kazem da ne odsjedas nigdje drugdje. Ako me put nanese opet tamo, to je moj accomodation of choice.
Travellers cekove zaboravi jer ti ih 90% banaka nece htjet razmijenit. Kartica je najbolja, ali cak i s tim ima problema u nekim bankama/ATM masinama. Moras prvo locirat masinu s visa/masters ili drugim odgovarajucim znakom, a i onda je 50-50% sanse da li ce ti dat da izvadis novac ili ne. Ili mozes dobit cash advance na salteru u radno vrijeme.
Eto, ako te jos nesto zanima, pitaj.
Mozes javno, mozes na PM.
Bit ce i slike cim ih razvijem.
I procitaj putopis.
Nasmijat ces se.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:04   #51
Thanx Kiki!
Znaci nista od trav.chekova;a bas su mi bili prakticni (i sigurni) po europi. Steta!
Ovo tvoje iskustvo s hostelima mi zvuci super. Sad sam 100% siguran da je isplativije,udobnije i puno pametnije uzeti hostel vise razine nego jeftini hotel s lazne 3 zvjezdice.
I nikad vise bookirat hootel na lastminute.com ili expediji,ipak nije sigurno...
Cuj Kiki,ak idem na duze vrijeme dole,moram se drzati budzeta;jeli mi mozes okvirno reci cijene hrane u restacima,medugradskih buseva,sightseeing izleta i sl.

__________________
like a bird on a wire,like a drunk in a midnight quire,oh i tryed,in my way
to be free!
Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:08   #52
Sad sam pogledao link!
U Riju i Buenos Ariesu obavezno odsjedamo u CHE LAGARTU!!!!
__________________
like a bird on a wire,like a drunk in a midnight quire,oh i tryed,in my way
to be free!
Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 01:25   #53
Che lagarto je stvarno zaaaakooon mjesto. 10 puta bolji od ikakvog hotela koji ces nac.
Na stranici ti pise da posaljes online form ako hoces bookirat smjestaj, al bolje je telefonirat jer trenutacno update stranicu.
A i inace su nam rekli tamo da je bolje telefonski rezervirat.
U Riu imas dva Che lagarto hostela....jedan je u Ipanemi (koji je bolja lokacija), a drugi u Copacabani (bolja zajebancija, a lokacija je isto OK).
Restorani su uzasno jeftini. Popularni su "a kilo" ili "rodizio" restorani. Rodizio je kad jedes dok ne puknes za odredjenu cijenu. A kilo je buffet sa svim i svacim i onda platis po kilu hrane. Ja kolko god da sam tanjur natrpala nikad mi nije ispalo vise od oko 8 reala (£1 i pol).
U ducanima imas isto fine i jeftine hrane, a ako odsjednes u Che Lagarto ima i kuhinja pa si mozes kuhat.
(dorucak je doduse ukljucen u cijenu sobe).
Medjugradski busevi....cuj, to su ogromne razdaljine. Mi kad smo isli iz Ria na jug (Florianopolis)....to je trip od 18 sati....imas raznorazne vrste buseva i mi smo uzeli najskuplji (tzv onibus leito) koji ima krevete, bar, dobijes grickalice itd....i to je kostalo oko £40 u jednom smjeru po osobi.
Jos uvijek puno jeftinije nego avion i jako, jako udobno.
Sightseeing...kaj ja znam...u hostelu ti organiziraju svaki dan par tripova. Imaju favela tours, Corcovado i Pao de Acucar day trip, tandem hanggliding, favela funk party, samba school rehearsals i slicno.
Tours su kostale oko 40 reais (to je oko £8).
Kad smo isli buraz i ja na utakmicu na Maracanu....utakmica je bila 10 reais.
I tak.
Ej, procitaj onaj topik na zenskom kutku jer ti stvarno sve pise tamo.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 01:40   #54
Ma,evo bas sad sam bio na tvom topiku;inace nikad ne idem na zenski kutak.
Ej nasmijala si me do suza, a o iskustvu da ne govorim.

Prije polaska na put cu si isprintat tvoje postove;ti si ocigledno autoritet na Hrvatskom internetu sto se tice independent travela

PS-nastojat cu ustediti koliko god mogu,jer onda mogu duze ostati,vise stvari vidjeti(povratka u europu ionako nece bit;selim na New Zealand),pa reko da vidim svijeta,tak da ne budem uzeo bus s krevetom od 40£,no dobro je znati da ima veliki izbor!
Ovdje s national expressom ti guzica otpadne do Batha,a kamoli negdje dalje. Puno ti hvala.
Sad se jos moram raspitati kod nase dijaspore oko ucenja njemackog u Njemackoj;treba mi za posao
Pusa,Hunter
__________________
like a bird on a wire,like a drunk in a midnight quire,oh i tryed,in my way
to be free!
Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 01:42   #55
A ti si u UK? I ja.
Cuj, guzica bu ti otpala i na brazilskim busevima ak nije leito.
Ja inace slijedece godine planiram trip od kojih 6mjeseci do godine dana. Najvolim tako putovat.
Eh, i moj putopis jos nije zavrsio. Imam jos toga za nadodat, a stavit cu i slike.
Ak ti jos nesto treba pitaj.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 19:51   #56
Hihihihihihihi...ode ja opet!!!!
odooooooooh!!!! odddooooooh!!!!
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 05:33   #57
Re: Re: Backpacking po Juznoj Americi (Argentina,Brazil,Chile)

Quote:
Vojky kaže:
Za informaciju - u Čileu se Hrvati smatraju izrazito bogatim i cijenjenim članovima zajednice. Poznanica koja je bila tamo kaže da smo na izrazito dobrom glasu!

U skoro svim tim zemljama postoje i hrvatski klubovi, pa se lijepo javiš ljudima!
U Cileu su hrvati izrazito bogati i cijenjeni, nosioci su njihovog gospodarstva. Recimo, sva pruga i vecina nenacionaliziranih rudnika su u 'hrvatskim' rukama, pa zatim pivska industrija, vinogradi, vina, vocnjaci.... Uglavnom, nas je bilo nekoliko zajedno vise od mjesec dana u Cileu. Ne znam ni sam kojim kanalima, saznali su da dolazimo i javili nam se. A mi rekli zasto ih ne upoznati? Uglavnom, ugostili su nas izvrsno, u Santiago de Chileu postoi ogroman kompleks 'Estadio Croata' koji je u biti hrvatski multimilijunski centar sa sportskim kompleksom, bazenom u kojemu smo uzivali, sportskim dvoranama, nogometnim i teniskim igralistima.U Vini del mar nas je ugostio jedan postarii gospodin koji drzi trziste grozdicama u latinskoj americi, i posjeduje ogromam ranc.U Antofagasti na sjeveru Cilea Hrvati su izuzetno jaki, smjestili nas u super hotel, odveli na veceru, organizirali cijelo druzenje. Inace, oni su puno novaca dali za hrvatsku u vrijeme rata, ali danas su prilicno razocarani.

A o Punta Arenasu ne treba niti govoriti, tamo hrvati dominiraju, na ulicama se prica hrvatski, skole su hrvatske. U antofagasti postoji cak i 'bomba croata' u prijevodu 'hrvatski vatrogasci'

TJ
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 06:53   #58
Re: Backpacking po Juznoj Americi (Argentina,Brazil,Chile)

Quote:
Hunter kaže:
Bok svima!
Imam plan na jesen se zaputiti u juznu ameriku,s ogromnim ruksakom i travelers cekovima,medutim koliko vidim,mnoge zemlje poput Brazila,Perua,Meksika i dr.nam krv piju s tim vizama;pa mislim ko ce trosit vrijeme i novac (da ne spominjem zivce) leteci u Rim,Bec ili Budimpestu po hebene vize za zemlje gdje se duplo gore zivi nego u RH.

Mexico sam najvjerojatnije otpisao,tako da ostaje Brazil te Argentina,Chile i Paragvaj koje su isto tako zanimljive i velicanstvene zemlje(Ande,Patagonija,oni slapovi na granici,pacificka obala ,pustinje) za koje ne treba viza.
No dobro,dosta o vizama.

Jeli tko od vas forumovaca bio tamo(Arg,Chi,Par)?
Cujem da u peruu pljackaju turiste u sred bijela dana posvuda,cak ima jedna brosura "how not to be robbed in Peru"
Jeli isto tako u argentini sad nakon devalvacije i ekonomskog kolapsa?
Sta treba vidjeti u tim zemljama?Mislim,lonely planet ima ok savjete,ali je ipak najbolje cuti iz prve ruke,zar ne?
E da,kavi su im hosteli u juz.americi?#Jeli bolje plattit malo vise za jeftini hotel nego youth hostel?
Cile je meni jedna od najljepsih zemalja na zemlji, a posto tamo ogu dobiti jedan od najboljih poslova na kugli zemaljskoj u mojoj struci, vec vise puta sam razmisljao da tamo i odem. Pustija Atacama je meni nesto izuzetno lije, predivno mjesto. Ljudi su super, otvoreni, susretljivi, mediteransko latinoamericki tipovi, nisu puni sebi i arogantni, ne misle da se cijeli svijet vrti samo oko njih (za razliku od nekih drugih latinoamerickih zemalja).

U Atacami obavezno posjetiti malu oazu usred ogromne pustinje, San Pedro de Atacama, mali zgodni prasnjavi gradic usred nicega. Inace, Atacama je jedno najsusnijih podrucja na zemlji. Okolina je fentasticna, scenarij zadivljujuci - od rusevina starih Inka, jahanja konjima po pustinji, staroindijskih nekropola, pa do gotovo marsovske povrsine u Valle dela Luna i Vale del Muerte, pa gejziri u rano hladno pustinjsko jutro, dok sunce tek izvire a oko tebe inje i zaledene barice...sve dok voda ne prokljuca i izleti van po pritiskom, predivno!

Ima toga jos, uspon na vulkan u Atacami, pa vulkani u sredisnjem Cileu, popeti se na Osorno je pravi dozivljaj, pa distrikt velikih jezera u kojemu se moze i do Argentine brodom (vise se ne sjecam tocnog imena jezera - znam da je jezero nosilo ime po nekom blagdanu jer je na dan blagdana otkriveno).

Ognjena zemlja je prica za sebe, predivan raj okovan snijegom i ledom, posebo Torres del Paine.

To ti je Cile. Ono sto pricaju za Peru je obicna glupost, frend mi je bio tamo vise od mjesec dana i nista mu se nije dogodilo. I ja namjeravam slijedece godine u Ekvador, Peru, Boliviju i Kolumbiju. To su price ako se drzis sigurnosnoih mjera. I nama su svasta napricali za Meksiko, Gvatemalu i Honduras, pa smo svi zivi i zdravi.

A Meksiko je prica za sebe. Definitivno ga je potrebno posjetiti barem jednom u zivotu.

Hostela gotovo da i nema u tim zemljama, trazis uglavnom penziones i hotele bez ikakvih zvjezdica

Sto se tice Meksika, treba ga posjetiti od glave do repa - od prave pustinjetine iz filmova o divljem zapadu u baji california, pa indijanskih crteza u spiljama, predivnih baroknih crkava i misija usred pustinje, malih predivnih oaza i lijepih plaza sa kolonijalnim gradovima (La Paz), pa onda preko bogate barokne arhitekture i crkava u Zacatecasu i Puebli, Pancho Ville u Chihuahua, pa najveceg kanjona na svijetu Barranca del Cobre u sjevernom meksiku (to je doista OGROMNO, razvikani Grand Canyon je patulja u usporedbi s ovime), pa Creel u sredistu kanjona i Tarahumara indijance, podrucje vulkana i visoravni u sredisnjem meksiku, pa Mexico city koji je opet prica za sebe svojom velicinom, sredisnjim trgom i katedralom.

Slijedi Teotihuacan sa svoim piramidama, svjetsko cudo, zatim San Cristobal de Casas u srcu indijanskog podrucja medu zapatistima, predivno okruzenje u tropskoj sumi, predivni ljudi, pa Monte Alban, najstarije arheolosko srediste, zatim Yucatan sa predivnim kolonijalnim gradom Meridom, najevropskijim u Meksiku, pa ostaci gradova Maya - Chichen Itza, Uxmal, Kabah... i Palenque sa velikom piramidom u cijem su podnozju nasli bogatu grobnicu. Uglavnom, ima stov za vidjeti u Meksiku

A i u Gvatemali (Tikal, jezero Atitlan) Hondurasu (Copan)...

TJ
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 23:13   #59
kiki , ajd molim te ak mi mozes napisati otprilike kakve su cijene tamo u kunama ak nije problem , jer i ja cu se zaputit u Rio sljedeci mjesec , pa bi mi to puno pomoglo , da ne kopam po internetu jer skontao sam da svuda drugacije pise.....cega kod se sjetis , od kinder jaja do cuge , hrane , novina , bilo cega .

zahvaljujem unaprijed
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 05:56   #60
E, da me ubijes, ne znam u kunama. Sta ja znam....evo ti vako...japanke su £1.50, bikiniji su £20 (malo bolje marke bikinija)...vecere smo placali....oko £2 i tako.
Inace, ja sam tamo isto slijedeci mjesec.
Di ces odsjest?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.