Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2003., 17:29   #21
Quote:
a vidio sam ja da oni nisu uopće ni vjerovali u spise E.White, pa ni ti i tvoja žena niste u to vjerovali.Ne znam onda kako su vas uopće mogli i krstiti, a da danas se sve može.
jest jest, sve si ti vidio...malo sutra. Ja sam tada vjerovao u Ellen White kao bozjeg proroka (jel mislis da sam procitao i pokupovao sve njezine knjige jer nisam imao pametnijeg posla, recimo da igram nogomet i buljim u tockice na tapetama), sasvim iskreno i jer sam bio glup. Hvala dragom bogu, pa se umijesao, i vise ne vjerujem u takve mitologije.

Quote:
Nema tu više ništa od onog izvornog adventističkog pokreta i revnosti za Isusa.
I joj joj, sad se nasao netko tko ima pojma kako je rani adventizam izgledao. Jel bi da se vrate u mracno doba adventizma, kada su se bacali po podovima u transovima na bogosluzjima, kada su imali kao sakramenat "sveti poljubac", i pranje nogu, ali malo i iznad koljena...muski zenskama i obrnuto, kada nisu vjerovali u trojstvo, niti opravdanje vjerom...jel, u koji bi se ti period ranog adventizma vratio a da ne prihvatis masu hereza koje taj period donosi sa sobom.

Nego jesi ti shvatio koliko shablona lupetas...ponavljas pjesmice koje si naucio napamet, bez da si dvije sekunde razmislio o tome sto pises i sto lupetas a jos manje da si se informirao.

Quote:
A zašto si ti otpao od vjere, ne lupam previše glavu,
Mislis zasto sam otpao od vjerovanja u mitologiju? Pa zato jer sam razmislio duze od dvije sekunde i malo se informirao, nije tako tesko.

I evo me takav kakav sam...Gospon Pes...kaj ti velis, zamisli...krscanin i ja smo imali isti pocetak, i pomisli da sam mogao biti zaludjen kao i on. Ajoooj...

Quote:
Što ti to znaš o Lutheru, izvoli napiši, ja znam da je on bio pošten covjek preko koga je Bog izvršio veliko djelo, ajde sada reci da nisam u pravu.
U pravu si. Ali pokazalo se da neznas puno o njemu kad si napisao da je on bio svjestan da su akademske institucije onog vremena bile legla nevjerstva....jer ocito neznas Luterov doprinos i utjecaj unutar akademskih institucija onog vremena. Pa kako bi znao kad si citao samo sto je o njemu pisala Ellen White.

Reci, jesi ti uvjeren da ako citas bilo sto osim Ellen White da su to sotonske knjige i da ce te schapiti kandjama u svoje carstvo otpadnika?

Buraz, nije ti kasno....fuckas 13 godina zablude, ja bi si odsjekao i desnu nogu (a znas kolko volim nogomet) radije nego da zivim u takvim zabludama kao ti....pa ti si otisao u jos vece ludosti nego si bio prije 13 godina...i to sve zato jer si popushio pricu o Ellen White kao nekakvom proroku bozjem...a valaj se ona obogatila od takvih kao ti...ajd, nadjimo se u ZGu kad naidjem...dogovorit cemo se da ti platim kartu da odes i obidjes gdje je ona zivjela pa da vidis kakav je biznis James White napravio od pisanja knjiga...sve ce ti pokazati tamo....jer je otvoreno kao turisticki objekt, tu idu adventisti u hodoscasce kao katolici u medjugorje, ili kao muslimani u meku....sve ces vidjeti slike njenih 14 slugu...tu ogromnu kucu koja danas vrijedi milione dolara, na posjedu od 40 hektara...slike njenih sekretarica...doci cemo do izvjestaja koliko je godisnje zaradjivala sto ju je stavilo u 1% najbogatijih amerikanaca.....moderan prorok, ovi biblijski jeli kukce i skakavce da prezive a Jelena u najskuplje toplice da odmara kosti....sve zato sto takvi kao ti vjerovali da je vizije dobivala od Gabrijela, kao i Muslimani sto vjeruju da je i Muho dobio poruke od Gabrijela.

Ali, kaj da ti delam....vjeruj u ludosti i umri ko zaludjen vjernik, profuckaj ovaj zivot bezveze, citajuci crvene knjige, i moli boga da ti posalje tako zaludjenu djevojku koju bi mogao ozeniti pa da ti zivot bude nalik normalnome...u drugu ruku, uvijek se mozes nadati da ce u drugom zivotu biti onako kako treba, jel...medju 144 000 odabranih koji skacu po Novom Jeruzalemu i staklenom moru.


Quote:
Svaka država ima od Boga pravo da kažnjava prestupnike zakona.

Šta bi onda po tvome trebalo mirno dozvoliti da jači ubija slabijeg itd.
A jel? A tko je onda ubio Davida za njegov prijestup sto je dao ubiti covjeka jer se napalio na njegovu zenu? Pokajao se David jel da? Pa sto onda sto se pokajao, zakon je da se ubije? I jel nije David bio jaci i dao ubiti slabijeg, bez ikakve kazne? A kako lijepo biblija sve to umalji da se uvijek Izraelovi heroji izvuku...a ti nevidis kako su ti pisci prali mozak ljudima. A kako su se pokajala sva ta djeca sto su bila poubijana u svim tim ratovima koje su zidovi i ime bozje vojevali? Kako imaju pravo na slobodnu volju, kad im je uskraceno pravo na zivot?

Pa sto ti neides u zidove i drzis te Sinajske zakone? Sto se nazivas krscaninom? Kad je Krist trebao po tom istom zakonu da baci kamen na preljubnicu. A sto je Isus rekao da se treba ciniti nepravednicima? Zaboravio si...pa da...kad ti je Kristova nauka manje popularna od zidovske.

Quote:
Gospon Pes je napisala
Hehe, vidim sto pise i vjerojatno se dobro zabavlja jer nekome tko ne vidi dalje od nosa lako je prodati svaku glupost.
Vidis kak je cura pametna.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 18:37   #22
Quote:
kaskader kaže:
I evo me takav kakav sam...Gospon Pes...kaj ti velis, zamisli...krscanin i ja smo imali isti pocetak, i pomisli da sam mogao biti zaludjen kao i on. Ajoooj...
Ponekad u trenucima slabosti zavidim takvima. Kaj ti je falilo dok si bio bedast? Lijepo si iskreno vjerovao u svaku nebulozu koju su ti servirali i ni Bog se na bedaka ne moze ljutiti.

Sad imas zrnce mozga vise, snosis punu odgovornost za sve sto radis i jos za kaznu i s bedakima moras zivjeti, a ne mozes ih opametiti.
Si siguran da si Bogu zahvalan da se umijesao?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 19:57   #23
kasko...

Nisi ti vjerovao ništa brajko moj, ni ti ni ona, vama je važno bilo samo da odete malo do Londona.Sad sam sreo jednog adventistu i počeo me daviti sa svojim spikama.I čovo me pita zašto su me isključili pa mi je sinulo.Adventise bi se mogli podijeliti u sljedeće skupine:

1.pravi -to su oni koji su isključeni i izbačeni iz crkve

2.snalažljivi ili "pametni" to su oni koji su se uspjeli snaći za položaj i preko crkve otići negdje vani ili se dobro oženiti i udati.

3.glupi, to su oni koji su i dalje ostali i daju desetak i čame i dalje u crkvi, nisu bili snalažljivi a nisu voljeli ni istinu.

Ti si kasko u ovoj drugoj skupini.

Taj koji se umiješao je bio isti onaj koji je rovario protiv te E.White još dok je ona bila živa i ona je sve to vidjela i sve je to opisivala u "Svjedočanstvima" a ja sam ih par puta pročitao i samo budala ili slijep čovjek ne bi razumio da se radi o duhu zavisti koji je želio po svaku cijenu da ospori njen trud i njen rad u šrienju evandjelja.

Jasno je i zašto adventisti nisu njene knjige ni tiskali jer u stvari i ne vjeruju u njenu misiju, pa onda tko ste vi ako niste adventisti, onda ste rimokatolici

Rani adventisti nisu doista vjerovali u "Trojstvo" a ove klevete koje iznosiš su neistinite i grozno je što sablažnjavaš ljude na forumu koji o adventizmu ništa ne znaju.Rani adventni pokret je bio doista iskren i sličan i drugim reformacijama.Ne tvrdim da nije bilo pojedini ekstrema ali njih je nemoguće spriječiti kao što ih je uvijek bilo i bit će, neovisno od onih iskreni.

Je kasko naš početak je bio sličan, samo što je tebi bilo važno da odeš u London i ja sam mogao ići u London ili u Prag, ali nisam htio imati nikakvog posla s adventističkom crkvom koja je bila u otpadništvu, važna mi je bila istina Tebi je ta ckva poslužila samo kao odskočna daska a posle si kao fol postao "pametan" i počeo "razmišljati".

Istina je da su u Lutherovo vrijeme akademske institucije bile u lošem stanju, istina sam Luther je kao profesor na toj ustanovi puno doprinuo ali je upozoravao da ako se Biblija ne cijeni onda će te ustanove postati leglo nevjerstav, isto to je i E.White 1000 puta ponavljala.Ali što vrijedi kad je otpalim adventistima i svjetovnjacima važno samo da se dobro snadju u svijetu i da glume vjernike.

To što opisuješ nije sigurno njena kuća nego adventistički sanatorij gdje je ona bila pred smrt jer je bila prestara pa je morala da bude u takovom objektu.Nemoguće je napisati na tisuće stranica o skromnom životu i protiv bogaćenja a u isto vrijeme živjeti raskošno.Pa koga ti pokušavaš slagati, to možeš ove ljude koji nemaju pojam o onom što je ona pisala i radila, ali meni ne možeš to prodati.

Ako je itko od adventnog pokreta bio iskren i pošten onda je to bila E.White i ako sam pogriješio u prosudbi naravno to je moj rizik ali siguran sam da nisam.Ona sigurno nije bila osoba koja bi se prodala za materijalno bogatstvo.Znam ja da tebe peče savjest ali kaj ti ja mogu, možda još ima nade i za takve.

Meni nije žao mojih 13 god. i ne bi se nikad zamijenio s takvima crkvenim profiterima.

O da vidi sad i Davida klevetaš.David je pogriješio i on je platio za svoj grijeh i iskreno se pokajao. Četiri sina su mu poginula.I sad tebi kobajagi žao djece, hoćeš reći da si ti pametniji i od Boga pa ti znaš da bi se ona pokajala, a Bog je znao da se oni neće pokajati.Balgo tebi tako "pametnom."
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 22:29   #24
Re: kasko...

Quote:
krshcanin kaže:
To što opisuješ nije sigurno njena kuća nego adventistički sanatorij gdje je ona bila pred smrt jer je bila prestara pa je morala da bude u takovom objektu.Nemoguće je napisati na tisuće stranica o skromnom životu i protiv bogaćenja a u isto vrijeme živjeti raskošno.Pa koga ti pokušavaš slagati, to možeš ove ljude koji nemaju pojam o onom što je ona pisala i radila, ali meni ne možeš to prodati.

Ako je itko od adventnog pokreta bio iskren i pošten onda je to bila E.White i ako sam pogriješio u prosudbi naravno to je moj rizik ali siguran sam da nisam.Ona sigurno nije bila osoba koja bi se prodala za materijalno bogatstvo.Znam ja da tebe peče savjest ali kaj ti ja mogu, možda još ima nade i za takve.


Ti si daleko bolesniji nego sto sam i ja mislio.

Ja ti kazem, platim ti kartu pa da odes i vidis tu njenu skromnu kucicu. Evo ti slika od te kucice koja se nalazi na njezinom posjedu od 40 hektara. Ranc se zove Elmshaven...idi pa pogledaj..a evo i na ovom linku mozes se bolje upoznati sa tom skromnoscu:

http://www.elmshaven.org/

Klikni na "tour" pa pregledaj svu tu skromnost...zapazi citate od Ellen White gdje si hvali svu tu svoju poslugu...sto ces, moderan prorok pa mu trebaju pomocnici...ko i svakom kralju i vladaocu koji sisa svoje ovce i guli im novac, tako je i ona morala da odrzava standard.

Ne boli li te savjest, kada lupetas o skromnosti Ellen White a opce poznata je cinjenica o njenom bogatstvu.




Eto...mozes sam otici tamo i da pregledas tu skromnost...takodje u njenoj oporuci mozes citati kome je sve tu skromnost ostavila...naravno od svoje obitelji, a ne crkvi, kako je ucila vjernike da trebaju ostavljati crkvi.

A evo ti i slika kako se ponosno slika sa svojom poslugom koja je radila za nju u toj skromnoj kucici:



Sve sto ti govorim o njenom bogatstvu ti je istina i moze se provjeriti, samo ako hoces...ali neces, jer radije vjerujes u djede mrazove i da rode donose djecu.


...tesko prihvacam da po bilo kakvim biblijskim principima prorok dobije poruke zivota i smrti koje treba prenjeti ljudima, pa da od toga toliko novcano profitira da spada u 1% tnu populaciju po accumulated wealth.

Osobno mislim da bi nekakav prorok bozji trebao zivjeti iz ideala i ukoliko je dobio poruku od boga za ljude onda tu poruku treba ljudima prenijeti pod svaku cijenu. Mnogi "proroci" su se pojavljivali u to viktorijansko doba americkog velikog probudjenja, medjutim vecina tih "proroka" je dobro znalo onu poslovicu..."za ideale ginu budale" pa su se od svog "prorokovanja" dobro debelo obogatili.
Bas nam je Ellen White odlican primjer. Vecina adventista se naslusala prica kako je Ellen White pocela "sluzbu bozju" bez prebijenog dolara, sto je istina...medjutim, vrlo malo ih zna da se zbog njenih "vizija", koje je pretvorila zajedno sa svojim muzem u vrlo unosan biznis, vrlo brzo obogatila. A jos manje ih zna da iako je puno pisala o dugovima kao zlu protiv kojeg Bog gleda kao na neku bolest, ona je zapravo umrla u dugovima koje su kasnije morali drugi placati.

Vec desetak godina nakon pocetka njenih "vizija" ona je na pravima od knjiga zaradjivala vrlo lijepe novce (daleko iznad bilo kakvog prosjecnog radnog covjeka) u danasnjem iznosima oko 20 tisuca dolara godisnje a kasnijih godina kad se to sve razradilo zaradjivala je u danasnjem novcu izmedju 180 i 300 tisuca dolara godisnje i ta zarada ju je stavila u 1% najplacenijih u svijetu u to vrijeme.

Njezin muz je bio biznismen i ohrabrivao ju je da pise. A da bi pisala vise trebale su joj vise "vizija". Tako je ona uspjela sakupiti oko 2000 "vizija od Boga" za vrijeme zivota. "With the increased demand for our writings...there will be an income of several thousand dollars annually, besides the immense amount of good our writings will do." (James White, Apr. 18, 1880). "Our financial matters stand well, and there is wealth yet in our pens."James White, Feb. 18, 1881

Pored ogromnog novca zaradjenog od prava na knjige ona i njen muz su primali pastorsku placu od Adventisticke crkve. Dok je vecina adventistickih autora besplatno poklanjala svoje clanke u crkvenim izdanjima, ona je za svaki svoj clanak bila placena.

Kupila je tako ogromnu kucu sa farmom i 40 hektara zemlje, takodje je tamo imala 14 ljudi zaposlenih kao sluge i osoblje, od privatne medicinske sestre do kuhara itd.....zivjela je zivot kakvim zive bogatasi.

Braca u crkvi su od nje zahtjevali da se odrekne dijela novca koji dobija za prava na knjige kako bi se vise knjiga moglo stampati i djelo siriti brzije, medjutim ona je dobila "viziju od boga" koja je zapisana u Manuscript Releases, Vol. 17, p. 191, kojom je branila svoje pravo da skupo naplacuje svoje vizije.

Nema sumnje da su Wajtovi davali velikodusno novac i za crkvu i evandjelje, ali isto tako nema sumnje da su zivjeli zivot bogatasa. Dok je u svojim "vizijama" dobivala poruke od boga u vezi posljednje oporuke za vjernike crkve prema kojim ih je ucila da ne ostavljaju ono sto su stekli za zivota svojoj rodbini vec da daju crkvi, njezina oporuka (koja se moze takodje pronaci i citati) je sadrzavala sve nasuprot jer je ostavila svoje bogatstvo svojoj familiji. Iz te oporuke (potpisane njenom rukom) se takodje moze vidjeti koliko je bogata zapravo bila. Nakon njene smrti ubrzo se ustanovilo da je ona zapravo ne samo bila bogata od svojih "vizija" nego da je trosila vise nego sto je i zaradjivala, jer je umrla u dugovima.

Evo sto je Ellen White pisala o DUGOVIMA (POSUDJIVANJU NOVCA):

We should shun debt as we should shun the leprosy." Testimonies, Vol. 6:217.

"Debts must not be allowed to accumulate term after term. The very highest kind of education that could be given, is to shun the incurring of debt as you would shun disease." Testimonies, Vol. 6:211.

A evo sto je ona na terenu radila. Kad je umrla bila je u dugovima blizu 90 tisuca dolara, vecina toga je bila posudjen novac koji je posudila od 58 razlicitih privatnih osoba ili kompanija i to od nekoliko stotina dolara pa do preko 10 tisuca. Generalna Konferencija Adventista Sedmog Dana je preuzela obvezu da plati sve te dugove.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 22:37   #25
Talking Nikad nije kasno...

Her last words were, "I know in whom I have believed."

Hehe, kaskader, kaj velis koga je mislila?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 12:21   #26
kaskaderčiću...

To je vrlo pokvareno od tebe.Da nije bilo te "bogate" E.White ne bi vjerovatno bilo ni adventističke crkve a ne bi onda ni ti danas bio u Londonu nego bi rintao u našoj dragoj Hrvatskoj za 3-4 hiljade kuniće i još bi bio sretan da imaš posla.

Znam da ti sve ovo treba da bi opravdao svoje otpadništvo.Pamtim te kao dečka koji je imao afiniteta za duhovne stvari i da nisam saznao da se kriješ iza ovog nicka "kaskader" ostao bi mi u tom sjećanje ali eto.Od tebe bi možda nešto i bilo ali sjećam se tvoje supruge, jednom smo išli skupa na engleski, ona nije uopće bila sklona duhovnosti, to je valjda onako formalno prihvatila i vidjela svoju šansu.Smotala te i odvela u London gdje si povjerovao u lažne namještene pričice neprijatelja Bozji.Šteta, nisi prvi kog je žena smotala.

Žao mi je što sada nemam pri ruci Svjedočanstva pa da provjerim ovo što tvrdiš o dugovima i da citiram mnoge stvari koje je ona napisala.Što se mene tiče to nije potrebno ali znam da bi koristilo onim koji ne znaju pravu istinu.

E.White je imala četiri sina od kojih su dvojica umrla a dvojica su odrasla i stekli svoje obitelji, znam da se jedan od njih bavio takodjer propovjedničkim radom a za drugog ne znam točno.

Njen muž je radio na željeznici i kao drvosječa za par centi na dan, hodao je u pokrpanom kaputu a oboje su bili boležljivi i često su se borili i sa tim nedaćama.

Njenog muža su jedanput vidjeli kako je vozio nekakve flaše da vrati za kauciju pa su ga optuživali da se bavi preprodajom i slične podvale i gluposti.Takodjer je bilo prigovaranja i zbog tiskanja raznih materijala pa je baš njen muž bio taj koji je pokrenuo pitanje organizacije.Njen muž je baš zbog tih sličnih optužbi u svezi financija znao biti na ivici nervnog sloma i to mu je pomoglo da je i prerano umro.

Osim toga ta kuća tko zna čija je, od njene smrti je prošlo skoro stotinu godina.Ona se često selila zbog svog propovjedničkog rada i nije isključena mogućnost da je to namjerno navedeno da je to njena imovina, ne bi me uopće to čudilo da se radi o podvali takvog tipa.
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 13:55   #27
Odkad je za tebe navodjenje puke istine pokvarena stvar?

Quote:
Osim toga ta kuća tko zna čija je, od njene smrti je prošlo skoro stotinu godina.Ona se često selila zbog svog propovjedničkog rada i nije isključena mogućnost da je to namjerno navedeno da je to njena imovina, ne bi me uopće to čudilo da se radi o podvali takvog tipa.
Vidis kako si kao i svaki fanatik koji ce sve pokusati samo da ne prizna istinu koja ga boli. Sve ces izmisliti, za nista nemas dokaza, samo kako bi ispalo da ona nije bila bogata.

Ne trebas mi govoriti o povijesti SDA, znam te stvari napamet...istina je da su bili siromasni ko crkveni mishevi dok nisu razvili biznis sa vizijama i prodajom knjiga.

A da je ovo njena kuca gdje je zivjela zadnjih 15 godina zivota mozes provjeriti i u svjedocanstvima, naime neke od vizija je dobila u toj kuci i to jasno i ona priznaje. ali nevjerojatno je kako si spreman nazvati lazovima tisuce ljudi koji su tamo bili i vidjeli, postoje tisuce dokumenata koji dokazuju da je kuca bila njena. a ostavila ju je jednom sinu koji je tu kucu odmah prodao jednom adventistickom propovjedniku.

znaci ja koji govorim ovu istinu sam lazov, a ti si covjek bozji, koji nebi priznao istinu o njenom bogatstvu ni pod koju cijenu pa bi izokrenuo povijest kad bi mogao...l

E moj brajko, zalosna istina je da se zena obogatila od svojih "prorokovanja" kao rijetko koji "prorok". Na takvima kao ti...njeni unuci jos dan danas odlicno zive....jer su naslijedili pravo da primaju od prodaje knjiga (rojalties) a to mozes procitati u njenoj oporuci...trazi pa ces naci.

Tako da se istina o njenom bogatstvu nemoze podvaliti, kad na gori stoji...a tebi je podvaljeno puno toga sto vjerujes, a ocigledno nema veze sa cinjenicama.

Evo ti jos ljepsa slika na http://www.cagenweb.com/~napa/elmshaven.html


Jedna citava skripta od Ellen White se zove "The Elmshaven Years "

Nego jesi znao da ti netreba imat sve knjige da citas od Ellen White sto je pisala? Imas na intenetu izdano gotovo sve..i to od Ellen White Estate, ciji su upravnici 50 godina bili njezin sin i unuk.

http://www.egwestate.andrews.edu/pub...-writings.html

Lijepo otikpaj u search "elmshaven" i trazi da ti izbaci 200 dokumenata, stisni na search i citaj njene rijeci...koje ce ti potvrditi da je Elmshaven bio njeno vlasnistvo. Ili otipkaj "living in elmshaven"...ma meni nije jasno kakav si ti to expert na Ellen White a neznas gdje je zivjela i gdje je upravljala biznisom. Pa to zna svatko tko zna imalo o njoj....ali ti znas samo sto si si nabubao u glavu, kako je bila jadna siromasna i skromna....da da, price za malu djecu....pronadji u kakvim je ljetovalistima i zimovalistima bila....samo tamo gdje su si mogli priustiti najbogatiji amerikanci.

Procitaj ovo, njene vlastite rijeci:

Advent Review and Sabbath Herald, June 12, 1913, paragraph 11
Article Title: Courage in the Lord [to the General Conference]


Occasionally I have attended meetings, and have visited institutions in California, but the greater portion of the time since the last General Conference has been spent in manuscript work at my country home, "Elmshaven," near St. Helena.

Jel i njoj netko podvalio da zivi u toj kuci? Dokle imas obzira nazivati me lazljivcem, samo zato sto ne zelis prihvatiti istinu o njenom bogatstu.

No dobro...eventualy ces morati prihvatiti jer je istina, ako trazis uvjerit ces se sam, a i mozes tamo otici i pregledati...ali onda ces reci..."ma pa sto onda, to je u redu, ona i zasluzuje da bude bogata"....hm, pa naravno, svatko tko je prevario milione u svoje prorostvo i nek je bogat.

Ali tebe istina ne zanima jer imas svoju "istinu".
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 14:22   #28
kasko...

Bogatstvo je relativna stvar, za naše uvjete kad netko vidi ovaku kuću će reći da je to bogat čovjek ali ipak je ona živjela u Americi a ne u Hrvatskoj.Ja se sjećam da je pominjala ova imena mjesta i kuće, iako je možda i živjela to je bilo pred njenu smrt jer je tada imala već preko 70 godina i šta bi baba preko 70 godina imala od takve kuće, jedva se i kretala jer je bila slomila kuk.

A ona je posjećivala adventističke škole, sanatorije i razne ustanove, ako misliš na ta njena putovanja.Ali da je uživala u raskošnom životu to ti ne mogu povjerovati jer znam da nije istina.A Bog nek presudi tko je lažljivac od nas dvojice.

Ona je napisala na tisuće stranica protiv bogaćenja, raskošnog i rasipnog života i da bi ona uživala u takvim stvarima to ti ne vjerujem onda bi ona bila najveći prevarant na svijetu. Uostalom zar se ne bi netko pobunio da je ona živjela tako dvostrukim životom, zar ne bi ljudi rekli joj to u lice, ona je držala propovijedi tisućama i milionima ljudi i vjernika.

Ne vjerujem u takve laži i Bog će suditi i meni i tebi, pa vidjet ćemo.

Kakvi su bili njeni sinovi i unuci to ne znam, i što su radili ne znam, ali za nju vjerujem da iako je možda i živjela u takvoj kući od toga nije imala ništa.Adventisti su se u to vrijeme silno obogatili i nije im bio problem kupiti takvu kuću niti plaćati je za njen propovjednički rad. A koliko je ona od svojih knjiga zaradila to ne znam, ali znam da ono što je pisala sve je dobro pisala.Samo što tebi to ne paše.

I nemoj mi reći da je to opravdanje da danas treba graditi tornjeve a ne širiti Božju Riječ onima koji ju ne poznaju?

Ajde reci samo još i to da je Salamon bio bogat, i jel ti to opravdanje za tvoje nevjerstvo?
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 14:55   #29
[quote]A ona je posjećivala adventističke škole, sanatorije i razne ustanove, ako misliš na ta njena putovanja.Ali da je uživala u raskošnom životu to ti ne mogu povjerovati jer znam da nije istina.A Bog nek presudi tko je lažljivac od nas dvojice. [quote]

Normalno da ne mislim na ta putovanja, nago na najskuplje odmaraliste u to vrijeme u tom dijelu amerike. Ona sam priznaje da je tamo provodila ljeta i dane...pa i to ces naci kad budes malo se bavio istragom.

A bog moze suditi samo meni, jer ja nesto tvrdim i za to stojim jer je istina i nek mi sudi, a ti nemas pojma o nicemu pa prema neznanju nemoze niti suditi...ti lupas u sto si uvjeren, a nemas nikakve cinjenice o nicemu.

Ona nije zivjela u raskosnom zivotu? ha ha...pa za sto su joj trebali 14 slugu? Jel moram postirati kakve je narudzbe pisala svom kuharu, koja sve jela da joj sprema? pa daj ti to pronadji da nemoram bas ja sve citirati. E moj lumenu..sto ne priznajes da nemas pojma.

Quote:
Ona je napisala na tisuće stranica protiv bogaćenja, raskošnog i rasipnog života i da bi ona uživala u takvim stvarima to ti ne vjerujem onda bi ona bila najveći prevarant na svijetu. Uostalom zar se ne bi netko pobunio da je ona živjela tako dvostrukim životom, zar ne bi ljudi rekli joj to u lice, ona je držala propovijedi tisućama i milionima ljudi i vjernika.
Pa noramalno da je pisala protiv bogacenja, na to se obicno siromasni pale...a to kako je zivjela je druga prica...a sve sto ti govorim su ti cinjenice, i nemogu se sakriti. a to da bi onda bila najveci prevarant na svijetu, to su tvoje rijeci...he he, pa si misli.

O pa normalo da su se ljudi pobunili protiv njenog dvostrukog zivota, i da su o tome pisali, samo jadan nisi stigao sve procitati...imas vremena...samo kaj su takvi ljudi sistematski bili udaljavani od "bozjeg stada" gdje su samo ovce koje se daju strigati i koje ne postavljaju puno pitanja.

A to sto ti meni ne vjerujes to je tvoj problem...nemoj da te ja razuvjerim....istrazi za sebe, proputuj tamo malo, upoznaj se sa arhivima...pa onda kazi bogu neka sudi...a ovako mozes samo galamiti jer to tebi pomaze, ali galama nece umanjiti cinjenicu o njenom bogatstvu.

Kazes bogatstvo je relativna stvar, i da onda u americi mozda ona nije bila bogata...e vidis, ovakav posjed danas vrijedi milione dolara a to si nemogu priustiti obicni amerikanci, a onda su mogli jos manje. Ona je godisnje zaradjivala 13000 dolara tada u ono vrijeme, i samo prema toj zaradi je spadala u 1% najbogatijih amerikanaca tada...

Quote:
iako je možda i živjela u takvoj kući od toga nije imala ništa.Adventisti su se u to vrijeme silno obogatili i nije im bio problem kupiti takvu kuću niti plaćati je za njen propovjednički rad.
Ha ha...imas ti za to kakve dokaze, ja bi reko da joj je bogo dragi drito iz neba poslao tu kuci poput novog jeruzalema, i imao bi dokaza koliko i ti za ovakvu glupost sto kazes. Nije nikakva tajna, i to mozes sve sam saznati da je ona kupila tu kucu, jer i u svojim spisima ona to jasno priznaje i navodi. Pa daj malo nekaj istrazi prije nego baljezgas.

Quote:
I nemoj mi reći da je to opravdanje da danas treba graditi tornjeve a ne širiti Božju Riječ onima koji ju ne poznaju?
Boze sacuvaj da bih ja opravdavao i sudio bilo sto. Bog ce suditi svima, meni, tebi i Ellen White. a ti pravdaj koga hoces i sudi koga hoces. Lakse je tvom egu kad upires prstom u druge a ne vidis nista kod sebe i kod svog proroka Ellen...da se i nebo okrene nebi priznao da je bila bogatasica.
Quote:
Ajde reci samo još i to da je Salamon bio bogat, i jel ti to opravdanje za tvoje nevjerstvo?
Ma, pa meni je drago kad je netko bogat, bolje nego da je siromak, i drago mi je da se Slamuno obogatio na svojim ovcama i Ellen na svojim. Ja to samo navodim...kad vec ti neprestano lupas kako je bila siromasna a nije.

Salamun barem nije pisao o siromastvu a prikupljao si je lovu...poput Ellen, i nije za sebe tvrdio da je prorok bozji....poput Ellen.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 15:00   #30
kaskaderu...

Ti znaš dobro da je E.White rodjena 1827 god. i da je svoj rad počela posle oko 1848 god. dakle sa 20- tak godina i da je pisala sve do svoje duboke starosti i smrti 1915 god. Dakle to je skoro 70 godina njenog predanog rada. Znaš dobro da je njen muž umro ne znam sad točno koje godine ali nije bio bogat, to sam siguran.I znaš dobro da su veći dio svog života bili siromašni dok su drugi tzv. vjernici adventisti bogatili se i nisu ništa poduzimali u spašavanju duša koje nisu znali za istinu.

Krajem 19 st. i početkom 20-tog došlo je do velikog bogaćenja i povećanja standarda mnogih u SAD-a, tako da bi svatko tko bi se i malo potrudio valjda mogao da si priskrbi nešto za 70 godina svog rada. A imal je i dva sina koji su i sami radili, pa valjda su nešto i zaradili. Uostalom šta je bilo tada već velikoj i bogatoj ASD crkvi da im kupe jednu čak i veliku kuću.

A da si iskren priznao bi da ona nije ni željela život na ovoj zemlji i nije vjerovatno ni mislila da će umrijetim nego da će živa dočekati Krista.Ona se i je zalagala za to da adventisti teže za nebeskim Kananom a ne za povratkom u Egipat.

Žao mi je što nemam pri ruci njena Svjedočanstva da citirma mnoge njene izjave, ali tebi to vjerovatno ne bi ni koristilo puno, drugima možda i bi.

Što je bakica sa 70 godina imala od takve kuće, ajde reci koliko je popila, prokockala, itd.

Pa znaš i sam da je Abraham bio bogat čovjek, da je Salamun bio najbogatiji čovjek i car, pa i mnogi drugi kraljevi. Znaš da je Salamuna to bogastvo skoro upropastilo.

Čitao sam njene knjige, pa zar si tako naivan da možeš vjerovati da bi ona uživala u nekakvoj velikoj kući i zemlji, pa ona je svim srcem čeznula za nebeskom domovinom, i vjerujem da je bila pred kraj života više tužna nego sretna zbog stanja u kom se nalazio adventistički pokret i crkva.Ona je sve to vidjela i znala, vidjela je i znala da je ASD crkva otpala i znala je vjerovatno da će biti još i gore.

Kaj je ona uživala pred kraj života, ustal bi ujutro, čitala Bibliju, molila se, pojela koricu kruha, prošetala se, pisala nešto, razmišljala i išla na spavanje i tako sve dok nije više mogla ni da se kraće.

E moj kaskaderu, žalosno je što se pokušavaš na taj način opravdati, neće ti to pomoći, budi siguran.
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 15:41   #31
To da je ona uživala u nekekvim odmaralištima su samo klevete otpadnika u koje ti želiš vjerovati, jer ti to paše, ona je svoje vrijeme provodila uvijek korisno pišući ono što će vjerujem pomoći mnogima da se spasu, a ti svoje vrijeme provodiš da sablazniš one koji o istini nemaju pojma.Žalosno.

Čitao sam ono što je pisala i znam da nije lagala, a si se krstio '90 ili '91 i već si '92 bio u Londonu i već si sanjao da '93 budeš bogat bar ako i E.White.

E moj brajko ne ide to tako, ona je čitav svoj život (rodjena 1827) a od 14 godine se obratila (umrla je 1915) posvetila službi Kristu. Dakle 88 godina je živjela a od toga oko 75 godina je aktivno služila.

Je, ona je imala ženu koja joj je ispravljala eventualne štamparske greške, i vjerovatno je imala i osobe koje su radile tu, pa nemre baba od 88 godina da radi kao osoba od 20 godina. Ako je to bilo neko imanje onda se valjda tu nešto i radilo i kaj je po tebi baba od 88 godina trebala iči na njivu da kopa?

Pa ona je već bila pred smrt, i normalno da je trebala poslugu, pa koliko je ona učinila za adventni pokret ne bi bilo čudo da su je držali i na dlanu.Pa ipak je zaslužila, a ne kako novoobraćeni crkveni profiteri koji danas dodju u crkvu a već suta bi htjeli biti šefovi i bogataši.

Ajde još ću skoro povjerovati da je ona sama bila bogatašica a oni svi pošteni i čedni, kao i u vrijeme Mojsijevo kad su govorili "ova je narod svet Gospodu..." a ono bili sami odmetnici kao i danas takvi poput tebe.

To si ti malo prenapuhao loptu, he he....Nije ni ona za sebe nigdje tvrdila da je prorok Bozji ali ipak njeno nadahnuće nije bilo sigurno od Sotone, pa onda je jasno od koga je. Samo što tebi to ne paše, želiš sebe opravdati jer si prodao istinu za materijalno bogatstvo. Šteta.
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 16:02   #32
Auu...daj jos jedno pedeset puta ponovi da su joj adventisti kupili kucu....mozda ce to odjednom postati istina. Tebi vec je. A jesi dao neke dokaze, nisi. A dokazi stoje da je ona tu kucu kupila za svoje pare, i zivjela u njoj. Jednostavno, bila je bogatasica, a tebe boliiiii jaooo...sto te to boli. ali nemoze se to promijeniti, kad je istina.

A to sto je ona pisala o skromnom zivotu, ih ...pa to mogu iscitirati na tone, ako treba ovdje, ja bar imam sve njene spise pri ruci. Time ce jos veci dokaz bila kako je jedno govorila a drugo radila....jer ovo nemozes pobiti da se na trepavice popnes da je ona bila bogatasica.

Quote:
pa ona je svim srcem ceznula za nebeskom domovinom,
A zakaj onda nije tu kucu ostavila crkvi...kak je govorila svojim ovcama da trebaju ostavljati crkvi i za evandjelje a ne djeci? Zakaj je tu kucu ostavila svom sinu...koji ju je odmah prodao, naravno...jer mu trebala lova za biznis...jako su ceznuli za nebom....hi hi, a jesi ti popushio pricu ko nitko.

A vidi vidi kako pravdas njeno bogatstvo (znaci sad i priznajes da je bila bogata, pa kako i nebi priznao, kad se to nemoze sakriti) sa Salamunom...Abrahamom.....pa normalo da ce ti svaki izgovor dobro doci samo da ne priznas kako si popushio pricu o njenom prorostvu...jer nemoze se sakriti da je jedno govorila a drugo zivjela.

Isto ko sto je govorila da se meso netreba jesti a jela ga je do zadnjih 10 godina zivota;

pazi sto ona sama pise;

"I suppose you will be interested to know how we spent Christmas... Christmas morning we all took breakfast together--James Cornell; Florence and Clara, their two girls; Brother and Sister Moore and their three children; Sister Bahler and Etta, a girl living with them; and Sister Daniells, our cook, Father, and myself. We had a quarter of venison cooked, and stuffing. It was as tender as a chicken. We all enjoyed it very much. There is plenty of venison in market. (Manuscript Releases Vol. 14, p. 318-319, written December 26, 1878, from Denison, Texas, to "Dear Family at Battle Creek--Willie, Mary, Aunt Mary, Edith, Addie and May, and Brother and Sister Sawyer.")

Pazi ovo pismo iz 1880te:

Thursday morning we arose from our births refreshed with sleep. At eight o'clock we took a portion of the pressed chicken food liberally furnished us by the matron of the sanitarium, put the same in a two-quart pail, and placed it on the stove, and thus we had good hot chicken broth and enjoyed our breakfast. The morning was very cold and this hot dish was very palatable. ... We have plenty of room, good food and plenty of it. Sister McComber scalded up the chicken. Will scald the meat tomorrow morning.
--Manuscript Releases Vol. 11, pp. 142, 147


ovo je napisala 1869te godine: "I have not changed my course a particle since I adopted the health reform. I have not taken one step back since the light from heaven upon this subject first shone upon my pathway. I broke away from everything at once, from meat and butter, and from three meals. ....I left off those things from principle. I took my stand on health reform from principle." Testimonies, Vol. 2, pp. 371-372

A vidi sto je pisala snahi 1882 godine (trinaest godina nakon sto je napisala da nikad ne jede meso)

Mary, if you can get me a good box of herrings - fresh ones - please do so. These last ones that Willie got are bitter and old. If you can buy cans, say (a) half dozen cans of good tomatoes, please do so. We shall need them. If you can get a few cans of good oysters, get them.
(Letter 16, 1882, dated May 31, 1882, from Healdsburg, Calif.)

Zamisli Krscanine, Ellen White narucuje Oysters i Herrings....nije li to necisto meso prema bibliji? Uppss...a jesi popushio ko nitko.

Ali Oysterse, jaoo, pogotovo kad se zna da je Cazanova jeo po sto ojstersa na obrok jer su poznati kao afrodizijak.


A o odmaralistima, nemoj vjerovati nikome, pronadji sto ona sama kaze i pise...moj lumenu....nista ti neznas....
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 16:15   #33
kaskaderčiću...

To ti želiš opravdati bogaćenje vas adventista, samo od toga niš...

Po tvom bi valjda baba od 88 godina trebala živjeti na ulici, ajde budi bar pošten pa navedi koliko su drugi adventisti u to vrijeme bili bogati i koliko su danas, kad grade tornjeve a ne žele ni jednu knjigu da tiskaju da ne bi tko nedaj Bože "zarazio" se spisima E.White.

Ja znam dobro i mnoge druge današnje adventiste kako žive, a znam i mnoge profitere kao što si ti koji su preko crkve otišli van i onda sve odbacili ili glume da kobajagi vjeruju.

Pa imali su oni crkvetina čovječe koliko hoćeš i danas ih imaju ali su prazne. Imaju i ovi danas i u Zagrebu, prazne su im, gotovo je sad.

Stvarno mi nije jasno od kad sam prvi put zakoračio u adventističku crkvu kako su mrzili tu E.White?

Imaš još koju laž?
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 16:21   #34
znaci sad te vise ne smeta kaj je ona bila bogata, na kraju moras to priznati, iako u pocetku si me nazivao lazovom, ali to se nemoze sakriti...pa te sad smeta kaj ima bogatih adventista....
mene zabole za icije bogatstvo....ali ti si popushio to ti je cinjenica.

Jel se ne smijes sam sebi kako si popushio da je Ellen od boga dobivala upute....a vidi kako je "skromno" zivjela
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 16:27   #35
Najveći dio svog života je živjela u siromaštvu a da je htjela baviti se nekim drugim biznisom sigurno bi bila bogata jer je bila pametna i sposobna.

A ako je za naše uvjete i imala veću kuću pred karaj života ona joj sigurno nije ništa posebno predstavljala, u to sam siguran.

Ti to prenapuhano i iskrivljeno predstavljaš.

Ne smeta meni da su svi milijarderi meni tudje ne treba ali znam kakvo je Bozje misljenje o tome.

Znam koje su ti pobude i zbog mene nema smisla da se ubjedjujemo.

Sad moram ići.
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 00:29   #36
Efrajimov levit i njegova inoča bili su nesretne žrtve bezrazložne okrutnosti i zločina opakih ljudi.

Današnje vrijeme puno je takvih zločina iz pokvarene strasti. Sve su ih vijesti prepune pa gotovo da se niti ne obaziremo preveć na takve njih (skupina ljudi siluje i zlostavlja ženu do smrti), mada nas one pogađaju.

No, u ono vrijeme izričitog Božjeg otkrivenja, Kada je izraelski narod za savjet kako kazniti prestupnike pitao samog Boga, takav zločin predstavljao je neoprostiv grijeh. I cijela izraelska zajednica ustala je jednoglasno da istrijebi one zle građane i Benjaminovo pleme koje nije poslušalo i izručilo zločince.
Dva dana su Izraelci napadali Benjeminovce u Gibei i trpjeli poraz. Pred treći dan Bog je rekao: »Pođite, jer ću ih sutra predati u vaše ruke.« Suci 20.28
Tako je valjda i nastala poslovica da treći put i Bog pomaže!


Quote:
kaskader kaže:
A daj nam jos objasni ukratko sto je nastavak price...jel nije da su Izraelci opet od Bogeka dobili zapovjed da pohvataju zenske iz Benjaminovog plemena i da ih dobro iz-seksaju (normalno...unutar poligamistickog braka po sistemu, povali i tvoja je) kako se nebi zatrlo pleme Benjaminovo?

I to vjerujes da je od boga dosla zapovijed?

Kako je Bog rekao, tako i bude. A poslije pobjede nad Benjaminom, Izraelci se nisu u pravdi savjetovali s Jahvom već su postupali po svojim odlukama.
"U to vrijeme ne bijaše kralja u Izraelu, i svatko je živio kako mu se činilo da je pravo." Suci 21.25


Quote:
kaskader nadalje kaže:
Molim te lijepo...ajde razmisli duze od dvije sekunde i kazi jel normalno da bog naredjuje najprije istrebljenje, a onda seks na eks da se ponovno brojcano poboljsa stanje benjaminovog plemena.
[/B]
Bog nije naredio seks-na-eks, ma koliko ti želio da to naredi. Pak si pročitaj malo!
Ex Dejan X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 03:35   #37
Quote:
krshcanin kaže:
Otkud to, kad bi se dozvolili zločini onda bi zločinci vrlo brzo istrijebili sve pravednike a onda bi se vjerovatno i sami pobili medjusobno.

Svaka država ima od Boga pravo da kažnjava prestupnike zakona.

Šta bi onda po tvome trebalo mirno dozvoliti da jači ubija slabijeg itd.?
Kako otkud to? Jedna od zapovijedi je ne ubij. Ubijanjem plemena Benjaminovog sami su napravili isto sto je i pleme Benjaminovo napravilo - prekrsili su Zakon. Pa su onda trebali i sami sebe kazniti.

Niti jedna drzava nema pravo od Boga da kaznjava prestupnike zakona, nego su drzave same sebi dale to pravo isto kao sto su same izmislile vecinu zakona.

Ne, ne treba mirno dozvoliti da jaci ubija slabijega, nego treba ljude nauciti da ubijanjem nece pokazati jacinu nego slabost i da ubijanjem nece postati jaci nego slabiji.

Kaznjavanje kao oblik sprecavanja "nezeljenog ponasanja" postoji i provodi se tisucama godina. Do sada kaznjavanje nije uspjelo sprijeciti "nezeljena ponasanja" sto znaci da kaznjavanje ne djeluje, ne funkcionira i beskorisno je. I daljnjim provodjenjem jednog te istog se sigurno nista nece promijeniti. "Nezeljenih ponasanja" se necemo rijesiti dok god se ne rijesimo uzroka koji ta ponasanja i stvaraju.

Ne mozes se rijesiti necega ako i sam radis ono cega se pokusavas rijesiti. Iz tog razloga nasilje ne zaustavlja nasilje i ubijanje ne zaustavlja ubijanje. Nije badava receno (odprilike) "voli svoje neprijatelje" niti je badava receno "ne opiri se zlu."
Ono cemu se opires - ustrajava. Sam cin opiranja necemu je u isti trenutak i cin potvrdjivanja, rekreacije, stvaranja toga cemu se opires. Jer se nemozes opirati necemu cega nema.
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 19:55   #38
kaskaderu...

Quote:
kaskader kaže:
znaci sad te vise ne smeta kaj je ona bila bogata, na kraju moras to priznati, iako u pocetku si me nazivao lazovom, ali to se nemoze sakriti...pa te sad smeta kaj ima bogatih adventista....
mene zabole za icije bogatstvo....ali ti si popushio to ti je cinjenica.

Jel se ne smijes sam sebi kako si popushio da je Ellen od boga dobivala upute....a vidi kako je "skromno" zivjela
Ti se već proglašavaš pobjednikom u našoj diskusiji, no, sve te sličice i cifre koje postireš bi trebalo dokazati a to je malo dugortajniji proces da bi to svi ovi koji čitaju mogli dočekati i imati konkretniju sliku.

Što se mene osobno tiče ja o njoj dovoljno znam na osnovu onog što je ona pisala i više vjerujem njenim iskrenim pobudama zbog kojih je sve to pisala nego tebi kojim želiš da sav njen životni rad opovrgneš.

Dakle, ostaje vjera na osnovu koje će se ipak mnogi morati sami odlučiti.
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 20:01   #39
Quote:
Glam kaže:
Kako otkud to? Jedna od zapovijedi je ne ubij. Ubijanjem plemena Benjaminovog sami su napravili isto sto je i pleme Benjaminovo napravilo - prekrsili su Zakon. Pa su onda trebali i sami sebe kazniti.

Niti jedna drzava nema pravo od Boga da kaznjava prestupnike zakona, nego su drzave same sebi dale to pravo isto kao sto su same izmislile vecinu zakona.

Ne, ne treba mirno dozvoliti da jaci ubija slabijega, nego treba ljude nauciti da ubijanjem nece pokazati jacinu nego slabost i da ubijanjem nece postati jaci nego slabiji.

Kaznjavanje kao oblik sprecavanja "nezeljenog ponasanja" postoji i provodi se tisucama godina. Do sada kaznjavanje nije uspjelo sprijeciti "nezeljena ponasanja" sto znaci da kaznjavanje ne djeluje, ne funkcionira i beskorisno je. I daljnjim provodjenjem jednog te istog se sigurno nista nece promijeniti. "Nezeljenih ponasanja" se necemo rijesiti dok god se ne rijesimo uzroka koji ta ponasanja i stvaraju.

Ne mozes se rijesiti necega ako i sam radis ono cega se pokusavas rijesiti. Iz tog razloga nasilje ne zaustavlja nasilje i ubijanje ne zaustavlja ubijanje. Nije badava receno (odprilike) "voli svoje neprijatelje" niti je badava receno "ne opiri se zlu."
Ono cemu se opires - ustrajava. Sam cin opiranja necemu je u isti trenutak i cin potvrdjivanja, rekreacije, stvaranja toga cemu se opires. Jer se nemozes opirati necemu cega nema.
Glam, Zapovijed kaže "Ne ubij" ali kad se zločini ne bi kažnjavali onda bi zločinci vrlo brzo pobili sve ljude.Daleko je to od one idealne pravde ali mi živimo u takvom svijetu, i Bog je taj koji je odredio takve zakone.

Nažalos kaznjavanje je jedna od odgojnih mjera, bar dok zivimo na ovoj zemlji.
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 20:05   #40
Re: kaskaderu...

Quote:
krshcanin kaže:
Dakle, ostaje vjera na osnovu koje će se ipak mnogi morati sami odlučiti.
Netocno.
Koga zanima istina taj ce provjeriti sve sto je dokazivo, prije nego vjeruje bilo kome bilo sto.
A koliko vidim, o EW postoji i te koliko dokaza u obliku spisa i dokumenata.
Ti da si posten, rekao bi da te se istina o njoj osobno uopce ne tice, vjerujes onome sto je pisala, a ako je sama to krsila - koga briga.
Umjesto toga nazivas nekoga lazljivcem bez da si ispitao laze li zaista.
Ti pricas sto mislis da je tako, on svoje tvrdi na osnovu provjere i navodi izvor informacija.
Zar mislis da ce itko tebi vjerovati?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.