Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2003., 14:10   #41
Prorocki dar nije nista spektakularno, to je jedan od duhovni darova a onaj koji da posjeduje treba da govori i živi u skladu s nadanućem Bozjeg duha.

Ono što je ona pisala to potvrdjuje.
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 14:15   #42
drago mi je zbog tebe da možeš tako bezuvjetno vjerovat , ja nažalost nemogu...
previše mi je sumnjivo kad sadašnji "proroci" pozivaju na nekakav linč protiv bilo koga tko im nije istomišljenik
strider2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 15:51   #43
Samo Bogu se bezuvjetno vjeruje, a sve ostalo preispituje.
Ono što je u Bibliji možeš smatrati bezuvjetnim a Isus je rekao da će biti lažnih proroka, prema tome bit će i pravih

Od nje sam puno naučio, iako je ne smatram nepogrešivom, nepogrešiv je jedino Bog.
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 15:47   #44
Quote:
Manijak pod nickom Ellen G.White:

Children who practice self-indulgence [masturbation]...must pay the penalty."

Ja mislim da su svi oni gubavci i slijepci iz Biblije zapravo bili - masturbatori. I njima je valjda odsječena desnica, pa su zato ozdravili

Quote:
krshcanin kaže:
Ako ne vjeruješ Bibliji i onom što je pisala ta E.White, onda pročitaj nešto od istočnjačke literature, o tantri, yogi, sexualnoj energiji, "jahanju na tigru", itd. Vidjet ćeš da su oni o tome pisali isto kao i 'lažna proročica E.White'
ISTO?
Idi vrit...
Navajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 16:06   #45
Bolest i smrt i jesu rezultat kršenja prirodni zakona koji su također Bozji zakoni. Nije isključeno da mnogi od tih bolesni i jesu prestupali zakone fizičkog zdravlja.
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 16:15   #46
Quote:
krshcanin kaže:
Bolest i smrt i jesu rezultat kršenja prirodni zakona koji su također Bozji zakoni. Nije isključeno da mnogi od tih bolesni i jesu prestupali zakone fizičkog zdravlja.
Hej, nazovi-krscanin:
Prirodni zakon krši svatko tko se ovdje rađa.
Svi mi nesvjesno sudjelujemo u neprestanom i neumornom hranjenju zla ovoga svijeta.
Ako ne time da izravno griješimo, a onda time da potiskujemo. U prvom slučaju riječ je o protuzakonitom pražnjenju; u drugom o isto tako protuzakonitom punjenju; punjenju snažnih magnetskih polja napetošću koja se prazni svim vrstama katastrofa.

Zato nimalo ne vrijedi ispunjenje Zakona ako nije obavljeno spontano. Ali nitko od nas, dok ne pomogne isklesati sebi ono besrmtno "duhovno tijelo" koje spominje Pavao, ne može ga ispuniti. Tek što trepne, on je već učinio grijeh.

A to, da svatko, ali baš svatko ovdje krši prirodni zakon, svjedoče bolna iskustva ovoga života; patnja, bolesti i smrt. To je jasan dokaz da smo zaista "rođeni u grijehu" ( što pak znači da svatko ovdje dolazi sa stanovitim predispozicijama - zapisima što ih na istoku nazivaju karmom ).

Zato je Ellen G.White smiješna; od drveća ne vidi šumu.

Zadnje uređivanje Navajo : 27.01.2003. at 21:12.
Navajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 16:25   #47
Quote:
krshcanin kaže:
Bolest i smrt i jesu rezultat kršenja prirodni zakona koji su također Bozji zakoni. Nije isključeno da mnogi od tih bolesni i jesu prestupali zakone fizičkog zdravlja.

Nije ni iskljuceno da su naganjali prepelice i jarebice oko ringishpila, kokoshi karali u shupak, potapljali kravlju balegu, ispirali grkljan sa bikovom slinom, od slonove sperme radili palacinke, itd....mislim, sve to nije iskljuceno...jer ne pise da nije tak bilo, prema tome mozda je.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 16:42   #48
nazovi- gnostiče

Čovjek je pao u grijeh i Bozjom milošću se može uzdići iz tog blata u koje je pao. Sam ne može ništa, naravno. Svi mi jesmo giješili ili griješimo i to se slažem. Čovjek je pao i ponuđen mu je povratak, povratak Ocu nije lagan, tu treba uložiti napor. Zakon se može održati to je Isus dokazao i laž je što Sotona želi prikazati da je to nemoguće.

Složili smo se da se to ne može postići potiskivanjem nego preusmjeravanjem te energije. I čemu opet forsiraš tu temu?

O tome je i E.White pisala, da treba dječiji um zaposliti raznim korisnim aktivnostima jer i Sodomljani su tako postali iskvareni, jer nisu ništa korisno radili pa ih je Sotona 'zaposlio'.
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 17:19   #49
Re: nazovi- gnostiče

Quote:
krshcanin kaže:
Zakon se može održati to je Isus dokazao i laž je što Sotona želi prikazati da je to nemoguće.
Zakon se može ispuniti, ali ga mi SAMI ne možemo ispuniti. Zato i kaže: "Bez mene ne možete ništa učiniti".
A tko je taj famozni "ON"?
Svakako ne povijesna osoba Isus, već "Provorođenac svakog stvorenja", onaj u nama koji zaista nosi Božju sliku; Isus Krist svakog stvorenja, dakle ne ikonica na slici, ne idol crkve, ne kumir molitve, već onaj prvobitni, besmrtni princip u nama koji spava dubokim snom sve dok ga ne osvijestimo, sve dok ga ne probudimo.
To je Isus Krist čiji mi dolazak čekamo; on će doći iznutra svakoga bića, a na kakvim to oblacima i na kojem to nebu - to može odgonetnuti svatko tko zna što je to mikrokozmos.

Quote:
krscanin:

Složili smo se da se to ne može postići potiskivanjem nego preusmjeravanjem te energije. I čemu opet forsiraš tu temu?
Nismo se složili jer ja izričito tvrdim da je NEMOGUĆE postići ono istinsko prosvjetljenje ( ako se to tako uopće može nazvati ) transformacijom bilo koje životinjske i nagonske energije u nama.
Izvor izgaranja te vatre, koja postupa u skladu sa svijetom materije i njegovim bezbožnim zakonima, mora biti aposlutno uklonjen, a na tom mjestu upaljena jedna nova vatra, vatra koju raspiruje Duh Sveti. To je proces u kojemu stari princip umire, a novi se rađa. Napuštanje ovoga svijeta, njegovih običaja i život za novi svijet, za novo biće, novi princip...Tko taj put slijedi, tek taj može sebe nazvati kršćaninom.

Nemojmo pretjerano mistificirati jer nije tu riječ o Isusu, Kristu i Duhu onako kako ga tumače sve nazovi kršćanske crkve i denominacije; riječ je o jednom zračenju iz polja vječnosti. Sva ta zračenja i sva ta zbivanja simbolički su oslikana u evanđeljima, a samo onaj tko evanđelja ŽIVI u sebi ( a ne da ih promatra kao materijal pogodan za vlastita argumentiranja ); samo on proniče u tajnu izuzetno bogate simbolike koja bi i drugima bila dostupna, kad bi bili voljni ukloniti svoju bezbožnost.
Bez tog poznavanja Biblija postaje izvor raznih spekulacija; dakle knjigom zla.
Navajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 18:08   #50
Zakon se može ispuniti, ali ga mi SAMI ne možemo ispuniti.

Potpuno se slažem i već sam to rekao.

A tko je taj famozni "ON"?

Isus je taj koji nam daje snagu da pobijedimo ono što nas vuče prema dole.

Nismo se složili jer ja izričito tvrdim da je NEMOGUĆE postići ono istinsko prosvjetljenje

Moguće je, da nije tako onda bi Bog bio lažov, a On to nije.


riječ je o jednom zračenju iz polja vječnosti

a to je zračenja Bozjeg Duha.
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 19:47   #51
Quote:
krshcanin kaže:
Zakon se može ispuniti, ali ga mi SAMI ne možemo ispuniti.

Nismo se složili jer ja izričito tvrdim da je NEMOGUĆE postići ono istinsko prosvjetljenje

Moguće je, da nije tako onda bi Bog bio lažov, a On to nije.
Ovo si izvadio iz konteksta i zvuči drugačije.

Podsjećam:

"Nismo se složili jer ja izričito tvrdim da je NEMOGUĆE postići ono istinsko prosvjetljenje ( ako se to tako uopće može nazvati ) transformacijom bilo koje životinjske i nagonske energije u nama."

A Bog nigdje nije rekao da je takvo što moguće.
Čak i Pavao ljudima savjetuje da se radije žene nego da ih "sotona napastuje"; nije im rekao da prilikom erekcije šeću prirodom i izvikuju mantre.
Navajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2003., 14:34   #52
Quote:
Navajo kaže:


Podsjećam:

"Nismo se složili jer ja izričito tvrdim da je NEMOGUĆE postići ono istinsko prosvjetljenje ( ako se to tako uopće može nazvati ) transformacijom bilo koje životinjske i nagonske energije u nama."

A Bog nigdje nije rekao da je takvo što moguće.
Čak i Pavao ljudima savjetuje da se radije žene nego da ih "sotona napastuje"; nije im rekao da prilikom erekcije šeću prirodom i izvikuju mantre.
Istinsko posvećenja je moguće postići, to nije jednostavan proces koji se može dogoditi preko noći, to je posao cijelog života, svakodnevno umiranje svojoj ljudskoj sebičnosti. Naravno čovjek to sam ne može postići a niti trapljenjem svog tijela kako su to pokušavali srednjovjekovni popovi. To je moguće postići kad se čovjek preda Bogu i sve svoje sile stavi u službu Bogu.

Isus je rekao: ' Budite savršeni kao vaš Otac nebeski' a Petar također piše: 'Budite sveti jer je Bog svet'. Čovjeku je moguže vratiti se u prijašnje stanje u kojem je bio a to samo Kristovom zaslugom i mislošću.

Pavao je naravno rekao da je bolje i oženiti se nego upaljivati, to nitko i ne opsorva, a to nije ni E.White osporavala nego je amo pisala o pretjerivanju. No, Pavla je također rekao da je blaženije tko može ne ženiti se.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.