Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2004., 00:48   #41
Re: hm

Quote:
adNtoX kaže:
i kakva im je ovo fora o 150 redaka? ako pišem u times new roman imat ću više znakova, nego u arialu ili verdani, znači isto redaka, više teksta...
ne kužim kako u nekom fontu možeš imati više znakova nego u drugom fontu

mislim, jedno slovo je jedno slovo, ajedan razmak je jedan razmak u kojem god fontu

Inače, 1 redak = 60 znakova(slova, razmaka, interpunkcijksih znakova)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 19:21   #42
ma ne možeš imati više znakova, nego, probaj vidjeti, ako pišeš u jednom fontu, imat ćeš manje redaka, nego u drugom jer su slova veća, kužiš?

evo, prebacio sam dokument iz times new roman, veličina 12, redaka 122 u arial, veličina 12, redaka 130

zato kažem da je smiješno dati samo broj redaka, recimo kartica ili broj znakova bi bila realnija mjera

kako možeš natjerati word da ti daje u svakom retku baš 60 znakova? 9000 znakova je ipak preciznije kada ionako većina ljudi piše na računalu
__________________
XXX za ¤¤¤
adNtoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 19:25   #43
i, evo, piča koju sam mislio slati na natječaj, ima 129 redaka što zadovoljava kriterij

ali ima 10856 znakova što po tvojem 60 znakova u retku, nije pravilno jer ispada 1800 znakova previše...

sad si me stavio u dilemu, a bio sam uvjeren da mi je priča sasvim ok za natječaj
__________________
XXX za ¤¤¤
adNtoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 13:15   #44
stavilA

taj redak je, recimo to tako, 'mjerna jedinica u pisanju...dakle nema veze s vizualnim retkom...i znači 60 znakova, a tih 60 znakova može biti napisano u 3, 2 ili pola vidljivog retka...

Možda te to buni? što se zove redak?
Dakle taj redak služi da bi označio broj znakova...dakle priča maksimalno smije mati 150 x 60 znakova....na koliko god to redaka vizualnih bilo napisano....
jel sad jasnije?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 18:36   #45
znači da moram napisati nešto novo...

ili iskasapiti ovu, što mi i nije lijepo
__________________
XXX za ¤¤¤
adNtoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 19:53   #46
Ka/Os

Ka/Os je studentski casopis za knjizevnost koji izlazi na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Pozivamo studente/ice da nam svoje uratke salju na kakaos @ net.hr. U obzir za drugi broj cemo uzimati tekstove koji stignu do kraja rujna, a slati mozete tijekom cijele godine.
Dulcinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 13:03   #47
Pitanje autorskih prava

Quote:
Lara kaže:
Ja sam pitala komisiju jednog natječaja - odgovorili su mi da se svaki tekst dostupan javnosti smatra objavljenim. Dakle, tekstove s bloga ne bi trebalo slati. Naravno, kolika je vjerojatnost da se otkrije da je nešto bilo na blogu (ili nekom forumu ili sl) - procjenite sami.
Pitanje za bloggere i one koji to nisu:

ako i natječaj možeš "preveslati" tako da ono što si objavio na blogu jednostavno izbrišeš i sve 5 (u slučaju da se Internet IPAK računa kao objavljivanje u javnosti), a što se događa s autorskim pravima?
Mislim, da li recimo sve što napr. Cyn objavljuje na bloga, a onda odluči objaviti kao knjigu (eventualno) poslati na natječaj - vlasnik Bloga (ili Foruma) može uzeti kao autorsko pravo jer je prvobitno bilo objavljeno kod njega, a mi nitko nije potpisan imenom i prezimenom?

Ili drugim riječima: Blog i Forum možda rade backup kopije svega. Zna li netko kako ONI to tretiraju?
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 13:08   #48
Quote:
young kaže:
Negdje sam pročitao da se OBJAVLJENIM smatra samo ono u tiskanom obliku. Objave na forumima i blogovima su "Fluid", nedokazivo objavljeno.
Nisam sigurna da je ovo točno, jer se radio i objava na radiju sigurno ne može smatrati nejavno objavljivanje.
To jest, ako napišeš radio igru i objaviš je - teško mi je vjerovati da to nije javno objavljivanje.
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 19:55   #49
proletite po iskonovom forumu. ima nešto
 
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 23:39   #50
Ovo sam dobio mailom:


Časopis za književnost i drugo Libra Libera poziva sve zainteresirane da za idući broj pošalju priču koja će biti objavljena u bloku pod nazivom «Mjesto radnje: gradski prijevoz».

Jedini uvjet koji priče moraju zadovoljiti je da se jedan njihov dio ili cijela priča odvija u jednom od prometala gradskog prijevoza (tramvaj, autobus, taksi).

Broj kartica je neograničen. Rok za slanje tekstova je 01.11.2004. godine, a autori objavljenih tekstova biti će honorirani.

Priče će bit objavljene u stalnoj rubrici časopisa Libra Libera «Književnost na temu», a uredništvo zadržava pravo da ne objavi sve pristigle tekstove.

Priče slati na adresu [email protected]

O časopisu Libra Libera možete se informirati na web-stranici www.attack.hr/libera.
Drenowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 16:33   #51
reci ti meni, kada oni objavljuju te priče? ima li koji određeni dan kada izlaze, neki tjedni prilog?

znači, ako te objave u novinama, ne obavijeste te, kako onda dobiješ lovu?

Quote:
walter kaže:
NAGRADNI NATJEČAJ ZA 2004.

* Rukopisi se ne vraćaju, a tiskanje u listu u sklopu natječaja honorira se. Obavijest o poslanoj priči na natječaj je objavljivanje u listu; usmene ili pismene informacije ne dajemo.
* Priče treba slati na adresu: Večernji list, 10.000 Zagreb, Slavonska avenija 4, s naznakom "Natječaj za kratku priču".

__________________
XXX za ¤¤¤
adNtoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2004., 19:39   #52
Jel' tko slao priču ili esej na Zarezov natječaj, kako vam se sviđaju nagrađene priče?
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 15:09   #53
Pzdrav!
U sklopu Velesajma kulture koji organizira Sc priprema se prostor nazvan Književna tržnica (koju su osmislili i priređuju studenti) na kojem će se predstavljati mladi autori-pisci (u pisanom obliku, vlastitim čitanjima - kao književne večeri - ili bilo kojem drugom obliku koji autor smisli). Uz to, imali bi rasprave na različite teme, predstavljanje najdražih knjiga, pisaca… zapravo sve ono što nam netko ponudi kao želju, ideju, zamisao - nema nikakve selekcije!
Stoga ovim putem pozivamo sve mlade ljude koji se žele predstaviti na taj način da se jave i sudjeluju na Književnoj tržnici!

Kontakti i obavijesti na mail: [email protected]
Jelena
jelena82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 18:57   #54
Sve bi to bilo lijepo da živim u Zagrebu. Sva sreća pa ne živim!
 
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 18:58   #55
Quote:
*010# kaže:
Jel' tko slao priču ili esej na Zarezov natječaj, kako vam se sviđaju nagrađene priče?
Poslao sam ja, ali mi nisu objavili, iako su obećali " u jednom od sljedećih brojeva". Doduše poslao sam malo dužu priču.
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 13:41   #56
Braćo, ima li štogod novih natječaja?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 18:52   #57
i sestre, isestre znaju imat kvalitetne informacije! dakle, baraco i sestre, drugovi i drugarice jel postoji koji aktualni natjecaj za kratku pricu?
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 17:33   #58
Ako nakon proslogodisnjeg natjecaja ima interesenata, od jucer je raspisan Ekran_price 03.

Kazu, poboljsali su neke stvari u nacinu prijavljivanja i ocjenjvanja. Opsirnije na http://ekran-price.iskon.hr/
gita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 21:16   #59
Quote:
gita kaže:
Ako nakon proslogodisnjeg natjecaja ima interesenata, od jucer je raspisan Ekran_price 03.
sve je to diiiiiiiiiiiiiivno, ali imam blagi dojam da će biti namješteno ... pošto surferi glasaju za najboljih 100 priča....

ma fućka mi se za nagrade, ali ne bih htjela izgubiti od hiperaktivnog vlasnika maxadsl veze....
6 of 9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 19:16   #60
Časopis za književnost i drugo Libra Libera poziva sve zainteresirane da za idući broj pošalju priču koja će biti objavljena u bloku pod nazivom «Hrvatski/bosanski/srpski/... superheroji».



Jedini uvjet koji priče moraju zadovoljiti je da jedan njihov lik (poželjno glavni) bude hrvatski/bosanski/srpski... superheroj kojeg će autori izgraditi prema vlastitom shvaćanju tog pojma.



Broj kartica je neograničen. Rok za slanje tekstova je 05.03.2005. godine, a autori objavljenih tekstova biti će honorirani.



Priče će bit objavljene u stalnoj rubrici časopisa Libra Libera «Književnost na temu», a uredništvo zadržava pravo da ne objavi sve pristigle tekstove.



Priče slati na adresu [email protected]



O časopisu Libra Libera možete se informirati na web-stranici www.attack.hr/libera
__________________
blog
tramtincica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.