Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2003., 00:25   #41
Čitam Lav, Vještica i ormar... Čarobnjakov nećak je skroz dobra knjiga za djecu... mislim da ću pročitati cijeli serijal Narnijskih kronika.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 10:47   #42
dokopao sam se pottera paaaaa...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 21:11   #43
The King of Elfland's Daugther, od Dunsanyja.

Dobro je Neil Gaiman napisao u predgovoru... ko jako crveno vino. Malo tesko, i za konzumirat sporo... ali bogato i dobro.
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 21:31   #44
Evo ja čitam Shadow of the Torturer od Genea Wolfea.


Pokleknuo sam pred brojnim preporukama.



I bome nije loše.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 22:09   #45
Quote:
Nephrite kaže:
Evo ja čitam Shadow of the Torturer od Genea Wolfea.

Pokleknuo sam pred brojnim preporukama.

I bome nije loše.
Eto, u Wolfeu su i bitni detalji i nije opce jasno ko koga kaj, iako je ocito da se desava nesto jako bitno.

(This ride is not recommened for people suffering from vertigo or sea-sickness. No refunds.)
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 08:48   #46
Quote:
Nephrite kaže:
Evo ja čitam Shadow of the Torturer od Genea Wolfea.
Pokleknuo sam pred brojnim preporukama.
I bome nije loše.
MAZEL TOV! Sad cemo imat o cemu pricati u nedjelju!
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 00:27   #47
Konj i njegov dječak, 3. dio Narnijskih. Buuuu, nemaju sve dijelove u mojim knjižnicama... možda ih nisu ni preveli...
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 00:48   #48
Dune, Dune Messiah, Children of Dune , a zatim cu se prebacit na ono sto je Herbertov sin napisao kao prequels za Dune - House Arteides, House Harkonnen (procitala sam House Corrino), Butlerian Jihad i mislim da ima jos jedna.

Ali ono sto mu sin pise je Nema one, sto ja znam, dubine likova i zapletenosti zakulisne politike. Previse je... Hollywood...

Trebam naci jos i Heretics of Dune i God Emperor of Dune.

A nakon toga.. (mljac!) Monstruos Regiment, najnovija Pratchettova - jedva cekam!!!

"It was a sudden strange fancy...

Polly Perks had to become a boy in a hurry. Cutting off her hair and wearng trousers was easy. Learning to fart and belch in public and walk like an ape took more time...

And now she's enlisted in the army, and searching for her lost brother. But there's a war on. There's always a war on. And Polly and her fellow recruits are suddenly in the thick of it, without any training, and the enemy is hunting them.

All they have on their side is the most artful sergeant in the army and a vampire with a lust for coffee. Well... they have the Secret. And as they take the war to the heart of the enemy, they have to use all the resources of... the Monstrous Regiment."
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 16:01   #49
terry pratchett - hogfather
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 16:02   #50
tad williams - dragonbone chair... i nekako mi djeluje monotono
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 16:39   #51
Quote:
nex kaže:
tad williams - dragonbone chair... i nekako mi djeluje monotono
DOsta ljudi kaže da je to poprilično dosadno i da radnja nikako da krene (pogotovo treća knjiga).
Ja u biti ne znam, jer sam odustao nakon 5 poglavlja od dosade.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 18:43   #52
Quote:
Nephrite kaže:
DOsta ljudi kaže da je to poprilično dosadno i da radnja nikako da krene (pogotovo treća knjiga).
Ja u biti ne znam, jer sam odustao nakon 5 poglavlja od dosade.
Izdržao sam do kraja prve knjige, čak mi je postalo i zanimljivo. Budući da sam kupio Algoritam izdanje, za ostale knjige čekam prijevod (zasad je OK prevedeno, možda i zato jer nisam čitao original na engleskom).
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 20:54   #53
Quote:
finalnifantazista kaže:
Ta imena su mi bila skroz ok, za razliku od onih iz njegovih Lavova Al-Rassana... Ammar ibn Khairana sam jedinog zapamtio.
Počela sam čitati Lavove Al-Rassana... Ajme muko moja!
Pa to je grozno! Ja nikad neću zapamtiti ta imena!
(Tek sam sad skužila koliko sam ovaj tvoj post trebala shvatiti ko upozorenje.)

Jedino je dobro da na početku knjigu postoji onaj opis likova. Sad sam tamo prilijepila post-it, pa okrećem i proučavam.
Imam i još jedan post-it u knjizi za bilješke...

(Dal je meni stvarno potrebno toliko se s tim ubijati???)
__________________
Yes! I am a drama queen.
blair is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2003., 21:34   #54
The Briar King

Evo, ja sad čitam "The Briar King". To je prva knjiga u 4-dijelnom "Kingdoms of Thorn And Bone" serijalu Grega Keyesa.
Tip je inače napisao serijal knjiga "Age of Unreason" di Thomas Edison nije izumitelj, već alkemist, a Benjamin Frankiln je nekakav action hero. Također je autor jedine SW knjige koja je čitljiva.

Anyway, radnja je smještena u fantasy zemlju (d'oh), gdje su ljudi bili robovi Skasloi lordova, ali su se oslobodili (sve u prologu). Zadnji Skasloi lord prije nego ga junaci ubiju kaže da će magija (koriste riječ "magick" ) koju su koristili da ih pobjede biti sredstvo njihove propasti.

Radnja se zatim premješta dvije tisuće godina kasnije kada bi se to prokletstvo valjda trebalo obistiniti i... i ja tek čitam knjigu.

Also, u ovoj knjizi se nalazi jedno moguće objašnjenje za nestanak Roanoke kolonije iz Virginie, USA. (znate priču, svi ljudi iz kolonije netragom nestali, samo na jednom zidu urezana riječ "Croatan")

Tako izgleda da su ti ljudi maknuti iz našeg svijeta i bačeni na ovaj gdje se odvija radnja.

BTW sviđa mi se kako je tip od Tolkiena pokupio fascinaciju jezicima i mitologijama drugih naroda tako tu ima keltičkih, gotskih, slavenskih i etruščanskih stvari. Nice touch, ne izmišlja riječi bezveze.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2003., 23:02   #55
Re: The Briar King

Quote:
Nephrite kaže:
Also, u ovoj knjizi se nalazi jedno moguće objašnjenje za nestanak Roanoke kolonije iz Virginie, USA. (znate priču, svi ljudi iz kolonije netragom nestali, samo na jednom zidu urezana riječ "Croatan")
Ne znam priču, nikad čuo, ali me zanima zbog ovog "Croatan"... može priča ukratko ili link?
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2003., 23:21   #56
Re: Re: The Briar King

Quote:
finalnifantazista kaže:
Ne znam priču, nikad čuo, ali me zanima zbog ovog "Croatan"... može priča ukratko ili link?
Pa sve sam u biti rekao. Roanoke je otok uz obalu Sjeverne Karoline na koji su se iskrcali kolonisti. Oni su otok nazvali Virginia. I onda su nakon tri godine nestali.
Tip koji ih je bio tamo iskrco, zvao se White, je našo na samo riječi "Cro" i "Croatoan" urezane u drvu. Moguće da je to ime plemena indijanaca s kojima su išli živjet (jer nisu imali dovoljno zaliha da prežive zimu) ili indijanaca koji su ih ubili.
Misterij je bizaran jer nikavi ostaci tih ljudi (ako su mrtvi) nisu pronađeni. Ni grobovi, ni kosti.


Ni kuće kad smo kod toga. Samo ograda, maleni topovi i to je to.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 08:42   #57
Re: Re: Re: The Briar King

Quote:
Nephrite kaže:
I onda su nakon tri godine nestali.
Tip koji ih je bio tamo iskrco, zvao se White, je našo na samo riječi "Cro" i "Croatoan" urezane u drvu.
snip

Quote:
Ni kuće kad smo kod toga. Samo ograda, maleni topovi i to je to.
I tamo je, prije puno godina, pobjedio HDZ.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 10:11   #58
Quote:
Evo ja čitam Shadow of the Torturer od Genea Wolfea.


Pokleknuo sam pred brojnim preporukama.



I bome nije loše.
hehe..

I dokle si stigao?
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 11:45   #59
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
hehe..

I dokle si stigao?
Pa do kraja. Kada Severian sruši onog tipa koji je okrznuo Dorcas.

Definitivno interesantna knjiga.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 01:55   #60
Quote:
Nephrite kaže:
Roanoke je otok uz obalu Sjeverne Karoline na koji su se iskrcali kolonisti.

Oni su otok nazvali Virginia. I onda su nakon tri godine nestali.
Tip koji ih je bio tamo iskrco, zvao se White, je našo na samo riječi "Cro" i

"Croatoan" urezane u drvu. Moguće da je to ime plemena indijanaca s kojima su

išli živjet (jer nisu imali dovoljno zaliha da prežive zimu) ili indijanaca

koji su ih ubili.
Misterij je bizaran jer nikavi ostaci tih ljudi (ako su mrtvi) nisu pronađeni.

Ni grobovi, ni kosti.


Ni kuće kad smo kod toga. Samo ograda, maleni topovi i to je to.
Hm... volim takve priče, čak i ako u njima nema istine...

Same knjige su završile na listi, jednog lijepog dana ih možda pročitam... ali prvo javi dojam...


glupinickname, odlična fora! HDZ

P.S. Nephrite, probaj najavljivati spoilere.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.