Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2009., 10:36   #1041
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
jučer smo bili kod ped, tako sam se smijala kad je napisala da mi ivano ima poremećaj sna i poremećaj hranjenja, jer se budi jesti 2-3 puta po noći za klopu, mislim da bi trebala doći ovdje malo pročitati što znači često buđenje
Sori, to za ovo dijete u potpisu, rođeno u siječnju 2009.? Koje ima 2 mjeseca?
Katastrofa. Ona ima neki poremećaj.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 10:42   #1042
Quote:
Neroslava kaže: Pogledaj post
Sori, to za ovo dijete u potpisu, rođeno u siječnju 2009.? Koje ima 2 mjeseca?
Katastrofa. Ona ima neki poremećaj.
da
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 11:08   #1043
I onda ti ljudi kolutaju očima kad im veliš da medicinari ne znaju nužno baš uvijek najbolje...
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 11:12   #1044
onda i moje dijete ima poremećaj sa čak 4 buđenja...
mi smo teži slučaj...
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 11:16   #1045
I moj ima poremećaj hranjenja, naime jede ko beba.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 11:25   #1046
Quote:
nary kaže: Pogledaj post
onda i moje dijete ima poremećaj sa čak 4 buđenja...
mi smo teži slučaj...
a dok to nisam vidjela kući, mislila sam da je dr super, jedno priča, a drugo piše
a dobro 1.4. počinje naša dr raditi
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 11:37   #1047
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
a dok to nisam vidjela kući, mislila sam da je dr super, jedno priča, a drugo piše
a dobro 1.4. počinje naša dr raditi
ma super ti je ona!!
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 11:58   #1048
bože oslobodi, onda je i moja poremećena do ibera jer se budi svaka dva sata za cicanje a u zadnje vrijeme i svakih sat i pol.


baš si kontam da vas tu pitam koliko bi bilo pametno i naravno kako to izvesti da mi mali spava u svom kindaću koji je u drugoj sobi.

evo pro i contra.
pro: ja bi imala više mjesta u krevetu
moooožda bi tako duže spavao i ja bih tako duže otspavala i konačno se malo odmorila od poroda (koji je bio prije tri mjeseca)
dijete bi se konačno trebalo početi navikavati na spavanje bez mame
kad dojim samo ga izvrtim na koju stranu treba , nema dizanja niti hodanaj po stanu u gluho doba noći

contra: morala bi se dizati na svaki kmek
nemam ga na oku ak se zagrcne il zbljucka il poriga
ne znam šta radi po noći
kad se dere za cicanje morala bih se dić i otić po njega pa dovesti u svoj krevet pa podojit, pa odnjeti u njegov krevet - kako ću tek onda biti neispavana i umorna i iscrpljena...

beba je stara ko što rekoh 3 mjeseca, spava sa mnom u krevetu, cicamo svaka dva sata, kindać je u njegovoj sobi koja je odmah do spavaće odjeljena zidom al ga nemam na oku.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 15:09   #1049
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
bože oslobodi, onda je i moja poremećena do ibera jer se budi svaka dva sata za cicanje a u zadnje vrijeme i svakih sat i pol.

baš si kontam da vas tu pitam koliko bi bilo pametno i naravno kako to izvesti da mi mali spava u svom kindaću koji je u drugoj sobi.
Moj mali (i još nekolko slično starih bebača ovdje) se s oko 4 mjeseca prebrikal i sad mu svaku drugu, treću noć dođe da se budi svakih sat vremena, uglavnom točno u minutu!!! Tak da ja ne pomišljam o prebacivanju u kinderbet, a kamoli u drugu sobu, dok god je tak.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 09:40   #1050
Ej,ej! Pozdrav svima!Ja sam evo novopečena mama. I mogu reći da suosjećam s vama! Mada i nije tolko strašno. Imamo 1-2 buđenja noću, ali fora je u tome kaj ista potraju po nekoliko sati. Naime, mi se fino napapamo, malo ponosamo i taman mi počinje kunjat lijepo na ramenu i ja se počnem veselit i onda osjetim kako moje zlato puni pelenu i štaš' onda nego ić ga preskidati. Onda naravno on opet podivlja i opet kreće sve ispočetka. Kako vi rješavate to s pelenama? Jel ih preskidate svaki put kad se probude ili? Inače moje zlato spava s nama u sobi, ali u svom krevetiću, al svejedno smo odlučili da bi ovih dana on mogao polako u svoje odaje.( Star mjesec dana) Počeo je polako s onom forom da promatra jel ima tko kraj njega ili nema. Pa da sasječemo to u korijenu.
lubaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 10:05   #1051
ma to je malena bebica i treba mu sigurnost roditelja, tako da to nije "fora", već potreba




mi noćas imali buđenje u 3 i u 7
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 13:09   #1052
ali to potraje tipa od 1-3 i 30 i već je oko pet opet aufstehen pa onda opet neko vrijeme a prek dana spava i po 4 sata u komadu. Pošto nemam iskustava,a vidim da tu ima iskusnih majki, onda sam samo htela pitati dal to taak i kod vas i to i kaj da radim s tim prematanjima noćnim? Probala sam ono da ga premotam na početku podoja, al kad onda na kraju svejedno trebam opet. S koliko se recimo uspostavi nekeakav normalniji ritam dan-noć? Moj bebolino je to očito malo pomiješao.
lubaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 15:56   #1053
lubaf mi smo jedno vrijeme imali zamjenjenu noć za dan, jer je K. bio dugo u bolnici a tamo nema razlike
ja sam to riješila tako da sam po noći hranjenje i presvlačenje radila u tišini i uz skroz prigušeno svjetlo
bio on budan ili ne što manje sam komunicirala s njim
a po danu sam mu puno pričala, imala upaljen radio itd. i nama je to pomoglo
kroz 2-3 dana smo ustanovili što je dan a što noć
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 20:28   #1054
sad kad vas tako čitam nekako ispada da je moja greška zapravo bila što u samom startu nisam znala što radim.
odnosno po defoltu sam ga stavila kraj sebe u krevet i mirna bosna ali s mišlju da je on još maji maji i da mu treba mamima toplina i blizina i moje disanje i moje srce i moje sve, samo da se on osjeća sigurno i dobro. i išla sam za tim da je on još premali da zna da bi to moglo biti pogrešno.
moj muž je naprotiv govorio da on već odmalena i sa mjesec dana može manipulirati nama dok ga ja nisam podržavala u tome.

što je od svega toga istina?
i da li je takav moj stav doveo sad do toga da se on meni budi svaka dva sata?

jer ako jest tako, onda sam ja napravila grešku od samoga početka.


no, tko od vas bi imao srca tako malenu malenu bebicu odmah po izlazu iz rodilišta stavljati u kinderbetić preko noći?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 20:57   #1055
Bilo šta da si radila on bi se budio svaka dva sata
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 21:43   #1056
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post

no, tko od vas bi imao srca tako malenu malenu bebicu odmah po izlazu iz rodilišta stavljati u kinderbetić preko noći?
ja sam ga od prvog dana stavljala u krevetić,ne zbog toga da ga ne razmazim,nego nisam bila sigurna u sebe. Bilo me strah da ga ne zgnječimo
I danas poslije 13 mj njegovog bezbrojnog buđenja uvijek ga vraćam nazasd,ma koliko mi se spavalo,sad me strah da ne zaobiđe mm-a i mene i padne s kreveta
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 21:54   #1057
tak i ja...nema spavanja sa mnom i mm...(a i mm ima 115kg)...
kad se probudi, bilo to 2 ili 5 puta, obavezno ga vratim u njegov krevetić, koji mi je i tako uz moj dio krevete...pa ako treba još ga mazim ili držim za rukicu..

treba ih učiti od prvog dana, naš krevet/njegov krevetić...

moja prijateljica ima 2 sinčića(3g i 17mj), i oba dvojica su s njima u krevetu....do kad će onda uopće i biti s njima u krevetu?do škole?
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 22:05   #1058
Quote:
nary kaže: Pogledaj post
tak i ja...nema spavanja sa mnom i mm...(a i mm ima 115kg)...
kad se probudi, bilo to 2 ili 5 puta, obavezno ga vratim u njegov krevetić, koji mi je i tako uz moj dio krevete...pa ako treba još ga mazim ili držim za rukicu..

treba ih učiti od prvog dana, naš krevet/njegov krevetić...

moja prijateljica ima 2 sinčića(3g i 17mj), i oba dvojica su s njima u krevetu....do kad će onda uopće i biti s njima u krevetu?do škole?

znam i ja jednu koja ima klinca od 5 godina koji još uvijek spava s mamom.
meni je to djelovalo strašno neobično i čudno kad sam to vidjela i rekla sama sebi da nema šanse da će se tako nešto i kod mene dešavati ali sad kad imam svoje dijete polako shvaćam kako neki roditelji dođu do toga.

njegov kinderbetić je u drugoj sobi u koju nemam pogled tako da bi mi bilo strašno teško noću spavati u jednoj sobi dok je on u drugoj. pitanje jel bih ga čula kad bih tvrdo zaspala od iscrpljenosti...

sjećam se onih dana u rodilištu kad su cimerice tak začorile pored svojih beba koje su urlale na 10 cm od njih a one ih nisu čule dok ih nisam ja probudila.
bojim se da se tako nešto ne zadesi meni, nešto mu se desi tamo a ja ne skužim na vrijeme.
dok se mali još nije rodio probali smo staviti kindać uz moj krevet al zbog nedostatka prostora je to bilo neizvedivo.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 22:13   #1059
onda probaj s onim baby alarmom...
ma i kod mene je gužva u spavaćoj, krevetić po noći ide na jednu stranu, a ujutro ga vučem na drugu da bi uopće mogli prolaziti...zato se i rasklimao!
ali nema veze....
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 23:53   #1060
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
sad kad vas tako čitam nekako ispada da je moja greška zapravo bila što u samom startu nisam znala što radim.
odnosno po defoltu sam ga stavila kraj sebe u krevet i mirna bosna ali s mišlju da je on još maji maji i da mu treba mamima toplina i blizina i moje disanje i moje srce i moje sve, samo da se on osjeća sigurno i dobro. i išla sam za tim da je on još premali da zna da bi to moglo biti pogrešno.
moj muž je naprotiv govorio da on već odmalena i sa mjesec dana može manipulirati nama dok ga ja nisam podržavala u tome.

što je od svega toga istina?

ti si dobro mislila, a muž ti je u krivu.
i nema tu nikakve manipulacije niti je krivo stavit da beba spava s tobom u krevetu. i ne, ne može ti se dogodit a spava s tobom u krevetu do škole. mislim, može, al onda bi ti se to dogodilo i da forsiraš kinderbet.

sasvim je u redu da beba spava s tobom u krevetu i u redu je da spava u kinderbetu. u redu je onako kako paše tebi i bebi. moja je prvi mjesec spavala s nama, od onda u kindebetu, s tim da još uvijek (a ima godinicu) završi tu i tamo kod nas. prije češće, sad rjeđe.
prebacila sam ju u kinderbet jer sam i ja bila indoktrinirana tom starom školom svoje mame 'nemoj ju ni slučajno naučit da spava s tobom, kak ju staviš od prvog dana tak če ti bit' (bolje da ne pričam da je ona prvu noć po povratki iz rodilišta urlala do 6 ujutro, a kad bi nakratko sklopila oči MM bi ju brže-bolje prebacio u kindić. gdje bi se onda za 10 s probudila i sve ispočetka. a ona je sirotca bila u šoku od bolnice, dolaska kući i svega i trebao joj je miris mame. pustili smo ju k nama čim mi je patronažna to tak lijepo obajasnila).

ipak, htjela sam da se navikne na kindić jer je meni smetalo što ona spava s nama. bila sam na carskom sve me užasno bolilo još 3 tjedna poslije, k'o zmija se po krevetu pomicala onak vučenjem, bez previše pokreta i stvarno mi je trebalo da spavam u položaju koji mi paše. a i, nekak mi je smetalo, valjda zbog onog indoktriniranja koje sam već spomenula.

oni ionak imaju faze, kak im puhne. imaš djece koja vrlo brzo sama odbiju spavat s roditeljima u krevetu, imaš onih koji do 2 godine spavaju sami pa im odjednom tad puhne da oće sa starcima u krevet.

nećeš ništa loše napraviti kako god napravila. bitno je da paše i tebi i bebi.

e, da, ne preporuča se da bebe mlađe od najmanje 6 mjeseci spavaju u prostoriji u kojoj nema nijednog roditelja.

a jesam oduljila...idem spat...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.