Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Trash kultura

Trash kultura Sve još miriše na trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 19:36   #41
Najgore je kad se politika umješa u unjetnost. Pogotovo totalitaristička (onaj lažni Staljinistički i Hitlerovski hedonizam-->svi lijepi, počešljani, plavi, nasmijani, atlete)
Najgore je kad se nešto želi kopirati--npr. namještaj u baroknom stilu sa nekakvim zlatnim ukrasima, plastična čipka itd.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 02:32   #42
Netko je gore definirao trash kao nesto sto je tako lose da s vremenom poprima kultni status. Slazem se - npr. Boney M i jos neki inferiorniji Disco aktovi iz 70tih!
Pa zatim ultimate example - David Hasselhoff

To bi bio "spontani trash".

No postoji takodjer i svjesna upotreba elemenata kica,ne u svrhu nipodastavanja istoga, vec kao svojevrsna "oda kicu" koja se isto ubraja u trash kulturu, kao npr. filmovi John Watersa i Russ Mayera.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 13:16   #43
Evo jednog eseja još iz 60-ih koji ima dosta veze s temom:

Susan Sontag - Notes on "Camp"
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 18:54   #44
trash is all around
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 16:59   #45
trash je kad kopiraš formu, a zaboraviš na sadržaj (dublji smisao) tj. on ti nije bitan. tak da dobiješ parodiju poznatih elemenata popularne kulture
neve_ergosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:05   #46
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
trash je kad misliš da se neko zajebava a on se ne zajebava

izvrsna definicija i izvrstan pdf
ja bih samo nadopunila: razlika između Trasha i "trasha" je u tome kada netko nešto radi OZBILJNO (to mu je "posao" bez zajebancije), pjeva pleše glumi bilo što a predebilan je, glup i sl. to je Trash
ali kad se netko zajebava i znamo da se zajebava a trashy je to nije trash..spomenuti let3, lolobridžida, bore li (to je specifično jer njega drugi furaju), božemeoprosti monti pajton i sl.. reklame za vojvođansku banku i sl..
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:09   #47
na ovom pdfu Trash je slaufolina ( bez loše namjere samo demostracije radi )

mislim da je potrebno malo selekcije i definicije ovom pdfu..
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:22   #48
evo npr azariel je navela sličnu definiciju:

Mmmda, ekipa na Novoj nikako da shvati kako postoji razlika između trasha i -smeća.

Treba se Delale još puuuno pure najest da dosegne zvjezdane puteve pravog, istinskog trasha koji kao takav zabavlja i veseli ljubitelje dobre parodije i sprdačine.


rc je trash=smeće zato što se delale (i dalje ) fura da nije trash... kad bi delale skužio koji je trash kapacitet i postao toga svjestan postao bi Trash.. on se na žalost fura na onog "iznad" trasha pa ispada najtrash ever
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 16:04   #49
Trash je nesto sta je toliko lose i/ili jadno i/ili predvidljivo i ocito napravljeno s namjerom da ne bude takvo te je samim time i autoironicno, da kod prosjecnog promatraca sa smislom za humor izazove oduševljenje, divljenje ili nekontrolirano cerekanje. Ima li kultni status i koliko ljudi se slaze da je to trash je nebitno.
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:22   #50
..uglavnom - vrlo široki pojam. Jednome trash - drugome ozbiljna stvar. Zato i ovdje ima topica koji su - diskutabilni. Evo, ja sam baš sad obrisao topic o Usheru (sorry modovi, ali da ga jebeš - bezveze topic od prvog posta postavljen). Uglavnom, više - manje, cijeli se trash nekako gleda kroz kraj sedamdesetih i cijele osamdeste koje su stvarno bile specifične po svom... izričaju - u svakom pogledu. Danas je ta granica gotovo pa izbrisana. Više ne znaš što je trash, što retro a što moda (da ne kažem - pomodarstvo)? Je li Lollobriđida trash? Ako sagledamo sve skupa (oblačenje, ne znaju pjevati niti svirati) - onda svakako jest. No - pitanje je - da li je to "svjesni trash", tj. privlačenje pozornosti (uglavnom - čisti PR kroz trash. U tu kategoriju možete svrstati i Željka Malnara) ili "nesvjesni trash" (one, tj. ona zaista misli da to kaj radi je dobro). Sandra Dabo...Sandra Dabo je osoba malo trknuta u glavu (ili je turbo genijalka) koja je po meni - čista nepatvorena verzija trasha u Hrvatskoj, i to po svemu; i svojim ponašanjem, i stylingom i nastupima - svime.
No, ponavljam - trash (osim nekih općih mjesta) je jedna čisto subjektivna procjena svakog ponaosob...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 11:02   #51
bravo Mirror!
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson

Zadnje uređivanje Violently happy : 01.10.2008. at 20:06.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 14:10   #52
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
ma ne jer je istrgnuto iz konteksta...
Taj Mahal nije trash....ali ako repliku napravi neki tip u Konjščinskoj onda je
Upravo tako! Ili ako napravi mali plastični odljev iste i ukrasi ga plastičnim cvijećem, a da ujedno može služiti i kao držač za olovke, termometar i sl. To je trash.

I slažem se s Violently, nije trash ono što se nekome ne sviđa. Meni je trash full simpatičan, dapače. Grozomoran, ali topao
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 15:12   #53
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
bravo Mirror!

uglavnom,trash je ono što nam kellyzeko kažu da je.


šteta,nisam pratila njihov radsamo čujem
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 15:23   #54
Jedine dvije stvari koji su veći treš od samog treša su:
1. Ljudski pokušaj definiranja treša i
2. Ljudi koji se prave pametni.... hej... čekaj malo ....
__________________
Ustrijeli me Vendi
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 18:27   #55
Quote:
violently_happy kaže:
glupost (koja) toliko uveseljava,da jednostavno ne možeš ne voljet..
Za mene je ovo definicija trasha.
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 11:25   #56
Quote:
Etienne kaže: Pogledaj post
Za mene je ovo definicija trasha.
I za mene. Neki dan, dok sam radosno kupovala tenisicu-privjesak, jedna me neznalica nagovarala da kupim rozu, sa šljokicama. Ali to bi bilo namjerno kičarenje i slanje poruke- želim isfurat kičeraj, jer je guba. Trash je nešto drugo. Kupila sam dakle crnu tenisicu (starku) sa satom, jer je iskrena i ne parodira trash, nego odaje vjeru u stvarnu ljepotu ili trend takvih predmeta. To je trash svjetonazor.
Osim ako kužiš da je trash i cijeniš ga pa furaš takve stvari iz poštovanja (to mi je bio motiv).
Poanta trasherizma nije u kiču i groteski, nego u iskrenom vjerovanju da je nešto super i nevinoj prilagodbi estetskih kriterija tržišnoj ponudi i modnom trendu (koji znamo što je sve kroz povijest producirao)... ne znam mogu li ljepše i konciznije objasniti...
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 11:08   #57
Quote:
azriela9 kaže: Pogledaj post
I za mene. Neki dan, dok sam radosno kupovala tenisicu-privjesak, jedna me neznalica nagovarala da kupim rozu, sa šljokicama. Ali to bi bilo namjerno kičarenje i slanje poruke- želim isfurat kičeraj, jer je guba. Trash je nešto drugo. Kupila sam dakle crnu tenisicu (starku) sa satom, jer je iskrena i ne parodira trash, nego odaje vjeru u stvarnu ljepotu ili trend takvih predmeta. To je trash svjetonazor.
Osim ako kužiš da je trash i cijeniš ga pa furaš takve stvari iz poštovanja (to mi je bio motiv).
Poanta trasherizma nije u kiču i groteski, nego u iskrenom vjerovanju da je nešto super i nevinoj prilagodbi estetskih kriterija tržišnoj ponudi i modnom trendu (koji znamo što je sve kroz povijest producirao)... ne znam mogu li ljepše i konciznije objasniti...
svidja mi se kako si ovo objasnila
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 13:46   #58
Quote:
azriela9 kaže: Pogledaj post
Poanta trasherizma nije u kiču i groteski, nego u iskrenom vjerovanju da je nešto super i nevinoj prilagodbi estetskih kriterija tržišnoj ponudi i modnom trendu (koji znamo što je sve kroz povijest producirao)...
..iliti...

Jesam li ja trash ako nosim majicu sa likom Samanthe Fox zato jer je to in ili zato jer zaista volim slušati Samanthu Fox?
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 15:26   #59
Quote:
mirrorball kaže: Pogledaj post
..iliti...

Jesam li ja trash ako nosim majicu sa likom Samanthe Fox zato jer je to in ili zato jer zaista volim slušati Samanthu Fox?
Ma sinergija, buraz I zbog jednog i zbog drugog, plus još ona fina entuzijastična nota stava prema Foxici, koju daje samo činjenica da smo svi mi produkti vremena u kojemu živimo te svih njegovih zakonitosti i osobitosti
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 08:05   #60
Treš je disciplina koja se bavi čovjekom na najjednostavniji način.

anthrax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.