Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2007., 17:06   #21
Quote:
gamby kaže: Pogledaj post
mislim da ono zbog cega postoji najvise polemika o hrvatima u bih (koji su konstitutivni narod u bih, a ne dijaspora), da su to izbori u hrvatskoj. cinjenica je da mi koji zivimo u inozemstvu, kao i hrvati u bih ne placaju porez u hr, kao sto tamo ne idu niti zubaru, niti u skolu,...

mislim da se kod nas previse vodi racuna o tome koji su tvoji korjeni, a premalo ciji si drzavljanin odnosno gradjanin.
vrijeme je da se hrvati u bih pocnu interesirati za drzavu u kojoj i zive i da odluce promijeniti stvari (koliko je to moguce) na bolje.


Denys is offline  
Old 11.06.2007., 17:10   #22
Quote:
mali-mis kaže: Pogledaj post
jedan dio njih sigurno, navela sam ti porijeklo moje obitelji, a takvih ima jos dosta, zasto su iz hrvatske selili u bosnu, ne znam al su selili i ne moze se sad njihovim potomcima osporiti hrvatsko porijeklo ili se opet varam
Pa, svi smo mi porijeklom iz Afrike, a opet nemamo državljanstvo neke afričke zemlje.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Old 11.06.2007., 17:11   #23
Quote:
mali-mis kaže: Pogledaj post
Koliko mi je poznato u BiH zivi puno Hrvata koji korijene vuku iz Hrvatske, moji su s tatine strane npr.od Splita dosli u Bosnu u 18 stoljecu, a s mamine strane iz Dalmatinske zagore, pa mi je logicno da je moja zemlja porijekla Hrvatska ili se varam?
3 stoljeca su prosla!!!

..a da su odselili u Njemacku ili Ameriku, ne znam koliko bi Vam bilo u inetresu da ste hrvati, te pogotovo da li bi izlazili na izbore.
Denys is offline  
Old 11.06.2007., 17:12   #24
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Pa, svi smo mi porijeklom iz Afrike, a opet nemamo državljanstvo neke afričke zemlje.
Denys is offline  
Old 11.06.2007., 17:13   #25
Ako zbog niceg drugog , to ce mi biti dovoljan razlog da glasujem za SDP.
Denys is offline  
Old 11.06.2007., 17:26   #26
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Pa, svi smo mi porijeklom iz Afrike, a opet nemamo državljanstvo neke afričke zemlje.
Nemoj siriti Darwinisam.....nas je Bog napravio iz klaja/zemlje
mora da si komunista

samo vilko

Australian-forever is offline  
Old 11.06.2007., 23:31   #27
ja se slažem sa mesićem. danas je on to lijepo mudro rekao.
Ris is offline  
Old 12.06.2007., 04:25   #28
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
ja se slažem sa mesićem. danas je on to lijepo mudro rekao.
A sta je izjavio?
KokuZ is offline  
Old 12.06.2007., 04:31   #29
Quote:
KokuZ kaže: Pogledaj post
Ne treba ti nikakva definicija. Prva hrvatska drzava je obuhvacala danasnju BiH, zajedno sa vecinom podrucja u danasnjoj RH.
A koja je to prva hrvatska drzava?
Ame®icano is offline  
Old 12.06.2007., 09:19   #30
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Pa, svi smo mi porijeklom iz Afrike, a opet nemamo državljanstvo neke afričke zemlje.
sam ja rekla nesto na temu drzavljanstva
__________________
øvelse gør mester
mali-mis is offline  
Old 12.06.2007., 09:28   #31
Quote:
Denys kaže: Pogledaj post
3 stoljeca su prosla!!!

..a da su odselili u Njemacku ili Ameriku, ne znam koliko bi Vam bilo u inetresu da ste hrvati, te pogotovo da li bi izlazili na izbore.
nema tu nikakvih interesa samo cinjenice, niti njemacka niti amerika nikada nisu bile dio hrvatske niti su kad bile jedinice zajednicke drzave sto bosna jeste, pa ako malo sjednes na loptu i razmislis mozda shvatis da tvoj komentar bas nije na mijestu.
moj osobni stav glede izbora je da pravo glasa trebaju imati samo oni koji su gradjani hrvatske
__________________
øvelse gør mester
mali-mis is offline  
Old 12.06.2007., 11:09   #32
Quote:
KokuZ kaže: Pogledaj post
A sta je izjavio?
mesica je tesko parafrazirati... uglavnom, stao je na stranu milanovica da bi se hrvatima u bih trebalo ukinuti izborno pravo u rh nakon parlamentarnih izbora... i jos je rekao nesto u stilu: mozemo raspravljati koliko hocemo, ali necemo doci do zakljucka da su hrvati u bih hrvatska dijaspora
gamby is offline  
Old 12.06.2007., 13:19   #33
tko je sto rekao:

http://vijesti.hrt.hr/ShowArticles.aspx?ArticleId=28065
gamby is offline  
Old 12.06.2007., 14:25   #34
Hrvati u BiH su jedan od tri konstitutivna naroda u BiH i kao takvi ne mogu istovremeno biti i hrvatska dijaspora. Dijaspora ste vi koji ste otisli u inozemstvo. Stvarno je glupo da hrvati iz BiH kroje hrvatsku politiku i glasuju na hrvatskim izborima, umjesto da se posvete boljitku svoje domovine koja je BiH, koliko god to njima mrsko zvucalo. Mate Bobana vise nema, nema ni Franje niti ekspanzionisticke politike prekrajanja BiH. Hrvatska mora dati podrsku hrvatima da ostanu u BiH i pomoci im da se tamo bore za svoja prava, sto je, uostalom, i duzna prema Ustavu. Prvi koji su se pobunili na gubitak prava glasa su razni Bandici i njegova ekipa iz Pogane Vlake ili kako se vec ne zove selo iz kojeg je dosao u grad.
Moloch is offline  
Old 13.06.2007., 10:59   #35
Quote:
mali-mis kaže: Pogledaj post
nema tu nikakvih interesa samo cinjenice, niti njemacka niti amerika nikada nisu bile dio hrvatske niti su kad bile jedinice zajednicke drzave sto bosna jeste, pa ako malo sjednes na loptu i razmislis mozda shvatis da tvoj komentar bas nije na mijestu.
moj osobni stav glede izbora je da pravo glasa trebaju imati samo oni koji su gradjani hrvatske
Da li su hrvati iz Vojvodine isto hrvatska dijaspora, koliko mi se cini i oni su bili jedinica zajednicke drzave
Denys is offline  
Old 13.06.2007., 11:01   #36
Quote:
Moloch kaže: Pogledaj post
Hrvati u BiH su jedan od tri konstitutivna naroda u BiH i kao takvi ne mogu istovremeno biti i hrvatska dijaspora. Dijaspora ste vi koji ste otisli u inozemstvo. Stvarno je glupo da hrvati iz BiH kroje hrvatsku politiku i glasuju na hrvatskim izborima, umjesto da se posvete boljitku svoje domovine koja je BiH, koliko god to njima mrsko zvucalo. Mate Bobana vise nema, nema ni Franje niti ekspanzionisticke politike prekrajanja BiH. Hrvatska mora dati podrsku hrvatima da ostanu u BiH i pomoci im da se tamo bore za svoja prava, sto je, uostalom, i duzna prema Ustavu. Prvi koji su se pobunili na gubitak prava glasa su razni Bandici i njegova ekipa iz Pogane Vlake ili kako se vec ne zove selo iz kojeg je dosao u grad.
Denys is offline  
Old 13.06.2007., 11:10   #37
Quote:
Denys kaže: Pogledaj post
Da li su hrvati iz Vojvodine isto hrvatska dijaspora, koliko mi se cini i oni su bili jedinica zajednicke drzave
Sreco meni se cini da si ti mene negdje u startu pogresno razumio,ja nigdje ne rekoh da su Hrvati iz Bosne hrvatska dijaspora, nego sam rekla da mnogi vuku korijene iz Hrvatske i da im je Hrvatska zemlja porijekla i nigdje nisam podrzala tezu da Hrvati iz Bosne koji imaju Hrvatsko drzavljanstvo a nemaju prebivaliste u Hrvatskoj trebaju glasovat na hrvatskim izborima, niti mislim da Hrvati u dijaspori trebaju to ciniti. Ja sam trenutno u dijaspori i jos uvijek imam boravak i nekretnine u Hrvatskoj al se ne osijecam pozvanom da glasam u Hrvatskoj, buduci da trenutno radim i placam porez u Danskoj te me u ovom trenutku vise zanima politicka scena u istoj drzavi, nego ona u Hrvatskoj ili Bosni. kad se jednog dana vratim doma glasovat cu u onoj drzavi u kojoj budem zivjela iskljucivo po mijestu boravka.
Jel ti sad malo jasnije sto je pisac htio reci
__________________
øvelse gør mester
mali-mis is offline  
Old 13.06.2007., 11:18   #38
Quote:
mali-mis kaže: Pogledaj post
Sreco meni se cini da si ti mene negdje u startu pogresno razumio,ja nigdje ne rekoh da su Hrvati iz Bosne hrvatska dijaspora, nego sam rekla da mnogi vuku korijene iz Hrvatske i da im je Hrvatska zemlja porijekla i nigdje nisam podrzala tezu da Hrvati iz Bosne koji imaju Hrvatsko drzavljanstvo a nemaju prebivaliste u Hrvatskoj trebaju glasovat na hrvatskim izborima, niti mislim da Hrvati u dijaspori trebaju to ciniti. Ja sam trenutno u dijaspori i jos uvijek imam boravak i nekretnine u Hrvatskoj al se ne osijecam pozvanom da glasam u Hrvatskoj, buduci da trenutno radim i placam porez u Danskoj te me u ovom trenutku vise zanima politicka scena u istoj drzavi, nego ona u Hrvatskoj ili Bosni. kad se jednog dana vratim doma glasovat cu u onoj drzavi u kojoj budem zivjela iskljucivo po mijestu boravka.
Jel ti sad malo jasnije sto je pisac htio reci
Sad je puno jasnije.
BTW. ja imam
Denys is offline  
Old 13.06.2007., 11:26   #39
Quote:
Denys kaže: Pogledaj post
Sad je puno jasnije.
BTW. ja imam

Soty nisam znala da imas
__________________
øvelse gør mester
mali-mis is offline  
Old 04.05.2008., 19:51   #40
Hercegovin@

Zanima me koliko nas ima an forumu? Zasto zagorci ne vole hercegovce? Znate li da nas Hrvata u BiH ima pola milijuna?
Halloween is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.