Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 14:41   #221
Quote:
Seeenka kaže: Pogledaj post
17.09. Slomila sam fibiju i tibiju, bez pomaka, tjedan dana longeta i 5 tjedana gips.Jucer je gips skinut i od danas krecem na fizikalnu. Kirurg je preporucio tjedan dana hodanja na stakama bez opterecenja noge i onda opterecenje 10 kg. Pokazali su mi jucer i imitirani hod i to radim bez ptroblema, noga nije otecena, mogu dosta micati stopalom. Koliko dugo necu punom tezinom smjet stat na nogu i voziti auto, lijeva je noga u pitanju.
to na kraju tvoj kirurg odluci, ali okvirno najcesce bude oko 2-3 mjeseca da kost dovoljno zaraste za punu tezinu.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 17:32   #222
noga

pozz...imao sam operaciju desne potkoljenice prije 21 dan i stavili su mi fiksator i sve je bilo normalno do pre dva dana kada su se pojavili bolovi dok pomjeram nogu doktorka kaze da tako mora jer zarasta ali me yanima jel tako i vama bilo i koliko cu morati nositi gips kada skinem fiksator(fiksator 6 sedmica treba da nosim)
Dbn996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 19:50   #223
Dijete od 7 godina je prije 5 tjedana slomilo nogu. Dijagnoza je fractura tibiae et partis distalis 1.sin.
Tjedan dana je bio u longeti i 4 tjedana gios. Danas skinuo gips, preporuke da hoda, ali da ne trči 3 tjedna.
On je sad bez gipsa, a hoda užasno. Ne boli ga, ali svejedno vuče nogu kao da je polomljena sva ne savija je niti u kojenu niti u zglobu, a bome se ni ne oslanja bas na nju. Inače dok sjedi i leži je najnormalnije savija..
Je li to njemu psihološka neka kočnica sada ili koji kuki?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 01:24   #224
Samo polako s njim, tek su mu skinuli gips. Vjerojatno su mu svi mišići u toj nozi pokočeni i oslabljeni + zaboli ga tu i tamo. Neka hoda da mu se mišići oporave, ali samo polako dok ta noga ne ojača. Nikakvo trčanje ili forsiranje da ne sredi opet tu nogu.
Saphi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 13:52   #225
lom fibule

pozdrav svima.
Prije 3 tjedna sam bio na trumi zbog nateklog skocnog zgloba ali ispostavilo se da je doslo do stresnog loma fibule 8 do 10 cm iznad zgloba. Navodno je pukla prije 2-3 tjedna ali pocela zarastati, ali opet puka nakon duzeg trcanja i tek tada je nateklo. Namjetili su je i stavili longetu, nakon 7 dana plasticni gips i slikanje uredno. Na kontroli nakon 10 dana na slici se vidi da se pomakla kao prije namjestanja. Ne ide ravno dolje prema zglobu nego malo prema van. Doktor neki sutljiv gleda sliku, gleda kalendar i tak kad sam pitao jel nesto ne valja kaze: malo se pomakla ali sad je proslo 3 tjedna pa je kasno za operirat, pustit cemo je tako i kontorla za 14 dana.

E sad zanima me jel ima netko strucan, da mi malo pojasni zasto bi bilo kasno za operirat ili zasto se nije mogla ponovo namjestit? da li moze biti nekih posljedica ako tako zaraste? nazalost nemam slike sa rtga...
thx
croarff is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 02:03   #226
Pozdrav!
18.12. sam slomila navikularnu kost u stopalu. Dobila longetu 5 dana, a prije 5 dana i gips, plastični.
E, sad, svaku večer mi otiče noga unutar gipsa. Bila sam ponovno na traumi, pa su mi rasjekli plastični gips i povezali ga ljepljivom trakom tako da ima 1 milimetar razmaka. Meni noga kad otiče, postane jako vruće na području gležnja i noga otekne tako me po malo steže unutar gipsa. Inače tijekom dana noga unutar gipsa ima lufta, ali po noći je koma. Također me noga i boli, skoro stalno, a najviše po noći. Je li to normalno? Zadnja dva dana longete me uopće ništa nije boljelo, a otkako sam stavila gips boli me skoro stalno.
Inače po cijele dane mirujem, noga je na povišenom.

Luda sam više, a još skoro mjesec dana gipsa je preda mnom!
Ima li tko slično iskustvo?
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:00   #227
operacija

bok slomila sam prst na lijevoj nozi i bila u longeti 4 tj, lijevu nogu mu nisu slikali..i onda 3 mj nakon pada , na kraju ljeta kad sam počela oblačiti zatvorene tenisice noga bi poplavila i otekla...peti prst je doslovno stajao ispod 4. prsta i ne mogu ih saviti...bila na slikanju rekli su da su slomljeni 4. i 5 prst na vise mjesta i krivo zarasli...da ce to trebat lomiti i stavljat neke zice kako bi se peti prst vratio u normalan polozaj...sada cekam operaciju i doslovno ima dana kada umirem od bolova...ž
da li ej netko imao slicnu situaciju...kako izgleda operacija i koliko traje oporavak
outofbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:55   #228
Slomila gležanj,gips nosim 6 tjedana,zanima me dali dok skinem gips smijem voziti auto ako budem išla na fizikalne ili dobivam toplice sa smještajem??
__________________
BEBA
Bebaćica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:37   #229
Prije 6 mj stradala sam u prometnoj i slomila desnu potkoljenicu, operirala sam ju i sad u njoj imam šarafe i plocice. Danas normalno hodam bez staka ali imam probleme s koljenom,ne mogu ga savinut skroz kao sto sam prije mogla iako koljeno u prometnoj nisam ni ozljedila ni slomila. Zanima me jel moguce da ovi sarafi iz potkoljenice sprecavaju sposobnost koljena, ako netko mozda zna ili ima iskustva s tim? Hvala.
maja laura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 23:16   #230
Pozdrav, prije skoro 2 mj sam u prometnoj slomio bedrenu, sarafi, plocice. Najveci mi je problem sto ne mogu saviti koljeno vise od 90 stupnjeva, pokusavam s fizioterapeutom na sve nacine, na trbuhu, sjedeci na rubu, ali ne ide, malo ode preko 90 ali bol je neizdrziva. Zanima me je li to normalno? Da napomenem da sam od totalne kontakure skoro do ovih 90 stupnjeva dosao u zadnjih 4 tjedna, ali sad nekako kao da je stalo. Stavljam led, mucim se, savijam ali ne ide. Je li moguce da taj fiksacijski materijal smeta da se taj ROM poboljsa?
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:31   #231
Slomila kost od gleznja prije tri mjeseca.Kad su mi neki dan poslikali nogu ispada da jos nije zarastao prijelom.Dali je normalno da nakon tri mjeseca nije zaraslo,ljecnik samo govori sve bude ok i opce se niti malo ne trudi nesto poduzeti ili objasniti. Da potrazim drugo misljenje?
__________________
BEBA
Bebaćica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:56   #232
Quote:
Bebaćica kaže: Pogledaj post
Slomila kost od gleznja prije tri mjeseca.Kad su mi neki dan poslikali nogu ispada da jos nije zarastao prijelom.Dali je normalno da nakon tri mjeseca nije zaraslo,ljecnik samo govori sve bude ok i opce se niti malo ne trudi nesto poduzeti ili objasniti. Da potrazim drugo misljenje?
Koju kost, kakav je lom?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 09:52   #233
Pozdrav svima,

imam spiralni lom srednje trecine dijafize 5. metatarzalne kosti s pomakom ulomka za sirinu kortikalisa i skracenjem te manjom angulacijom ulomka. Rijec je o lijevom stopalu.... zanima me kolko dugo ce mi biti gips i oporavak? Kad cu moc opet normalno hodat?
praznabaterija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 09:02   #234
Quote:
Miloshke kaže: Pogledaj post
Kvrga na mjestu prijeloma je zadebljanje kosti, tj. nova kost i vidljiva je ukoliko imate vitka (koscata) stopala.
Koliko dugo bude ta kvrga vidljiva?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 09:06   #235
Quote:
outofbox kaže: Pogledaj post
bok slomila sam prst na lijevoj nozi i bila u longeti 4 tj, lijevu nogu mu nisu slikali..i onda 3 mj nakon pada , na kraju ljeta kad sam počela oblačiti zatvorene tenisice noga bi poplavila i otekla...peti prst je doslovno stajao ispod 4. prsta i ne mogu ih saviti...bila na slikanju rekli su da su slomljeni 4. i 5 prst na vise mjesta i krivo zarasli...da ce to trebat lomiti i stavljat neke zice kako bi se peti prst vratio u normalan polozaj...sada cekam operaciju i doslovno ima dana kada umirem od bolova...ž
da li ej netko imao slicnu situaciju...kako izgleda operacija i koliko traje oporavak
Da, ja sam imala. Mene je lik tijekom te operacije poalao na rengen jedno 5 puta i jos je komentirao, kad mi je busio prst, da je promasio. Ali oporavak je trajao 4 tjedna.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 14:29   #236
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Koliko dugo bude ta kvrga vidljiva?
Forever.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 13:18   #237
Pitanje: dijete je polomilo kosti ruke prije dva tjedna. U gipsu je, ali koristi tu ruku, uzima stvari koje su lagane, mice tom rukom, cak je i dize...treba li ruka u gipsu apsolutno mirovanje?
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2019., 08:17   #238
prije mjesec dana nezgodno sam pala i slomila fibulu. nije bolilo, ali je nateklo pa sam otišla u bolnicu i odmah ostala na operaciji. to je prošlo ok. 6 šarafa i pločica, nakon toga još par dana u bolnici i doma. trenutno se smijem osloniti samo na prste i hodam uz pomoć štaka. bila sam na kontroli u bolnici, izvadili su mi konce i rekli da sam tek na početku liječenja. fizikalnu ne spominju...doduše nitko mi nikad nije rekao ni za šarafe i počicu nego sam to vidjela za vrijeme operacije (dobila sam samo blokadu pa sam ih slušala za vrijeme operacije i gledala snimke na ekranu kad su slikali nogu). zanima me koliko traje oporavak? na kontroli sam pitala za šarafe pa su mi rekli da ih vadim nakon godinu i pol...koliko traje oporvak sada i nakon vađenja tih šarafa? je li netko bio u sličnoj situaciji?
MrzimPratiSuđe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2019., 20:16   #239
Molim vas za misljenje....
Krajem ozujja slomila sam glezanj, tocnije pukao je medijalni maleol. Osam tjedana sam imala longetu, uz strogo mirovanje. Nakon skidanja longete doktor mi ke rekao jos pet tjedana da hodam sa stakama, uz minimalno oslanjanje. Nije bilo otoka, bola, niti necega slicnog. Ulomci se nisu pomjerili. E sad, imam bebu od godinu i pol i zadnji tjedan se dosta krecem po stanu. Nema bola, cak i ne sepam. Jednostavno sam morala krenut. Ne snalazim se sa stakama. Navecer mi zglob zna oteci, nena bola, potpuno je pokretan. Mazem gavezom, pijem kalcij i stavim zaledjen gel na 15 minuta.
Do kontrole mi je jos 15 dana. Pokusat cu mirovat sto mogu vise, ali me zanima cime mazati i kako treterirati zglob kad se pojavi otok?
Hvala
__________________
Ako me ne mozes podnijeti u mojim najgorim trenucima, onda me ne zasluzujes u onim najboljim!
Patricia_TZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2019., 20:17   #240
Molim vas za misljenje....
Krajem ozujja slomila sam glezanj, tocnije pukao je medijalni maleol. Osam tjedana sam imala longetu, uz strogo mirovanje. Nakon skidanja longete doktor mi ke rekao jos pet tjedana da hodam sa stakama, uz minimalno oslanjanje. Nije bilo otoka, bola, niti necega slicnog. Ulomci se nisu pomjerili. E sad, imam bebu od godinu i pol i zadnji tjedan se dosta krecem po stanu. Nema bola, cak i ne sepam. Jednostavno sam morala krenut. Ne snalazim se sa stakama. Navecer mi zglob zna oteci, nena bola, potpuno je pokretan. Mazem gavezom, pijem kalcij i stavim zaledjen gel na 15 minuta.
Do kontrole mi je jos 15 dana. Pokusat cu mirovat sto mogu vise, ali me zanima cime mazati i kako treterirati zglob kad se pojavi otok?
Hvala
__________________
Ako me ne mozes podnijeti u mojim najgorim trenucima, onda me ne zasluzujes u onim najboljim!
Patricia_TZ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.