Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2009., 21:58   #41
Question

mislim da cijene neće padati jer onda im se ne isplati investicija,bolje kupiti prije nego ponovno skoče
__________________
nije sve kako se čini,,,
moly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 21:59   #42
pa mora pasti jer kao sto neki pricaju sama gradnja po metru kvadratnom kosta oko cca 700 eura ak sam dobro shvatila i to ako je dobro gradeno..ne kuzim se u to.. ali se nadam da ce bar jos malo pasti
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 10:09   #43
Quote:
moly kaže: Pogledaj post
mislim da cijene neće padati jer onda im se ne isplati investicija,bolje kupiti prije nego ponovno skoče
Zasto bi se svakome isplatila investicija?
Da li to znaci da svaka susa koja dodje sa idejom da napravi neki investicijski projekt mora i zaraditi? Takav business ne postoji gdje je zarada osigurana.

Sve gradjevinske tvrtke su u ogromnim problemima. Neke u vecim, neke u manjim. Dosli smo do situacije kad investitori koji grade na stotine stanova nisu u stanju sa racuna skinuti ni kune za platiti radnike, podizvodjace, materijal...

Svaka banka koja sufinancira projekt prati i rizik investicije. To rade zbog toga sto je ucesce banaka obicno oko 70-ak % ukupne investicije. Kad njihova investicija dodje u pitanje, tj. kad investitor nije u stanju pravovremeno podmirivati pristigle obveze poduzimaju se prisilne mjere. Prva od mjera je "akcijsko" snizavanje cijena. Obicno to dovede do pojacane prodaje i priljeva kapitala za servisiranje dugova. Na takav nacin i banka i investitor "uhvate malo zraka" pa nastavljaju dalje. Ako priljev od prodaje izostane, onda su u problemima jer nije marketinski dobro stalno snizavati cijenu. Nakon toga nema bas puno opcija - ili trazenje kupca za cijeli projekt, ili neki partner sa svjezim novcem ili rasprodaja do zatvaranja obaveza prema banci (i ostalim vjerovnicima).

Osnovni problem kod ovih investitora je velika neprodanost koja ce ih kroz kredite ugusiti. Kamate su otisle gore, a dinamika prodaje je katastrofa tako da rate za kamate prozdiru profit.
Sreca za Invest Zadar je ta sto su oni zavrsili stanove pa ih barem mogu prodati na trzistu za razliku od onih koji su dosli do pola i vise nemaju kapitala za nastavak.

Ovdje se ne radi o mrtvom kapitalu koji moze lezati bez znatnih troskova vec o kapitalu od kredita sa velikim kamatama.
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 18:40   #44
Quote:
WORlock kaže: Pogledaj post
Zasto bi se svakome isplatila investicija?
Da li to znaci da svaka susa koja dodje sa idejom da napravi neki investicijski projekt mora i zaraditi? Takav business ne postoji gdje je zarada osigurana.

Sve gradjevinske tvrtke su u ogromnim problemima. Neke u vecim, neke u manjim. Dosli smo do situacije kad investitori koji grade na stotine stanova nisu u stanju sa racuna skinuti ni kune za platiti radnike, podizvodjace, materijal...

Svaka banka koja sufinancira projekt prati i rizik investicije. To rade zbog toga sto je ucesce banaka obicno oko 70-ak % ukupne investicije. Kad njihova investicija dodje u pitanje, tj. kad investitor nije u stanju pravovremeno podmirivati pristigle obveze poduzimaju se prisilne mjere. Prva od mjera je "akcijsko" snizavanje cijena. Obicno to dovede do pojacane prodaje i priljeva kapitala za servisiranje dugova. Na takav nacin i banka i investitor "uhvate malo zraka" pa nastavljaju dalje. Ako priljev od prodaje izostane, onda su u problemima jer nije marketinski dobro stalno snizavati cijenu. Nakon toga nema bas puno opcija - ili trazenje kupca za cijeli projekt, ili neki partner sa svjezim novcem ili rasprodaja do zatvaranja obaveza prema banci (i ostalim vjerovnicima).

Osnovni problem kod ovih investitora je velika neprodanost koja ce ih kroz kredite ugusiti. Kamate su otisle gore, a dinamika prodaje je katastrofa tako da rate za kamate prozdiru profit.
Sreca za Invest Zadar je ta sto su oni zavrsili stanove pa ih barem mogu prodati na trzistu za razliku od onih koji su dosli do pola i vise nemaju kapitala za nastavak.

Ovdje se ne radi o mrtvom kapitalu koji moze lezati bez znatnih troskova vec o kapitalu od kredita sa velikim kamatama.
Ja te razumim da želiš najpovoljnije proći,a šta ako ne iskoristiš svoju priliku dok ovdje razmiišljaš o investitorima,ti najbolje znaš gdje češ i kada češ uložiti svoj novac,ako te zanima ja sam kupila u "AKROPOLISA",kvalitetno napravljeno,ti odluči!!!!!!!!!!!!
__________________
nije sve kako se čini,,,
moly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 09:45   #45
Preko vikenda sam otišao pogledati to naselje. Moje mišljenje: Zgrade su malo preblizu jedna drugoj za tu lokaciju. Veliko je to polje, mogli su ih malo razmaknuti. Kad sam bio tamo naselje je bilo prazno. Valjda su ljudi otišli na produženi vikend. Postoji veliko parkiralište s označenim brojevima, znači za stanare. Ono što ne postoji, ni u naselju ni nigdje u blizini su javna parkirališna mjesta. Da ja recimo kupim stan tamo gdje bi se moji gosti parkirali? U širem krugu oko naselja se ne može normalno parkirati.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 23:41   #46
imam ja kucu s velkim dvoristem

200-300 metara od tih zgrada znaci prva parkirna zona .kad gosti dodju 16 kuna je sat(cuvani parking).btw moje osobno misljenje da moras bit lud tam stan kupit.kad su se poceli gradit bila je spika da ce kostat 1200-1400 eura za to bi isli prije krize al sad nema sanse.autoput se gradi kraj nosa.u kuci je tam lijepo zivjet ali u stanu katastrofa nema nikakvih popratih sadrzaja za zivot u stanu(npr parking park...).ak se ipak neko odluci nek se javi na pvt da se malo druzimo ili da imaju di rodjaci parkirat kad dodju u goste book
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 09:55   #47
To naselje je stotinjak metara od granice s Velikom Goricom i točno se vidi gdje je granica. Velika Mlaka (područje VG) je staro turopoljsko selo koje se je djelomično promijenilo zbog utjecaja grada, ali je još uvijek prilično široko građeno. Na puno mjesta između kuća i ceste postoji zeleni pojas. Granica Velikog polja (ZG) je obilježena stupićima na uskom pločniku i hrpom besmislenih ležećih policajaca.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:33   #48
Quote:
moly kaže: Pogledaj post
mislim da cijene neće padati jer onda im se ne isplati investicija,bolje kupiti prije nego ponovno skoče
Evo skocilo sa 1700 na 1430 prizemlje
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 01:08   #49
Quote:
moly kaže: Pogledaj post
mislim da cijene neće padati jer onda im se ne isplati investicija,bolje kupiti prije nego ponovno skoče
krivo mislis.prva stranica osnova ekonomije zakon ponude i potraznje.potraznja raste cijena raste.potraznja pada cijena pada.ponuda raste cijena pada,ponuda pada cijena raste i to je cijela filozofija .a ponuda stanova je velika a poraznja je mala.e sad ima jedna anomalija da nasi gradjevinski poduzetnici(koji su navikli shebat zakon)hoce shebat zakon ponude i potraznje potraznje nema ponuda je velika a oni drze cijene.i desava se to da ce ih vecina riknut jer se ne zele odreknut djela dobiti.racuni rate kredita dolaze na naplatu a love nema jer vise nema budala koje ce placat njihove nebuloze,tj mozda ih i ima ali ih banke vise ne financiraju.da bi cijene nekretnina rasle moraju prvo past.ali ih misevi u tom trenutku nemogu kupit jer im banka neda kredit nego ce se banke (i oni koji imaju kes ili vezu u banci)jeftino domoc nekretnina.pa ce onda cijena skocit a onda ce misevi opet placat lihvarske kamate
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 12:25   #50
Pozdrav,

evo da ponovno aktualiziram temu, obzirom da je prošlo par mjeseci, pa da vidimo dali se i što promjenilo, dali ima netko neka nova iskustva i/ili mišljenje molim da podijeli pogotovo ako netko živi u tom naselju ili kvartu.

Osobno sam bio tamo, par puta pogledati izvana i jednom stanove, obzirom da sam gledao po gradu i druge stanove (Zag. av. - Tehnika zgrada, Banjavčićeva - Vodatel gradnja, Carin - Otok,..) nije tako loše što se tiće opreme i kvalitete (s laičkog gledišta), stanovi nisu socijalni i cjeli projekt je zamišljen dobro, ok, ide autoput malo dalje, koji može biti i prednost za poveznicu s gradom, (mislim neka zgrada na Vrbanima koja gleda prema cesti je još gore što se tiće buke? ili).
Istina je da nije ništa prodano, razlog cijena? svakako (i dalje je 1430 s vrtom, još neki popust se može dogovoriti, tak veli prodavač)...ali ima li i još neka caka?
Ok stanovi su malo čudni ili su veliki ili imaju veliki vrt, dosta ljudi to nije spremno platiti, okoliš su zapostavili, i to je veliki minus, nemaju definirano održavanje..jasno, tko će to platiti kad nema stanara...navečer je kmica, rasvjeta ne radi..?

Uz to..još sam gledao i O2 naselje..halo!..1700-1900m2 ??? više od 1400 nebi tamo dao...a za Zadar Invest..mislim da je fer 1200 max. 1300 po m2...ili se varam?
asimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:06   #51
pa dobro...zar nitko???
asimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:41   #52
Tamo mi je frend nedavno kupio stan po nekoj smiješnoj cijeni jer je investitor u problemima do grla, ne znam je li ista firma u pitanju, pitat ću ga.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 16:33   #53
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Tamo mi je frend nedavno kupio stan po nekoj smiješnoj cijeni jer je investitor u problemima do grla, ne znam je li ista firma u pitanju, pitat ću ga.
ajde, hvala, nemrem dobit nikakvu info, izgleda mi da tamo nije niš prodano, i ne spuštaju baš cijene...očito je neka caka...
asimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:39   #54
Quote:
asimo kaže: Pogledaj post
ajde, hvala, nemrem dobit nikakvu info, izgleda mi da tamo nije niš prodano, i ne spuštaju baš cijene...očito je neka caka...
Evo ja sam kupio stan u Velikom polju prije mjesec dana u zgradi blizu Zadar investa ali po daleko nižoj cijeni.
Osobno nikad ne bi kupio od Zadar investa jer su im tlocrti očajni a i kruže priče da su dosta štedili na materijalima pa mi se čini da to i nije neka kvaliteta za cijenu koju traže.
Ne znam koliko su stanova uspjeli prodati ali niti jedan još nije useljen jer se vozim svaku večer tuda i nikad nema niti jednog upaljenog svjetla u stanovima, barem na ovoj južnoj i istočnoj strani koje se vide sa Velikopoljske, a kako im još ne radi javna rasvjeta unutar kompleksa je mrkli mrak.
Žena i ja se često znamo zezati da će nam tamo biti parkiralište za goste.

Zadnje uređivanje vpolje1 : 26.10.2009. at 14:51.
vpolje1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 19:37   #55
i ja sam prolazio i ne izgleda useljeno..šteta, jer je baš simpa kompleks.

vpolje1, a se smije znati koliko si dao po m2 ?
palikuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:10   #56
Smije, malo ispod 1200 eura.
vpolje1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 10:09   #57
Quote:
vpolje1 kaže: Pogledaj post
Smije, malo ispod 1200 eura.
palikuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 01:08   #58
Quote:
vpolje1 kaže: Pogledaj post
Smije, malo ispod 1200 eura.
bok susjed evo mene na sokic zuti
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 23:30   #59
...i, jel ima netko iskustva s velikim poljem? i zadar investom...sve slabo, ili?
palikuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 13:36   #60
Pozdrav

Vidim da ovo Veliko Polje nije već dugo aktualno. U pretraživanju preko weba smo naletili na to naselje od Zadar Investa pa me zanima je li netko možda ove godine kupio tamo stan ili barem bio na licu mjesta i raspitivao se oko kupnje?

Koliko je trenutno cijena (tražena i realizirana)? Ima li uopće da netko živi tamo, koliko je stanova uopće prodano?

Pa ako ima netko da živi tamo ili u blizini da podijeli neke korisne savjete...
mrmrskralj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.