Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2004., 17:21   #21
Quote:
Tuco-il brutto kaže:
Prvo hvala na savjetima!
Moj plan je do Krakowa autom, ali kako nemam baš neki auto da obilazim Poljsku uzduž i popreko, jel bih mogao busom/vlakom do Gdanjska? a i više volim da na odmoru ne moram voziti.Poljska je veelika!
Kako ste vi obilazili Poljsku, organizirano ili solo?
Kakve su ceste? kradu li se auti?
Možeš, ima vlak do Gdanska preko Varšave. Najbolje ti je uzeti nočni vlak, platiš ga nešto više ako želiš spavati u krevetu, ali uštediš na vremenu i hotelskoj sobi. Ako već ideš u Gdansk, zaustavi se na dva dana u Varšavi, pogledaj je, stvarno je lijep grad, ima predivne dvorce i staru gradsku jezgru, čak i galeriju sa poznatim majstorima. Onda odi u Gdansk, ostavi si dva dana za uživanje u gradu, pa posjeti Malbork (obavezno!) i Frombork, možeš i onaj nacionalni park sa pješčanim dinama ako je lijepo vrijeme i nije hladno.

Za Krakow ti treba nekih 4 dana - 2 dana za sam grad, te još 2 za Auschwitz i Wieliczku.

TJ
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 10:25   #22
Quote:
El Tomo kaže:
Kako si uspio i Malbork i Frombork u istom danu? Mislim, ta dva mjesta su u različitim smjerovima od Gdanska, a do Fromborka ima barem sat, sat i pol cestom, vjerojatno još i više vlakom.

TJ
Gdansk-Malbork-Frombork i natrag. Ustao se ujutro malo ranije. Isao autom i nije mi se cinilo tako strasno udaljeno. Sve mi je bilo zanimljivo tako da mi se cinilo da sam stigao za tren.


Kako po Poljskoj? Vecinu sam presao s vlakom. I to s dnevnim tako da vidim kuda putujem. To je bilo prije 3-4 godine. Vlakovi su bili OK.

Da li se auti kradu? Ne više nego kod nas, bar ja tako mislim, pogotovo ako imas neku kantu.
Ne znam koliko imas vremena. Ali ne moras nuzno ici u Gdansk.
Juzna i sredisnja Poljska je cisto OK i zanimljiva. U blizini Krakowa su ti i Tatre. Zakopane su blizu, mozes i autom i busom (ne vlakom jer ide okolo naokolo).
Papino rodno mjesto je isto blizu.
Wroclaw nije predaleko.
Varsava je OK.
Torunj - ljepsi i zanimljiviji od Gdanska.

A ako vec i odes do Gdanska s autom, odi jos u Oliwu,Sopot i
na poluotok Hel.
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 18:08   #23
krakow?

ajde na brzinu što više informacija o krakowu idem u petak ujutro pa me zanima općenito
cijene klope i cuge
smijštaj sam našo za 4 105 kn po osobi
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 18:19   #24
na brzinu imas 2 topica o krakovu vec ...sve je jeftino
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 20:29   #25
aj pukni link tražio i nisam našo niš
ak znaš reci cijene ono npr. pivo 2 zlota
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 22:09   #26
pa dobro nije baš 2 zlota. tj. ne znam kak je u dućanu, al vani ti je sigurno oko 5zl pivo (i to isto ovisi kako koje i kako gdje). poljska je jeftina još uvijek za nas, al nije jeftina onak kak nam je bila prije npr. 10 god. ja sam bila prije 2 god. hrana u dućanu je zbilja jeftina. sjećam se da sam svaki put iz dućana dolazila sa hrpom voćnih jogurta i to one danone od zotta za 60 grošeka komad. to je valjda jer imaju tamo pogon svoj. evo našla sam neki link. vidiš ima piwo i ispod 2zł. inače pila sam ovaj lech, tyskie i zywiec. ok su mi bila kolko se sjećam. malo prošvrljaj po toj stranici pa ćeš vidjet i za ostalo cijene. inače krakow je meni divan. lijepo se provedi.
__________________
"No reason to get excited", the thief he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
reggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 08:05   #27
ma to je bilo onak kao primjer
hvala na linku jel imaš za preporučit kam u petak i subotu navečer van
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 09:04   #28
nesjecan se cijena, sjecam se samo da sam se smrzo ko picka(bio u 1. mjesecu) ali grad je prelijep, zelim opet ici ali u neko toplije doba godine!
 
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 10:23   #29
e sad za to ću ti teže reć.ne sjećam se više jer dugo nisam bila u krakowu na duže vrijeme.najbolje da malo pogledaš na internetu. ima jazz clubova s dobrom atmosferom, ima i diskoteka (znam da je jedna bila na 3 kata u nekoj običnoj zgradi - na svakom katu druga vrsta muzike)... taksi je jeftin , ali znaju varati ak vide da si stranac i vozači su malo psiho, takda se ne iznenadiš oko 15-20zł smo plaćali taksi da nas preveze do centra, pa kad se to podijeli na 3 osobe ispadne zbilja sića.
__________________
"No reason to get excited", the thief he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
reggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 19:45   #30
hvala ovo za jazz ćemo se raspitat tamo hostel nam je u blizini trga pa nam nije problem pješke a za dalje definitivno taksi
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 20:56   #31
evo jedan..
iiii
...
evo drugi topic
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 20:58   #32
ne znam sta volis za izlaske al 'alkemija' je vrijedna posjeta
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 02:07   #33
Ma vraga je Poljska jeftina! Upravo sam se vratio od tamo, medu ostalom i iz Krakova. U usporedbi s mojom posjetom iz 2002. godine, sve cijene su se gotovo udvostrucile. Jedino sto je doista jeftino, je hrana. Izvrsni jogurti, kolaci, cokoladni proizvodi jos uvijek se uzasno jeftini u odnosu na nase cijene (no, mi smo skupi i za talijane, a kamo li za poljake). Sto se tice ostalih cijena, njihove marke i njihova roba je nesto jeftinija nego kod nas, no sve strane marke i uvozna roba je skuplja nego ovdje. Restorani im imaju cijenu kao kod nas, jedino su im pica poprilicno jeftina (recimo, coca cola 3dcl 3 zlote u restoranu - to je oko 6 kuna). Ulaznice u muzeje su poprilicno skupe, posebno u krakovu, a tamo naplacuju aposlutno sve, ukljucujuci i posjet groblju! Da ne spominjem kako sam dnevno ostavljao i po 10 zlota za WC. Voda im je vrlo jeftina u usporedbi s nasom, prijevoz je po cijeni kao u hrvatskoj. Taksi su so-so, recimo oko 20-ak zlota za nekih 5 km. Smjestaj im vise nije ni iz bliza tako jeftin kao prije 5 ili vise godina. Mi smo placali minimum 160 zlota dvokrevetnu sobu u nekom poprilicno losem hostelu u krakovu, odnosno 180 zlota u puno boljem, malom privatnom hotelcicu u gdansku. Inace, krakov je poprilicno pregazen turistima i tesko je pronaci neki normalniji smjestaj bez rezervacije.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 10:40   #34
e da, to se dosta ljudi zezne misleći da idu u neku totalnu jeftinjavu. no ako isključimo šoping (tipa obleku i sl., naime mi babe uvijek volimo poharat H&M...), ne treba neka velika svota novaca. ja mislim da sam imala sa sobom 250€ (kao just in case...), potrošila sam 200€, a nebi ni pol tog potrošila da nisam išla šopingirat. anywayz... wieliczka - super sight, fakat spektakularno, ali ne preporučam klaustrofobičnima, a auschwitzov muzej - samo onima s dobrim živcima.
__________________
"No reason to get excited", the thief he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
reggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 23:48   #35
Quote:
reggie kaže:
auschwitzov muzej - samo onima s dobrim živcima.
totalna strava, preporucam ljudima sa ne prevelikim gađenjem...
ali, jedno je sigurno, ko tamo pođe nece vise pricat svakakva sranja!
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 13:04   #36
Bio sam u Krakowu prosle veljace i mogu reci da je stvarno prelijep grad, centar je super, pocevsi od glavnog trga s katedralom i trznicom, kao i Enpik-om, velikim ducanom s pet katova koji ima veliki izbor knjiga i ploca. Po mnogim je ljudima Krakow lijepsi nego Varsava, to je vjerojatno istina, inace za dva cu mjeseca biti u poljskoj stolici, onda cu moci sam to provjeriti... Sto se tice jeftinoce Polske, za jednog talijana sigurno je dosta jeftina zemlja, ali za jednog hrvata ne bih rekao, cijene su manje-vise iste, cak i malo vece.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 11:37   #37
Quote:
Michele San Pietro kaže:
Po mnogim je ljudima Krakow lijepsi nego Varsava, to je vjerojatno istina, inace za dva cu mjeseca biti u poljskoj stolici, onda cu moci sam to provjeriti...
varšava je kompletno uništena tijekom rata, sve što vidiš danas je rekonstrukcija. krakow je naravno očuvan (iako je bio plan da se i njega sravni sa zemljom)
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 13:39   #38
To znam, ali inace Krakow je turisticki mnogo zanimljiviji od Varsave, barem to je ono sto mi su velika vecina ljudi rekli.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 13:59   #39
Ove god. sam bio u Poljskoj za vrijeme Svjetskog prvenstva u nogometu ali u Varšavi. A prije puno god. sam bio u Krakowu. Istina je cijene su puno skočile ali je još uvijek prihvatljivo. Ja sam npr. bio u pristojnom hotelu soba sa kupaonom za 30 eura za oboje...15 min. od centra Varšave. Cijene u dućanima su za nas jeftine a cijene u boljim restoranima u starom gradu u Varšavi su otprilike kao u našim prosječnim restoranima...Bio sam na Baltiku da vidim njihovo more...cijene su nešto niže nego u Varšavi...ali kao i svugdje u turističkim centrima cijene su više nego drugdje...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 14:43   #40
Sto se tice poljske kuhinje, sigurno vrijedi probati bigos, nacijonalno jelo, sacinjeno od razlicitih vrsta mesa s kupusom. To je prvobitno bilo jelo hajka. U Milanu postoji vrlo slicni specialitet koji se zove casseula (izg. "kasöla", to je rijec lokalnog dijalekta).
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.