Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2008., 12:48   #81
Kako nema žbuke? Mislim da ima žbuke, a ponegdje i sam vidjela da na zid postavljaju i nekakve ploče.
Ipak, nisam uselila ali neki dan kad sam šetala hodnikom predvečer u jednom stanu se okupilo društvance od 4-6 ljudi koji su se jako dobro čuli iz hodnika (da, sa zatvorenim vratima od stana). Nisu tulumarili nego su samo glasno pričali.
Isto tako, čini se da su zgrade postavljene tako da se zvuk između njih jako dobro širi tako da se svatko tko priča dolje na klupicama savršeno jasno čuje i na zadnjem katu. Možda bismo mogli postaviti kazališnu pozornicu između lamela i naplaćivati ulaznice
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 14:21   #82
A da,to odbijanje zvuka je nažalost posljedica tunela i premalog razmaka između zgrada,a nema ni zelenila, stabla da taj učinak jeke umanji.
HappySusjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 15:09   #83
možemo lijepo svi fasade svojih stanova oblijepit sa praznim kartonima za jaja da bolje upija jeku
jukkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 15:13   #84
Nije losa ideja! Nova postmoderna umjetnost!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 17:12   #85
Quote:
jukkoo kaže: Pogledaj post
načuo sam da je u drugim profectusovim zgradama zvučna izolacija između stanova blago rečeno katastrofalna
Iz 1. ruke iz drugih profectusovih zgrada: horizontalna zvučna izolacija je super, osim u hodniku kroz protuprovalna vrata. Vertikalna je loša.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 23:54   #86
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Iz 1. ruke iz drugih profectusovih zgrada: horizontalna zvučna izolacija je super, osim u hodniku kroz protuprovalna vrata. Vertikalna je loša.
ja još nisam bio u stanu (a koji nije iz "doba austrougarske") koji ima dobru vertikalnu izolaciju...
marioreni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 14:39   #87
provozao sam se sinoc kroz garazu i primjetio da je neko svoje parkirno mjesto izmedu 2 nosiva zida zatvorio improviziranim vratima od armature i kartona...
tako da sad ima kao garazu...
meni osobno to ne smeta (jer mi je mjesto takoder izmedu 2 nosiva zida), ali hoce li profectus to dopustit? ipak smo mi platili parkirno a ne garažno mjesto koje je u principu dosta skuplje. ili će možda neki susjedi gnjavit.., kao u stilu:"ako ja ne mogu, ne može nitko", ili "zašto bi ti moga, a ja ne, a platili istu cijenu?"
jukkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 21:30   #88
Stvar je u tome da će koristiti zajedničku struju za pokretanje garažnih vrata a i za možda još štošta, neki dan sam primjetio dvojicu koji su već postavili takva vrata kako rade drvenu galeriju u garaži, kroz otvorena vrata sam primjetio da imaju unutra dosta postavljenih utičnica i nekakve strojeve (konkretno blok B na etaži -1 istočni dio). Pretpostavljem da im je ideja da pokrenu ko zna kakav obrt uz besplatnu elekričnu energiju koja je sve skuplja a bit će i skuplja.
Konkretno sam platio instalaciju za klimu čija će vanjska jedinica biti na plafonu u garaži i to iznad parkirnog mjesta.
Kako smo svi kupili parkirno mjesto a ne garažu, volumen iznad visine ulaza na parkirno mjesto pripada svima pa bi se baš veselio da netko zazida mjesto ispod moje vanjske jedinice, taj bi vjerovatno morao promjeniti garažna vrata i to nekoliko puta zaredom.
Evo baš me zanima hoće li se usuditi, pritom mi ne pada na pamet tužakati ga Profectusu već biti bezobrazan poput njega pa neka se on nervira...jer s takvima je samo tako moguće izaći na kraj...nije ga zanimalo šta ostali misle o tome pa ih ne bi trebalo zanimati šta mi mislimo kako riješiti problem...eto...

Zadnje uređivanje ronaldo : 07.09.2008. at 22:31.
ronaldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 08:58   #89
Pa ja bih zazidao parkirno mejsto, naravni pri tome bih se dogovorio sa susjedom ili ako moje parkirno mjesto nece smetati recimo elektricarima da nadje put do struje ili nekih drugih tehnicara da potraze svoje za obavljanje posla. Onda u tom slucaju parkirno mjesto ce biti garaza.
No vrlo lako se moze dogovoriti, na vrata stavim broj mobitela tako da u slucaju potrebe mozemo se dogovoriti da dodju tehnicari ili drugi radnici, pa im otvorim vrata. Vrlo lako.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 10:27   #90
ja bih ga također zatvorio, naravno samo ako to nikome ne bi smetalo. najviše zbog toga što stanovi nemaju spremišta, a nekad (čitaj "uvijek") su stvarno potrebna
jukkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 10:43   #91
Volio bi napraviti od svog parkirnog mjesta garažu najviše iz razloga što nemamo spremišta, bicikli skije, daske, jedra itd., sve bi to jako lijepo stajalo u toj garažici, struju sam smislio povuči iz stana instalacijom za vanjsku jedinicu jer mi klima uopće nije potrebna, naravno sve uz uvjet da se dogovorim sa susjedom s kojim djelim parkirno mjesto.
Volio bi da se na razini zgrade ili bloka dogovorimo kako bi se izvodila ta vrata jer sam mišljenja da klasična ful zatvorena vrata spriječavaju cirkulaciju zraka kroz garažu i narušavaju opće dobro svih stanara, predlažem da to budu neka mrežasta zrakopropusna vrata, npr. kakva imaju dučani u Avenue Mallu ili slična...
Svakako nebi bilo u redu da svatko radi kaj hoće bez nekih suglasnosti i konzultacija sa dragim nam susjedima!
Chuspajzmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 11:14   #92
evo čitam malo onaj stari zaključani forum o profectusu, da vidim šta je sve bilo u zadnjih par godina. S obzirom da sam ja kupio stan tek relativno nedavno (prije 3 mj) znao sam da ima problema (most, kašnjenje), al nisam imao pojma da oni TOLIKO kasne i da TOLIKO sr...a ima s tim zgradama...
me zanima zašto u bloku A još uvijek nema nikoga!?!? Kad će to? Ima li neko konkretne i pouzdane info o tome? Jel uporabna zbog pristupa problem? ili šta?
Evo primjer za smrznut se:
Ja radim u projektnom birou i imamo jedan jako zanimljiv slucaj na bukovcu gdje je investitor zgradu od 8 stanova odlučio malo na svoju ruku proširit za par metara mimo građ dozvole. Zgrada se takva završila medutim nije dobila uporabnu jer se referent nije dao podmitit. E sad... to je bilo prije 2 godine!!!!
Šta je bilo s ljudima koji su tamo kupili stanove, ne znam. Znam samo da je zgrada do nedavno zjapila prazna, a da je sad režu i skraćuju, ajme majko a sve to košta enormne količine love.
The point is: Ima li ko ikakvih saznanja glede dobivanja uprabne za naše zgrade?
Jel ovo s privremenim prilazom preko mosta u POS rješena stvar ili će još bit povuci-potegni oko toga?
Meni u ugovoru piše useljenje 30.09. s tim da su se oni zaštitili za još 30 dana kašnjenja, ali ne mogu vjerovat da oni ne mogu to sve zavrsit u narednih 15-20 dana?!?! Pa to izgleda debelo završeno već 3 mjeseca!! A u ta 3 mj nisu napravili NIŠTA (osim onog bijednog mostića preko potoka)
KATASTROFA!!

Zadnje uređivanje jukkoo : 08.09.2008. at 12:23.
jukkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 11:27   #93
Dobrodosli u Profectus!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 12:20   #94
Ja sam u bloku A, L2! Vidis da ima nekoga. U garazi u bloku A na -1 nivou je zagradjena 1 garaza ali mislim da to Profectusovi radnici koriste za skladiste alata a ne da je neko od stana to zagradio. Mene zanima kada ce vrata na ulazu u garazu proradit?!
__________________
Nema ništa jače od isfrustrirane mase! Ništa!
Demokratski deri redom, ne daj da se spase!
kandalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 12:30   #95
I ja sam u bloku A, L2 već mjesec dana Taj tjedan kada sam se uselio, mislim da je bilo 4 do 5 stanova useljeno (ne predano već useljeno). Većina ljudi čeka da im se monitra kuhinja itd. da mogu normalno živjeti. Primjetio sam da je garaža gotovo prazna a da se svi guraju parkirati vani na nogostup Možda bi trebalo zatražiti da postave stupiće koji bi sprječavali takvo parkiranje.
Jučer sam vidio i da ima pametnjakovića koji se po garaži voze u krivom smjeru Već vidim da će biti sudara
garbage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 12:33   #96
Na stranu i problemi, meni je super u stanu Baš je lijep, kao i okoliš u kojem uživam svaki dan šećući uz potok
Nadam se da me neće netko proglasiti Profectusovcom (btw još mi se nisu javili za penale - već više od 2 mjeseca)
garbage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 13:45   #97
Evo za zgradu D, napravljena mi je primopredaja stana. Sve sitne nedostatke su pobrojane i ima ih podosta, pa to znaci da cu morati cekati majstore i hvatati ih za radna odijela usred njihovih poslova i natjerati ih da srede sve nedostatke u mom stanu. Rolete ne zatvaraju sve dobro, pa protuprovalna vrata dihta, plinomjer bezveze postavljen na plinovod, sobna vrata ne zatvara dobro do kraja. Pa eto sijaset drugih glupih sitnih nedostataka.

Najveci minus jest sto u prizemlju u drugim stanovima uopce nisu postavljene glazure, a vide se cijevi (ti su stanovi neprodani...pa kao da imaju vremena?!?!?) a lift ne radi iako je u pogonu. Garaze nisu dovrsene. Dakle, cijela zgrada uopce nije dovrsena, a vec sam preuzeo stan. Zanimljiv zakljucak!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:04   #98
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Nešto bi malo trebao farbati tamo,iskreno nikada nisam vidio neravnije linije na spojevima strop zid ili zid-zid.

Čini li mi se da je to sve samo ogletani goli beton?

Znači nema žbuke,pa tako nema niti neke velike izolacije.
zbuke ima samo na prezidnim zidovima,na ovim betonskim, samo glet, a zidove nisu poravnali prije gletanja tako da su spojevi neravni .

Kad ih trazite da to poprave, nemaju majstora za to!!!


Zato svi koji mislite kupiti stan od PROFECTUSA RAZMISLITE DVAPUT
__________________
Što ovca ležeć vidi, nije daleko !
http://youtube.com/watch?v=rcbchRnTTr4
hasewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:00   #99
Meni je stan pa super, zidovi i plafon kao i postavljene ploćice su napravljeni izvanredno, ne sjećam se da sam negdje vidio tako dobro napravljene navedene radove, zato dajem ocjenu 5. Vjerujem da ima i sfušanih stanova mada u svim stanovima gdje sam bio (blok B a radi se o 10-tak stanova sve je na najvišem nivou).

Ja inaće kritizairam uvjek ali ovdje nemam šta...

Pozicija naselja i okoliš su po meni među najboljima u gradu.
ronaldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:27   #100
Blok B je imao vise srece s kooperantima koji su izvodili radove... ja isto nemam prevelike zamjerke na svoj stan... ali ovi u bloku A imaju problema...
__________________
... noubadi puc bejbi in d korner...
Luda bejbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.