Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 09:14   #13541
Imam mob ACER. Ne kužem zašto kad šaljem mail s računala, dođe odmah, a s moba nakon jedno sto godina
Begemotica is offline  
Old 13.10.2017., 13:56   #13542
Pod ugovorom smo,ali nismo potpisivali ugovor. Dobili racun za usrat se,jednostavno puno. Jel mozemo raskinut "nevidljivi" ugovor bez placanja penala?
summermorning is offline  
Old 13.10.2017., 14:06   #13543
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Imam mob ACER. Ne kužem zašto kad šaljem mail s računala, dođe odmah, a s moba nakon jedno sto godina
Mail nije real time usluga
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Old 13.10.2017., 14:14   #13544
Quote:
summermorning kaže: Pogledaj post
Pod ugovorom smo,ali nismo potpisivali ugovor. Dobili racun za usrat se,jednostavno puno. Jel mozemo raskinut "nevidljivi" ugovor bez placanja penala?
Što znači pod ugovorom ste, ali niste potpisali? Uzeli pretplatu, ali niste potpisali minimalno obvezno trajanje ugovorne obveze?

S obzirom da je došao prvi račun znači da je isteklo onih 14 dana za odustajanje, ako je dogovoreno telefonom ili na štandu. Ako niste pod minimalnom UO onda možete raskinit ugovor, platiti taj račun i za ovaj mjesec i zbogom. Ako jeste pod ugovornom obvezom onda vidit kako smanjit trošak ako je ikako moguće ili tražiti raskid pa platiti penale.

Bez da znam više detalja to je sve što mogu savjetovati.
tiluriumm is offline  
Old 13.10.2017., 14:27   #13545
Quote:
hrki kaže: Pogledaj post
Mail nije real time usluga
Koji mail poslužitelj? Gmail, t-com, Hotmail... Svi su skoro instantni

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Old 13.10.2017., 20:10   #13546
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Što znači pod ugovorom ste, ali niste potpisali? Uzeli pretplatu, ali niste potpisali minimalno obvezno trajanje ugovorne obveze?

S obzirom da je došao prvi račun znači da je isteklo onih 14 dana za odustajanje, ako je dogovoreno telefonom ili na štandu. Ako niste pod minimalnom UO onda možete raskinit ugovor, platiti taj račun i za ovaj mjesec i zbogom. Ako jeste pod ugovornom obvezom onda vidit kako smanjit trošak ako je ikako moguće ili tražiti raskid pa platiti penale.

Bez da znam više detalja to je sve što mogu savjetovati.
Ugovor je akt koji najčešće dvije strane obavezuje na nešto. Kod teleoperatera je to davatelj usluga je dužan davati uslugu a korisnik ju je dužan platiti.
Ako nema ugovora, odnosno ako nisu sklopili pisani, ponavljam pisani ugovor pretpostavljam sa T-comom oni mogu platiti uslugu davatelju usluge i ne moraju
Dakle ako je bio samo usmeni dogovor oni nemaju što raskidati ili plaćati penale
Jednostavno otići u njihovu poslovnicu (nikako telefonski) i ako T-com nema ugovor otkazati uslugu a na račun uložiti žalbu
MadMaksim is offline  
Old 13.10.2017., 20:17   #13547
Prema novom zakonu ugovor je moguće sklopiti i na daljinu.
Mephisto is offline  
Old 14.10.2017., 04:56   #13548
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Prema novom zakonu ugovor je moguće sklopiti i na daljinu.
Na daljinu se ugovor sklapa tako da ti pošalju obrasce koje potpišeš i vratiš. Može faksirane ili skenirane ali moraju biti potpisani.
Usmeni dogovor se nikada nije tretirao kao ugovor jer bi bio plodno tlo kriminalcima u prevarama
MadMaksim is offline  
Old 14.10.2017., 08:11   #13549
Haha pa znam ja kako se ugovor sklapa, ali da nešto nije dogovoreno i potpisano ne bi HT niti donio opremu niti isporučivao uslugu koja god ona bila. U tom slučaju pitanje je je li samo potpisan ugovor ili i neko minimalno trajanje. Dotični/a mi je poslao i privatnu poruku, ali nije bio ništa izdašniji s informacijama osim da je došlo 500kn umjesto obećanih 250. Je li došlo do greške u obračunu, jesu li prekoračili internet, jesu li im rekli cijenu uz UO, a oni još nemaju UO... nemamo kristalnu kuglu pa ne možemo ni znati. Rekla sam im da odu do centra ili nazovu SZK pa vide mogu li raskinut ili smanjit. Drugačije im mi tu ne možemo pomoć.
tiluriumm is offline  
Old 14.10.2017., 13:19   #13550
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Haha pa znam ja kako se ugovor sklapa, ali da nešto nije dogovoreno i potpisano ne bi HT niti donio opremu niti isporučivao uslugu koja god ona bila. U tom slučaju pitanje je je li samo potpisan ugovor ili i neko minimalno trajanje. Dotični/a mi je poslao i privatnu poruku, ali nije bio ništa izdašniji s informacijama osim da je došlo 500kn umjesto obećanih 250. Je li došlo do greške u obračunu, jesu li prekoračili internet, jesu li im rekli cijenu uz UO, a oni još nemaju UO... nemamo kristalnu kuglu pa ne možemo ni znati. Rekla sam im da odu do centra ili nazovu SZK pa vide mogu li raskinut ili smanjit. Drugačije im mi tu ne možemo pomoć.
Ne mogu zamislit koliki idiot mora biti netko da ide sklapati sa t-comom ugovor da će plaćati devije godine svaki mjesec 250 a često 350 kuna da bi gledao pedesetak TV-kanala svaki dan pola sata telefonirao i nekoliko sati na internetu kada na satelitski reciver dobije nekolliko tisuća kanala a na bonove drugih opereratera da ih ne reklamiram dobije za pedesetak kuna više nego dovoljno interneta i telefonioranja, a ne mora se bojati ovrhe
Hebem ja onu "perifernu opremu" koju u paketu daju badava a kada ih otpiliš i ne vratiš to ti papreno naplate kada nalete na idiota

.
MadMaksim is offline  
Old 14.10.2017., 19:26   #13551
Dobro, nema potrebe za vređanjem!
Nisam vidovita da sam mogla predvidjet ovakvu situaciju.
Idem k njima pa da vidimo...
summermorning is offline  
Old 15.10.2017., 09:32   #13552
Zna li netko kako doci do novog modema sa 5 ghz modom ?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
zvrle01 is offline  
Old 15.10.2017., 11:58   #13553
Pokvari postojeći?

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Old 15.10.2017., 13:24   #13554
Kako bih ga mogao pokvarit, nisam ss upustao u to...

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
zvrle01 is offline  
Old 15.10.2017., 13:32   #13555
Otvori ga i prekini mu ziletom neku zicu ili spoj, najbolje odmah iza DSL

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Old 15.10.2017., 16:30   #13556
Ili nazoveš, pristojno pojasniš o ćemu se radi i zamoliš da se prijavi kvar i zamjeni modem za 5Ghz?
Europium is offline  
Old 19.10.2017., 11:41   #13557
najdalja smo kuća od centrale i internet je užasno spor. dobijemo nekih 2-2,5 mbps. pomoć je da isključimo maxtv gdje bi dobili nekih do 6 mbps. maloprije je bio tehničar iz t coma i predložio nam je neki hibrid modem. kaže t com ima tu uslugu tek nekih mjesec dana, da je on ugradio par komada i da funkcionira. uglavnom, kako sam shvatila jačina postojećeg signala bi se do 30 mbps dopunjavala signalom mobilne mreže. ograničenje je 100 gb prometa kad brzina pada na postojeću.

ja prvi put čujem za to pa me interesira zna li netko nešto više.
inra is offline  
Old 19.10.2017., 12:49   #13558
To ti je maxnet mini koji je dugo u prodaji. Ako gledas tako nesto radije gledaj tele2 koji ima flat za 169bez ugovorne obvehe

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Old 19.10.2017., 17:45   #13559
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
To ti je maxnet mini koji je dugo u prodaji. Ako gledas tako nesto radije gledaj tele2 koji ima flat za 169bez ugovorne obvehe

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
nemam pojma šta je to, ali lik mi kaže da mi je razlika u cijeni sadašnje i pretplate koju bih tada plaćala cca 10 kuna. ja nigdje ne mogu naći nikakve informacije o tome na t com stranicama. on mi kaže da su to uveli u principu zato što ih je hakom prisilio na to.

kako sam na brzinu skontala iz ovog što sam našla o maxnet mini, on se bazira isključivo na 3g ili kojoj već mreži, ograničenje je 40gb prometa, a nakon toga brzina pada na 1 mbit. ovo o čemu mi on priča kombinira 3, 4 g ili koju već mrežu s brzinom koja mi ide kroz kabel. ovdje mi je ograničenje 100gb i nakon toga brzina pada na brzinu koju sada imam. kaže da brzina s tim hibridom ide do 30mbps, a s obzirom da mi je odašiljač na brdu preko puta okrenut prema meni i da je brzina oko 200 mbps, mogla bih imati blizu toga.

pitala sam ga i za ovo plaćanje 160 ili koliko već kuna mjesečno. ne, desetak kuna je razlika u cijeni od postojeće
inra is offline  
Old 20.10.2017., 11:27   #13560
Cool

Danas sam dobio postom novi uredjaj za max tv..jel to svi sad dobivaju ili ? Nisu mi poslali nikakvu obavijest,samo se postar pojavio pred vratima..jel se stari mora vratiti njima ili ga mogu baciti?
zbunjen87 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.