Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2009., 10:16   #241
nema tu zločestih komentara. Samo činjenice. A činjenica je da osim Alpine i nema nešto povoljno. Iglu je oduvijek bezobrazno skup a roba mu nije ni do koljena ni po izboru ni po kvaliteti onom u Ljubljani. Vrhunac u Vlaškoj ima i jeftinije robe ali su gojzerice uglavnom skupe. Hervis nema ništa, Intersport tu i tamo i to je sve što nudi jedan milijunski grad. Nevjerovatno
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 12:31   #242
vratimo se trenutak na garmont - iglu ima garmont i la sportivu. redovito su potonje lijepše, a bogme i jeftinije. pride, upravo se blasnici garmontica žale da su skliske. i to je sve što sam upisala. kad mi netko dođe s "princezama", a nema blage veze tko sam i što sam, to je samo zločesto.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 12:55   #243
Glede Garmontica, imam Eclipse, i uopće se ne kližu. Pače, iznimno su ugodne za hodanje. Vjerojatno ovi sklizavi modeli nemaju Vibram džon.

Herp, ne možeš voziti bicikl po meni. Pogodi kaj sam dobio za Božić?
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 19:05   #244
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
...osim garmonta...ti rade najružnije, a kako se more vidjet, i najskliskije gojze...
zar je važno dal su lijepe ili ružne, ako su udobne?
radije bi uzela ružne i udobne nego lijepe i neudobne...pa ne idem na svadbu.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:06   #245
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ovi sklizavi modeli nemaju Vibram džon.
kakve sad vibram ima veze s klizanjem..
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:08   #246
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
zar je važno dal su lijepe ili ružne, ako su udobne?
radije bi uzela ružne i udobne nego lijepe i neudobne...pa ne idem na svadbu.
lijepe i udobne.
i značajno više vremena provodim na planini nego li na feštama ikoje vrste (mrzim jih, naime) pa mi je i bitnije što tamo nosim.
između lijepo i udobno izabrat ću udobno, al' nema potrebe kad se hrpa cipa ispunjava oba kriterija...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:11   #247
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post

Herp, ne možeš voziti bicikl po meni. Pogodi kaj sam dobio za Božić?
Jao, sad imamo mečing gojze
Isuše, PRE moramo na Sljeme uskoro

Jesu poluvisoke ili skroz visoke? Moje su polu, pa su vozive.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:15   #248
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
vratimo se trenutak na garmont - iglu ima garmont i la sportivu. redovito su potonje lijepše, a bogme i jeftinije. pride, upravo se blasnici garmontica žale da su skliske. i to je sve što sam upisala. kad mi netko dođe s "princezama", a nema blage veze tko sam i što sam, to je samo zločesto.
ma da, nema veze koje su ljepše. Za 800-900 kn NE MOŽEŠ !!! dobiti dobre gojzerice. Točka. A za tu lovu se dobije za ljeto za blaži kamenjar i sljeme ili ivančicu. U tim gojzama zaboravi sipare, krš, visoko gorje ili zimske uspone na išta strmije od leustekove
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:45   #249
želiš reć da ove alpinine (koje se često mogu naći za taku lovu) nisu dobre? još uvijek mislim da je velik dio cijene prodaja imena i da se može nać dobre cipe i za manje love...samo da je nužno dobro testirati prije kupnje...stopala ti se moraju prepoznat s cipom...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 22:44   #250
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ma da, nema veze koje su ljepše. Za 800-900 kn NE MOŽEŠ !!! dobiti dobre gojzerice. Točka. A za tu lovu se dobije za ljeto za blaži kamenjar i sljeme ili ivančicu. U tim gojzama zaboravi sipare, krš, visoko gorje ili zimske uspone na išta strmije od leustekove
danas cijela nauka od tih gojzi.
prije dvadeset godina nosila sam jedne dok se ne poderu, pa onda kupovala druge. bile su dobre i za kamenjar i za šumu i za alpe i za krš.
kad neki početnik bude ovo čitao mislit će da nemre dobiti dobre bakse ispod 150 eura. glavno pitanje je za što mu trebaju.
moj domet je triglav, i sve bakse koje sam do sada imala bile su ok, osim onih mekinlijevih sa sniženja. zimi rjeđe planinarim, i to samo u niža gorja.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 22:50   #251
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
želiš reć da ove alpinine (koje se često mogu naći za taku lovu) nisu dobre? još uvijek mislim da je velik dio cijene prodaja imena i da se može nać dobre cipe i za manje love...samo da je nužno dobro testirati prije kupnje...stopala ti se moraju prepoznat s cipom...
ja imam model tibet i zadovoljna sam njima.
kada su na sniženju cijena im je razumna.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 09:15   #252
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
danas cijela nauka od tih gojzi.
prije dvadeset godina nosila sam jedne dok se ne poderu, pa onda kupovala druge. bile su dobre i za kamenjar i za šumu i za alpe i za krš.
kad neki početnik bude ovo čitao mislit će da nemre dobiti dobre bakse ispod 150 eura. glavno pitanje je za što mu trebaju.
moj domet je triglav, i sve bakse koje sam do sada imala bile su ok, osim onih mekinlijevih sa sniženja. zimi rjeđe planinarim, i to samo u niža gorja.
potpis.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 10:19   #253
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ma da, nema veze koje su ljepše. Za 800-900 kn NE MOŽEŠ !!! dobiti dobre gojzerice. Točka. A za tu lovu se dobije za ljeto za blaži kamenjar i sljeme ili ivančicu. U tim gojzama zaboravi sipare, krš, visoko gorje ili zimske uspone na išta strmije od leustekove
Ajde ne pretjeruj.
Pastirka Zorka od 80ak godina starosti po stijenama iznad Radlovca je bila duplo brža od mene, a na nogama je imala kožne sandale.
Treba ti volja, a ne gojze
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 11:34   #254
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
radije bi uzela ružne i udobne nego lijepe i neudobne...pa ne idem na svadbu.
Nemoj tako Moje svadbene su bile upravo Alpina Tibet
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 12:01   #255
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Ajde ne pretjeruj.
Pastirka Zorka od 80ak godina starosti po stijenama iznad Radlovca je bila duplo brža od mene, a na nogama je imala kožne sandale.
Treba ti volja, a ne gojze
Dobro zboris Buraz, ovdje sve sami neki lispavci , a evo i cuvenih sandala bake Zorke, uslikah je dok smo mobitelirali tamo negdje iznad Cesarice...


nicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 12:24   #256
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
danas cijela nauka od tih gojzi.
kak ne, danas je to sve mejd in čajna a dobro znamo kakva je to kvaliteta Ak se dobro istreseš možda još i dobiješ nešto kvalitetnije... Što se tiče cijene sve je danas podređeno kojekakvim čudnovatim tehnologijama tipa vibram i gore tex a ko te pita za debljinu i kvalitetu kože, ljepljenja tj spajanja materijala i da ne nabrajam. Zato i nosim uvijek nešto u rezervi recimo, barem tenisice

Quote:
prije dvadeset godina nosila sam jedne dok se ne poderu, pa onda kupovala druge. bile su dobre i za kamenjar i za šumu i za alpe i za krš.
kad neki početnik bude ovo čitao mislit će da nemre dobiti dobre bakse ispod 150 eura. glavno pitanje je za što mu trebaju.
moj domet je triglav, i sve bakse koje sam do sada imala bile su ok, osim onih mekinlijevih sa sniženja. zimi rjeđe planinarim, i to samo u niža gorja.
prije dvadeset godina je sve bilo drugačije. Nije bilo toliko pohlepe i borbe za profitom i te usrane firme nisu štedile ni na materijalu ni na radnicima. Danas je najbitnije da polugladni kineski dječak za što manje para i za što manje radničkih prava sašije bilo što pa ako prođe prođe a ak ne nek nas usrani planinari tuže ak nisu zadovoljni kvalitetom, dizajnom ili bilo čime. Normalno da se nikom ne da natezat po sudovima s firmama koje imaju jače odvjetnike nego ćemo si mi ikad moći priuštiti ako se ikad i usudimo tužit se s jednim Milletom ili Garmontom. Boli njih sve k.... za potrošače.

I onda kad čitaš da gospodična moderatorica oće kvalitetne i lijepe gojze za cca 900 kn i to još prilično nepoznate marke onda sam skeptičan jer sam skeptičan i prema Milletu, Garmontu, La sportivi... a kamoli ne prema ovima. Još ako ide zimi u više gorje to je katastrofa. U mojim jeftinjacima kao ni u ovome ne možeš ni na sljeme ak ima pol metra snijega a kamoli negdje drugdje
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 12:26   #257
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Ajde ne pretjeruj.
Pastirka Zorka od 80ak godina starosti po stijenama iznad Radlovca je bila duplo brža od mene, a na nogama je imala kožne sandale.
Treba ti volja, a ne gojze
pitaj baku koliko put je uganula nogu, slomila, porezala se i sl. Pa ja bi prvi išao u papučama nego u nečem klizavom i zatvorenom u čem se noga uznoji i usmrdi u sat vremena
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 18:54   #258
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
I onda kad čitaš da gospodična moderatorica oće kvalitetne i lijepe gojze za cca 900 kn i to još prilično nepoznate marke onda sam skeptičan jer sam skeptičan i prema Milletu, Garmontu, La sportivi... a kamoli ne prema ovima. Još ako ide zimi u više gorje to je katastrofa. U mojim jeftinjacima kao ni u ovome ne možeš ni na sljeme ak ima pol metra snijega a kamoli negdje drugdje
Gospodična a.k.a. ja?
Po peti put, ono nisu bile gojze koje si ja želim nego gojze koje si je dragi kupio. Za posao, ne za u brda.

(No, kako gospodična savjete o opremi uglavnom traži od jedne od 4 naše Himalajke s kojom se zna, valjda ima neki kredibilitet.
Bar nikad nije morala nositi rezervne gojze sa sobom. Niti je vidjela nekoga da to radi. )
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 19:26   #259
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Nemoj tako Moje svadbene su bile upravo Alpina Tibet

dobro, to su posebne situacije.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 10:35   #260
Moby, da te nema trebalo bi te izmislit



za Zorku

Jer netko ima informaciju kako je Vlado?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.