Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2014., 15:21   #1201
Quote:
boogeyman kaže: Pogledaj post
jesu li ovakve planinarske tenisice pogodne za ljetne ture po hrvatskim planinama, npr. velebit paklenica?

http://www.alpinasports.com/product/prima_low/400
http://www.alpinasports.com/product/vantage/154
http://www.alpinasports.com/product/cromo_low/136
Ovakve niske cipele nazvane „planinarske“ su možda dobre ljeti za zemljane terene, kao npr Medvednica i sjeverni dijelovi Hrvatske, ali za dalmatinski krš, odnosno kamenjar nisu najbolje rješenje. Velika Paklenica je turistička staza koja se može proći i u salonskim cipelama, ali Mala Paklenica je već nešto sasvim drugo, teško prolazna staza jednim dijelom zarušena velikim stijenama, barem je takva bila prije desetak godima. Sada je, kako sam informiran na kritičnim mjestima osigurana sajlama. Ja sam na Velebitu vidio i zalutale izletnike u običnim niskim tenisicama, ali to je izuzetak. Za Velebit općenito, potrebna je prava visoka planinarska cipela, ja osobno koristim Alpininu planinarsku cipelu oznake VX953 i vrlo sam zadovoljan. Udobna i vodonepropusna uz redovito održavanje.
Svizac-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 23:34   #1202
hi ljudi!
Treba mi Vaše mišljenje i iskustvo!
Dakle tek sam početnik u planinarenju, tako da... riječ je naravno o gojzama.

Kupila sam ih u prvom mj... od tada do sada bila na 15tak izleta, od toga 5-6 dvodnevnih, sve ostalo jednodnevni...
Jučer sam primjetila oštečenja na na samom džonu... Kao da fale dijelovi, tj. otrgnuti su - jel to normalno?

Riječ je o Garmont Tower Lite GTX - evo i sličica





Nadam se da neću ostat na ravnim potplatima do jeseni:-)

Hvala
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 17:09   #1203
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
hi ljudi!
Treba mi Vaše mišljenje i iskustvo!
Dakle tek sam početnik u planinarenju, tako da... riječ je naravno o gojzama.

Kupila sam ih u prvom mj... od tada do sada bila na 15tak izleta, od toga 5-6 dvodnevnih, sve ostalo jednodnevni...
Jučer sam primjetila oštečenja na na samom džonu... Kao da fale dijelovi, tj. otrgnuti su - jel to normalno?

Nadam se da neću ostat na ravnim potplatima do jeseni:-)

Hvala
Iako fotografije nisu dovoljno oštre, vidljiva su oštećenja elemenata vibram đona cipele. Vibram đon se normalnom uporabom cipele samo troši, odnosno habanjem se profili na cipeli stanjuju, a ne mjestimično otkidaju kao što se vidi na fotografijama. Vjerojatno tehnološka greška u proizvodnji vibram đona. Dosad nisam imao prilike vidjeti ništa slično na planinarskoj cipeli. Jednom sam imao mokasine s gumenim đonom kod kojih se guma pomalo mrvila i raspadala, ali nije bio vibram.
Svizac-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 10:21   #1204
15 izleta nije malo, neki su bili i dvodnevni, što je 20-25 dana u gojzericama. sigurno je bilo izleta po kamenu i stijenama. uz današnju ne kvalitetu svega što nam prodaju, mislim da je ovo normalno trošenje gojzerica.
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 16:52   #1205
Na izlogu 3 Alpina dućana u ZG stoje natpisi 50% danas i sutra pa javljam ako nekog zanima... Ne znam da li je na sve jer sam vidjela iz tramvaja, ali baš su skroz oblijepili izloge pa je moguće da je na sve.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:32   #1206
Samo da javim kako je završilo s gojzericama...

Dakle poslala sam ih u trgovinu u kojoj su kupljene, dobila potvrdu o primitku reklamacije i nakon tjedan dana su se javili da je reklamacija u potpunosti uvažena - uz priču da nikad nisu imali ovakav slučaj - ne samo s ovom markom nego nikad s nijednom - i da jednostavno ne znaju kako se to moglo dogoditi.

Ponudili su mi povrat novca, zamjenu za nešto drugo - što god... Ja sam ostala pri Garmonticama, tražila sam isti model istu šifru sve isto! Stigle su - divne su i udobne i već su odradile dvodnevnu turu po Sj. velebitu :-)
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 22:30   #1207
pozdrav svima.

trebam vašu pomoć i savjet.

za cca mjesec dana idem s jednim društvom na dvodnevni izlet na Triglav. prijatelji planinari kažu laka do srednje teška staza.

ja prave planine pohodim rijetko, ponekad rekreativno na MTB-u ili više turistički, tako da sam po pitanju obuće koja mi treba za ovo totalni laik.

malo sam istraživala, proučavala, pitala frendove za savjet i neki od njih mi kao početniku savjetuju gojzerice, neki trekking tenisice.

što mi je činiti? nisam čitala cijeli topic, jer nemam baš vremena, izvrtila sam zadnjih par stranica i čini mi se da se preporučaju ipak gojzerice?

bojim se da mi ne budu preglomazne na nogu kao početniku, da me ne nažuljaju, a opet kako mi kažu, pri spuštanju niz planinu noga može patiti u niskim trekericama.

preletila sam brzinski neke shopove i nekako izdvojila ove 3, koje mi izgledaju malo manje glomazno i relativno lake:

http://www.mckinley.eu/footwear-mid-...lt-aqx-w-p8710

http://www.salewa.com/product/hike+a...rainer-mid-gtx

http://www.alpinasports.com/product/stador_lady/382


što mislite? da li sam na dobrom tragu? na što bih kao početnik uopće trebala obratiti pažnju?


hvala unaprijed na savjetima.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 11:58   #1208
Mene zanima ima li iko ikakvo iskustvo sa The North Face obucom? Jako veliku paznju pridajem dobroj obuci a naisao sam na jedne gojze navedenog renomiranog proizvodjaca kojima je cijeno izuzetno prihvatljiva pa odlucih da se prvo raspitam...

Imam Meindl patike za lagane ljetne ture i s njima sam prezadovoljan te Salomon gojze koje su onako , ok su al nisam bas ocaran. Jos su mi neki dan dobro promocile kroz rosnu travu pa mi je to alarm bio da moram traziti alternativu...
__________________
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
dr.van nostrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 02:54   #1209
gojzerice AdidasAX 1 MID GTX

Pozdrav!
Do sada nemam previše planinarskog iskustva, i sve se svodilo uglavnom na uporabu priručne obuće, te nisam planski kupovao obuću za planinarenje.
Nedavno sam išao na Triglav i prilično se nažuljao sa čizmama koje sam imao, pa sam se odlučio na kupnju nekih "hiking" gojzerica i uglavnom progooglao preporuke.
Budući da nemam previše slobodnog vremena, razmišljao sam o nabavi nekih "višenamjenskih" gojzerica, koje bi dobro poslužile po zimi, po šetnji šumom, ali i na ponekim planinarskim izletima, tipa Velebita i Risnjaka.
Išao bi okvirno do 100 eura (koliko para, toliko muzike, jasno mi je). Zato Vas molim za Vaše mišljenje o niže navedenim. Možda će se nekome činiti smiješno ili šminkerski što "pucam" baš na Adidas, ali razmišljao sam o njima baš radi te višenamjenske upotrebe... unaprijed hvala na savjetima!



http://www.trailspace.com/gear/adidas/ax-1-mid-gtx/

http://www.intersport.si/izdelki/poh...tx_p3632#c2403
__________________
Najbrže će te povratiti svoj novac ako ga uložite u alkohol!
sarma i kobasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 13:14   #1210
Jel Alpina propada ili što se događa? Ne mogu naći na webu uopće više popis poslovnica i radno vrijeme. U onoj na Zagrebačkoj stoji rukom napisano radno vrijeme (samo jedna smjena), popusti su u svim poslovnicama... U Vukovarskoj je sad umjesto Mercatora Konzum, jel Alpina ostala ili ne? Koje Alpine rade subotom popodne?
prasak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 19:16   #1211
Quote:
prasak kaže: Pogledaj post
Jel Alpina propada ili što se događa? Ne mogu naći na webu uopće više popis poslovnica i radno vrijeme. U onoj na Zagrebačkoj stoji rukom napisano radno vrijeme (samo jedna smjena), popusti su u svim poslovnicama... U Vukovarskoj je sad umjesto Mercatora Konzum, jel Alpina ostala ili ne? Koje Alpine rade subotom popodne?
Ta Alpina u negdašnjem Mrkatoru bi trebala raditi i sutra prijepodne (danas vjerojatno do 20h).
No, ne znam kakvo je sad točno radno vrijeme, tako je bilo prije više od 6 mejseci.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 17:43   #1212
Quote:
prasak kaže: Pogledaj post
Jel Alpina propada ili što se događa? Ne mogu naći na webu uopće više popis poslovnica i radno vrijeme. U onoj na Zagrebačkoj stoji rukom napisano radno vrijeme (samo jedna smjena), popusti su u svim poslovnicama... U Vukovarskoj je sad umjesto Mercatora Konzum, jel Alpina ostala ili ne? Koje Alpine rade subotom popodne?
Radi, ja sam si prije 10-tak dana kupio gojzerice. Koliko sam skužio su im svi modeli na 40% sniženju.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:19   #1213
preporučam HAIX...u Međimurju u Maloj subotici (Haix Obuća d.o.o.) je tvornica i u sklopu je mali outlet shop gdje se cipele mogu kupiti u pola cijene od redovne..iako je u pitanju 2.klasa,dakle cipele koje imaju manje optičke nedostatke, garancija je i dalje barem godinu dana...manje više svi modeli su podstavljeni Gore tex-om...

http://www.haix.de/freizeitschuhe/
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 14:13   #1214
Ispričavam se unaprijed ako sam fulao temu, ali može li mi itko reći kakva je obuća najbolja za ove studentske ture na sljeme... ne znam uopće dal su to neke gojze, ili neke tenisice... Može pokoji savjet, dakle islkučivo za na sljeme, ne neke za neko daljnje bavljenje malo zahtjevnijim planinarenjem
Pedes'tri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 14:25   #1215
Da li netko ima iskustva sa obućom za prilaz penjalištima? Trebaju mi neke poluvisoke za kretanje po šumi i kamenjaru.
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 14:34   #1216
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva sa obućom za prilaz penjalištima? Trebaju mi neke poluvisoke za kretanje po šumi i kamenjaru.
Ja sam u te svrhe koristio obične tenisice. Ipak je većina penjališta relativno pristupačna. Bitnije mi je bilo da se mogu lako izuti/obući. Recimo da bi tu neke Salomonke bile dobar odabir jer nemaju klasične žnirance.
Neke treking tenisice s malo izdržljivijim džonom bi doduše bile bolji izbor za kamenjar. Sve ovisi kamo ćeš ići.
Quote:
Pedes'tri kaže: Pogledaj post
Ispričavam se unaprijed ako sam fulao temu, ali može li mi itko reći kakva je obuća najbolja za ove studentske ture na sljeme... ne znam uopće dal su to neke gojze, ili neke tenisice... Može pokoji savjet, dakle islkučivo za na sljeme, ne neke za neko daljnje bavljenje malo zahtjevnijim planinarenjem
Uzmi bilo koje tenisice. Ako se ikad poželiš baviti planinarenjem kupit ćeš nešto ozbiljnije.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 15:22   #1217
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
preporučam HAIX...u Međimurju u Maloj subotici (Haix Obuća d.o.o.) je tvornica i u sklopu je mali outlet shop gdje se cipele mogu kupiti u pola cijene od redovne..iako je u pitanju 2.klasa,dakle cipele koje imaju manje optičke nedostatke, garancija je i dalje barem godinu dana...manje više svi modeli su podstavljeni Gore tex-om...

http://www.haix.de/freizeitschuhe/
Pa neznam koko su dobre za ozbiljno planinarenje ali svaka čast za proizvodnju,a i izgledaju kvalitetno.
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 15:29   #1218
Quote:
no!name kaže: Pogledaj post
Ja sam u te svrhe koristio obične tenisice. Ipak je većina penjališta relativno pristupačna. Bitnije mi je bilo da se mogu lako izuti/obući. Recimo da bi tu neke Salomonke bile dobar odabir jer nemaju klasične žnirance.
Neke treking tenisice s malo izdržljivijim džonom bi doduše bile bolji izbor za kamenjar. Sve ovisi kamo ćeš ići.
Ma više ja to kombiniram obuću za neke moje potrebe.Npr. na penjanje neideš po kiši, a meni trebaju relativno nepromočive. Klasična gojza mi je prevelika, treba mi nešto poluvisoko da mogu i trčat, penjat, vozit pedalirat.... a i penjat po kamenjaru .

recimo ovako nešto
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 18:33   #1219
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
Pa neznam koko su dobre za ozbiljno planinarenje ali svaka čast za proizvodnju,a i izgledaju kvalitetno.
ove su malo ''ozbiljnije'' :

http://www.haix.de/schuhe-jagd-und-forst/
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 19:08   #1220
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
Ma više ja to kombiniram obuću za neke moje potrebe.Npr. na penjanje neideš po kiši, a meni trebaju relativno nepromočive. Klasična gojza mi je prevelika, treba mi nešto poluvisoko da mogu i trčat, penjat, vozit pedalirat.... a i penjat po kamenjaru .
Ako mislis i trčati, a da budu nepromočive gledaj si neki teži i robusniji model trail tenisica s GTX oznakom. La Sportiva, Salomon, Inov-8 i sl. imaju takve modele. Recimo La Sportiva Raptor GTX, Salomon Ultra 3D GTX, Inov-8 Rocklite 312 GTX. Ima i dosta drugih, naravno.
Ovo da hoćeš penjati me malo zbunjuje - pretpostavljam da misliš hodati uzbrdo. Ako hoćeš baš penjati, tipa neke trojke, četvorke, onda trebaš nešto s tvrđom gumom i oblikovanijim "oštrijim" vrhom, kao na penjačicama. Za to si onda gledaj pristupne cipele u Iglusportu/Vrhuncu i sl. Ali to ti nije za trčanje.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.