Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 22:55   #21
vidim ovdje se tema zahuktava...i mišljenja su podjeljena...
Činjenice su i na jednoj i drugoj strani...federer je imao jednu eru u kojoj je vladao, dugačku eru, a sada je red na ovom mladiću...samo pitanje je koliko će uspjeti nositi taj pritisak na leđima...svaka njemu čast...i jedna ispravka za sve vas koji drukčije mislite..i jedan i drugi su izvan terena jako ljubazni i vrlo dragi dečki...nadala muči neznanje engleskog... ewo ovo su na indexu objavili prije nekoliko tjedana..
"Federer je jako ugodan. S vama će pričati o svemu i ima smisla za humor. Usto ima jako bogatu osobnost, nadasve je profesionalan i uvijek će vam dati iskrene odgovore", započela je svoju opširnu analizu Chang.

"Nadal je vrlo pristojan. Muči ga neznanje engleskog jezika pa je zbog toga malo sramežljiv i često zna pogledati svog trenera da mu pomogne. Kada ga snimamo puno je ozbiljniji nego u privatnom životu."

"No recimo, Andy Murray i Novak Đoković igraju odličan tenis, a nemaju dobar odnos s gledateljima. Ljudi ih ne vole. Đoković je ekstrovertiran, obožava pažnju, čak toliko da uživa i u negativnom publicitetu. Skromnost se ne može povezati s njegovim imenom. Slično je i s Murrayjem koji je ipak odlučio malo više pažnje pokloniti medijima. To mu je savjetovala njegova PR agencija."

i ja mislim da je to stvarno istina, iako sam misla da je nole nekak pristupačniji...nije mi loš on..al murray, tog dečka doslovno mrzim....uuff...da i crni vrag igra protiv njega mislim da bi navijala za njega a ne za murraya...ne volim ga nikako...
iskreno, koliko god voljela federera, mislim da je stvar u tome što je osvojio sve to, upravo u tome, što je u to vrijeme došlo do smjene generacija...jedni su dolazili, drugi odlazili i on je to najbolje iskoristio, iako svaka mu čast na svemu...teško je to...samo ne mogu prežaliti Wimbledon 2008 i Australian Open 2009, jer mi i dan danas naviru suze na oči..jest, nadal igra zvjerski i bori se lavovski, ali samo jedna osoba će imati mjesto u mom srcu-Federer! taman nikad više ništa ne osvojio, on je svoj posao odradio...
iwanna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:57   #22
truba asti starog pokvarenog magarca

to je rekao valjda nakon što mu je slao sms-ove isprike nakon one izjave na RG 2006 (nakon poraza naravno ), da " svi žele da Federer pobijedi "..

Čak je svojedobno na blogu za the times čini mi se Nadal napisao da mu je proslijedio papirić na kojem je pisalo "i'm sorry" i objasnio kako je on "bliži s Rogerom, stoga bi on htio da Roger pobijedi, ali nije ništa osobno"...

Nadal je uvijek bio van tih djetinjastih spika, pa čak i onda kada mu je bilo 19 godina. Ima negdje na You Tubeu klip, Nadalova reakcija na presseru nakon što su mu novinari rekli što je Truba izjavio:
"he can say that...I know many people support me and that's enough for me, but he can say what he wants".


Inače, a propos skromnosti, u životu nisam vidjela zrelijeg i skromnijeg sportaša od Nadala. Ne samo tenisača, nego sportaša u generalu.
Divim mu se ko što se nikad nikom nisam divila, što se karaktera tiče.
cola3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:02   #23
Poznaš ga?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:05   #24
Quote:
iwanna15 kaže: Pogledaj post
sada je red na ovom mladiću...samo pitanje je koliko će uspjeti nositi taj pritisak na leđima...
ako se netko zna nosit s pritiskom, to je nadal, pokazao je to dosad bezbroj puta.
Nadal je kompetitivan i s izvrsnim mentalnim, karakternim vrijednostima i činjenica da dolazi iz sportske obitelji mu sigurno znači kad je u pitanju suočavanje s pritiskom itd.

Što se Murraya, tiče, on mi je poslije Nadala najdraži tenisač (barem što se karaktera tiče). Možda nekom djeluje iritantno, mali nema baš dlake na jeziku, ali priličan radnik koji nikad neće oduzet kredit protivniku kad je pobijeđen, a to su osobine koje uvijek cijenim.
cola3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:07   #25
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Poznaš ga?
Zar ga moram poznavat da bih imala mišljenje o njemu ili poštovanje, divljenje, što god ?!

Iz intervjua, ponašanja na/van terena, načina na koji se nosi s pobjedama, porazima, što govori o protivnicima (pogotovo nakon poraza) itd su sve stvari po kojima se može itekako dobro prosudit nečiji karakter.
cola3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:11   #26
Naravno da ne, al mi je postalo malo glupo da se raspravlja/prepucava o tome kakav je čovjek Nadal ili Federer (a takvih rasprava je bilo ohoho do sada) kad ih nitko ne zna...
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:14   #27
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Naravno da ne, al mi je postalo malo glupo da se raspravlja/prepucava o tome kakav je čovjek Nadal ili Federer (a takvih rasprava je bilo ohoho do sada) kad ih nitko ne zna...
sori nisam se imala namjeru s nikim prepirat, dapače...ovo mi je samo bio dobar trenutak da iskažem divljenje prema nekom kog smatram velikim sportašem.

inače, naravno da ih nitko ne zna privatno, ali iz ponašanja se neke stvari mogu jasno prosudit.
Btw, čemu uopće ova tema?
cola3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:17   #28
Quote:
iwanna15 kaže: Pogledaj post
v
"Nadal je vrlo pristojan. Muči ga neznanje engleskog jezika pa je zbog toga malo sramežljiv i često zna pogledati svog trenera da mu pomogne."
Heh, to me podsjetilo na nešto što je BBC napravio prije finala Wimbledona. Uglavnom, negdje na zidu gdje igrači ulaze stoje upisani stihovi i dali su Rogeru i Rafi da ih pročitaju:
http://www.youtube.com/watch?v=vEeLh5ItQcY&fmt=18
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:23   #29
Quote:
cola3 kaže: Pogledaj post
Btw, čemu uopće ova tema?
Nek je spoje sa Federer Sampras...
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:26   #30
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post
Heh, to me podsjetilo na nešto što je BBC napravio prije finala Wimbledona. Uglavnom, negdje na zidu gdje igrači ulaze stoje upisani stihovi i dali su Rogeru i Rafi da ih pročitaju:
http://www.youtube.com/watch?v=vEeLh5ItQcY&fmt=18

Kako je bilo čudno te godine gledat teren bez krova...
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 10:17   #31
onaj teren bez krova u Wimbledonu je spasio federera...da nije počela padati kiša, on nikad ne bi otišao na predah, sredio misli i vratio se u meč...kiša mu je pomogla, a i teren bez krova...nažalost nije pobjedio, bio je blizu...
iwanna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 10:32   #32
Pazite jednu stvar - to kakav je Nadal sada sa 23 godine ne znači da će takav biti sa 28...jedna ozljeda...ko zna šta se moze desiti. Federer nije bio tako uspješan u Nadalovim godinama ali...izrastao je u najboljeg do sada.
Mozda će i Nadal biti još bolji ali kazem, pričekajmo još 3-4 godine.
Sjećam se Hewita tamo negdje prije 5-6 godina, bio je broj 1, osvojio Wimbledon, trčao, udarao po loptici savršeno...i onda jednostavno samo "nestao". Tko to moze objasniti?

Ali ono što mene smeta je trend koji je prisutan u tenisu da se podloge generalno usporavaju. I to objektivno odgovara Nadalu a ne Federeru. Meni uistinu nema smisla da se jedan Wimbledon igra sa osnovne crte. Ja znam da su danas i drugačiji tenisači ali činjenica je da su i oni usporili tu travu.

Ah, da skoro sam zaboravio - Federer nazalost očito ima psihološku "blokadu", kada igra sa Nadalom. Naime, primječujem u njihovim mečevima da uglavnom Federer igra svoj najlošiji tenis, a Nadal svoj najbolji. Ne znam kako se to sa psihološkom pripremom moze riješiti...nisam psiholog...mozda da on sam u svojoj glavi prihvati Nadala kao Favorita u meču i da igra bez opterećenja...kao nije bitno...pa da odigra rasterećeno...ako dobije dobro, a ako ne...bude drugi puta. Meni je to lako za reći, obično su to finala velikih turnira...

Inače, objektivno jedini koji im se tu moze pribliziti je Đoković...kada je spreman i "u tenisu". Naime, za one koji ne znaju, čovjek ulaze u građevinarstvo u Srbiji i tu nailazi na ogromne probleme sa birokracijom (kao i Ivanišević svojedobno u Splitu), i sve mu to pomalo odvlači paznju od tenisa. Meni to nije normalno...pa šta sad on ima sa 23 godine ulagati novac u neki građevinski biznis...pa čovjek ima najbolji "biznis" na svijetu koji se zove tenis i igra ga vrhunski i moze zaraditi u godinu dana više nego da napravi...ne znam koliko zgrada.

Murray nije toliki kapacitet...igra vrhunski tenis, ali nešto mu fali...i dok su ova trojica u tenisu 100%, ne moze biti bolji od 4 mjesta.
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 12:28   #33
Hewitt je nesta jer ga je Karlović dobia
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 12:41   #34
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Hewitt je nesta jer ga je Karlović dobia
Da, to mi nije palo na pamet!
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:43   #35
slažem se s MLADJO...točno, skroz...i ja čekam da vidim kako i što će biti s nadalom...za par godina, tko zna što će i kako biti. Nije teško jednom nešto osvojiti, teško je ponovno biti najbolji, na vrhu... potrebno je imati dovoljno motiva....u svakom slučaju i za wimbledon i australian open imao je više motiva, jer federer se toga naosvajao...
iwanna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 01:22   #36
kako je to lijepo wilander rekao:

federer je bolji igrač
nadal je bolji natjecatelj

simple as that
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 01:26   #37
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
kako je to lijepo wilander rekao:

federer je bolji igrač
nadal je bolji natjecatelj

simple as that
true
nitko nije dobar ko federer,ali nitko nije borben kao nadal,barem trenutno.
kako god bilo,federer rocks
Lišće is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:43   #38
ah, da istina je to, možda upravo jer federeru fali motiva, pa osvojio je sve najmanje dva tri puta..(osim roland garossa)... dok nadal je mlad, perspektivan, pun snage, volje, želje za dokazivanjem...on nije imao priliku osvojiti sve ko što je federer pa je nju duplo draže...
iwanna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 00:26   #39
Motiva mu nebi trebalo falit, pogotovo kad igra s Nadalom...
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 03:43   #40
Kakav će Nadal biti za 5 godina to nitko ne zna.
Sjetite se Hewitta, Safina, Riosa ili Ferrera (samo da napomenem one koji su bili broj 1 kao teenageri) i "nestali" sa scene.
No i da drastično padne to će biti i više nego dovoljno da ostane u vrhu današnjeg tenisa koji je doslovce šaka jada od talenata.
Od 2001/02 godine to je valjda najšugavija generacija u teniskoj povijesti.

Jedan Nadal bi 90-ih godina bio zanimljiv za gledati dok bi se borio sa Musterom, Kuertenom i sličnima na zemlji (kladio bih se na ove druge) a danas je kakti potencijal za najvećeg svih vremena. To samo govori o današnjoj bezidejnoj generaciji tenisača.
Fallacy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.