Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2010., 16:18   #21
Quote:
Marko113 kaže: Pogledaj post
a kako se uđe u krug managera?
Isključivo predanim i poštenim radom te zalaganjem, zatim izgradnjom mekih i tvrdih managerskih vještina kao i vrhunskim rezultatima s terena.
Kakvo pitanje - takav i odgovor. Što misliš, kako se u Hrvatskoj postaje manager? Ako nisi od Barba Luke ili u ovom slučaju od nekog profesora ili primariusa koji piše puno recepata, onda ćeš imati poteškoća u realizaciji svojih ambicija.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 08:18   #22
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Isključivo predanim i poštenim radom te zalaganjem, zatim izgradnjom mekih i tvrdih managerskih vještina kao i vrhunskim rezultatima s terena.
Kakvo pitanje - takav i odgovor. Što misliš, kako se u Hrvatskoj postaje manager? Ako nisi od Barba Luke ili u ovom slučaju od nekog profesora ili primariusa koji piše puno recepata, onda ćeš imati poteškoća u realizaciji svojih ambicija.
OvaKO, ima jedan sin od jednog ,(sada mislim u penziji) ex-ravnatelja jedne klinike,i MSD-.ijev je menager.Ima i veću plaću od navedene. Završio medicinu. Imao zgodnu (sada je ostarila) sestru
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 10:33   #23
To uglavnom tako ide. A ostali šljakaju za gore spomenute. Često puta narod misli gledajući "sa strane" da se radi o ne znam kakvom poslu i ne znam kakvim uvjetima...
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 11:49   #24
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
To uglavnom tako ide. A ostali šljakaju za gore spomenute. Često puta narod misli gledajući "sa strane" da se radi o ne znam kakvom poslu i ne znam kakvim uvjetima...
ali gore spomenuti uvjeti su za jednog, u biti, (neka se nitko ne nađe uvrijeđen) trgovačkog putnika sasvim u redu.

10-12,13.000 kn + auto 24/h.

ne znam koliko misliš da bi trebao biti plaćen taj posao
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 13:43   #25
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
ali gore spomenuti uvjeti su za jednog, u biti, (neka se nitko ne nađe uvrijeđen) trgovačkog putnika sasvim u redu.
U pravu si - takvi uvjeti su pristojni i sasvim u redu. Ali nije to ništa spektakularno kao što često određeni dio populacije misli. Naime, kada su strane multinacionalke ušle u bivšu državu - ljudi koji su radili ovaj posao često su za nekoliko mjesečnih plaća mogli kupiti novi auto klase Golfa te često vlada uvjerenje da svaki medicinski predstavnik pliva u novcima. Želio bih da klinci spoznaju kako danas stvari realno stoje.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 15:40   #26
Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
OvaKO, ima jedan sin od jednog ,(sada mislim u penziji) ex-ravnatelja jedne klinike,i MSD-.ijev je menager.Ima i veću plaću od navedene. Završio medicinu. Imao zgodnu (sada je ostarila) sestru
pa ti barataš svim informacijama...
podijel sve što znaš sa nama
Marko113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 16:09   #27
Marko 113, Ne kužim šta konkretno tražiš. Svi mi ovdje radimo u farmaciji ili smo s tim imali iskustva. Ako hočeš pošalji mi na PM šta te zanima.
kica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 17:10   #28
Vrlo je malo vjerojatno da će netko iz branše početi bacati povjerljive informacije ovdje na forum, jer se iz njih može razaznati i identitet onoga tko stoji iza nicka - što pak može imati problematične posljedice po njegovu karijeru. Naime, ne znamo tko sve čita forum. Kao naravno ni to tko je taj Marko113 koji ovdje traži savjete. Možda je to neki business unit manager iz neke od navedenih firmi koji želi vidjeti gdje mu cure informacije?
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 08:48   #29
Quote:
Marko113 kaže: Pogledaj post
pa ti barataš svim informacijama...
podijel sve što znaš sa nama
Ja baratam svim informacijamaVjeruj mi da ovdje ima onih od kojih sam ja puno saznao,samo moraš pitati. Ja samo iznosim neke informacije koje su manje više javne. Mislim da ti je Nosko jako puno rekao bitnih informacija.
Vrlo jednostavno,u sadašnje vrijeme situacija je takva da mnogi rade za 8000-9000 kn(a i manje),(neki čekaju službeni auto i ugovor na neodređeno već više od godine dana,npr. U Krki). Oni sa 12000 kn poprilično se narade a rade u većim inovativnim firmama. Ako ti je tata ravnatelj bolnice,poželjno KB-a ili KBC-a možda imaš šanse da te prime u takvu firmu. Međutim, ako si završio medicinu i malo se potrudiš oko specke(koju je sada lakše dobiti nego prije)imati češ tu lovu i daleko sigurniji posao uz veće poštivanje.(i mogućnost da od farmaceutskih firmi dobiješ koje plaćeno putovanje ali i nešto konkretnije). Ako si dr.vet.med. ili dr.stom. to će ići malo teže(manje se traže,manja je lova). Ako si farmaceut pitaj Noska kolike su plaće u npr.ljekarnama.
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 09:08   #30
Zar business unit manageri posjećuju forum?
ali da...to sa plaćenim supovima i predavanjima, već je ušlo u legendu...
navodno je veći problem tim doktorima prikazati to kao prihod ili autorski honorar
Marko113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 09:17   #31
Quote:
Marko113 kaže: Pogledaj post
Zar business unit manageri posjećuju forum?
Oni uglavnom nisu informatički pismeni, ali njihove tajnice jesu.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 16:00   #32
ide li tko na kakve skupove, konferencije?
Marko113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:18   #33
jel tko bio u Esplanadi 26.3?
Marko113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:43   #34
Quote:
Marko113 kaže: Pogledaj post
ide li tko na kakve skupove, konferencije?
Naravno da su posjeti određenim stručnim skupovima sastavni dio posla u farmaceutskoj industriji. Zašto pitaš? Nije ti to nešto posebno privlačno. Stojiš pola dana za nekim štandom, moraš biti uvijek dobre volje i odgovarati na svačija blesava pitanja.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 21:38   #35
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Naravno da su posjeti određenim stručnim skupovima sastavni dio posla u farmaceutskoj industriji. Zašto pitaš? Nije ti to nešto posebno privlačno. Stojiš pola dana za nekim štandom, moraš biti uvijek dobre volje i odgovarati na svačija blesava pitanja.
Ili de dospije gadan posao a to je da nekog doktora vodiš na ručak i kad se dobro iznapijate,dogovorite se da će pisati tvoje lijekove
doduše,ako si stručni suradnik onda je to onako kako je Nosko opisao. Doduše ako je mjesto 50km od Zagreba onda brojiš dnevnice
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 23:31   #36
doktori vole Mano i Baltazar...
Marko113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 08:19   #37
Quote:
Marko113 kaže: Pogledaj post
doktori vole Mano i Baltazar...
Vole punoo toga,uglavnom sve što ne plaćaju sami
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 08:28   #38
vole i popiti....
Marko113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:08   #39
Quote:
Marko113 kaže: Pogledaj post
jel tko bio u Esplanadi 26.3?
Ja
kica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:19   #40
Quote:
Marko113 kaže: Pogledaj post
mislio sam na američki schering..
imaš kakve informacije, znaš koga tamo?
A šta tebe toliko interesira Schering? Ja poznajem puno ljudi... pa i tamo
kica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.