Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2009., 13:30   #1
Da li mi se isplati preseliti u Zagreb?

Već dosta dugo tražim posao.Po struci sam dipl.ekonomist-marketing management,imam samo pol godine iskustva u struci.Dolazim iz manje sredine gdje je jako teško za posao.Tu sam izgubila skoro i posljednju nadu da se zaposlim,pa sam se mislila preseliti u ZG(jer tamo je ipak najveća ponuda poslova).Ne znam kakva je trenutno situacija tamo za posao-zbog recesije.Da li se može nešto naći u struci bez veze?Da li bi uspjela nešto pronaći u mjesec-dva?Iznajmila bih stan.Što mi preporučujete?Hvala!
nezaposlena555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:02   #2
U današnje vrijeme kad za naći posao trebaš internet jer postoje doista brojne stranice sa ponudama poslova, ti pitaš nas ovdje ima li posla?
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 16:20   #3
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
U današnje vrijeme kad za naći posao trebaš internet jer postoje doista brojne stranice sa ponudama poslova, ti pitaš nas ovdje ima li posla?
isplati se preseliti jer bi lakše našla posao. Teško, ali bi ga našla. e sad je samo pitanje što ti očekuješ od tog posla. To što si završila faks ne garantira ti dobru plaću. Sve se to negdje kreće oko 5000 kn (ako). Probaj to gledati ovako....zaposliš se s plaćom za preživeti. Nakon godinu dvije tražiš povišicu ili novi posao. U međuvremenu češ raditi i kontaktirati s raznim poduzećima, ostvariti neka poznanstva i, ako si dobra, netko će ti ponuditi bolje uvjete i bollju plaću. Nemoj se polakomiti u startu.Recimo da bi trebala prihvatiti posao koji ti omogučava preživljavanje. Razlog tome je samo to što nemaš iskustva. jbg...tak ti je to. I ja sam se preselio u zg, doduše davno i nikad se ne bi vratio. Moja cura je došla prije godinu dana i nije baš da je nezadovoljna. Tempo je dosta žešći nego u nekoj maloj sredini. radi se prekovremeno koje nitko ne plati (kako gdje), ali poslije posla nema obaveza ako si ih sama ne stvoriš. Ja bi uvjek probao pogotovo ako nemaš što izgubiti. S druge strane, ako radiš godinu dvije u zg u nekoj ok firmi, kad se vratiš u svoju sredinu sigurno će te drugačije gledati nego nekog tko nikada nije otišao od tamo. Ja bi.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 17:12   #4
hvala!ma,poslala sam ja X molbi,tražim po internetu,a rijetko koji su me kontaktirali.mislim da bi trebalo biti puno lakše za naći,ako si tamo na licu mjesta,nego iz mjesta boravka.ovako sam putovala do tamo na razgovore,a nikad ništa..a što se tiče plaće,ne tražim ništa spektakularno,tek toliko da preživim,mada bi voljela raditi u struci.
nezaposlena555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 17:50   #5
U normalnom životnom prostoru u Zagrebu za život ti treba minimalno 4500. Ukoliko ćeš par godina raditi i živjeti u zg za 4-5 tisuća kuna, pripremi se na zapravo sirotinjsko preživljavanje...
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 19:37   #6
hmm. i ja sam o tome razmišljala - da li se isplati, pa već neko vrijeme pratim što ljudi pišu o plaćama u zg i poslovnom okruženju...
mislim da je u svakom slučaju lakše da si tamo dok tražiš posao ali treba otići u zg bez love i započeti...
nadam se da ćeš uspjeti
janić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 20:08   #7
Svatko može dobiti posao ovdje ako ima vezu. Ako nemate vezu ili veliko radno iskustvo utopiti ćete se u moru ekonomista. Jedino ako imate ludu sreću
profesoricarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 01:00   #8
koliki je minimalan iznos place za normalan zivot (ne prezivljavanje) uz podstanarstvo u normalnom stanu u Zg?
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 01:10   #9
Svakome je normalan život nešto drugo, ne možemo ti to mi reći.

Ja znam ljude koji s državnom vježbeničkom plaćom žive u podstanarstvu, ne vidim da su nesretni i da im nešto jako nedostaje.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 02:20   #10
prosječno normalan život
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 08:25   #11
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ja znam ljude koji s državnom vježbeničkom plaćom žive u podstanarstvu, ne vidim da su nesretni i da im nešto jako nedostaje.
Hm, izvedivo ako ti starci plaćaju najam stana, a ti režije i ostalo, ili ako ti daju dio love, ili ako živiš s cimerom... jer koliko-toliko normalan stan (ne novi, ne super uređen, ne na odličnoj lokaciji) nećeš naći ispod 300,00 eura. A vježbenička plaća je koliko, cca 500,00 eura? A bez veze, pravih gena, porijekla ili čega već, dipl. oec. neća tako lako naći posao jer ih ima more. Mada, ko zna, već samim time što nisi iz Zagreba u prednosti si pri traženju posla u Zagrebu (mada znam i ljude koji nisu iz Zagreba, tu studirali, ostali i nakon faksa ne mogu naći posao: u struci ništa, a za niže poslove te automatski odbijaju jer se boje da ćeš se buniti, ili brzo otići, ili nećeš bit motiviran, ili ne znaš ništa raditi... ). Ja bi se i dalje javljala iz svog mjesta, pa ak uleti posao, pakiraj se!
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 09:07   #12
u zg je veća ponuda ali i veća potražnja pa zaključi..

rekao bih da je lakše naći posao u manje poznatim firmama u izvan zg.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 11:02   #13
Quote:
profesoricarx kaže: Pogledaj post
Svatko može dobiti posao ovdje ako ima vezu. Ako nemate vezu ili veliko radno iskustvo utopiti ćete se u moru ekonomista. Jedino ako imate ludu sreću
eto...od svih postova tvoj mi se zakačio
nemoj biti toliko negativna. Niti sam imao vezu, niti sam imao iskustvo....dvaput išao na razgovor i dvaput dobio posao tak da i niej baš kako kažeš. Samo treba skresati očekivanja. Obično ljudi završe faks i odma bi 10000 kn. E neide to tako, brate mili. evo ti 4500 pa se dokaži pa traži više ili novi posao.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 12:57   #14
Smile

uh,da dobijem 4500 kn,ja bih bila presretna!
nego,možda je prije bilo puno lakše kada si ti tražio posao,a sada je to sve krcato!misliš da bi našla nešto sa VSS ili?vidim da ima puno oglasa,iako manje nego prije,ali ništa da mi opali!
zato sam htjela sad objektivno provjeriti kakvo je tamo stanje,jer vezu nemam!!!!!a i taj početni kapital za preseljenje bi jedva prikupila,pa me strah da ne idem bezveze!
ima li tko da se nedavno tamo zaposlio i kako,na koji način?
a sama ne bih stanovala,tražila bi cimericu!
nezaposlena555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 13:46   #15
Quote:
nezaposlena555 kaže: Pogledaj post
uh,da dobijem 4500 kn,ja bih bila presretna!
nego,možda je prije bilo puno lakše kada si ti tražio posao,a sada je to sve krcato!misliš da bi našla nešto sa VSS ili?vidim da ima puno oglasa,iako manje nego prije,ali ništa da mi opali!
zato sam htjela sad objektivno provjeriti kakvo je tamo stanje,jer vezu nemam!!!!!a i taj početni kapital za preseljenje bi jedva prikupila,pa me strah da ne idem bezveze!
ima li tko da se nedavno tamo zaposlio i kako,na koji način?
a sama ne bih stanovala,tražila bi cimericu!
nemoj se zavaravati, to ti je minimum da možeš sama preživjeti ako si podstanar. Možda ti sada iz trenutne perspektive to tako ne igleda, no zaboravi bilo kakvo stvaranje. Samo preživljavanje. Eventualno nekakav rečaj koji bi ti kasnijepomogao u poslu i to je to (naravno kave i izlasci su preživljavanje).
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 14:20   #16
a što ti znaš raditi?
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 15:19   #17
@nezaposlena,
moj ti je slucaj slican tvome,
naime, prije nekih 6 god. sam zavrsila faks (dipl.oec), isto sam iz male sredine, pa sam prvo tamo trazila posao...al nista, ako nemas veze nemas sanse
nakon godine dana pocela sam slati molbe i u zagreb,brzo sam dobila posao u drz.upravi (bez veze-primalo se puno), placa je bila mala pripravnicka oko 3200, a ja podstanar.. stanovala sam s cimericom pa nije bilo nekih velikih problema, istina nisam zivjela u luksuzu, al od negdje se mora poceti...

sto se tebe tice, mislim da bi trebala slati molbe, istina ima ovdje more ekonomista, al ima ih dosta koji ne zele ni raditi za tako malu placu, pa onda mi iz malih sredina imamo sanse.. kakvo je stanje kod nas, nama je to super..

da me se krivo ne shvati, ne mislim da bi sad mogla s 3200, narasle su stanarine, al s 4000 za pocetak bi mogla...

mislim da ti je veliki trosak preselit se u zagreb dok ne nades posao (osim ako nemas zaliheee)
__________________
...
selena55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 18:21   #18
što pitaš?imaš neki posao za ponuditi?

iskreno,skoro ništa nisam naučila u tih 6 mj!slala neke ponude,prevodila tekstove i sl.

naletila na tog privatnika-budalu,bila pod jednom vrstom mobinga(kao i ostali) i zbog toga dala otkaz.

ali,znam ja inače dobro jezike,normalno komp..ali,ne znam u čemu je problem,a i to se svi pitaju oko mene.
nezaposlena555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 23:14   #19
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
isplati se preseliti jer bi lakše našla posao. Teško, ali bi ga našla. e sad je samo pitanje što ti očekuješ od tog posla. To što si završila faks ne garantira ti dobru plaću. Sve se to negdje kreće oko 5000 kn (ako). Probaj to gledati ovako....zaposliš se s plaćom za preživeti. Nakon godinu dvije tražiš povišicu ili novi posao. U međuvremenu češ raditi i kontaktirati s raznim poduzećima, ostvariti neka poznanstva i, ako si dobra, netko će ti ponuditi bolje uvjete i bollju plaću. Nemoj se polakomiti u startu.Recimo da bi trebala prihvatiti posao koji ti omogučava preživljavanje. Razlog tome je samo to što nemaš iskustva. jbg...tak ti je to. I ja sam se preselio u zg, doduše davno i nikad se ne bi vratio. Moja cura je došla prije godinu dana i nije baš da je nezadovoljna. Tempo je dosta žešći nego u nekoj maloj sredini. radi se prekovremeno koje nitko ne plati (kako gdje), ali poslije posla nema obaveza ako si ih sama ne stvoriš. Ja bi uvjek probao pogotovo ako nemaš što izgubiti. S druge strane, ako radiš godinu dvije u zg u nekoj ok firmi, kad se vratiš u svoju sredinu sigurno će te drugačije gledati nego nekog tko nikada nije otišao od tamo. Ja bi.
Potpisujem...
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 23:16   #20
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
a što ti znaš raditi?

Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.