Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2014., 20:25   #21
jel moguce da na forumu nema ljubavi prema stjeni?

inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 22:25   #22
nadam se da je ima!

evo ja kada mogu uglavnom penjem u dvorani na jankomiru, no htjela bih malo cesce ici pa ako ima nekoga s istom zeljom neka se javi!
Bila sam jednom u Paklenici i nadam se da cu imati jos prilika <3
zelena vanilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:14   #23
Poooooooooozdrav!

Ima ovdje neki iskusan penjač?

Upisala bih se ove jeseni na sportsko penjanje, pa ako mi netko može preporučiti u ZGu di bi mogla ići?!
Napišite bilo kakve korisne informacije, kako se članarine kreću i slično.
Inače, ja sam kod savskog mosta.

Hvala!
bookworm007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 14:30   #24
diste penjači? može mala pomoć koje izabrati ? http://www.kibuba.hr/Obuca/Penjacice/Na-cicak?pID=8539 ili http://www.kibuba.hr/Obuca/Penjacice/Na-cicak?pID=5847 ?
lea024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 14:41   #25
jednostavno moras probat pedule i vidjet koji ti bolje "leze", da su ti na knap ali da mozes provest sate u njima
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 18:50   #26
Jel zna netko gdje mogu popraviti penjačice?

Ili da barem zna gdje da pitam?

Ćou sam da netko to radi u Ljubljani ali to mi je malo daleko tako da pokušavam naći bliže.

Ćuo sam da netko popravlja i u Rijeci ali ne znam gdje ni tko.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 19:19   #27
U rijeci postolar pored gradske knjiznice tamo u prolazu u bocnoj ulici prema moru
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 13:45   #28
penje

Popravak penjačica u Vlaškoj ili Domjaničevoj, s time da se ovaj drugi već dobro izpraksao i jeftiniji je, a najkvalitetnije radi čevljar u Ljubljani ili u Italiji, ali to je sve skupo i daleko.

Ako netko još nije saznao dvorana na Velesajmu je u novom prosotru u istom paviljonu samo s druge strane terase ulaz. Trenutno broji 600m2, dakle puno veća nego prije

Vidimo se na penjanju!
kukurikucro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 21:59   #29
Popravio sam ih u Rijeci u Jedraskoj ulici čini mi se dobro ali još nisam ih probao. Vidim da je Vibram don i promjenio mi je i kapice i koštalo me je 130 kn.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:01   #30
http://www.boredpanda.com/el-capitan...ommy-caldwell/
Pothvat i po'.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:43   #31
Imam pitanje za penjače - je li tri mjeseca penjanja u prosjeku tri puta tjedno normalno vrijeme da se penjačice istroše, odnosno da se počne raditi rupa na njima? Penjem na Velesajmu, penjačice su Edelrid Blizzard. Meni se to čini malo premalo, prodavač kaže da je normalno.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:09   #32
Ja san ima par La Sportiva i sve su trajale par godina dok se nisu izlizale, jedino su jedne Katane dobile rupu.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:22   #33
Obicno je orginalna guma na penjačicama nesto meksa pa se brze istroši (barem kod mene takvo iskustvo na La sportiva), ali zamjenske gume znaju dulje trajat. Isto tako, treba dati penjačice na krpanje prije nego sto se previse potrose, jer je popravak laksi i dulje ce trajat penjačica.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 19:55   #34
Je, al ta guma dosta slabije drzi, ok je za dvoranu, ali za vani bolje je uzet nove penjacice.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 14:29   #35
Ja sam dao krpat i sa držanjem sam zadovoljan, ništa mi nije taj jedan put što sam bio klizalo više nego dotad (imajte na umu da sam početnik, koji najviše može 6A popeti). Jedino mi ne izgleda to jako dobro zalijepljeno, više me strah da se ne odlijepi nego novih rupa.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:36   #36
Pa ima različitih vrsta guma, ne nužno lošijih od onih na orginalnih penjačicama. Ja nemam primjedbi na sve zakrpane penjačice do sada, a mislim da o tome ionako mogu suditi ljudi koji penju jako teške ocjene.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 11:16   #37
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Pa ima različitih vrsta guma, ne nužno lošijih od onih na orginalnih penjačicama. Ja nemam primjedbi na sve zakrpane penjačice do sada, a mislim da o tome ionako mogu suditi ljudi koji penju jako teške ocjene.
Slažem se, ja stvarno ne primijetim razliku.
Kad kažeš da ih treba dati na krpanje prije nego se previše potroše, da li to znači i prije nego se primijeti da se počela raditi rupa? Ja sam dao kad je bila milimetar rupa s prednje strane.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 03:00   #38
Pa logično prije ikakve rupe, kada se stanji guma. Pogotovo pripaziti na prednji kraj penjačice!
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 05:17   #39
Ako moze preporuka za penjacice, koji brendovi su kvalitetniji, na sto pripaziti, vidim netko napisao da trebaju biti na knap.
Hvala
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 07:50   #40
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ako moze preporuka za penjacice, koji brendovi su kvalitetniji, na sto pripaziti, vidim netko napisao da trebaju biti na knap.
Hvala
Mislim da je važno za što ti trebaju - dvorana ili vani, boulder (bez osiguranja, niža stijena) ili lead (s osiguranjem, viša stijena). Ako penješ boulder u dvorani mislim da su bolje neke koje idu u špic. Npr. moje prve su bile Edelridove koje su šire na vrhu pa nisu toliko precizne kad ih treba stavljati na manje grifove. Nakon njih sam kupio Tenaya Ra i one su mi savršene:
https://weighmyrack.com/sites/defaul...enaya_Ra_1.jpg

Što se kvalitete izrade tiče, ako si početnica kao ja i misliš redovito penjati u dvorani, velika je vjerojatnost da ti penjačice neće trajati dulje od 3-4 mjeseca prije prve rupe. Atoni kaže da se krpaju prije prve rupe, samo što ne znam kako se zna kad je vrijeme za krpanje jer ja ne kužim kad se guma stanjila. Mogu se zakrpati i kad dobiju rupu, jedino što se onda valjda mijenja veći dio penjačice nego prije prve rupe. Uglavnom, kad si loš, puno vučeš penjačice po šperploči pa se puno više troše nego na nogama dobrih penjača. Tako da, po mom mišljenju, nema smisla davati ne znam koliko love za njih. Mislim da ti je najvažnije odabrati neke koje ti odgovaraju stopalu, a nisu jako široke na vrhu. I koje su na akciji.

Penjačice trebaju biti uske na nozi i ne bi trebale imati lufta unutra (da bi mogla biti što preciznija kad stavljaš nogu na grif) pa obično budu manjeg broja nego što nosiš tenisice. Imajući to na umu, probaj više modela pa vidi u kojima se bolje osjećaš. One jesu neudobne u smislu da ne možeš u njima hodati gradom ali opet ne bi smjele biti toliko neudobne da ne možeš uopće hodati.

Vidim da si Splićankaaa ali ako si kojim slučajem u ZG, najveći izbor penjačica ima Iglu Šport, a ima ih i u Kibubi i u Decathlonu. Možda još negdje, ovo je što ja znam...
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.