Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2003., 23:07   #1
Stopala - problemi razni

prvo nakon ljeta provedenog u raznim japankama veliki problem predstavlja mi ponovo uvlacenje u cipele, bez obzira koliko su udobne, imam osjecaj kao da mi netko natakne sprave za mucenje
drugo imam problema na jednom stopalu sa onom vrazijom kosti sa strane (ne znam kako se to zove - zglob od palca s unutrasnje strane stopala)
iako nije skoro uopce izrazena (svi se cude kad recem kako me to boli) meni se to upali s vremena na vrijeme,
cini mi se da nema veze ni sa cipelama, jednostavno se upali i onda boli li boli
imali li neko neke savijete, obloge, ideje, nemam pojma, bilo sto osim tableta za bolove i operacija
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 23:20   #2
To ti se zove hallux valgus i ako imas s tim problema trebala bi se obratiti ortopedu da ti prepise uloske s tzv. metatarzalnim jastucicem. To bi smanjilo probleme.

Kad ti se to upali, stavljaj hladne obloge, mozda neki protuupalni gel bi isto pomogao. Ta upala je najvjerojatnije burzitis, upala sluzne vrecice kod zgloba palca.

Najbolje da odes ortopedu, on ce ti dati sve savjete kako da se stvar ne pogorsa.

Izbjegavaj visoke pete, tako ces smanjiti opterecenje na prednji dio stopala. Isto tako i "spicoke".
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 09:30   #3
Quote:
prvo nakon ljeta provedenog u raznim japankama veliki problem predstavlja mi ponovo uvlacenje u cipele, bez obzira koliko su udobne, imam osjecaj kao da mi netko natakne sprave za mucenje
isto kod mene, mjesecima sam zivjela bez zatvorenih cipela, od prije par dana su eto na nogama

Uvijek imam feeling da iako su moje cipele, da su mi broj premale ( i taj feeling imam samo nakon ljetne pauze )

Ono sto ti opisujes nea zvuci na halux valgus, otroped ce ti vjerojatno prepisati Einlagen ili one anatomske uloske radjene po mjeri a mozda i nocnu sinu ( ima od firme Bauerfeind) koja preko noci to malo korigira.

Zauvijek nestati nece nikad. Sad mozda fulam izraz ali mnogi to opisuju kao prerani artritis.

Operacija je jako lose rjsenje, frend mi je ovdje ortoped, ti koji se daju operirati uvijek se iznova vrate samo im on vise ne moze pomoci.

Najjednostavnije bi bilo pomocu uloska odteretiti to mjesto tako da na njega nema nikakvog pritiska ( cipela itd.) jer tako ti dodje do upale.

Cim vise biti bosa.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 13:48   #4

Nea kaze;

drugo imam problema na jednom stopalu sa onom vrazijom kosti sa strane (ne znam kako se to zove - zglob od palca s unutrasnje strane stopala)
iako nije skoro uopce izrazena (svi se cude kad recem kako me to boli) meni se to upali s vremena na vrijeme,

==============================================

U slucaju da nema veze sa uskom cipelom, predite doktoru i opisite osjecaj bola i pitajte da li je moguce Giht(uricni artritis),na engleski Gouth,upale su veoma bolne i treba uzimati tabletu na dan, za test se uzme samo krvna slika ,makar ne vjerujem da mora biti Vas slucaj vrijedno je probati.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 15:02   #5
Vilko, cisto sumnjam da je to giht iliti uricki artritis jer kad se on aktivira boli da se sve zvijezde vide, ljudi ne mogu podnijeti niti plahtu na palcu. Tak da nije to.

Ja bih rekla burzitis 1. metatarzofalangealnog zgloba uzrokovan pogresnim opterecenjem na stopalo, a vrlo vjerojatno i pocetak hallux valgusa ukoliko se ne korigira uloscima.

Kazem ti, dobar ortoped ce ti pomoci. Nemoj svakave uloske kupovati, moraju biti individualno prilagodjeni.

Ako nemas problema s ostalim zglobovima, onda to nije artritis.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 16:35   #6
Quote:
lahor kaže:
Vilko, cisto sumnjam da je to giht iliti uricki artritis jer kad se on aktivira boli da se sve zvijezde vide, ljudi ne mogu podnijeti niti plahtu na palcu. Tak da nije to.

Ja bih rekla burzitis 1. metatarzofalangealnog zgloba uzrokovan pogresnim opterecenjem na stopalo, a vrlo vjerojatno i pocetak hallux valgusa ukoliko se ne korigira uloscima.

Kazem ti, dobar ortoped ce ti pomoci. Nemoj svakave uloske kupovati, moraju biti individualno prilagodjeni.

Ako nemas problema s ostalim zglobovima, onda to nije artritis.

Ja imam 10 godina giht(zato kazem mozda ,ali sumnjam), zato i uzimam 1 tabletu dnevno za sprecenje upale. u svakom slucaju treba doktorsko misljenje.
A giht moze biti samo upala u noznom palcu.a ne mora biti svugdje.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 17:21   #7
Quote:
lahor kaže:
To ti se zove hallux valgus i ako imas s tim problema trebala bi se obratiti ortopedu da ti prepise uloske s tzv. metatarzalnim jastucicem. To bi smanjilo probleme.
lahor, znaš li možda nešto više o operacijama hallux valgusa?
znam da se na šalati nakon operacije mora nositi gips 6 tjedana, ali čula sam da vani rade na neki drugi način operacije, nakon kojih se ne mora nositi gips
kod nas navodno jedino u sisku rade na taj način..
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 19:01   #8
Ne znam puno, trebala bi se konzultirati s ortopedom. Sigurno ima vise metoda, raspitaj se.

Znam da je oporavak izuzetno dug i da je to zadnje rjesenje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 00:58   #9
E, hvala svima.
Ja nisam imala pojma kako se to zove, pa nisam ni znala gdje kopati na netu.
Za sad sam se narucila u normalnog doktora, pa mi on mora dati uputnicu dalje.
Znam da nije giht, nego opterecenje te vrazije kosti, pogotovo sto sam u zadnje vrijeme jako puno vremena na nogama.
Mislila sam da netko mozda zna neke onako narodne prve pomoci dok stignem do ulozaka.
Inace imam neki mali gumeni ulozak sto stavim izmedju palca i sljedeceg prsta (kako se taj uopce prst na nozi zove ) i to mi malo pomogne jer nekako gurne palac u stranu. Ali s time ne mogu hodati, nego drzim nocu.
I netko je spomenuo cipele, ma stalno sam na nogama i spicoke i pete mi ne padaju ni na pamet. Sad sam kupila neke nove, meke ko dusa, ali djabe, kost boli.
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 03:02   #10
Question Hallux valgus

zanima me ima li tko iskustva s operativnim liječenjem hallux valgusa? na koje se sve načine rade operacije, koliko traje potpuni oporavak, problemi nakon operacije, koliki je postotak vraćanja na staro?

ako je netko bio na dotičnoj operaciji u zg, u kojoj bolnici i kod kog ste bili, kakva su iskustva?

hvala
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 21:49   #11
oporavak traje dugo, nose se one medicinske cipele koje su naprijed otvorene, na cicak, mekane,evo minimalno mjesec dana ne mozes obuci cvrstu zatvorenu cipelu.

Najgore je sto se i nakon operacije problem vraca. Frend mi ima ortopedsku ordinaciju, on preporuca nocne sine, uloske po mjeri za u cipelu, odterecenje itd. gel ulozak koji odterecuje kost i kaze da rezanje nije dugotrajno rjesenje.

Nije u Hrvatskoj.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 12:01   #12
aha..kaj su to u biti "čukljevi"? (koja nakaradna riječ.. )

jer ak je to, moja ih je mama operirala prije minimalno 10 godina i nije joj se vratilo uopće..niti najmanje..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 17:33   #13
da čukljevi

btw, u kojoj bolnici, koliko je trajao oporavak?
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 10:40   #14
Quote:
326 kaže:
da čukljevi

btw, u kojoj bolnici, koliko je trajao oporavak?
kolko se sjećam na šalati je to radila (moram ju pitati pa postnem - mala sam bila pa se baš ne sjećam 2much) i oporavak je trajao 2-3 tjedna..znam da je bilo dosta bolno (tak je rekla), ali nisu joj se poslije nikad vratili..

sam kaj mi se nažalost čini da sam naslijedila od nje..počeli su se i meni krivit
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 10:41   #15
pitala ja stručnu osobu

tj. gđu mamu

vako kaže..na bolovanju je bila 4 mjeseca ( za svaku kost, znači 8..) - gips se nosi 2,5 mjeseca (napomena: ona je to radila prije xy godina..sigurno jedno 8-10..ne mora značiti da se i danas nosi tak dugo..)

što se bolova tiče, boli ono par dana nakon operacije..zato kaj ti ipak prepile kost na dva mjesta..nakon toga prestane..samo je taj gips problem..inače, gips je do malo ispod koljena..

i radila je to na šalati kod prof. Burića koji joj je rekao, citirajem, "Kad vam ja to prepilim, neće vam niš opet narasti!"

i tako je i bilo
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 17:17   #16
hvala hvala hvala

iako fakat zvuči scary
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 09:11   #17
Quote:
326 kaže:
hvala hvala hvala

iako fakat zvuči scary
nema na čemu

je, zvuči poprilično scary ja sam ko što rekoh bila kikić pa se kod onog posta gore nisam najbolje sjećala tog cijelog projekta..zato mi se činilo kraće. ali fakat se spasila

i gotovo sam sigurna da u današnje vrijeme nećeš trebati tooooliko dugi oporavak - ziher je metoda napredovala..sam kaj ćeš morati negdje posuditi štake (tog se sjećam..vitlala sam njima po cijelom haustoru )

ak se odlučiš na taj zahvat i imaš još pitanja, samo se javi

good luck
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 18:32   #18
Hallux valgus

Zna li netko hrvatski izraz i poznajete li osobe s takvim tipom stopala. Ako sami imate ukošene palce na stopalima sa izraženom kosti kod palca zanima me vaše mišljenje i iskustva?
Imate li takav oblik stopala od uvijek? Tj. da li je to genetski ili se pojavi kasnije zbog obuće? Smeta li vas (boli) ili ne?
Zanima me takva fizionomija stopala pa bih želio čuti iskustva, mišljenja i stavove ljudi iz prve ruke.
Lukas Lucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 18:35   #19
Misliš ako je palac savinut prema ostalim prstima? Ja imam takav palac..oduvijek mislim i ne stvara mi nikakve probleme nit kod hodanja ni odabira obuće. Ništa me to ne boli osim kaj imam malo zadebljanje kože ali ni to ne stvara probleme...
*malecka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 18:48   #20
Da, mislim na to kada je palac savinut prema ostalim prstima, a u nekim je slučajevima i ispod drugog prsta. Hvala na odgovoru...
Lukas Lucius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.