Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 19:21   #1
Mišićna slabost

otvorila sam na podforumu Rid ovu temu, ali tamo bas nisam dobila odgovora. mislila sam da moje "stanje" mozda nema veze sa trudnocom, ali niko se drugi nije javija sa lsicnim problemom.

sve u svemu:

u 16tom tjednu sam trudnoće i ima 4-5 dana da osjecam uzasnu slabost u nogama i rukama. ne mogu vam opisat taj uzasan osjecaj nemoci i slabosti. i sve se desilo odjedan put. nista me ne boli, nema grceva u misicima. bila sam kod fizioterapeuta koji je reka da je sa kraljesnicom sve ok, i da je slucajno koji zivac ukljesten da bi me bolilo. sve u svemu pomogla mi je malo masaza kod nejga, ali jos uvik se vucem, a uza skale ne mogu bez da se sa obe ruke ne drzim za rukohvat. da vam opisem koliko sam ocajna- ne mogu svoje dite (dvi godine) dignit ako slucajno padne.
sve u svemu uzasno se osjecam. neznam kome da se obratim ko mi moze pomoc. jel ko od vas ima slican slucaj?
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 10:12   #2
niko nista
jutros sam primjetila da nemogu ispravit prstenjak live ruke....
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 13:08   #3
evo da ne otvaram novu temu. pitati ću ovdje.
od čega se može javiti odjednom slabost u obje ruke?
najjača je u podlakticama i šakama.
imam inače lordozu (koja je otkrivena slučajno), ali ne osjećam baš neku bol u vratnoj kralježnici. tu i tamo, no ništa strašno.
zahvaljujem se na odgovorima!
betty_boop_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 23:51   #4
Slabost u mišićima prilikom vježbanja

pozz svima. kao sto sam vec naveo u naslovu vec duze vremena poslje vjezbanja(u toku vjezbanja) mi se javlja opca slabost u misicima(nemogu stisnit saku,osjecam da nemam uopce snage u cjelom tjelu) imam 15 godina i par mjeseci vjezbam skoro svaki dan. ja vecinom ignoriram tu slabost ali sad je dosta jaca. radim oko 100 sklekova 400 trbusnjaka nekad sipka(zgibovi) i uteg(par vjezbi za biceps,rame,itd) neki mi kazu da se previse forsiram i da prestanem vjezbat al ja zelim vjezbat. imam volju za to ali me sad to muci... jel moguce da je vezano uz krv,npr da nemam dovoljno zeljeza ili tako nesto? molim odg
Matejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 12:37   #5
A kako se hraniš? Moguće je da ne unosiš dovoljno potrebnih stvari u organizam.Imaš na pdf-u rekreacija i kakva bi trebala biti prehrana prilikom vježbanja pa si malo prošvrljaj tamo, možda je stvarno stvar u tome.
A moguće je da se malo i forsiraš. Probaj smanjiti intenzitet pa ćeš vidjeti da li je u tome stvar.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 18:29   #6
100 sklekova svaki dan? jedan za drugim bez prekida?
Frajeru uspori malo, ili bar skrati malo, bar 1 dan u tjednu odmor, po mogucnosti i 2.
Previse je to za tvoje godine, bez brige izgledat ces kao Rambo prije 18te godine cak i ako malo smanjis intenzitet.

Pogledaj si malo pdf rekreacija, imas dosta zanimljivih stvari tamo.
A to sto nemas snage je premalo energije a premoreni misici i nista vise.
U tvojim godinama se maksimalno razvijas i trebas dobro i kvalitetno papati.
Ako kratko spavas to isto igra ulogu u izgradnji misica, trebalo bi bar 10 sati svaku noc da odspavas mozda i vise u tvojim godinama. Misici najbolje rastu bas dok spavas.

Sretno.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 19:25   #7
Question slabljenje u ruci kasnje teretane?

pozz , prije 2sata bio sam u teretani dizao utege otrprilike 10kg , 4x4 kg + šipka 2kg , kad sam došao kući dok sam igrao na kompjuter , na lijevoj ruci me boli drugi prst ( neznam kako se zove xD ) odmah do palca .. ustvari ne boli me nego nekako osjecami se " umorno " xD jel to normalno , btw imam 15god
a i malo mi se " umorno osjeca " lijeva ruka .. ovako mi je bilo jos jedanput kad se vjesao na školska vrata xD

Zadnje uređivanje AloneBoy : 21.09.2012. at 19:29. Reason: sjetio sam se lol xD
AloneBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 18:23   #8
Zanimljivo da nitko nije odgovorio ništa na uvodni post ove teme, koliko god bio star... no, ukratko -
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
otvorila sam na podforumu Rid ovu temu, ali tamo bas nisam dobila odgovora. mislila sam da moje "stanje" mozda nema veze sa trudnocom, ali niko se drugi nije javija sa lsicnim problemom.

sve u svemu:

u 16tom tjednu sam trudnoće i ima 4-5 dana da osjecam uzasnu slabost u nogama i rukama. ne mogu vam opisat taj uzasan osjecaj nemoci i slabosti. i sve se desilo odjedan put. nista me ne boli, nema grceva u misicima. bila sam kod fizioterapeuta koji je reka da je sa kraljesnicom sve ok, i da je slucajno koji zivac ukljesten da bi me bolilo. sve u svemu pomogla mi je malo masaza kod nejga, ali jos uvik se vucem, a uza skale ne mogu bez da se sa obe ruke ne drzim za rukohvat. da vam opisem koliko sam ocajna- ne mogu svoje dite (dvi godine) dignit ako slucajno padne.
sve u svemu uzasno se osjecam. neznam kome da se obratim ko mi moze pomoc. jel ko od vas ima slican slucaj?
...lako je moguće da imaš mijasteniju gravis, no kako je post dve godine star, nadam se da si sve već provjerila i otkrila što i kako.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 14:27   #9
Fitness i slabost

nisam znala gdje postaviti temu,tu ili u rekreaciju...
uglavnom,bavim se poslom gdje samo sijedim i radim po cijele dane,imam svoj obrt pa sam doma
uglavnom krenem u jutro oko 8 i ovisi koliko posla taj dan imam znam cak raditi i do 8 navecer ili duze
imam tu i tamo pauze od sat dva dnevno ali toliko sam umorna i iscrpljena da mi je jedino kretanje do ducana koji mi je u ulici i po kuci,kat dole ili kat gore
poslije posla pod tus i u krevet da odmorim "dupe" od neudobnog stolca
naravno u 2 godine sam dobila 10 kg od sjedenja...da bar zderem pa da si mogu reci da mi je to kazna,ali ja jedem ko vrabac i znam da to nije dobro ali ispada da se debljam od zraka....no,nije sad bit u tome

krenula sam na aerobik koji mi vodi poznanica,i ona mi je preporucila trening.mislim da se malo preracunala jer po meni je to bilo preintenzivno...
nesto slicno kao "fat burning" ime govori sve,doslovno se skace i hopse do iznemoglosti
i sve je to meni na treningu islo lako,dok sam ja skakala,nije mi bilo tesko,cak ugodno....ali iste sekunde kada sam ja stala i meni se smracilo pred ocima,zacepile usi,usta pobijelila,oblio me hladan znoj i trci su mi prolazili kroz ruke i noge...ja sam se legla na te strunjace i lezala tako 15 min sa rukama iznad glave...nisam se mogla dic...popila hrpu vode ali mene je sve sto sam imala na sebi obuceno stiskalo...uglavnom to je bilo u ponedjeljak,ja se jos danas osjecam mamurno
htjela bih i dalje na aerobik,imam samo 23 godine i tih 10 kg mi nije trebalo i grozno se osjecam
ali imam i strah da ce se ta moja slabost opet dogoditi jer meni je sve super dok ne stanem....
rekla mi je trenerica da usporim dok vise nemogu ali nije to tako lako kad je meni to sve islo bez problema....
moze neki savjet ili nesto...mozda imam nekih zdravstvenih problema kojih nisam ni svjesna a ovi simptomi to ukazuju

moram napomenuti da sam ja tamo bila jedna od najmrsavijih posto je ipak to trening za sagorijevanje sala...i svi su to bez problema izdrzali osim mene....malo me je to i deprimiralo jer kad vec moram zvucati bezobrazno "debele babe" se nisu srusile poslije treninga....sve me je strah da mi je nesto sa zdravljem a ne samo nedostatak kondicije
mega_kobila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 16:22   #10
Nemoc u nogama

Jako sam zabrinuta.Vec dvije godine osjecam nemoc u nogama tj hodati mogu normalno i mnogo,ali ako je rijec o stepenistu teze se penjem jer mi se zgrce misici i nemogu se u tramvaj popeti bez da se cuvam nekada i sa obje ruke.Ako cucnem ustanem tako sto se odgurbnem rukama i to tesko.Pila sam magnezij,ne pusim ,kicma,kukovi i krvna slika uredni......oD CEGA OVO MOZE BITI .
namigusaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 19:48   #11
Quote:
namigusaa kaže: Pogledaj post
Jako sam zabrinuta.Vec dvije godine osjecam nemoc u nogama tj hodati mogu normalno i mnogo,ali ako je rijec o stepenistu teze se penjem jer mi se zgrce misici i nemogu se u tramvaj popeti bez da se cuvam nekada i sa obje ruke.Ako cucnem ustanem tako sto se odgurbnem rukama i to tesko.Pila sam magnezij,ne pusim ,kicma,kukovi i krvna slika uredni......oD CEGA OVO MOZE BITI .
koje ste dobi (bar otprilike), koliki vam je BMI (body mass index, odnos visine i težine - imate na netu kalkulatore za to, npr http://bmicalc.org/bmi-calculator-for-women malo niže na stranici su metričke mjere, cm i kg)

kontrolirate li tlak redovno? kad je bio zadnji sistematski pregled?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 23:53   #12
36 godina,sve je u granicama normale
namigusaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 00:06   #13
Quote:
namigusaa kaže: Pogledaj post
36 godina,sve je u granicama normale
bili ste na sistematskom pregledu unutar zadnjih godinu dana i sve je u granicama normale?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 01:39   #14
Da,sve je uredu
namigusaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 08:43   #15
Quote:
namigusaa kaže: Pogledaj post
Da,sve je uredu
Mogla bi biti i neka reumatska bolest (autoimuna). Obična krvna slika može biti uredu.
Ali trebalo bi napraviti i druge pretrage (npr. antitijela, rf,...).
portal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:06   #16
Reuma test pokazuje da je ok ali znam da je imam jer me boli s vremena na vrijeme ,nasljedno mi je
namigusaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 22:14   #17
Ljenost misica

Naime ovako.Imam kolegicu koja je cijeli zivot bila lijena.Nije fizicki ni u skoli igrala a kamoli se bavila nekim sportom.Jedino puno hoda.Ostalo nista,samo sjedi (ili hoda po ravnici).Sada je usla u 35 plus i ima slabost u misicima.Nemoze uz stepenice,kada sjedne tesko ustane,nema snage u rukama a posebno u nogama.Misici ne rade kako treba.Da li je to od ljenosti ili da otrazi pomoc?
Mogu li se naime misici tako ulijeniti da je izdaju?
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 16:45   #18
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Naime ovako.Imam kolegicu koja je cijeli zivot bila lijena.Nije fizicki ni u skoli igrala a kamoli se bavila nekim sportom.Jedino puno hoda.Ostalo nista,samo sjedi (ili hoda po ravnici).Sada je usla u 35 plus i ima slabost u misicima.Nemoze uz stepenice,kada sjedne tesko ustane,nema snage u rukama a posebno u nogama.Misici ne rade kako treba.Da li je to od ljenosti ili da otrazi pomoc?
Mogu li se naime misici tako ulijeniti da je izdaju?
Hitno neurologu.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 18:18   #19
Isla je. Rekli su neka slabo progresivna misicna distrofija.
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 15:28   #20
Ovdje je kolega napripomenuo kako primarno treba isključiti Pompeovu bolest, što svakako ima smisla, jer se ta bolest može liječiti.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.