Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2010., 12:45   #181
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Buahahahaha.... Gle, micica, problem mi je štrajkati i za plaće. To su dani kad moram svejedno biti na poslu koji zatim naknadno moram odrađivati. Ili ti misliš da se mi zabavljamo dok smo u štrajku? I kako samo liječnici iste sekunde dobiju podršku javnosti kad samo natuknu štrajk, a nama se odmah nabijaju na nos praznici i radno vrijeme, dok se istovremeno od nas očekuje da ne spavamo od brige dok su tuđa djeca negdje na plivanju ili baletu.
... ne laži, nitko nije rekao da nastavnici trebaju brinit brigu dok djeca pohađaju svoju izabranu dodatnu nastavu nego da se trebate pobrinit za djecu iz svog razreda koja izvise sa svoje obvezne nastave jer se vi niste u stanju izborit za urednu organizaciju koja je u ostalom i u vašem interesu...što znači da biste, u prvom redu, štrajkali za sebe ne za njih

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Roditelj se dođe buniti u školu ako mu se djetetu ne obratiš dovoljno umiljatim tonom ili ako ga krivo pogledaš. Dolazi prijetiti novinarima i inspekcijom za svaki drek. A ja da mu štrajkam što mu je dijete na hodniku za vrijeme dok ostali iimaju vjeronauk? Već trčim. Al si me nasmijala.
...wow, al si im ga smjestila to šta ima svakakvih roditelja i šta ste vi isfrustrirani vlastitim zanimanjem nije problem drugih roditelja koji moraju djecu ostavljat na školskom hodniku zbog vaše loše organizacije...
...uostalom, ako se ne možeš nosit s vlastitim poslom i ako ti je plaća koju taj posao donosi nedovoljna, zašto uopće to radiš

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Čuvar djece koja nisu na vjeronauku nije redovni nastavnik. Moš misit kak bi Ministarstvo odobrilo zapošljavanje takvog djelatnika.
...ako je potreban naravno da bi ga morali zaposlit...ali očito nema volje u samoj školi da se tako nešto uopće pokrene jer se već zna da će zahtjev bit odbijen ponavljam, znate se borit isključivo za svoje plaće, a za kvalitetu samog sustava i vašeg osobnog radnog mjesta vas boli briga...ne znam ko bi se drugi trebao borit za tako nešto umjesto vas
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 07.09.2010. at 12:51.
gica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.09.2010., 12:46   #182
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Nitko da odgovori na to pitanje: tko je odgovoran ako se takvom klincu nešto dogodi kad trkne do pekare?
zavisi što mu se dogodi...ako ga pobere auto, odgovoran je vozač (kao i uvijek)...ako ga netko okrade, odgovoran je lopov...itd...

iz osobnog iskustva, tih 45 minuta na hodniku ili u knjižnici nije ništa traumatično i opasno...dapače, sa 7 godina si čovjek lako nađe nešto što će ga zaokupiti...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 13:20   #183
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
nego da se trebate pobrinit za djecu iz svog razreda koja izvise sa svoje obvezne nastave
Halo, curo, halo!? Znaš li ti čitati? Bolje reći, možeš li razumjeti pročitano? Vjeronauk nije obvezna nastava, nego izborni predmet! A Isuse!
Quote:
jer se vi niste u stanju izborit za urednu organizaciju koja je u ostalom i u vašem interesu...što znači da biste, u prvom redu, štrajkali za sebe ne za njih
Mogu li ja biti grublja ili jasnija u onome što govorim: zaboli me gdje je učenik kojem sam ja razrednica za vrijeme dok ostali imaju vjeronauk. Da tipkam sporije: z a b o l i m e. Ja tad imam na svom predmetu neki drugi razred. Da budem još jasnija i nehumanija: zaboli me gdje je cijeli "moj" razred dok nije kod mene na hrvatskom ili na SRZ. Isto je tako razred koji kod mene ima taj sat hrvatski jezik moja odgovornost, a ne odgovornost svoga razrednika.



Quote:
...wow, al si im ga smjestila to šta ima svakakvih roditelja i šta ste vi isfrustrirani vlastitim zanimanjem nije problem drugih roditelja koji moraju djecu ostavljat na školskom hodniku zbog vaše loše organizacije...
...uostalom, ako se ne možeš nosit s vlastitim poslom i ako ti je plaća koju taj posao donosi nedovoljna zašto uopće to radiš
Nemaš pojma koliko je meni drag moj posao i koliko ga volim. I ne imputiraj plaće ovamo, jeftin i proziran trik na koji se svi prosvjetari hvataju jer ih dira u bolno mjesto. Ja se nijednom rečenicom nisam žalila na plaću. Tak da si promašila.

I meni je posao organiziran savršeno, raspored bombon. Da ne bih dizala revolucije zbog vjeronauka i onih kojima je on problem. Tak da si na krivoj adresi. Ja samo uviđam da problem postoji. Ali on nije moj.

Iako se slažem s tobom. Da se problem mene dotakne, bilo kao roditelja ili učitelja, i te kako bih se pobunila.



Quote:
...ako je potreban naravno da bi ga morali zaposlit...ali očito nema volje u samoj školi da se tako nešto uopće pokrene jer se već zna da će zahtjev bit odbijen ponavljam, znate se borit isključivo za svoje plaće, a za kvalitetu samog sustava i vašeg osobnog radnog mjesta vas boli briga...ne znam ko bi se drugi trebao borit za tako nešto umjesto vas
Bože, kako si ga sad nadrobila... Hej, fućka mi se za sustav. Naročito uz roditelje koji bi se borili za svoje zlato, a ja da im se borim za sustav koji tom zlatu nešto uskraćuje ili nameće. Aha.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.09.2010., 14:34   #184
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
Ovaj post je na granici ludila.Odakle ti pravo da traziš promjenu razrednika zato što isti predaje vjeronauk na koje tvoje dijete ne ide.Osim što su neki protiv vjeronauka izleda da su i protiv vjeroučitelja.
Sorry, ali tko te tjera da čitaš i odgovaraš a nemaš ništa pametno za reči.
Vjeroučiteljica predaje samo izborni predmet i ista situacija bi bila da je taj izborni kojim slučajem informatika na koju ide možda 50% razreda. Zašto ta profesorica nije razrednica?
Zato što bi se onda bunilo cca 56 roditelja, a ne samo dva kao što je u ovom slučaju.
Zar to nije diskriminacija?
Zašto moje dijete ne bi imalo iste uvjete školovanja iako smo mi ateisti?
__________________
_________________________________________________žene se dijele na udovice i na one koje rade na tome
my_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:35   #185
Prvo, po meni je totalno nebulozno da nastavnik koji drži izborni predmet bude razrednik

Drugo, jednako nebulozno je da izborni predmet bude usred nastavnog dana. Ili na početku, ili na kraju, ili u kontra smjeni, ili subotom

Treće, za sve što se ne radi po zakonu, poslat inspekciju!
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:49   #186
Meni još par stvari nije jasno: imaju li (diplomirani?) vjeroučitelji položene pedagoške, metodološke predmete? Ako nemaju, zar nije to dovoljan razlog da ne mogu biti razrednici? Stučni ispit?
Drugo, tko je njima zapravo poslodavac? Tko ih zapravo zapošljava? Koja je onda inspekcija zapravo nadležna? Trebala bi biti prosvjetna, ali njihov "izborni" predmet je po nekoliko stavki protuzakonit, a i protuustavan, ma koliko se naš Ustavni sud ne smatrao za to nadležnim Tko jest nadležan? Ili imamo jednu paradržavnu organizaciju koja svoj "izborni" predmet ilegalno natura u svjetovne škole? Opet pitam, ako i uzmemo da je nekim tamo vatikansko-hrvatskim ugovorom Hrvatska, suverena država, pristala da joj jedna druga država određuje sadržaj svjetovnog školskog programa i da se tu ništa ne može, piše li u tom ugovoru da se "izborni" predmet vjeronauk ne smije iz nekog razloga održavati u suprotnoj smjeni?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 16:01   #187
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
piše li u tom ugovoru da se "izborni" predmet vjeronauk ne smije iz nekog razloga održavati u suprotnoj smjeni?
Izgleda da, nažalost, piše (barem sam ja tako shvatila točku 4 )


Quote:
Kasipus kaže: Pogledaj post
Na temelju članka 2. Zakona o potvrđivanju ugovora između Svete Stolice i Republike Hrvatske o suradnji na području odgoja i kulture ("Narodne novine", Međunarodni ugovori, br. 2/97) Vlada Republike Hrvatske i Hrvatska biskupska konferencija zaključuju ovaj

Ugovor
o katoličkom vjeronauku u javnim školama
i vjerskom odgoju u javnim predškolskim ustanovama

Članak 1.

(1) Katolički vjeronauk u javnim osnovnim i srednjim školama obvezni je predmet za one učenike koji ga izaberu.

(2) O izboru katoličkog vjeronauka kao obveznog predmeta daje se pisana izjava ravnatelju škole.

(3) Za učenika u dobi do 15 godina izjavu iz stavka 2. ovoga članka daje roditelj odnosno skrbnik, a za učenika starijeg od 15 godina izjavu daje učenik i roditelj odnosno skrbnik.

(4) Nastava katoličkog vjeronauka u javnim osnovnim i srednjim školama izvodi se pod istim uvjetima pod kojima se izvodi nastava ostalih obveznih predmeta, napose s obzirom na položaj vjeronauka unutar rasporeda sati.

(5) Za formiranje razrednoga odjela odnosno odgojno-obrazovne skupine za izvođenje nastave katoličkoga vjeronauka u redovitim prilikama mora biti najmanje sedam (7) učenika.

(6) Vjerski odgoj u javnim predškolskim ustanovama izvodi se za djecu čiji roditelj odnosno skrbnik o tome dade pismenu izjavu ravnatelju predškolske ustanove.



...and so on and on...

već 4.g. se pokušava naći "rupa",al ne ide...
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 16:07   #188
Par zakona, ugovora, pravilnika:

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/vjeronauk-11.asp

http://www.azoo.hr/tekst/pravilnik-o...tavnika/154/12

http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=2197

Iz ugovora između naše Vlade i Vatikana:

(4) Nastava katoličkog vjeronauka u javnim osnovnim i srednjim školama izvodi se pod istim uvjetima pod kojima se izvodi nastava ostalih obveznih predmeta, napose s obzirom na položaj vjeronauka unutar rasporeda sati.
(ovo je u suprotnosti sa zakonom o odgoju i obrazovanju koje vjeronauk kao izborni predmet tretira drugačije nego ostale izborne predmete)

E pa jebiga. Hoćemo li ga prestati zvati izbornim, netočno je

Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Izgleda da, nažalost, piše (barem sam ja tako shvatila točku 4 )
Ovo nije razlog za nerviranje, dapače To je potvrda da su Zakon o obrazovanju i Ugovor s Vatikanom kontradiktorni dokumenti što bi trebao biti sasvim dovoljan povod da se jedan od njih mijenja. S obzirom da prema hrvatskom Ustavu katolički vjeronauk ne može biti obavezan predmet, trebao bi se korigirati ugovor sa Svetom stolicom, zar ne?
Usput, ne znam je li više za plakat ili za smijat se koliko je Crkva u Hrvatskoj općenito van zakona RH. Ovo s vjeronaukom je, bar u novčanim iznosima, goli kurac za ostale zakone koje se na njih ne primjenjuju. Ali eto, mene bi veselilo da se neke stvari bar počnu nazivati pravim imenom. Na primjer, vjerskim fundamentalizmom.

Zadnje uređivanje Katrin : 07.09.2010. at 18:27.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 17:47   #189
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Vidim da ne kuzis. Mozda da procitas temu jos jednom
gle, ne želim komunicirati na ovoj razini i bila bih ti zahvalna da to uzmeš u obzir i inače, jer ovako ispadaš nepristojna

k tome, mogla bi i sama pročitati temu ispočetka i vidjeti da osoba koja ju je pokrenula nije napisala: "dobar dan, molim pravni savjet oko čestih situacija u kojima moje dijete u školi ima rupu u satnici, pa bi me zanimalo na koju adresu bih se trebala obratiti blabla" već je decidirano navedeno o čemu se radi.

iz rasprave nakon uvodnog posta je vidljivo da postoje različita iskustva diljem zemlje, da je negdje (kako i sama svjedočim) situacija normalno odrađena u skladu s trenutnim propisima i ne na štetu djece, dok drugjde zna biti svega.


školski vjeronauk je izborni školski predmet koji se ocjenjuje i ulazi u prosjek. oni učenici koji ga ne izaberu, koja je adresa, relevantna adresa na koju se roditelji te djece mogu javiti u slučaju nekih nepravilnosti ili nejasnoća?

u Upravu za inspekcije poslove MOZŠ? u Agenciju za odgoj i obrazovanje? Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja? gdje? doista? zna netko?

jer ak pokretač/ica tema traži pravni savjet, osim što može tužiti RH za onaj blesavi ugovor sa Vatikanom (od kojeg sve polazi i kreće), što ovdje dobiva kao pravni savjet? promjenjen naslov u razvodnjenu vodicu koja ne znači ništa.
__________________
*

Zadnje uređivanje Katrin : 07.09.2010. at 18:26. Reason: off
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 19:07   #190
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Halo, curo, halo!? Znaš li ti čitati? Bolje reći, možeš li razumjeti pročitano? Vjeronauk nije obvezna nastava, nego izborni predmet! A Isuse!
...ajde se skuliraj i promisli o čemu uopće razgovaramo...naravno da vjerić nije obvezna nastava nego samo istu remeti...dakle, ne pričamo o bilo kakvim rupama do neznam kakvih izbornih predmeta, baleta i plivanja, nego o rupi usred obvezne nastave koju je napravio vjeronauk...jesi napokon pohvatala
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 20:53   #191
evo, naslov je korigiran i sada stoji: "Rupa u satnici zbog izbornog predmeta"

__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:14   #192
Quote:
stjuardesa b kaže: Pogledaj post
O temi vjeronauk raspravljamo na drugom mjestu-ovdje molim pravni savjet o tome da li i što mogu poduzeti.

Dijete kreće u 1. razred i nismo je upisali na vjeronauk. Najprije su nam rekli da će ta nastava biti prvi ili zadnji sat; sada je u sredini nastave i rečeno nam je da naše 7godišnje dijete može vrijeme provoditi u knjižnici, ili NA HODNIKU, kad učiteljica iz knjižnice ima sat.

Jako imam problem s tim : na hodniku. Zanimaju me pravne obaveze škole u ovom slučaju. Ne samo to, nego da li je to i neki oblik diskriminacije (eto ti mala, kad već nećeš učiti vjeronauk, budi na hodniku)

Molim pravni pogled, a ne nagovaranje da će nam ipak biti lakše ako dijete upišemo na vjeronauk.
ovo je uvodni post
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:06   #193
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ovo je uvodni post
da,
i stjuardesa b se više nije uopće javljala,
p/ostavila post i otišla.

konkretno od podataka ništa nije dala, npr.:
da li je njeno dijete usamljen/jedini slučaj,
s kim je razgovarala,
na koji način,
što je uopće poduzela (osim ostavljanja posta na forumu)

ovo što vi raspravljate ovdje je sve puno emocija i nabrijano i tu pravnik nema što tražiti jer bi ga razapeli nakon što bi vam se ogolile činjenice i predočio put kojim bi se trebalo ići.
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:17   #194
...bemu miša, reci nam onda ti taj put...da sumiramo:

vjerić iznad zakona, ničija odgovornost nad učenicima koji izvise zbog tog povlaštenog predmeta koji usput nije uopće obavezan, prisila da se ostane u školi jerbo se mora nastavit obavezni program odmah iza...veri najs, napravit sranje i ogradit se sa svih strana

smišljeno bez greške
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:25   #195
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
da,
i stjuardesa b se više nije uopće javljala,
p/ostavila post i otišla.

konkretno od podataka ništa nije dala, npr.:
da li je njeno dijete usamljen/jedini slučaj,
s kim je razgovarala,
na koji način,
što je uopće poduzela (osim ostavljanja posta na forumu)

ovo što vi raspravljate ovdje je sve puno emocija i nabrijano i tu pravnik nema što tražiti jer bi ga razapeli nakon što bi vam se ogolile činjenice i predočio put kojim bi se trebalo ići.
načelno se čak i slažem, posebno otkad je (prije par sati) na ovom pdf osvanuo i drugi topic o izbornom predmetu

onda bolje lokot nego besmisleni naslovi
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 08:08   #196
mi smo imali vjeronauk u suprotnom turnusu, jednom davno kad sam ja išla u oš. da se takvo nešto organizira sada, sigurna sam da bi se 90% roditelja bunilo jer njihovo zlato ide dvaput dnevno u školu. Kakve veze ima što je razrednik vjeroučitelj(ica)? (Antiteizam je osobna netrpeljivost pojedinca i ne vrijedi kao argument.) Šta vi smatrate da bi se oni išli osvećivati vašem djetetu jer ne ide na vjeronauk? Iskreno, mislim da njih puno više živciraju oni koji svoju djecu tjeraju na vjeronauk samo da bi jednog dana imali sve sakramente, a niti oni, niti dijete ne idu u crkvu. Uostalom SRZ se ne održava u sklopu predmeta (bar se ne bi trebao održavati) i minimalno jednom tjedno razrednik vidi to vaše dijete i posveti mu se jednako koliko i ostalima (osim ako nije napravilo neko sranje).
Tjelesni nije izborni. Ne može se biti oslobođen. Niti jedno dijete koje ide u običnu oš nije toliko invalidno da ne može se baviti baš ničim. Mi smo u srednjoj imali korektivnu gimnastiku na koju je išlo 90% cura, možda nismo morale penjat se uz štrik, al morale smo izvoditi druge vježbe.

Znam da ovo nema veze s temom, al iskreno se divim učiteljima i nastavnicima. koliko oni stvari dožive od roditelja neodgojene djece. znam slučaj majke koja se žalila ministarstvu i tužila školu jer je njena sreća izrezala za vrijeme likovnog zavjese škarama, kako je samo ta grozna učiteljica pomislila dati djetetu škare u ruke. zar ne zna ona da je to opasno?

OT: Mislim da bi dobro rješenje bilo uvesti (uz vjeronauk i etiku kao izborne) i religiologiju u škole. Nek djeca nauče neke osnovne stvari o raznim religijama da bi razvila jednog dana toleranciju i podržavala pravo na izbor vjeroispovjesti drukčijih od njih.
__________________
Grumpy Čke :D Čke na facebooku
anako is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 09:21   #197
Quote:
anako kaže: Pogledaj post
Tjelesni nije izborni. Ne može se biti oslobođen. Niti jedno dijete koje ide u običnu oš nije toliko invalidno da ne može se baviti baš ničim.
Istina je, tjelesni nije izborni predmet. Sve ostalo je neistina. Prvo i osnovno, kad si zadnji put bila u školama?
Drugo, znam slučaj djece koja su oslobođena tjelesnog (ne trajno). Naime, jedna je djevojčica išla na operaciju srca i ne smije doživljavati nikakav fizički napor nekoliko mjeseci. Jedan je dječak s cerebralnom paralizom također bio na operaciji i oporavak mu traje koji mjesec, a gle čuda, oboje idu u običnu školu. Vjerujem da ima još primjera.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 09:52   #198
Da, otvorila sam post, i DA, nisam komentirala jer, bojim se, nemam što. Jako se zahuktalo, ali nisam dobila prvani savjet koje su obaveze škoile u ovom slučaju.
Zašto mislim da škola ima obaveze? Zato jer je osnovna škola obavezna i ja dijete u školu ne šaljem zbog svoje želje. Zato jer ima 7 godina, i mislim da ostaviti ju na hodniku nek čeka nije u redu samo zato jer ne želi ići na izborni predmet.

Zaključila sam slijedeće iz ove rasprave:
1. Vjeronauk se zove izbornim predmetom, i jedino izborno u tome je da se može opredijeliti hoće li dijete ići ili ne
2. Sam status predmeta unutar satnice nije status izbornog predmeta, što nekome tko je odabrao da neće ići, prouzroči probleme
3. Kud će dijete koje ne ide na vjeronauk, ovisi od škole do škole ali nitko nije dao savjet koje su obaveze škole u ovakvom slučaju
4. Nije mi jasno kom bi se mogla žaliti, ako razgovori na tu temu ostave moje dijete da sjedi (nenadzirano) u hodniku. Sad dajem mašti na volju-Može past s klupe na kojoj sjedi u hodniku i slomit vrat; mogu doći učenici viših razreda i spretući ju, okrasti...

Pri tom mislim da je nebitno da li je moje dijete u tom jedino, ili ih ima 10. Škola bi trebala jednako zbrinjavati 1 i 10.

Zadnje uređivanje stjuardesa b : 08.09.2010. at 10:04.
stjuardesa b is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 10:52   #199
Stjuardesa, ne mogu ti dati pravni savjet niti bilo kakav odgovor na pitanja koja si postavila jer ni sama ne znam odgovor na njih.

Ono što ti mogu savjetovati i za što sam sigurna da će uroditi plodom je da odeš razgovarati s ravnateljom škole, da mu lijepo i razložno objasniš svoje strahove koje si iznijela i ovdje na Forum.

Nijednom djelatniku škole, ponajmanje ravnatelju, nije u intersu imati pobunjenoga i nezadovoljnoga roditelja. Stoga, lijepa riječ i i iskren razgovor, bez optužbi i grubih tonova, u pravilu sve rješava.

Ako naiđeš na tvrdokornu i netolerantnu osobu koja će ti reći da da to nije njegov problem i ukoliko ne učini ništa što bi bar ublažilo tvoje strahove, uvijek mu možeš priprijetiti inspekcijom i Ministarstvom, novinarima i ostalim bukama....pa neka se onda nosi kako zna s tom lavinom.

Uvjerena sam da tog neće doći i da ćeš naći rješenje za svoje dijete.
Kao majka u potpunosti te razumijem jer i moja je djevojčica krenula u 1. razred i nikako ne bih željela da provede čak ni nekoliko minuta bez nadzora, a da ne govorim o cijelom školskom satu.

Sretno!
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 10:52   #200
a kad već nema očito pravnog rješenja, zašto ne odeš do osobe koja pravi raspored? ako je tvoj sin stvarno jedini, sigurno neki razred od 1. - 4. tokom tjedna ima u rasporedu neki prvi ili zadnji sat vjeronauk, pa samo nek zamjeni ta dva sata.. svaka iole normalna osoba će ti izaći u susret.
__________________
::::ne mogu učiniti ništa veliko.. samo male stvari s velikom ljubavi::::
me3000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.