Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2011., 15:05   #61
Evo sa bloga Martina Berkhana:
The Fat Falacy:
http://www.leangains.com/2010/06/die...t-fallacy.html

Preporuke!
Quote:
Many of the old theories about dietary fat and disease have now been contradicted by more rigorous studies that dispute the results, but it wasn't until about ten years ago the tide started to turn. It is now quite clearly established that there is no clear connection between fat intake, weight gain and many of the aforementioned disease states. Unfortunately Average Joes and Janes, especially those 40 years and older that don't spend their time debating nutrition on Internet forums, still think fat is "unhealthy". At least those I converse with.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 15:13   #62
buraz, ja sam prkjucer maznuo 13 jaja... cjelih... prije spavanja sam 9 komada roknul jer sam bil u minusu sa kalorijama... jaja i posni = zakon
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 15:25   #63
Quote:
buraz, ja sam prkjucer maznuo 13 jaja... cjelih... prije spavanja sam 9 komada roknul jer sam bil u minusu sa kalorijama... jaja i posni = zakon
__________________
Cuj, ja znam za neke ljude koji su jeli 12tak przenih jaja dnevno, a nisu bili bilderi niti su orali njive. Vjerujem da su zivi i danas , ali opet jebiga nije to za svakoga. Za keto se slazem, za neku zescu masu da, rekreativci da, ali opet ovisi i o genetskim sklonostima. I naravno ne przene xD.
__________________
Homo doctus in se semper divitias habet
Tu trembles, carcasse, mais tu tremblerais bien davantage si tu savais où je vais te mener

Κατὰ τὸν ἑαυτοῦ δᾲιμονα
Nietreink is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 18:54   #64
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
ovo je istina, mršavi ljudi koji se žale da se nemreju zdebljat seru da puno jedu,
a debeli ljudi koji se žale da nemogu smršavit seru da malo jedu pa nikako nejde dole...


Mislim da je prehrana tek oko 50% presudna za kilažu...Ostalo su geni i (ne)kretanje. Tu je i mišićna masa jer i u mirovanju mišići sagorijevaju energiju.
Osobno, iako se brzo udebljam ako pretjeram sa slasticama, dosta brzo to i skinem jer imam takav organizam, mada za to krivim kavu koju pijuckam po cijeli dan i biljne čajeve za detoksikaciju
Jedem za to vrijeme čak i mrvu previše, unosim dosta ugljikohidrata jer preferiram talijansku kuhinju...Ali na 168 uvijek variram od 56-58kg, čak i u periodu (žene znaju, hehe) kad se ''prejedam'', iznad toga baš ne mogu ići. Tako da, relativna stvar, baš individualno
A onoliko koliko znam o nutricionizmu, najzdravije se debljati proteinima, upućeniji neka objasne...
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:13   #65
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post


Mislim da je prehrana tek oko 50% presudna za kilažu.
Prehrana je 100% presudna. Ako unosiš više energije nego što ti treba kile idu gore. Prvi zakon termodinamike.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:42   #66
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Prehrana je 100% presudna. Ako unosiš više energije nego što ti treba kile idu gore. Prvi zakon termodinamike.
Ne budi ti lijena, a znajuć' da u cijelu priču negdje ide i trošenje, googlah taj zakon :

''Porast unutarnje energije sustava = količina topline dovedena u sustav - Rad sustava'' (Wikipedia)

Ipak je fifti-fifti
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 20:59   #67
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Ne budi ti lijena, a znajuć' da u cijelu priču negdje ide i trošenje, googlah taj zakon :
''Porast unutarnje energije sustava = količina energije dovedena u sustav - Rad sustava'' (Wikipedia)
Ipak je fifti-fifti
Primjerenije ovom topicu bi bilo:
energija pohranjena u tijelu(salo)= količina unesene energije(hrane) - rad sustava
s time da je rad sustava=bazalni metabolizam + svijesni rad

i sad mi molim te objasni na što odlazi drugih 50%

p.s. ispravio sam tvoj citati u općenitu definiciju
__________________
Is there a life after youth?
Bad Dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:10   #68
Quote:
Bad Dream kaže: Pogledaj post
Primjerenije ovom topicu bi bilo:
energija pohranjena u tijelu(salo)= količina unesene energije(hrane) - rad sustava
s time da je rad sustava=bazalni metabolizam + svijesni rad
, samo bih umjesto ''salo'' koristila termin ''tjelesna težina''


Quote:
Bad Dream kaže: Pogledaj post
i sad mi molim te objasni na što odlazi drugih 50%
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post


Mislim da je prehrana tek oko 50% presudna za kilažu...Ostalo su geni i (ne)kretanje. Tu je i mišićna masa jer i u mirovanju mišići sagorijevaju energiju.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 23:38   #69
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Ne budi ti lijena, a znajuć' da u cijelu priču negdje ide i trošenje, googlah taj zakon :

''Porast unutarnje energije sustava = količina topline dovedena u sustav - Rad sustava'' (Wikipedia)

Ipak je fifti-fifti
A što sam ja rekao? Ako unosiš više nego što ti treba (dakle više nego što potrošiš, a to uključuje kretanje, vježbanje i ostalo) kile idu gore.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 00:44   #70
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
A što sam ja rekao? Ako unosiš više nego što ti treba (dakle više nego što potrošiš, a to uključuje kretanje, vježbanje i ostalo) kile idu gore.
Ma...To uopće nije upitno, upitan je bio 100%-tni utjecaj prehrane na povećanje tjelesne težine, što se, moraš priznati, ne poklapa sa tim zakonom. Pa smo zaključili da u tom procesu sudjeluje i potrošnja, dakle, 50%-50%
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 00:50   #71
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
ovo je istina, mršavi ljudi koji se žale da se nemreju zdebljat seru da puno jedu,
a debeli ljudi koji se žale da nemogu smršavit seru da malo jedu pa nikako nejde dole...
Onda sam ja cudo prirode izgleda
Zadnja 2 tjedna se prezderavam,evo ti ovaj tjedan moja prehrana,posto sam isao ujutro u skolu,ujutro sendvic,u 10 sati u skoli grah s kobasicom ili przeni oslic sa krumpir salatom u menzi,dodem doma napravim si tjesteninu ili jaja ispecem prije voznje,popodne pojedem il corn flakes ili neko voce,i navecer se najedem ko budala. Vozio sam malo intezivnije bicikl ovaj tjedan,250 km u tih tjedan dana,i kilaza je ostala jednaka 72-73 vec jedno 4-5 mjeseci bilo sta ja radio. Inace visok sam 185
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 01:21   #72
Quote:
ujutro sendvic,u 10 sati u skoli grah s kobasicom ili przeni oslic sa krumpir salatom u menzi,dodem doma napravim si tjesteninu ili jaja ispecem prije voznje,popodne pojedem il corn flakes ili neko voce,i navecer se najedem ko budala.
ovo nije puno, a ako uparis to sa
Quote:
Vozio sam malo intezivnije bicikl ovaj tjedan,250 km u tih tjedan dana
definitivno premalo za debljanje.
__________________
Homo doctus in se semper divitias habet
Tu trembles, carcasse, mais tu tremblerais bien davantage si tu savais où je vais te mener

Κατὰ τὸν ἑαυτοῦ δᾲιμονα
Nietreink is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 02:44   #73
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Ma...To uopće nije upitno, upitan je bio 100%-tni utjecaj prehrane na povećanje tjelesne težine, što se, moraš priznati, ne poklapa sa tim zakonom. Pa smo zaključili da u tom procesu sudjeluje i potrošnja, dakle, 50%-50%
Imam osjećaj da se otkriva topla voda
u svakom slučaju prehrana je nužan uvjet da bi dobili kile
rad može utjecati na ovaj proces ali možemo ga i isključiti iz ove rasprave
o radu se raspravlja na drugim temama

Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
Onda sam ja cudo prirode izgleda
Zadnja 2 tjedna se prezderavam,evo ti ovaj tjedan moja prehrana,posto sam isao ujutro u skolu,ujutro sendvic,u 10 sati u skoli grah s kobasicom ili przeni oslic sa krumpir salatom u menzi,dodem doma napravim si tjesteninu ili jaja ispecem prije voznje,popodne pojedem il corn flakes ili neko voce,i navecer se najedem ko budala. Vozio sam malo intezivnije bicikl ovaj tjedan,250 km u tih tjedan dana,i kilaza je ostala jednaka 72-73 vec jedno 4-5 mjeseci bilo sta ja radio. Inace visok sam 185
Kao što je nik već rekao nisi čudo prirode mlad si i malo jedeš(za dobivanje mase)
samo prestani s biciklom i nastavi jednako jesti ili možeš povećati količinu,
a i zaboravio si reći što to znači najesti se kao budala
evo primjer mog dana
velika šalica zobenih s jogurtom i žlica lanenog
ručak u menzi 4 komada piletine, pašta bolognese, pire, zelena salata, 2 čokoladna mlijeka
(ako ima vremena nešto voća ili neka sitnica ništa veliko)
prije treniga mjerica glukoze
PWM 2 mjerice glukoze 1 wheya
večera 250g puretine na naglo prelivene maslinovim uljem, cca4/6 šalice amarantha i smeđe riže, 2-3 tvrdo kuhana jaja, 250g posnog, 0.5l mlika

na dan bez treniga imam malo bolji popodnevni snack i malo manju večeru i dok nisam počeo jesti ovako kile su stajale
__________________
Is there a life after youth?
Bad Dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 20:13   #74
Zanimljiva opaska; zagovornici low-fat dijeta trebali bi imati na umu da se svi anabolički steroidi u ljudskom tijelu (osim retinoidne kiseline) sintetiziraju iz KOLESTEROLA. Znači, kroničan nedostatak "loših masnoća"------>smanjena anabolička sposobnost muskulature.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 15:01   #75
Quote:
cretino kaže: Pogledaj post
Zanimljiva opaska; zagovornici low-fat dijeta trebali bi imati na umu da se svi anabolički steroidi u ljudskom tijelu (osim retinoidne kiseline) sintetiziraju iz KOLESTEROLA. Znači, kroničan nedostatak "loših masnoća"------>smanjena anabolička sposobnost muskulature.
zato sam ja zagovornik trpanja cjelih jaja u sebe ( pun intended )
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 17:09   #76
1) Bezze je unosit proteine ako ne vjezbas, proteini ne debljaju bez fizicke aktivnosti. Inace je covjeku potrebno 0,5 grama po kg ako nista ne vjezba. Ako vjezba tu su iznosi bitno drugaciji i potrebno je unjeti izmedju 1,4 i 1,8 proteina po kg.

2) Postoje dvije opcije debljanja:
1) Unos masnoce i secera - nabacuju se kile u obliku sala, potpuno nekorisno i ruzno za vidjet.
2) Fizicka aktivnost n x tjedno uz unos proteina, slozenih uglikohidrata i nezasicenih masnih kiselina.

Recimo da autor teme odabire opciju namber tu.

Jelovnik:
Voce bogatije glukozom (ono voce koje u sastavu ima vise glukoze nego fruktoze), med, posni sir, orasati plodovi, mlijeko, meso, zitarice, mahunarke, jaja.

Detalji:
Posni sir - bogat proteinima ( jedna kutija od 500g osigurava 40% dnevne potrebe ako vjezbas --> 60grama proteina), nizak udio masnoce, kalcij.

Orasasti plodovi - dijamant prirode, izuzetna kalorijska vrijednost, preko 600kcal na 100 grama (1 salica), vitamini, minerali, nezasicene masne kiseline i proteini, iznosi variraju ali najvise ih ima badem 22 grama na 100 grama. Vlakna buraz, vlakna.

Jaja - u jaju mozes nac svaki vitamin osim vitamina c ( kojeg pilic sintetizira sam zato ga nema , zeljezo, fosfor, cink itd kuzis ne? Mnogi ga izbjegavaju zbog velikog udijela kolesterola, ali nema uberdokazane povezanosti s srcanim bolestima. Mozes pojest 4 jaja za dorucak, svako jaje ti ima oko 50 grama, a jaja imaju 150 kcal/ 100 grama, znaci 4 jaja = 300 kcal, i u 4 jaja oko 25 g proteina koji su bioloski naiskoristiviji.

Zitarice - velika kalorijska vrijednost na 100 grama, cca = 300 kcal. Bogatsvo minerala i vitamina B ( cijelog spektra ). Tipa u dorucak ti preporucam zob, 330 kcal/100g, u tih 100g ti je npr. 40% potrebnog Fe sto je fantasticno jer vecina mesa imaju duplo manju kolicinu od zobi. Ima dosta, stvarno dosta proteina cca 15/100 gr. Vlakna - usporavaju metabolizam proteina.

Mlijeko - ujutro 20 deci sa zobi, 3 salice u toku dana, a idealno je ako se nocu budis onda trknes do fridja i zemes pa popoijes 2-3 deci. 600 kcal / litri, 30 grama proteina po litiri. Govorim o litri jer bi decko tvojih godina trebao bit l mlijeka dnevno. Naravno kaclij, minus je laktoza, ali definitvno izuzetno vrijedna namirnica.

Mahunarke - grah definitvno, bogat zeljezom, vlaknima, slab u masnocama i bogat proteinima.

Meso - konjetina i pileca prsa, konjetina ima duplo vise zeljeza, vise proteina, siromasno masnocama. Piletina, bezlicno meso bogato proteinima i skrto na masnocama.

Med - ovo bi ti trebala biti alternativa konzumnom seceru - saharozi. U medu se nalazi inverzivni secer ( priblizno 49% glukoze i 49% fruktoze), cista glukoza i fruktoza, nekima ga je tesko jest sam ali npr ako radi juice bez problema ubacis zlicu meda, ili caj s medom, ili mlijeko s medom.

Dodatak1 - skolarac si, izbjegava koka kole, bureke iz pekara, krafne, cokolade i snikerse.

Dodatak2 - opet skolarac si med je super gorivo za mozak. Mozdane stanice primaju energiju u samo jednom obliku = GLUKOZI. Uzimaj tjesteninu, crni/razeni kruh, voda, voda, voda, pa mlijeko. VOCE; jebeno je to.

Dodatak3 - kupi vagu, jednu malu za hranu, jednu veliku za tebe. Svaki tjedan mijeri tezinu i biljezi to. Mijeri i hranu, jebeno je sve to.


Najvaznije, financijski pogled na sve ovo:

100 grama ljesnjaka = 680 kcal = nije stetno = 7 kuna
500 grama posnog sira = 500 kcal = proteini = 8 - 11 kuna
1kg konjetine, piletine = 50 - 60 kn
100 grama zobi, graha = pun kurac malo

i onda ide ono zacudujuce

100 grama jebene cokolade = 550kcal = kurac na batini = 11 kuna


1L mlijeka = 6 kuna = 600 kcal = 30 grama proteina, dvena doza kalcija
1L kolakole = 10 kuna 400 kcal = SAMI SECER


Dao sam ti ovdje nasiru mogucu perspektivu, i jos jedna napomena, misicna masa je bitno gusca od sala pa ce ti se na oko cinit da se ne debljas...

Ovdje sam ti takodjer naveo neke super namirnice koje nisu stetne za zdravlje, tu si sam iskombiniraj il nadji nekog strucnjaka, ja sam lajik ali brinem za svoje zdravlje pa znam ponesto o foodu. Lijep pozdrav.
Terence is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 19:31   #77
Jako lijepo razložeo i objašnjeno. Ipak, dodao bih jednu bitnu stvar. Hrana za mozak je i (naravno) masnoća. Novije studije potvrđuju ono što su naši stari znali i bez laboratorija. Ako želiš biti pametan - žlicu ribljeg ulja na dan. Naravno, zašto kupovati riblje ulje kada možemo svaki dan jesti jeftinu ribu.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 19:40   #78
samo da skomentiram jaja, ova kaj ja jedem niti jedno nije ispod 70 grama
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 19:59   #79
Quote:
cretino kaže: Pogledaj post
Jako lijepo razložeo i objašnjeno. Ipak, dodao bih jednu bitnu stvar. Hrana za mozak je i (naravno) masnoća. Novije studije potvrđuju ono što su naši stari znali i bez laboratorija. Ako želiš biti pametan - žlicu ribljeg ulja na dan. Naravno, zašto kupovati riblje ulje kada možemo svaki dan jesti jeftinu ribu.
Evo to nisam znao, jel u tu ribu spada i tuna ili, pitam za ovu iz konzerve.
I jel vrijede kaj one omega-3 kiseline u tableti? Vidio sam u ljekarni pa pitam.

Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
samo da skomentiram jaja, ova kaj ja jedem niti jedno nije ispod 70 grama
Ma jaja su zakon barem po meni, "svako jutro jedno jaje tjelu snagu daje" xD
Terence is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 20:13   #80
Quote:
Terence kaže: Pogledaj post
Evo to nisam znao, jel u tu ribu spada i tuna ili, pitam za ovu iz konzerve.
I jel vrijede kaj one omega-3 kiseline u tableti? Vidio sam u ljekarni pa pitam.
Svaka plava riba obiluje mastima, pa tako i tuna. Ja osobno nisam neki fan tune, čisto iz razloga što se je veliki grabežljivac i, sukladno tome, bogata teškim metalima. To ne znači da ju ne jedem povremeno, ali ne stalno kao fitness entuzijasti. Ribu jedem često, ali to je uglavnom sitnija riba, i to svježa: inćuni, srdelice, plavice, rumbac, palamida, škombar itd. Sve fina plava riba, a i košta manje od mesa. Inćuni, srdelice, plavičići (sitne plavice) i sitne palamidice u pravilu koštaju oko 10 kuna po kili (bar tu u Rijeci). Pretpostavljam da su ipak mrvicu skuplje u unutrašnjosti, ali opet jeftinije od mesa.
Omega 3 u tabletama je, po mom skromnom mišljenju, bacanje para u vjetar. Ako možeš jesti ribu (svježu ili konzerviranu, nebitno), zašto kupovati tablete?
Omega 3 masnoće su u zadnje vrijeme jako razvikane jer tu netko okreće pare. Omege 3 ima i u oraščićima i u svakom mesu, ali je u ribi ima više. Ako je govedo paslo travu, a ne sjeno, govedina će biti bogata omega 3 kiselinama. Svaka životinja koju jedemo ima omjer omega 3 i ostalih masnih kiselina. Ono što ljudi ne kuže je da ako jedu normalno i raznovrsno; ako jedu i ribu i meso, imat će sasvim dovoljno svih masnih kiselina. Kao što će namiriti i sve potrebe za vitaminima ako jedu svježe voće i povrće. Ali eto, nekom se isplati prodavati tabletice, a naivaca uvijek ima.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.