Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 15:38   #4221
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Kako TV nema Android nego vlastiti proprietary OS, ne možeš na njega instalirati ništa što nije dio toshibine smart platforme, pogotovo ne Google Play...
tako nesto sam si i mislio..onda sam se grdno zeznio uzimajuci napamet tv..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
__________________
Summer span decades, Winter can last a lifetime...
kresimircina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 16:36   #4222
Quote:
kresimircina kaže: Pogledaj post
tako nesto sam si i mislio..onda sam se grdno zeznio uzimajuci napamet tv..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Pa ni mnogi drugi nemaju Android, samo Philips Sony i još jedan brand, ne sjećam se sad koji

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:24   #4223
Imam tv lg lf 632v i slika mi je zatamljena i na koji
god mod stavim standard expert ili drugo isto je i kad gledam filmove sa usb da li je to problem sa pozadinskim osvjetljenjem ekrana ili nešto drugo
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:26   #4224
Kako izgleda to zatamljenje, je li na svim područjima isto?
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:02   #4225
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Kako izgleda to zatamljenje, je li na svim područjima isto?
Da kao kad gledaš film i scena odvija se u mraku.
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 21:27   #4226
Quote:
zekee kaže: Pogledaj post
Da kao kad gledaš film i scena odvija se u mraku.
Također imam sličnu situaciju. Imam neki vivax tv i kad se upali slika mu je zatamnjena i to na cijelom području ekrana jednakim intenzitetom. Znači slika se vidi kad se malo bolje zadubim, ali nije za gledanja. TV ima zvuka, kanali se mogu prebacivati i sve ostalo funkcionira. Jel zna neko u čemu je problem?
jole17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 07:37   #4227
Vjerojatno pozadinska rasvjeta ne radi, a sad je li baš do pozadinske rasvjete (LEDica koje osvjetljuju ekran), napajanja ili nečeg drugog - treba otvoriti i provjeriti.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 09:58   #4228
Quote:
zekee kaže: Pogledaj post
Imam tv lg lf 632v i slika mi je zatamljena i na koji
god mod stavim standard expert ili drugo isto je i kad gledam filmove sa usb da li je to problem sa pozadinskim osvjetljenjem ekrana ili nešto drugo
Odnijo tv na servis pa ćemo vidjeti što kažu.
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:14   #4229
zekee ako je TV u garanciji NIKAO ne smijes nositi TV serviseru, vec onome tko ti ga je prodao. Jer time krsis uvijete garancije na svoju stetu.

Ako nije u garanciji... svejedno.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:36   #4230
Kako ne? Svejedno je kome ga nosiš, bitno da je servis ovlašten.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:47   #4231
Tiki ne. Niti pod razno.
Kupovinom u ducanu, zakon o obveznim odnosima (ili takonekako) odreduje neke stvari i obaveze.
Ako kupis u ducanu TV nosis ga njima ako nesto ne stima.
Po zakonu ONI su duzni ili otkloniti kvar ili ponuditi zamijenski proizvod ili vratiti pare (u garantnom roku) ili ako je npr mali kucanski aparat, cak i u slucaju da je garancija godinu dana, prodavac se prodajom obvezao dsa ce uredaj fukncionirati 2 godine (samo to je malo tezi slucaj)

Dakle NIKAKO nositi ovlastenom serviseru nego SAMO I JEDINO onome tko je prodao uredaj i izdao garanciju jer je TAJ duzan u zakonski razumnom roku otkloniti kvar ili dati zamijenskui uredaj ako ne otkloni kvar ili pare ako ne otkloni kvar. Ako odneses serviseru (ovlastenom naravno) taj moze samo otkloniti kvar, mozda cak i dati zamijenski uredaj ako popravak nije isplativ, ali pare nebus dobil.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:24   #4232
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Kako ne? Svejedno je kome ga nosiš, bitno da je servis ovlašten.
Da odnio sam ga u ovlašten servis a dučan gdje sam ga kupio sigurno ga ne bi primio nako godinu i nešto dana korištenja.
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:07   #4233
Pa ako si ga koristio godinu i nesto, garancija je sigurno bar dvije godine. Ducan MORA primiti TV koji je u garanciji. Tu uopce nema debate.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:18   #4234
Nisam ziher za televizore, no u zakonu stoji za neke stvari da garancija nemre bit manja od 2 godine...
ono mogu ti ja napisat da je garancija na moje radove mjesec, dva, tri, šest, dvanaest no ona je i dalje 2 godine ma koliko ja mudrovao o tome
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 17:10   #4235
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Po zakonu ONI su duzni ili otkloniti kvar ili ponuditi zamijenski proizvod ili vratiti pare (u garantnom roku) ili ako je npr mali kucanski aparat, cak i u slucaju da je garancija godinu dana, prodavac se prodajom obvezao dsa ce uredaj fukncionirati 2 godine (samo to je malo tezi slucaj)

Dakle NIKAKO nositi ovlastenom serviseru nego SAMO I JEDINO onome tko je prodao uredaj i izdao garanciju jer je TAJ duzan u zakonski razumnom roku otkloniti kvar ili dati zamijenskui uredaj ako ne otkloni kvar ili pare ako ne otkloni kvar. Ako odneses serviseru (ovlastenom naravno) taj moze samo otkloniti kvar, mozda cak i dati zamijenski uredaj ako popravak nije isplativ, ali pare nebus dobil.
Različito je od proizvođača do proizvođača i ovisi o čemu se radi. Ako je neki manji aparat (tipa brijač, kuhalo vode i tako neka prčkarija), znaju ponekad to zamijeniti i direktno u trgovini pa se trgovina dalje zeza s papirologijom. Ako za isto postoji servisna procedura i dijelovi, onda ga iz trgovine nose u servis. Tada servis popravlja uređaj, odnosno ako je nešto nezamjenjivo/preskupo kontaktira proizvođača koji dalje daje trgovini zeleno svjetlo trgovini da izda novi uređaj/vrati lovu/štogod se dogovore.

Pošto TV spada pod skuplje uređaje koje ne može pregledati svaki trgovac, svaki tv će završiti u servisu. Tada u servisu se procjenjuje hoće li se popravljati, ima li dijelova itd. Ako tv ide u zamjenu, također je potreban servis jer jedino on može odrediti da li je to za servis ili nije (tipa može biti razbijen).

Kako god, može odnest tv i u servis i u trgovinu, samo ako ga odnese direktno u servis će vjerojatno brže biti popravljen/obrađen jer u trgovini zna stajati po par dana (dok ga oni ne odnesu ili pošalju u servis). U trgovinu je pak dobro odnesti ako nema ambalaže a servis je u drugom gradu pa su oni dužni zapakirati i poslati ga.

Quote:
zekee kaže: Pogledaj post
Da odnio sam ga u ovlašten servis a dučan gdje sam ga kupio sigurno ga ne bi primio nako godinu i nešto dana korištenja.
Moraju ga primiti u trgovini, samo ti neće naravno na licu mjesta izdat novi uređaj ili vratit pare, već bi ga prvo poslali u ovlašteni servis. Dakle skratio si si proceduru
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 17:12   #4236
Quote:
zekee kaže: Pogledaj post
Da odnio sam ga u ovlašten servis a dučan gdje sam ga kupio sigurno ga ne bi primio nako godinu i nešto dana korištenja.
pa primili bi ga ali isto tako proslijedili u servis...
nemojte se zavaravati da bi na licu mjesta mijenjali tv koji je radio godinu dana..samo servis odobrava zamjenu.

eto - mravac me preduhitrio
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 17:16   #4237
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
zekee ako je TV u garanciji NIKAO ne smijes nositi TV serviseru, vec onome tko ti ga je prodao. Jer time krsis uvijete garancije na svoju stetu.

Ako nije u garanciji... svejedno.
Ja sam odnio mobitel pod garancijom direktno u servis, nikakvih problema mislim da je zakonski samo propisano da I(!) trgovina mora primiti pokvarenu stvar jer ti možda živiš u nekom selu, kupio si TV u Pevecu u obližnjem većem mjestu, a najbliži ovlašteni servis je, recimo, u ZG - zakonom ti je omogućeno da vratiš artikal u trgovnu jer se pretpostavlja da ti je bliže nego voziti je u servis u ZG, ali daleko od toga da ne smiješ nositi direktno u servis...čak ti sad dođe doma kurir i pokupi stvar na servis...

povrat artikla direktno u servis radi otklanjanja kvara nikako ne utječe na tvoje pravo da ti trgovac zamijeni za novi artikal ili ti vrati novce ukoliko se kvar ne otkloni u roku od 45 dana (radnih)

Zadnje uređivanje MytByte : 31.10.2017. at 17:39.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 18:25   #4238
Quote:
zekee kaže: Pogledaj post
Odnijo tv na servis pa ćemo vidjeti što kažu.
Popravljen otišlo pozadinsko osvjetljenje.
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 05:03   #4239
Quote:
zekee kaže: Pogledaj post
Popravljen otišlo pozadinsko osvjetljenje.
Jesu ti priznali garanciju ili ne ?
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 08:56   #4240
Decki, sve sto ste napisali drzi, ali imao sam par ozbiljnijih sranja s reklamacijama...znam dobro sta govorim.
Stos je utome da cinom prodaje / kupovine je zapravo postignut nepisani dogovor u kojem nema servisera.
Dakle kupac je kupio od prodavaca koji je cinom prodaje, po zakonu RH ili EU garantira odredene stvari pod odredenim uvijetima.
Nikada ne nositi stvar direktno serviseru vec uvijek i iskljucivo ducanu koji vam je tu stvar prodao.
Je da ce popravak trajati malo duze, ali i tu postoje neki rokovi .

Dakle nositi u ducan sa racunom i ako ima garantnim listom.

I nema apsolutno nikakve veze ni tko je proizvodac ni sta prodavaci filozofiraju u ducanu. Duzni su preuzeti proizvod i postovati zakone RH. Ako slucajno prodavac spomene da ti moras odnesti u servis stvar koju reklamiras, odmah ide: molivm vas da pozovete svojeg nadredenog / voditelja / direktora

Budite svjesni da apsolutno svi trgovci perfektno znaju vasa prava kao kupca, ali ih izbjegavaju ispostovati jer im to komplicira zivot, stvara dodatne troskove ...

p.s. rok popravka vise nije 45 radnih dana, doslo je do stanovitih promijena zakona te je sada 45 dana postalo: u razumnom roku.

Zadnje uređivanje Angelbyu : 01.11.2017. at 09:10.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.