Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 20:01   #5961
Šanse da ga ostaviš su velike, šanse da ga nađeš su male
Nego, jesi se ti malo raspitivala kod čuvara kampa. Neznam kolika je cijena čuvanja paušala tj ostavljanja kamp kučice cijelo vrijeme u kampu u kojem si ti. No znam da je prije par godina gadno porasla svuda i sad te cifre idu do 1000-2000 € u boljim kampovima. I znam da se razvio biznis čuvanja tih kučica u privatnim aražmanima. Obićno se tim bavi netko od čuvara ili netko u vezi s njima. Shema ti je da kad se ti spremiš doma, oni sami skupe sve i odvezu kučicu negdje kod sebe. Osobno sam bio u jednom takvom čuvalištu gdje je bilo nekih 20-30 kučica naslaganih jedna do druge, uredno prekrivenih ceradom i sve. Kad se spremaš doći nazoveš toga kod koga je i on ju sam doveze natrag u kamp na otprilike mjesto gdje tebi paše (zona, parcela ili kako se dogovorite), postavi predšator i sve i ona te fino dočeka spremna. A sama cifra tog aranžmana je često višestruko jeftinija od čuvanja u kampu (meni su nudili prije par godina za nekih 800-1000kn).
Možda bi tebi tako nešto odgovaralo, ili bar da se dogovoriš s njima da im platiš neku sumu da prije tvog dolaska pripreme kučicu. Ako ju ne želiš micati se dogovarati s čuvarima iz nekog razloga, možda možeš tako nešto dogovoriti sa samim vlasnicima kampa. U tim malim obiteljskim kampovima se zbilja da svašta dogovoriti čak i bez neke naplate, pogotovo za stalne mušterije.
Ja osobno ne koristim ovaj gore aražman jer niti ne idem uvjek s kučicom. Prepustio ju više starcima, a i u savršenom je stanju i registrirana pa nam se više isplati voziti ju sa sobom.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:04   #5962
Vidis, nije mi palo napamet, ali je genijalna ideja! Nasa kampica nije registrirana, pa je mozda i najbolje da ostane na jednom mjestu, dosta je i stara, ali ideja s tim da nekome platim da je "otvori" i "zatvori" mi se cini realnom. Ustvari mi se jako dobrom idejom cini i postavljanje neke vrste terase, no to bi me kostalo par desetaka tisuca kuna, sto mi se ne isplati. Hvala na savjetu!
RR's is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:30   #5963
Quote:
RR's kaže: Pogledaj post
Vidis, nije mi palo napamet, ali je genijalna ideja! Nasa kampica nije registrirana, pa je mozda i najbolje da ostane na jednom mjestu, dosta je i stara, ali ideja s tim da nekome platim da je "otvori" i "zatvori" mi se cini realnom. Ustvari mi se jako dobrom idejom cini i postavljanje neke vrste terase, no to bi me kostalo par desetaka tisuca kuna, sto mi se ne isplati. Hvala na savjetu!
Ako si sklona uradi sam radovima da se ta terasica lako skuckati za malo novaca. Ne radiš sad paviljon, ipak si u kampu, tu su imprivizacije pod normalno. Ali ovo za slaganje predšatora i sl ti ziher mogu digovoriti u samom kampu. Ti mali privatni znadu biti jako frendli po pitanju usluga.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 13:35   #5964
Vidim da su aktivnosti na ovoj temi daleko od aktivnih, al se svejedno nadam da dosao bude mi kakav zanimljiv / koristan odgovor, bez da moram proc tako puno stranica teme ..

Uglavnom, ovo ljeto zelimo posjetiti Juznu Dalmaciju, iskljucivo u kamperskom obliku - sator, automobil, najosnovnije za kuhanje, zena, ja

U uzi izbor ulaze nam Hvar i Peljesac - i to, proucavajuc sve, najvise nekako naginje na Loviste..

Sad, zanimaju nas opcenito iskustva i preporuke glede cijene / kvalitete, bilo kakvog kampa od ajmo rec Splita prema Dubrovniku.. Ne trebamo nikakva fensi smensi mjesta. Cak nam ne trebaju ni mjesta za izlaske - dovoljno je da se ima di kupit osnovne namirnice, kruh, mozda pokoji restoran da se pocastimo, a bilo bi dobro da moze i auto biti pored nas (iako, nije ni to presudno).

Najradje bi isli u FKK kamp ili barem da ima kakvu skrivenu plazu koja nije pretjerano udaljena od mjesta boravka. S obzirom da toga sve manje i manje ima u nasim krajevima, prihvacamo i "tekstilnu" opciju ..

Ako su potrebni kakvi savjeti glede kampova na Krku ili Istri (od Premanture prema Funtani) lako damo savjet i s vlastitog iskustva ..

Hvala na odgovorima
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 15:33   #5965
Kampirala i na Hvaru i na Pelješcu, moj glas ide svakako ovom drugom.

Na Hvaru sam bila u Sv.Nedjelji a na Pelješcu u ŽUljani i u Lovištu. Hvar je divan, ali je već malo previše isfuran za moj ukus. K tome, malo su mi ga zgadili i ljudi

Zbog skrivenih plaža možda mi je mrvicu draža Žuljana. Mi smo bili u kampu Vučine, koji je prvenstveno kamp za šatore, a zatim za kampere i sve ostalo i to mi se jako svidjelo. U blizini je i FKK plaža. Sjećam se da se na nju skroz može doći autom jer smo je koristili kao početnu točku za porinuće kajaka.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 09:57   #5966
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Kampirala i na Hvaru i na Pelješcu, moj glas ide svakako ovom drugom.

Na Hvaru sam bila u Sv.Nedjelji a na Pelješcu u ŽUljani i u Lovištu. Hvar je divan, ali je već malo previše isfuran za moj ukus. K tome, malo su mi ga zgadili i ljudi

Zbog skrivenih plaža možda mi je mrvicu draža Žuljana. Mi smo bili u kampu Vučine, koji je prvenstveno kamp za šatore, a zatim za kampere i sve ostalo i to mi se jako svidjelo. U blizini je i FKK plaža. Sjećam se da se na nju skroz može doći autom jer smo je koristili kao početnu točku za porinuće kajaka.
Iznenadila si me brzim odgovorom .. Velikooo Hvalaaa ..

Na Hvar bi eventualno isli u kamp Nudist / Mina, ali svejedno nas Peljesac puno vise vuce

U uzem izboru su nam Lupis i Đenka u Lovistu (kod Đenke je malo povoljnije, a opet navodno isto prekrasno) te isto tako Vucine - zbog skrivenih plaza ponajvise (makar vjerojatno sva tri navedena kampa imaju prekrasne plaze u blizini) .. Nekako vise volimo skinut se i uzivat u zrakama sunca u potpunosti .. Svaki savjet, i pozitivan i negativan, je dobrodosao..

Planirali smo trajektom na relaciji Ploce - Trpanj.. Ili je bolja opcija iz Splita? (poprilicno velika novcana razlika je u igri) .. Ili preko granice? (makar to dolazi v obzir za slucaj da stanemo u nekom kampu usput)

U kojem od ovih navedenih kampova na Peljescu se moze imat automobil pored? I jel postoji ogranicenje potrosnje struje? Imamo onaj prenosni hladnjak (sumnjam da puno trosi) te bi jedno kuhalo imali za skuhat kavu i eventualno juhu ili kakvo jednostavno jelo .. U biti, nista pretjerano ..

Jesu potrebne rezervacije dosta unaprijed ili bi se naslo kakvo slobodno mjesto?

Hvala jos jednom na odgovorima
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 16:34   #5967
Quote:
Overflow kaže: Pogledaj post

U uzem izboru su nam Lupis i Đenka u Lovistu (kod Đenke je malo povoljnije, a opet navodno isto prekrasno) te isto tako Vucine - zbog skrivenih plaza ponajvise (makar vjerojatno sva tri navedena kampa imaju prekrasne plaze u blizini) .. Nekako vise volimo skinut se i uzivat u zrakama sunca u potpunosti .. Svaki savjet, i pozitivan i negativan, je dobrodosao..
Provela sam jedno ljetovanje u Lupisu i bilo nam je super. I dalje ostaju kamp sa najčistijim sanitarijama ikad Lovište je super mirno mjesto, bez gužvi, taman bi se svako jutro prošetali do mjesta u dućan, usput bi tamo popili i kavu. U kampu ima i jedan bicikl (tada je bio jedan) na raspolaganje svim gostima, besplatno, baš za otići do mjesta. Inače imaš nekih 5-10 min ugodne šetnje do mjesta.

Quote:
Planirali smo trajektom na relaciji Ploce - Trpanj.. Ili je bolja opcija iz Splita? (poprilicno velika novcana razlika je u igri) .. Ili preko granice? (makar to dolazi v obzir za slucaj da stanemo u nekom kampu usput)
Išli smo preko Neuma, sve u 1 dan, krenuli ujutro iz Rijeke. Nije bilo potrebno nikakvo usputno stajanje.

Quote:
U kojem od ovih navedenih kampova na Peljescu se moze imat automobil pored? I jel postoji ogranicenje potrosnje struje? Imamo onaj prenosni hladnjak (sumnjam da puno trosi) te bi jedno kuhalo imali za skuhat kavu i eventualno juhu ili kakvo jednostavno jelo .. U biti, nista pretjerano ..
U Lupisu sigurno možeš imati auto pored (mislim da je i u Đenki tako). Ograničenja za struju nema.

Quote:
Jesu potrebne rezervacije dosta unaprijed ili bi se naslo kakvo slobodno mjesto?
Pa preporučuju se, jer su kampovi na Pelješcu u zadnjih par godina poprilično popunjeni. Mi smo krenuli bez rezervacije od početka pelješkog poluotoka, pa smo poljubili vrata u svakom kampu usput i tako na kraju (doslovno na kraju) završili u Lupisu, gdje je igrom slučaja taman se otkazala jedna rezervacija. Na kraju smo bili prezadovoljni da je tako ispalo.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 18:46   #5968
Hvala hvala hvalaa

Imate možda kakve informacije o kampu Đenka? (Drugi kamp iz Lovišta)
Cjenovno je dosta "privlačniji" pa me zanima još mala usporedba s Lupisom..

Usputno još možda odemo do jednog kampa blizu Dubrovnika i to su glavni planovi za ovogodisnje (glavno) ljetovanje.. Pelješac je definitivno glavno odredište..

Hvala još jednom..
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 09:29   #5969
Quote:
Overflow kaže: Pogledaj post
Hvala hvala hvalaa

Imate možda kakve informacije o kampu Đenka? (Drugi kamp iz Lovišta)
Cjenovno je dosta "privlačniji" pa me zanima još mala usporedba s Lupisom..
Nemam, osim što se nalazi u istoj ulici 50m dalje.

Možda pomognu komentari sa Avtokampi stranice
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 16:05   #5970
Sad jedno pitanje vezano uz satorsku opremu ..

Na putovanje idemo zena i ja .. a posjedujemo ovakvo cudo od satora .. Uz to jos ide i Gazebo, uz naravno ostalu opremu .. al ozbiljno razmisljamo o kupovini veceg satora .. zA oko nam je zapeo ovaj Huntsville 400 i cjenovno je na odgovarajucoj granici od 200€ ..

E sad, najbitnija stvar nam je, osim tog sto malo vise prostora ima, cinjenica da se u satoru ne treba biti stalno u "psecoj pozi" nego da se moze normalno hodat, a da sator opet nije s druge strane pre golem..

Jel bi mogla nekakva preporuka do ajmo reci 250€? Znate mozda gdje su trenutno akcije ili je to "samo" poslje sezone? Znaci, najbitnije je da je sator onakvog koncepta, da se moze i hodat .. Uz naravno da je prozracan, cvrst, kvalitetan .. Kazem, mozda je cjenovno pre malo sto sam napisao, al vjerujem da bi se negdje moglo naici na nesto dobro ..

Svaka preporuka je dobrodosla..

Veliko HVALA
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 20:48   #5971
Ne znam kakva je ovogodišnja ponuda Quechue u Decathlonu, ali uvijek je best buy i imaju zbilja velik izbor i sigurno ćeš naći nešto odgovarajuće. Što god njihovo odabrao, nećeš fulati. I imaju jako puno izloženih šatora u sezoni u trgovini pa možeš i uživo vidjeti ako si blizu koje trgovine.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 09:17   #5972
Mi smo uzeli u dechatlonu sator quecha za cetri osobe cca 100€ bila cijena mislim jos uvijek da su iste cijene. Sator predobar plus ja 190cm normalno stojim unutra.
Jel moze netko preporuciti lezaljke? Najbitnije mi da nisu glomazne kad se sloze da mogu stat na zadnji sic plus naravno cijena.
Takoder, jel probao tko ovu visecu lezaljku? https://m.decathlon.hr/p/8330394_zel...ampiranje.html
Cale80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 12:55   #5973
Nemam ti za preporučiti sklopivu ležaljku, i ja sam u potrazi već 2 godine. Do tad koristim neku za 150 kn iz Spara ili tako nečeg, ali nikako nije za preporuku. Sva je rasklimana i teško ju je namjestiti. Ali je jedina bila sklopiva do kraja, tako da stane na dno gepeka. Ak nađeš, javi

A što se tiče hammocka iz Decathlon, meni je odličan. Prvo smo kupili jedan, pa naknadno i drugi. Meni je najbolje kod njega to što je jako kompaktan pa kad god idemo u šetnju, nosimo ih u ruksaku. Tkanina je skroz tanka, što je super po ljeti jer je prozračna, lijepo pirka kroz nju. I brzo se suši ak si u kupaćima. Jedini minus je kratka špaga pa moraš pronaći dovoljno tanko stablo, što zna biti izazovno (npr. na Jarunu još nisam uspjela naći perfect spot). Sve u svemu, izvrstan value for money.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 14:04   #5974
Ima li tko iskustva sa kombinacijom šator/avion? Zanima me koji šator (za 3 osobe iako nas je dvoje,muž je vrlo konkretan muškarac :-)), vreće i podloge kupiti, jer sva oprema koju imamo nam je preteška za avion...
afrikanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 14:32   #5975
Imam ja, i to u zimskoj i u ljetnoj varijanti kampiranja.
Ne znam što te konkretno zanima, ali mi obično u 1 kofer stavljamo našu prtljagu, a u transportnu torbu sve što se tiče kampiranja i još obično uspijemo dopuniti sa obućom (tipa gojze) do 23kg.

I mi imamo šator za 3 osobe.
Ljeto: šator Mountain Hardwear drifter 3, vreće McKinley za ljeto i karimati Thermarest.

Zima: šator Husky fighter 3-4, vreće Marmot zimske, karimati su isti

Na to još ide kuhalo (plin kupimo na destinaciji jer kartuša ne smije u avion), aluminijski set za kuhanje, light my fire beštek i posuda za jelo.

Sve to zajedno ima kojih 10kg, dakle imaš još barem 10kg fore.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 09:53   #5976
Kampiranje otok Cres

Dobro jutro ekipa. Ovo ljeto bih volia posjetiti otok Cres po prvi puta. Isao bih sam ali razmisljam jos uvijek da li da idem u privatni smjestaj ili u kamp posto u vecini kampova koliko znam dolaze drustva ili obitelji... Zanima me vase misljenje jos nikad nisam kampirao ali volim prirodu i mislim da mi ne bi bio problem priviknuti se na spavanje pod vedrim nebom u blizini mora i buditi se sa zvukom cvrčaka Koji kamp odabrati u kojem vremenskom periodu naravno i što se tiče opreme trebat ću svu vašu pomoć.
dalmatinac91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 11:13   #5977
Quote:
dalmatinac91 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro ekipa. Ovo ljeto bih volia posjetiti otok Cres po prvi puta. Isao bih sam ali razmisljam jos uvijek da li da idem u privatni smjestaj ili u kamp posto u vecini kampova koliko znam dolaze drustva ili obitelji... Zanima me vase misljenje jos nikad nisam kampirao ali volim prirodu i mislim da mi ne bi bio problem priviknuti se na spavanje pod vedrim nebom u blizini mora i buditi se sa zvukom cvrčaka Koji kamp odabrati u kojem vremenskom periodu naravno i što se tiče opreme trebat ću svu vašu pomoć.
Neidu samo obitelji. Ima cesto samaca. Samo da znas, kampovi ti kostaju kao apartmani. I jos oprema, u dechatlonu ti je najbolje uzeti. Bila sam na cresu, nisu mi nesto. Krcati ako ides u 7 i 8 mj, frizideri i kamperi oko tebe, satelitske. Mjesta u prvim redovima nema jer sve zauzmu stranci koji imaju love. To nije to vise. Al fora je na cresu, nekad zalutaju jeleni u kamp. Na avtokampi stranici nadjes sve kampove i realne komentare, iskuatva.al kampovi su skupi za hrvate. Da se ne iznenadis.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 15:46   #5978
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Imam ja, i to u zimskoj i u ljetnoj varijanti kampiranja.
Ne znam što te konkretno zanima, ali mi obično u 1 kofer stavljamo našu prtljagu, a u transportnu torbu sve što se tiče kampiranja i još obično uspijemo dopuniti sa obućom (tipa gojze) do 23kg.

I mi imamo šator za 3 osobe.
Ljeto: šator Mountain Hardwear drifter 3, vreće McKinley za ljeto i karimati Thermarest.

Zima: šator Husky fighter 3-4, vreće Marmot zimske, karimati su isti

Na to još ide kuhalo (plin kupimo na destinaciji jer kartuša ne smije u avion), aluminijski set za kuhanje, light my fire beštek i posuda za jelo.

Sve to zajedno ima kojih 10kg, dakle imaš još barem 10kg fore.
Hvala,ovo već puno pomaže :-)
Koje bi od toga pokrilo npr Oman u siječnju i Skandinaviju u kolovozu? Pretpostavljam, ljetna varijanta....
afrikanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 19:13   #5979
Skandinavija u bilo koje doba zimska oprema, barem što se mene tiče. Ili za bilo gdje u planinama. Hladno je po noći, a u planinama i na obali zna derati i vjetar. Osim evenutalno u lipnju u Skandinaviji kad je duži dan.

Npr. kraj srpnja ispod Vršića u Sloveniji, šator uz Soču, noću oko 5 stupnjeva s visokom vlagom. Smrzli se. Dolomiti, kamp na oko 1800 mnv, početak kolovoza prošle godine, 6 stupnjeva, pao snijeg. O Islandu na kraju kolovoza i početku rujna da ne pričam. Išlo je i do 2 stupnja noću uz olujni vjetar. Gledaj noćne temperature kad planiraš, ne dnevne. Danju nisi u šatoru/vreći.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 19:59   #5980
Slažem se, Skandinavija i Island uvijek zimska varijanta, a Oman uvijek ljetna.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.