Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2012., 22:26   #1
Street workout

pozdrav imam jedno pitanje ... gdje se nalaze parkovi za street workout u zagrebu ... znam da ima jedan u trnskom u onoj sumi ali ima 2,3 sprave... jel zna neko bolji
djosr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:46   #2
Quote:
djosr kaže: Pogledaj post
pozdrav imam jedno pitanje ... gdje se nalaze parkovi za street workout u zagrebu ... znam da ima jedan u trnskom u onoj sumi ali ima 2,3 sprave... jel zna neko bolji
Kakve sprave? Pa zakej se zove street workout unda.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 00:35   #3
Misli na trim-stazu valjda. imaš na Jarunu kod aquariusa jednu recimo.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:00   #4
oprosti ako neznam strucne nazive .... a dobro znas na sto mislim hh xD .... ugl mislim na nes tipa ovog

STREET WORKOUT PARK Link
djosr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 17:52   #5
Imaš na Sveticama kod parka Maksimir, na Trnovčici u Dubravi i prije nekoliko dana izgrađena je nova trim staza na Laništu!
may_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 17:53   #6
ja znam za to na jarunu, svetice i u dubravi jedan manj park
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 12:13   #7
woow wooow ..to je to ...hvala.... ja sam blizu lanista pa cu pogledat......jos neko zna ???
djosr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 15:03   #8
Sve nekako mislim da oni crnci sa youtubea treniraju profesionalno po gimnastičkim dvoranama, a parkovi im služe samo za snimanje i pokazivanje...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 16:55   #9
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Sve nekako mislim da oni crnci sa youtubea treniraju profesionalno po gimnastičkim dvoranama, a parkovi im služe samo za snimanje i pokazivanje...
Nisam siguran gdje treniraju, ali mislim da ne treniraju klasično gimnastiku. Vidi im se po nekim elementima. Npr. imaju snagu, ali ne i fleksibilnost za recimo back lever. Imaju dosta nepreciznosti kod izvođenja nekih statičkih tehnika...
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 17:51   #10
Evo tek što se otvorio park na Laništu, već su se pojavili interesi da se cijela livada pretvori u gradilište!
Svi koji žele poduprijeti novi workout park u Laništu, neka dođu sutra 15.11. u 16.00h u park preko puta kafića Brooklyn
Točna lokacija: http://goo.gl/maps/H67XK
may_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 18:16   #11
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Nisam siguran gdje treniraju, ali mislim da ne treniraju klasično gimnastiku. Vidi im se po nekim elementima. Npr. imaju snagu, ali ne i fleksibilnost za recimo back lever. Imaju dosta nepreciznosti kod izvođenja nekih statičkih tehnika...
Vjerojatno po teretanaman....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 22:53   #12
Quote:
may_day kaže: Pogledaj post
Evo tek što se otvorio park na Laništu, već su se pojavili interesi da se cijela livada pretvori u gradilište!
Svi koji žele poduprijeti novi workout park u Laništu, neka dođu sutra 15.11. u 16.00h u park preko puta kafića Brooklyn
Točna lokacija: http://goo.gl/maps/H67XK
to majstore .... znam lokaciju i full je blizu
djosr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 18:52   #13
Quote:
djosr kaže: Pogledaj post
to majstore .... znam lokaciju i full je blizu
Quote:
djosr kaže: Pogledaj post
pozdrav imam jedno pitanje ... gdje se nalaze parkovi za street workout u zagrebu ... znam da ima jedan u trnskom u onoj sumi ali ima 2,3 sprave... jel zna neko bolji
znam da je post star ali zanima dal se jos bavis sw-om?
Lape is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 20:37   #14
Pozdrav momci (i cure ako ih ima ),lijen sam pretraživat forum nadam se da ćete mi odgovoriti na par pitanja.Krenuo sam danas sa street workoutom u cilju da se fizički razvijem nakon dugo vremena,zadnji put sam trenirao proslo ljeto mjesec dana.Imam 60kg sa 173cm visine i 17 godina(prilično mršava građa).Evo ovako para za teretanu nemam,volje imam čekao sam početak 4. mjeseca malo sunčanije vrijeme da mi kiša više ne kvari dan.Dešava mi se "trnjenje" mišića nakon 1 serije(uzimam 5 zgibova serija).Mišići mi se jednostavno stvrdnu ko' da su napeti i ko' da ih drzim napregnute.Stvrdnuti su i kad se odmaram izmedu serija.To mi previše otežava vježbanje jedva 2 zgiba napravim poslije te pojave.Jel to uobičajena pojava ili je to zato jer sam došao odjednom vježbat nakon više od pola godine ili zato jer sam nezagrijan naglo počeo?Sjećam se i to prošlo ljeto mi se ista stvar dešavala nakon par serija to stvrdnjivanje mišića,kad mi se to desi jednostavno sam na kraju snage jedva radim više par zgibova i nemogu.Dođem doma i dalje osjećam mišiće takve nekako.Ako možete ikako pomoć oko te pojave hvala.

Evo drugi dio teksta par pitanja,zanima me dal' ću se fizički razvit uz ovakav tip vježbanja zgibovi,propadanja jel ima rezultata nakon određenog vremena da razvijem malo prsa,ramena,biceps,triceps i jel vježbe utječu brzo na razvitak pojedinih dijelova?Jel treba pazit na prehranu kao likovi u teretani(žitarice,orasi i te hrane znate što mislim)?Ako možete preporučit neke vježbe i određeni broj serija i rep-ova za mene a može i neki savjet ako imate ? Hvala puno !!
brainiac96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 20:54   #15
Prvo i prvo - prehrana. Ako želiš graditi mišiće moraš biti u blagom kalorijskom suficitu (više kalorija nego ti je potrebno za održavanje težine). I naravno, unositi dovoljnu količinu proteina. A prije treninga dovoljno ugljikohidrata da imaš energije. Smanjiti brze ugljikohidrate i loše masti, unositi dovoljno vitamina, dakle jesti zdravo i kvalitetno.

Kaj se tiče vježbi, nisam neki ekspert za street workout jer radim u teretani. Ali pravila su slična - ako želiš razviti neki mišić (ili skupinu), trebaš ga opteretiti. E sad, u teretani se to vrlo lako postiže jer je moguća izolacija određenog mišića i postupno opterećivanje tako da mu se omoguće najbolji poticaji za rast. Kod street workouta je vjerojatno teže postići izolaciju, a opterećenje može isprva biti preveliko, ili pak ako je premalo jedini način da se "izazove" mišić je povećanje broja repeticija ili pak izvođenje teže inačice.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 22:33   #16
Quote:
brainiac96 kaže: Pogledaj post
Dešava mi se "trnjenje" mišića nakon 1 serije(uzimam 5 zgibova serija).Mišići mi se jednostavno stvrdnu ko' da su napeti i ko' da ih drzim napregnute.Stvrdnuti su i kad se odmaram izmedu serija.To mi previše otežava vježbanje jedva 2 zgiba napravim poslije te pojave.Jel to uobičajena pojava ili je to zato jer sam došao odjednom vježbat nakon više od pola godine ili zato jer sam nezagrijan naglo počeo?Sjećam se i to prošlo ljeto mi se ista stvar dešavala nakon par serija to stvrdnjivanje mišića,kad mi se to desi jednostavno sam na kraju snage jedva radim više par zgibova i nemogu.Dođem doma i dalje osjećam mišiće takve nekako.Ako možete ikako pomoć oko te pojave hvala.
Da bi mogao efikasno raditi bilo kakve vježbe i uopće funkcionirati, mišići ti ne smiju biti napeti ni tvrdi kada nisu pod opterećenjem. Nije to ništa opasno, ali ti je ograničavajući faktor za bilo što dalje.

Odgovor za tebe su vježbe mobilnosti i istezanja, foam rolling, SMR, kako bi izbjegao taj problem:

http://www.mobilitywod.com/

http://www.amazon.com/Becoming-Suppl.../dp/1936608588



Quote:
Evo drugi dio teksta par pitanja,zanima me dal' ću se fizički razvit uz ovakav tip vježbanja zgibovi,propadanja jel ima rezultata nakon određenog vremena da razvijem malo prsa,ramena,biceps,triceps i jel vježbe utječu brzo na razvitak pojedinih dijelova?
Ukoliko budeš radio pravilno, apsolutno ćeš se razviti. Međutim, malo tko zna raditi pravilno te vježbe. Ulica ti može služiti kao mjesto za trening, ali na ulici nećeš naučiti sve što trebaš.

Probaj ovdje:

http://www.gymnasticbodies.com/

https://www.gymnasticbodies.com/forum/

Boljeg mjesta za trening sa vlastitom težinom na webu nema.


Quote:
Jel treba pazit na prehranu kao likovi u teretani(žitarice,orasi i te hrane znate što mislim)?Ako možete preporučit neke vježbe i određeni broj serija i rep-ova za mene a može i neki savjet ako imate ? Hvala puno !!
Programe treninga imaš na gore navedenim linkovima, a na hranu moraš paziti. Malo manje nego likovi u teretani, ali ako želiš optimalne rezultate, svakako moraš paziti.
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 17:08   #17
https://www.youtube.com/watch?v=yqvOLHC-1sk
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 22:39   #18
Hvala vam na savjetima,usput da kažem dobio sam najveću upalu mišića ikad u životu .Svaki mišić koji je radio u zgibovima i propadanjima nesmim prstom taknit.Izgleda da nisam smio ić nezagrijan i tako naglo počet s vježbama.Trebao sam doma bar 3,4 dana radit sklekove čisto da mišići malo dođu u formu.
brainiac96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 19:34   #19
evo ja kod kuce imam onaj dor gym bar i na tome radim zgibove i sad sam poceo osjecat bol u zglobovima , kao da ih istegnem previse , pa jel zna neko dal je to ovako samo privremeno i neke vjezbe da ojacam jer imam osjecaj da ih istegnem previse jer dosta visim na toj šipci i radim po stotinjaka zgibova u vise serija naravno :P
Janjetina11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 07:11   #20
Quote:
Janjetina11 kaže: Pogledaj post
evo ja kod kuce imam onaj dor gym bar i na tome radim zgibove i sad sam poceo osjecat bol u zglobovima , kao da ih istegnem previse , pa jel zna neko dal je to ovako samo privremeno i neke vjezbe da ojacam jer imam osjecaj da ih istegnem previse jer dosta visim na toj šipci i radim po stotinjaka zgibova u vise serija naravno :P
zagrij zglobove dobro prije treninga i postavi sipku nize da ne istezes previse ligamente
Lape is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.