Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 11:20   #81
Jel bolje pesica?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:16   #82
Pa nije bas malo joj okice bistrije nisu tako krvave j pogled cistiji,glavica ravnija a motorika jos dosta losa vuce zadnju nogicu ,pada kad obavlja nuzde,kad jede,pije ,cim spusti dolje glavu rusi je i pade sa glavicom u padelicu i ne moze se uspravit,moram ju dignut
Muka za gledat velika srce mi puca,otisla je hodajuci tamo vrate mi ju ko invalida kojeg je pokupio auto pa ostao oduzet
Bolovanje morala uzet da ostanem s njom jer se moze ozlijedit dok je sama
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:32   #83
OOOOOOO gdje ste se to bile na pretragama?
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:53   #84
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
OOOOOOO gdje ste se to bile na pretragama?
VP
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:35   #85
Bože dragi, pa šta kaže veterinar hoće li se oporaviti i kad?

Ako se ne varam jedan šicuić što vuče zadnje noge u kolicima baš ostao tako paraliziran nakon iste pretrage ali ne kod istog veterinara.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:03   #86
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Bože dragi, pa šta kaže veterinar hoće li se oporaviti i kad?

Ako se ne varam jedan šicuić što vuče zadnje noge u kolicima baš ostao tako paraliziran nakon iste pretrage ali ne kod istog veterinara.
Mijelografija je invazivna dijagnostička metoda, za razliku od CT-a, samo što kod nas CT-a za životinje nažalost nema.

Ovako kažu za ljude, a ni kod pasa nije puno drukčije.

Pitanje je da li je kod ovoga šicua kojeg spominješ do paralize došlo baš zbog mijelografije i kakva je uopće bila njegova dijagnoza. Ne treba olako suditi i valja se nadati da će maleckoj biti bolje.

Kralježnica se nikada potpuno ne oporavlja, samo što je pacijentu, ljudskom ili životinjskom, nakon operacije i/ili konzervativnoga liječenja lakše živjeti s tim problemom.

Treba puno, jako puno vremena da se stvari koliko-toliko srede.

Držimo fige.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:06   #87
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Bože dragi, pa šta kaže veterinar hoće li se oporaviti i kad?

Ako se ne varam jedan šicuić što vuče zadnje noge u kolicima baš ostao tako paraliziran nakon iste pretrage ali ne kod istog veterinara.
daj ne strasi me pa upucala bi se
tocno bi ga tuzila ako ne bi da se ne oporavi i da ju unistio prilikom pregleda
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:14   #88
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
daj ne strasi me pa upucala bi se

tocno bi ga tuzila ako ne bi da se ne oporavi i da ju unistio prilikom pregleda


Zaboravljas da si potpisala pristanak prije zahvata.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:16   #89
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
daj ne strasi me pa upucala bi se
tocno bi ga tuzila ako ne bi da se ne oporavi i da ju unistio prilikom pregleda
Nemoj nepotrebno paničariti. Treba joj vremena da dođe k sebi. Ona je mali psić, a pretraga nije lagana. Uostalom, ne možeš dokazati da joj se stanje pogoršalo zbog pregleda jer nemaš prethodnih snimaka za usporedbu - imaš obični RTG, a ne mijelografiju.

Držim fige da joj bude bolje što prije, ali pripremi se na dulji oporavak.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 09:42   #90
Ispričavam se ako sam nekog ustrašila nije mi bila namjera.

Napisala sam kako mi je rečeno točno od riječi do riječi. Šicuić je imao probleme s kralježnicom prije pretrage ali ne takve. Nakon pretrage je bilo tako kako je bilo. Da li bi bilo isto tako i bez pretrage vrlo moguće.
Bolje da sam napisala nego da nisam možda će si netko prije te pretrage razmisliti postoji li druga opcija. Kako i sama imam peseka koji je sklon takvim zdravstvenim problemima dobro je znati što više toga.

Osim toga najbitnije je vjerojatno što veterinar koji je radio pretragu ima za reći u vezi oporavka. Svakako držim fige da se pesica što prije oporavi.
Imate Deanu Basar koja radi neku vrstu pregleda i fizioterapije sa psima. Svi koji su bili kod nje su bili super zadovoljni pa možda nije loše i nju kontaktirati kad malo prođe vremena.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:06   #91
Što se tiče Deane Basar, ja valjda jedina nisam zadovoljna. Krasna je žena, ali odgovarala nas je od operacije koja je Sitki bila više nego nužna. Nakon što sam kod nje ostavila cca soma kuna, otišle smo u Sloveniju. Kad stignem kući, stavit ću video na kojem se vidi kako trči devetogodišnji pas.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:09   #92
Eto, Didi čovjek uči dok je živ.

Koliko je godina ima tvoja pesica kad je operirana?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:21   #93
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Eto, Didi čovjek uči dok je živ.

Koliko je godina ima tvoja pesica kad je operirana?
Evo me doma. Čekala sam pregled na Sv. Duhu pa mi je bilo nespretno puno pisati.

Sitko je imala drugu vrstu operacije - displaziju laktova pa zapravo nema smisla uspoređivati, osim na globalnoj razini: kao i za ljude, kažu da sve treba operirati u pravom trenutku, ni prerano ni prekasno. Ima na temi o displaziji pa nema smisla da ponavljam detalje, ali operirana je u nekoliko navrata - sa sedam mjeseci lijeva noga, sa deset desna i s nešto više od dvije i pol ponovo lijeva.

A ovo je obećani video - svega par sekundi jer sam morala uredovati između Jucke i Nera.

Ne znam nijednog psa koji je operirao kralježnicu, ali vjerujem da, kao ni kod čovjeka, operirana kralježnica u pogledu gibljivosti nije isto što i zdrava, čak ni kad se pas oporavi, a mnogo toga ovisi i o tome koji su kralješci u pitanju.

P. S. Da se do kraja razumijemo što se tiče Deni Basar: u Sitkinom slučaju ona je jednostavno pogrešno procijenila situaciju. Događa se i najboljima.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:12   #94
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Zaboravljas da si potpisala pristanak prije zahvata.
Ne nisam potpisala nista
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:58   #95
Vrlo neobicno, morala si.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:47   #96
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Vrlo neobicno, morala si.
Nista mi nije dao i ja se poslije zacudila.znam kad je do sad isla pod anesteziju dva puta da sam tu kod vet potpisivala prije
Mozda zaboravio i on jer smo mi 7h morali biti tamo da to obavimo prije nego pocne dr radit.dok su joj krv vadili,pa brijali ju pa smo cekali nalaze da se vidi jel sve ok da moze na mijelografiju
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:59   #97
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nemoj nepotrebno paničariti. Treba joj vremena da dođe k sebi. Ona je mali psić, a pretraga nije lagana. Uostalom, ne možeš dokazati da joj se stanje pogoršalo zbog pregleda jer nemaš prethodnih snimaka za usporedbu - imaš obični RTG, a ne mijelografiju.

Držim fige da joj bude bolje što prije, ali pripremi se na dulji oporavak.
Pa sam mi je rekao da je za to stanje kriva reakcija mijelogragije.ja ga pitala a da nije doslo do toga zbog bodenja igla u leđa on kaze ne to se samo povrsinski bode
To je od reakcije na kontrast od joda i ljudi znaju tako reagirat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:09   #98
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Pa sam mi je rekao da je za to stanje kriva reakcija mijelogragije.ja ga pitala a da nije doslo do toga zbog bodenja igla u leđa on kaze ne to se samo povrsinski bode
To je od reakcije na kontrast od joda i ljudi znaju tako reagirat
Gle, bolje bi bilo da si otišla Matku na CT, to sad znaš i sama, ali kad već nisi, budi strpljiva dok mala ne dođe k sebi. Kod nekih pasa ide vrlo sporo već sam "oporavak" od anestezije, nazovimo to tako, a gore sam stavila link o mijelografiji.

Držim fige.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:52   #99
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Gle, bolje bi bilo da si otišla Matku na CT, to sad znaš i sama, ali kad već nisi, budi strpljiva dok mala ne dođe k sebi. Kod nekih pasa ide vrlo sporo već sam "oporavak" od anestezije, nazovimo to tako, a gore sam stavila link o mijelografiji.

Držim fige.
Ko je znao da mijelografija moze stvoriti tolike probleme.da je bilo tu MR ne bi se dvoumila ni trena..ali posto ju ni Hr ni Slo nema nisam imala izbora a i on je rekao da ce mijelografija biti dovoljna a kad smo pricali preko tel o magnetu ja spomenula ct on rekao da je magnet puno bolji.vjerojatno zato jer suraduje sa tom klinikom Italiji gdje salje pacijente
ali uskoro i tu cujem stize MR konacno
Ma ne zurim ja sa oporavkom meni je bitno samo da se ona potpuno oporavi da mi ne ostane invalid pa makar oporavak i duze trajao
ipak ona samo godinu i pol ima zivot je pred njom da bi ostatak zivota provela u mukama
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:23   #100
Gle, sry, kad si počela pisati o problemima kod svoje curke, rekla sam ti kamo bi prema mojemu mišljenju bilo dobro da odeš i što da napraviš, ne znam više je li to bilo ovdje ili u porukama. Svejedno. CT bi u ovome slučaju vjerojatno bio jednako tako dobar kao i MR, a nije invazivan - ne ulazim u to zašto i ti i VP inzistirate na MR-u.

Sad - što je, tu je. Mala će se oporaviti i od anestezije i od mijelografije, samo sporo, a hoće li se zbog promjena na kralježnici kod nje javiti drugi problemi, može ti reći samo stručnjak.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.