Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2013., 17:18   #41
Jel netko kupovao knjige Stephen Kinga? Kolike su cijene? Idem ovaj vikend na Interliber pa čisto informativno
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 18:59   #42
Quote:
Sunce i oblaci kaže: Pogledaj post
gdje se otprilike nalazi taj štand? odlična kupnja
6 paviljon.Tamo oko sredine.Knjige su za razliku od većine štandova posložene na policama(samo najskuplje su izložene ), i primijetit ćeš dosta lako jer djeluje kao antikvarijat..
__________________
The blues is losing someone you love and not having enough money to immerse yourself in drink.
LasTone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 07:33   #43
Quote:
EineKleineMaus kaže: Pogledaj post
Koliki popust nudi Fraktura?
Od 20 do 50 %,ovisi o knjizi naravno.U oba paviljona imaju štand .
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 16:14   #44
Vidim na Algoritmovom web-shopu neke strane knjiga po cijenama od 8-9 kuna, jel to ima kakve veze s interliberom? Ili je neka greška.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:29   #45
Ekipa,

topli savjet - posjetite Interliber, ali ako ikako možete, ostavite aute doma ili negdje dalje od Velesajma. Ovo što su ove godine napravili s parkingom unutar i oko Velesajma graniči s ludošću. Višegodišnji smo izlagači, tako da imam izlagačku parkirnu kartu, no i s njom zapnem u svakodnevnom krkljancu na rampi (danas ulaz+izlaz preko sat vremena!!), a ta gužva zaštopa okolne ceste i prilaz Velesajmu. A još nije udarno!

Izgleda da kroz istu rampu prolaze oni s automatskim prolazom (izlagački parking), ali i oni koji plaćaju, pa svi čekaju neke koji trče na blagajnu. Nažalost moram ići autom jer u njemu vozim stvari i moram ući u krug Velesajma i blizu paviljona da bih ih istovarila.

Pored strašnih organizacijskih propusta na tom valjda najskupljem izlagačkom kvadratu u regiji (do kasno u noć smo čekali da provuku internet, u današnje doba...) ništa se puno nije promijenilo od ranijih godina (kukala sam već na ovoj temi lani ili preklani )

Sad su svi fiskalizirani pa su se malo upristojili što se tiče kojekakvog smeća koje se znalo pojaviti u prodaji, osim VBZ-a koji je digao ilegalan šator i morat će ga micati. Koliko vidim, najveća gužva je na Ljevaku, Algoritam je standardan, Vuković i Runjić prilično skup za sajam.
Ali, da ne ispadne da bilo koga reklamiram, pitajte za konkretne stvari i ako uočim, javim.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 23:18   #46
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Ekipa,

topli savjet - posjetite Interliber, ali ako ikako možete, ostavite aute doma ili negdje dalje od Velesajma.
VV, a zašto ne parkiraš na onom velikom parkingu za kamione, zapadno od velesajma? Ove godine je besplatan.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 23:31   #47
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Ekipa,
topli savjet - posjetite Interliber, ali ako ikako možete, ostavite aute doma ili negdje dalje od Velesajma.
hvala Viktorija! , u avenuemall-u onda

btw. zanima me koliko su sniženi naslovi iz Algoritmove biblioteke Facta?

za 10-20% kao što je bivalo prošlih godina ne da mi se trošit vrijeme i novac tj. novac i novac , dok za ostalu literaturu nemam vremena. ..



p.s. vuković & runjić s obzirom da su malen a kvalitetan izdavač ne čude svojim pristupom, ali zato su vrlo pristupačni na 'dan knjige', za samo 5-30kn po knjizi mogu se zadovoljiti i najzahtjevniji (najškrtiji ) štovatelji njihovih izdanja.
gji perpetum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 23:36   #48
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
VV, a zašto ne parkiraš na onom velikom parkingu za kamione, zapadno od velesajma? Ove godine je besplatan.
Dostavljam dosta toga autom pa je nezgodno klopu, cugu, danas usisivač , knjige, sve i svašta za štand
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 23:48   #49
Quote:
gji perpetum kaže: Pogledaj post
hvala Viktorija! , u avenuemall-u onda

btw. zanima me koliko su sniženi naslovi iz Algoritmove biblioteke Facta?

za 10-20% kao što je bivalo prošlih godina ne da mi se trošit vrijeme i novac tj. novac i novac , dok za ostalu literaturu nemam vremena. ..



p.s. vuković & runjić s obzirom da su malen a kvalitetan izdavač ne čude svojim pristupom, ali zato su vrlo pristupačni na 'dan knjige', za samo 5-30kn po knjizi mogu se zadovoljiti i najzahtjevniji (najškrtiji ) štovatelji njihovih izdanja.
Evo sutra ti javim, ako imaš kakav konkretan naslov, pitaj.

Vukovići i Runjići su naši izvrsni, dragi i simpatični kolege izdavači koji sami priznaju da su se prošle godine zeznuli politikom cijena. Kruži priča da je Milana Vuković Runjić lani došla zadnji dan na štand, ulovila se za glavu jer se nije prodalo onoliko koliko je htjela i naredila rezanje cijena na licu mjesta, na zadovoljstvo kupaca.

Možda da pričekaš nedjelju?
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 23:52   #50
Quote:
gji perpetum kaže: Pogledaj post
zanima me koliko su sniženi naslovi iz Algoritmove biblioteke Facta?

za 10-20% kao što je bivalo prošlih godina ne da mi se trošit vrijeme i novac tj. novac i novac , dok za ostalu literaturu nemam vremena. ..
Nisam 100% sigurna, ali mislim da ima nekoliko naslova iz biblioteke Facta na 60% popusta.

Inače, ja sam zadovoljna ulovom ove godine. Nekoliko KDS naslova u pola cijene, tvrdoukoričeni Rat svjetova za 20kn, prvo izdanje Martinove Pjesme sudnjeg dana za 40kn.
Hannah87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:06   #51
Quote:
gji perpetum kaže: Pogledaj post
btw. zanima me koliko su sniženi naslovi iz Algoritmove biblioteke Facta?
Nekoliko naslova po 60%, ostalo je na 20% popusta. Mršavo je ove godine u Algoritmu.

Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Dostavljam dosta toga autom pa je nezgodno klopu, cugu, danas usisivač , knjige, sve i svašta za štand
OK, ali "obični" posjetitelji mogu parkirati tamo. Bolje im je nego ostaviti automobile kod kuće ili platiti parking u AM i onda pješačiti.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:17   #52
Quote:
Hannah87 kaže: Pogledaj post
Nisam 100% sigurna, ali mislim da ima nekoliko naslova iz biblioteke Facta na 60% popusta.

Inače, ja sam zadovoljna ulovom ove godine. Nekoliko KDS naslova u pola cijene, tvrdoukoričeni Rat svjetova za 20kn, prvo izdanje Martinove Pjesme sudnjeg dana za 40kn.
txs. Hannah, i čestitam! , nema ništa ljepše od ulova
, morat ću ić izgleda neovisno o Facti

Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Nekoliko naslova po 60%, ostalo je na 20% popusta. Mršavo je ove godine u Algoritmu.

OK, ali "obični" posjetitelji mogu parkirati tamo. Bolje im je nego ostaviti automobile kod kuće ili platiti parking u AM i onda pješačiti.
nadam se da nemam tih nekoliko naslova.

a da li si siguran da je tamo relativno sigurno ostaviti auto?
gji perpetum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:18   #53
jel nudi Znanje onu akciju kao i prošle god, znaći kupiš 3, platiš 2?
i jel orginalno izadnje ASOIAF-a na nekom većem popustu od 20%?
te na kraju, jel mi može reć netko di je štand političke kulture/ misli, ugl FPZG štand, da ne lutam previše
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:22   #54
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
jel nudi Znanje onu akciju kao i prošle god, znaći kupiš 3, platiš 2?
i jel orginalno izadnje ASOIAF-a na nekom većem popustu od 20%?
te na kraju, jel mi može reć netko di je štand političke kulture/ misli, ugl FPZG štand, da ne lutam previše
Ovo i mene zanima?

I jel se nađe dobrih knjiga za 20, 30 kuna?
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:24   #55
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post

OK, ali "obični" posjetitelji mogu parkirati tamo. Bolje im je nego ostaviti automobile kod kuće ili platiti parking u AM i onda pješačiti.
Aha, to svakako da

Samo nek izbjegavaju Zapad 3 prilaz koji je kaos.

Mene ne smeta hodanje, dapače, pa sam ponekad ranijih godina, kad sam bila bez tereta, parkirala iza Ine na onom šljunku, pa prošetala. To je (bar bila) čak i tijekom dana neka žnj zona tipa par kuna cijeli dan. I nije predaleko za prehodati.

Inače, u fazi sam traženja slikovnica ili nečega za dob od jedne godine i moram reći da je sve to jako skupo. ''Naša djeca'' još kako tako, ali ostalo... harač nad roditeljima. Za nekakvu bezveznu slikovnicu s premalo detalja cepaju i do 50-60 kuna, za neke ne mogu vjerovati koliko koštaju.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:36   #56
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Evo sutra ti javim, ako imaš kakav konkretan naslov, pitaj.

Vukovići i Runjići su naši izvrsni, dragi i simpatični kolege izdavači koji sami priznaju da su se prošle godine zeznuli politikom cijena. Kruži priča da je Milana Vuković Runjić lani došla zadnji dan na štand, ulovila se za glavu jer se nije prodalo onoliko koliko je htjela i naredila rezanje cijena na licu mjesta, na zadovoljstvo kupaca.

Možda da pričekaš nedjelju?
da, kriza bere danak i njima ako je istina to što se priča. ostavljam ih ipak za 'dan knjige', sigurnije je.

od fakte sve gotivim, baš sve. i evo zahvaljujući samo ovom kratkom razgovoru više nemam nedoumicu ići ili ne ići , a nisam povodljiva.

slijedi izvještaj o ulovu.
gji perpetum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 03:02   #57
Jel netko vidio da se na nekom štandu prodaju PONS-ovi tečajevi učenja stranih jezika

http://www.klett.hr/pons_po%E4%8Detn...__1126-195.htm

naravno, uz neki popust?
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 08:23   #58
Bio sam jučer i kao što sam i očekivao, razočarao sam se.
U dva paviljona su, 5. i 6. Najveći izlagači su očekivano V.B.Z., Profil, Algoritam.
Cijene su povelike za moj studentski novčanik, ali izbor je užasan. Kažu snjiženja 20-90% LAŽ! Kažu knjige od 2 kn. LAŽ! Najjeftinije što sam našao su bile knjige za 10 kn, ali to su one gluposti koje nitko ne želi i iako sam nekoliko puta okružio oba paviljona u 2 sata, nisam vidio da se išta smanjila količina tih ''knjiga''. Najviše ima slikovnica, knjiga za samopomoć, dijeta i katoličkih knjiga. Ništa od toga nije po mom ukusu, a i radije bih umro nego koritio savjet iz tih knjiga za samopomoć i samoliječenje.
Slikovnice su podosta skupe, od 50 kn na više (nemam iskustava s tim, al čini mi se skupo). Ima nešto knjiga za 20 kn (kupio dvije knjige kod Matice hrvatske i dobio cd klasične glazbe na poklon), izdanja Jutarnjeg lista me razočarala, očekivao sam da će biti onih njihovih klasika po nižim cjenama, nije ih bilo. Eto bila je Grička vještica i ti serijali, Mjesec boje krvi - al to nije moj ukus.
U jednom od paviljona je odmah na ulazu s desne strane bio neki nakladnik koji je imao izdanja Malden Schwartz - Bleiburk i u tom stilu
Iskreno, smatram da je Velesajam propao, a ovo je zadnji trzaj. Cijene su visoke jer si žele pokrit troškove izlaganja. Sve u svemu - loše. (Po mom mišljenju, prihvaćam i drugačije stavove)
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 09:12   #59
Quote:
gji perpetum kaže: Pogledaj post
a da li si siguran da je tamo relativno sigurno ostaviti auto?
Sigurno kao i na svakom drugom parkingu. Ima na desetke parkiranih auta. To je inače parking od ZG Holdinga koji se naplaćuje, osim u doba kad ima nečeg na velesajmu. Nije to divlji parking.

Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
jel nudi Znanje onu akciju kao i prošle god, znaći kupiš 3, platiš 2?
Nažalost, ne.

Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
i jel orginalno izadnje ASOIAF-a na nekom većem popustu od 20%?
Mislim da ne. Ali provjeri (ako misliš na izdanje na engleskom).

Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Inače, u fazi sam traženja slikovnica ili nečega za dob od jedne godine i moram reći da je sve to jako skupo. ''Naša djeca'' još kako tako, ali ostalo... harač nad roditeljima. Za nekakvu bezveznu slikovnicu s premalo detalja cepaju i do 50-60 kuna, za neke ne mogu vjerovati koliko koštaju.
I mene to čeka, ali sam ostavila za subotu. Čini mi se da sam u prolazu vidjela da je u Egmontu OK cijena.

Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Jel netko vidio da se na nekom štandu prodaju PONS-ovi tečajevi učenja stranih jezika

http://www.klett.hr/pons_po%E4%8Detn...__1126-195.htm

naravno, uz neki popust?
Ima na štandu od Večernjeg, ali se uopće ne sjećam cijene. Nema štanda samo za PONS kako je znalo biti prošlih godina.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 09:15   #60
Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
Iskreno, smatram da je Velesajam propao, a ovo je zadnji trzaj. Cijene su visoke jer si žele pokrit troškove izlaganja. Sve u svemu - loše. (Po mom mišljenju, prihvaćam i drugačije stavove)
Moje mišljenje je da je ove godine znatno lošije nego inače. Ali i dalje se može naći predivno niskih cijena i ubosti lijepa knjiga. Samo treba tražiti i gledati. Što se trzanja tiče, ja se stvarno nadam da će se Interliber lijepo zdravo trzuckati još godinama.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.