Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 10:12   #1
eDreams.it, rumbo.es i sl. (aviokarte)

www.Edreams.it omogućuje kupnju avio karata s popustom.

O Edremasu:
- http://en.wikipedia.org/wiki/EDreams
- s Tripadvisora: http://www.tripadvisor.com/ShowTopic...ir_Travel.html

Vidim da bi postoji veliki interes za kupovinu karata putem edreams-it.
Moderatorica ne može spamati svoju temu chat (koja bi se trebala zvati Guzice i Sise) od priča o kupovini karata s kodom.
Od sada molim stavljajte svoje upite i raspravu na ovoj temi.

Hvala lijepa.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 10:17   #2
Zaboravio si staviti ovo:

Spletna turistična agencija Edreams.it vam ponovno ponuja popust, tokrat v vrednosti 15 eur. Omenjeni popust vam tako omogoča enosmerne letalske vozovnice skoraj po vsej Evropi, že od 4,51 eur naprej.
Na voljo so vse vozovnice nizkocenovnih prevoznikov Ryanair in Wizzair. Seveda lahko popust koristite tudi na vozovnicah drugih letalskih prevoznikov in višjih vrednosti, vendar je v tem primeru potrebno doplačilo.
Obdobje veljavnosti popusta: 31.3.2014

http://izletnadlani.com/nizkocenovne...ze-za-451-eur/
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 10:35   #3
Prijemtio sam da edreams.it izbacuje karte iz sustava s vremena na vrijeme.
Danas vratio opet ZAD-HHN i ZAD-MAN.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 10:54   #4
Kao što sam se već "pohvalio" na drugoj temi, edreams.it me je mailovima obavijestio kako su mi poništene karte za Darwinove letove (ZG-Rim i Rim-ZG) koje sam kupio dosta povoljno kad su prethodni puta (u siječnju) imali tu svoju akciju.

E, sad, iskustva moja i tuđa s edreamsom su u sličnim situacijama dosta negativna, tako da me poprilično strah za lovu kojom sam platio te karte.

Kao prvo, mail(ovi) s kojim(a) sam obaviješten su na talijanskom i iskreno sumnjam da će prihvatiti komunikaciju na engleskom. (U stvari, iskustva s edreamsom su takva de će biti čudo prihvate li ikakvu smisleniju i profesionalnu komunikaciju.)

Nadalje, mailovi su (identični, samo za različite letove) ovakovi:

Quote:
Gentile Cliente,

a seguito della cancellazione del tuo volo

F7 197 T 30APR 3 ZAGFCO UN1 1020 1200

e dell’impossibilità della compagnia aerea di offrirti una riprotezione nei giorni immediatamente precedenti o successivi, ti viene offerta la possibilità di ricevere il rimborso totale del biglietto. Per poter procedere con le pratiche di rimborso, per favore rispondi a questa email per accettazione. Generalmente i rimborsi vengono effettuati dalla compagnia aerea non prima di 4 mesi dall'apertura della pratica, con accredito effettuato direttamente sulla carta di credito utilizzata per l'acquisto.

Dopo l’emissione di un biglietto aereo, ogni variazione della prenotazione dipende unicamente dalla compagnia aerea che opera il volo e eDreams, in quanto intermediario, resta a tua completa disposizione per chiarire ogni suo dubbio o per mantenere i contatti con il vettore in tuo nome e per tuo conto.

Siamo spiacenti per il disagio arrecato dalla cancellazione di questo volo e desideriamo offrirti la possibilità di effettuare una nuova prenotazione sul nostro sito per la stessa tratta e nelle stesse date, senza addebitarti alcuna quota di gestione aggiuntiva a quanto già corrisposto.
Se desideri avvalerti di questa proposta, sarà sufficiente che procedi con una nuova prenotazione sul nostro sito e, nella pagina di pagamento, selezioni "Per altre richieste, per favore contattatemi prima di emettere il biglietto". Riceverai un’email dal nostro Ufficio Emissioni,
nella quale ti sarà chiesto di specificare di quale richiesta si tratti. Potrai rispondere indicando semplicemente il codice della prenotazione cancellata. Emetteremo in questo modo il tuo nuovo biglietto senza addebitare la quota di gestione.
E, sad, mene kao čovjeka koji ne govori talijanski zanima jesam li (prek googlovog translatora) dobro skužio slijedeće:

Ako želim lovi nazad, moram im samo potvrdno odgovoriti na mail?

(A ako ne odgovorim potvrdno, neće mi ni vratit? )

I to,ako sam dobro skužio, vratit će mi tek za više od 4 mjeseca, a glede toga se (tipično za njih) izgovaraju na aviokompaniju?

Google translator indicira slijedeći tekst tog mog potvrđivanja:

Quote:
Accetto il rimborso.

Potpis
Jel' to - to?

(Je li to razumljiv talijanski jezik i je li dovoljno?)

Moram li prihvatiti rok od 4+ mjeseci (ako sam ga uopće dobro razumio) te imam li kakve pravne podloge (u okviru EU zakona i propisa) da zahtijevam bržu isplatu?

Unaprijed hvala na odgovorima.

PS
Da, mislim da sam dobro skužio i dio u kojem mi nude slijedeću rezervaciju kod njih bez troškova rezervacije, ali nisam blesav da to prihvatim.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 11:12   #5
Uf, to za ta 4 mjeseca ne znam. Mislim da tu google ne prevede baš najbolje.
Uglavnom se izgovaraju da aviokompanija ne plaća. Vjerojatno ćeš lovu dobit nazad, samo ne znam kad.
Recimo, ja sam isto tako na booking.com rezervirao hotel s besplatnim otkazivanjem koji je prvu noć naplatio odmah. Lovu sam dobio mjesec dana nakon što sam otkazao sobu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 11:18   #6
Booking.com i edreams po profesionalnosti kontakta s mušterijama te po pouzdanosti jednostavo ne spadaju u istu rečenicu.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 11:50   #7
@ nvnk
kad si već tako prošao, a ako dolazi u obzir Volotea, mogu ti dati dva koda, svaki nosi popust od 25E pri kupnji nove karte.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:01   #8
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post

E, sad, mene kao čovjeka koji ne govori talijanski zanima jesam li (prek googlovog translatora) dobro skužio slijedeće:

Ako želim lovi nazad, moram im samo potvrdno odgovoriti na mail?

(A ako ne odgovorim potvrdno, neće mi ni vratit? )
točno


Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
I to,ako sam dobro skužio, vratit će mi tek za više od 4 mjeseca, a glede toga se (tipično za njih) izgovaraju na aviokompaniju?
točno

Google translator indicira slijedeći tekst tog mog potvrđivanja:


Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Jel' to - to?
napises ovo

Egregi,

Riguardo la cancellazione del mio volo:

F7 197 T 30APR 3 ZAGFCO UN1 1020 1200

accetto il rimborso !!

Cordiali saluti

Potpis





Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Da, mislim da sam dobro skužio i dio u kojem mi nude slijedeću rezervaciju kod njih bez troškova rezervacije, ali nisam blesav da to prihvatim.
i to je točno
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:11   #9
Quote:
maky09 kaže: Pogledaj post
@ nvnk
kad si već tako prošao, a ako dolazi u obzir Volotea, mogu ti dati dva koda, svaki nosi popust od 25E pri kupnji nove karte.
Hvala, ali mislim da ću se glede Prvog maja najvjerojatnije okrenut istoku.


Quote:
On aciD kaže: Pogledaj post
napises ovo

Egregi,

Riguardo la cancellazione del mio volo:

F7 197 T 30APR 3 ZAGFCO UN1 1020 1200

accetto il rimborso !!

Cordiali saluti

Potpis
Hvala za sve, a naročito za ovo!
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:45   #10
Obzirom da si ja sa talijanskim nisam na ti, jel može razlog zbog kojeg su karte poništene, naime kupio sam također na zadnjoj akciji karte za IST pa si mislim ako mi poništene karte da čekam sa vađenjem vize, datum polaska - povratka je sličan ovom.


Čisto iz iskustva, ja ga sa ovom stranicom nemam.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:50   #11
Nvnk sad sam na Novim zračnim linijama vidio razlog ukidanja tvoje karte pa mi je to pretpostavljam odgovor.

Jbg žao mi je da ti je tak ispalo.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:52   #12
U mom je slučaju razlog bio jednostavan: Darwin/Etihad je ukinuo liniju ZG-Rim prije nego što je prvi let uopće poletio (trebao u travnju).

Dakle, avioprijevoznik je otkazao letove.

Još mi u objašnjenju u mailu kažu da im isti taj avioprijevoznik nije u stanju ponuditi alternativnu rutu nit pak alternativne (a bliske) datume iste rute. Što je razumljivo i istinito jer se radi o malom prijevozniku kome je to bila jedina linija iz/za ZG.

Ako se u tvom slučaju radi o Turkishu, ne moraš se plašiti da će ti se dogoditi isto što i meni. (Jer oni jesu u stanju ponudit alternativu u slučaju promjene reda letenja.)

Može ti se dogoditi nešto drugo.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:55   #13
Da i ja si nekak gledam da bi mi se mogla dogoditi Ukrajina.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:55   #14
Hajde... Nije baš taj edreams takav bauk, ja kupio preko njih kartu do USA, najnormalnije je let odrađen, bez ikakvih problema. I bili su daleko najjeftiniji, s kombinacijom aviokompanija koje se nigdje drugdje nisu mogle kupiti (Croatia Airlines - Continental).
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 14:03   #15
Ma nitko ne kaže da je ED problematičan u smislu da bi ti prodao kartu s kojom se ne bi mogao normalno ukrcati na postojeći let koji leti po normalnom redu letenja.

No, problemi s njima nastaju kad je let ukinut, ili kad treba mijenjat kartu ili kad treba ostvarivati bilo kakva putnička prava koja bi se trebalo imati u kupljenoj klasi karte.

Tada je komunikacija s njima nemoguća, oni prebacuju "lopticu" na aviokompaniju, aviokompanija na njih, .... Nije mi ovo prvi puta, a i net (npr. Tripadvisor) je prepun sličnih svjedočanstava o njima.

Inače ih izbjegavam ko kugu, no ovoga su puta bili za 60-tak eura jeftiniji. Ne bih se na tu razliku u cijeni ni osvrnuo da se radi o razlici između 1000 i 1060 ojara (za neku dulju rutu), ali letjet do Rima za 120 ili za 180 je već fina razlika.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 14:14   #16
Ma uvijek ti je ista stvar, i uvijek nastaju problemi ako kartu kupiš preko agencije. Iste takve probleme bi imao s Expedijom ili Opodom ili nekom drugom agencijom (tu su neki imali probleme s Expedijom). Uvijek se, ako dođe do problema, jedni izgovaraju na druge. A pogotovo je sve teže ako se komunikacija mora odvijati na nekom nepoznatom jeziku.

Recimo, prošle godine kad sam kupio kartu za NYC, poukidali su neke letove i promijenili mi itenerer kako im se sprdnulo, s nemogućim vremenima presjedanja (tipa 45 min u Bostonu, ili 25 min u Montrealnu). Kako sam kartu kupio direktno preko Air France, bio je dovoljan jedan telefonski poziv u zagrebačko predstavništvo, i karta je bila lijepo posložena sa super vremenima za presjedanje. Čak su me s Air France leta prebacili na let Croatiaairlinesa, jer je tako bolje odgovaralo.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 17:55   #17
Ljudi, ne shvaćam ili se možda nisam dovoljno zadubio u tematiku, no zašto se tretira samo eDreams.it??? Pa najjednostavniji je način da se karte kupe preko http://www.edreams.com/ !!! Em je engleski, kojeg danas skoro svi znaju koji lete, em nudi istovjetne usluge kao i onaj sa sufiksom .it...

Inače, a da iznesem iskustva iz prve ruke, eDreams se pokazao pouzdanim i praktično besprijekornim servisom što se kupovina avionskih karata tiče i to čak po rutama koje nisu toliko tipične. Samo za primjer, preko njih sam kupio povratnu kartu Havana - Santa Cruz (Bolivija), te jednosmjernu Vladivostok - Bangkok... Sve u svemu, pouzdano, sve transparentno i što je najvažnije - cjenovno povoljno!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 18:13   #18
Uglavnom zbog prijašnjih popusta i trenutnog u vrijednosti 15€
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 21:55   #19
Kod kupovine s kodom treba obratiti pažnju da prije dobro provjerite nudi li se taj let i na edreamsu jer se događa su neki letovi "zauzeti".

Provjerio 3 leta i sve ok. Četvrti bloka.
P.S. može li netko provjeriti FEZ-NRN 15.05 da li mu prolazi ili kaže "volo pieno"?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 22:05   #20
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Kod kupovine s kodom treba obratiti pažnju da prije dobro provjerite nudi li se taj let i na edreamsu jer se događa su neki letovi "zauzeti".

Provjerio 3 leta i sve ok. Četvrti bloka.
P.S. može li netko provjeriti FEZ-NRN 15.05 da li mu prolazi ili kaže "volo pieno"?
nije loše 0,33e al nece do kraja
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.