Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2015., 09:16   #101
Jer ti sebe štitiš molitvama i štitiš li cakre određenim simbolima? Striktno nakon svake meditacije, kad se molitve i vjezbe završe, čakre se zaštite kako ne bi došlo do ovakvih napada, naročito noći kad se spava.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 12:26   #102
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
Jer ti sebe štitiš molitvama i štitiš li cakre određenim simbolima? Striktno nakon svake meditacije, kad se molitve i vjezbe završe, čakre se zaštite kako ne bi došlo do ovakvih napada, naročito noći kad se spava.
Imam tehnike zaštite, naravno. Ne bih iznosio nikome što radim i koje tehnike koristim.
Ne molim se nikome.
Čakre zatvaram.

Nemam problema sa zaštitom nikakvih nego me zanima ta kombinacija....kombinacija tih aktiviranih čakri i simbola da li je to neki obrazac koji netko možda može prepoznati...?

Zapravo, moram napomenuti da nisam osjećao da je taj entitet došao direktno mene napasti,nije bio totalno neprijateljski raspoložen...nego da je energetski jak i da se moram zaštiti, nije bio agresivan posebno...valjda me netko razumije kako mislim

Kada sam rekao da sam se probudio nabrijan, nisam mislio u negativnom smislu, bio sam 'naelektriziran', dobro sam se osjećao
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 19:12   #103
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
Ajmo malo o simbolima koji su univerzalni (iako ih neki povezuju sa masonima) I stari Egipat. Duhovno ucenje koje ja slijedim je sufizam (Hazrat Inayat Khan). Ipak od samog početka, kad je Bog uslišio moje iskreno traganje za duhovnim učiteljem koji bi me odveo k njemu, sanjala sam da kupujem dvije ezotericne knjige sa starim egipatskim hijeroglifima i nakon toga sam lebdila iznad Srijedozemnog mora. Interesantno je da iste večeri me je probudila sova, koja je dolazila na moj prozor tri večeri za redom (ovo mi se nikada prije nije desilo, a ni kasnije).
Četiri mijeseca kasnije pojavila se moja duhovna učiteljica. Duhovna povezanost s njom se pojavila u snovima. Inace još na početku zajedničkih meditacija sa zatvorenim očima, unutrašnjim vidom kod mene bi se pojavila piramida, unutar nje oko, piramida bi postala trougaonik i onda bi se taj trougaonik spojio sa donjim trougaonikom i formirali bi Davidovu zvijezdu uvjek u prijedelu srca/solarnog plexusa. I to jedan trougaonik bi bio tamnije boje u odnosu na drugog. Nakon tri nedelja kad sam trijebala odlučiti dali zelim da budem inicirana, sanjala sam jedan od najimpresivnijih snova. U snu sam bila unutar piramide. U njoj je bio i moj brat. U piramidi je bilo nacrtano oko koje vidi sve. Rekla sam bratu "to je oko koje vidim". On je odgovorio "ime tog oka je Lazarus". Izasla sam iz piramide i postala svijesna da sanjam. Oko moje glave puhao je vjetric. Uplašila sam se i počela se vraćat u tjelo.

Sutradan sam guglala i nasla da je oko koje gleda sve u stvari oko Horusa, a Lazarus na staro hebrejskom znači Bog je pomogao.

Još se pitam odakle ta dominacija egipetskih simbola? Imas li možda odgovor Tahuti?
Prekrasan san, pun duboke simbolike, puno dublje nego što možda shvaćaš. Odgovor na pitanje: Pa to su univerzalni simboli. Naše porijeklo potječe od Egipatskih misterija, a one od Atlantide. U prošlim životima si već bila inicirana, zbog toga imaš tako jasan san.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 19:23   #104
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Prekrasan san, pun duboke simbolike, puno dublje nego što možda shvaćaš. Odgovor na pitanje: Pa to su univerzalni simboli. Naše porijeklo potječe od Egipatskih misterija, a one od Atlantide. U prošlim životima si već bila inicirana, zbog toga imaš tako jasan san.
Po meni je san prikazao duhovni put.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 16:09   #105
Quote:
aleum kaže: Pogledaj post
Ako je to tako opasno, zasto se onda uopce o tome govori? Mediji su prepuni ezoterije. Ja sam dosta toga sam skuzio, ali sad ne znam smijem li o tome drugima govoriti upravo zbog razloga koje ti navodis. Sto bi mi ti preporucio? Ja si nekako mislim da nemam dovoljno znanja da mogu uciniti narocitu stetu, no mozda sam u krivu.
Ljudima je interesanto pričati o takvim znanjima,ako si nešto skužio možeš podjeliti . Mislimd a mišljenje neče nikome nauditi . Nego uzmimo primjer da samo ja i ti sada negdje u Indiji kod nekog jogija deremo šit i istežemo se. I sada vratimo se u RH počnemo djeliti svoja iskustva odnoso nekave vježbe ili što već. Mi to nećemo dobro napraviti jer nismo "obučeni" da "obučavamo" ljude. Tu dolazi do problema učitelja . Iamo sam jednu jako dugu raspravu sa dragim prijateljem u vezi učitelja odnosno treba li ili ne. Moje mišljenje je da netreba da su sva ta zananja u nama , i da sve možeš sam, međutim uz učitelja je puno lakše a i ima nekoga ko će te stalno poticati odnsono , davati ti diciplinu jer u krajnjem slučaju disciplina je najbitnija
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 22:42   #106
zakasnila sam na raspravu o djedu božičnjaku ali moram sudjelovati

za skandinavskog boga Odina vjerovalo se da u božićno doba dijeli posebne darove onima koji dolaze u dodir s jelkom-svetim drvetom. isto tako, njegov osmonožni konj Sleipnir je mogao prijeći velike udaljenosti te ići po vodi i letjeti -tu se može povući paralela sa express putovanjem na sobovima.postoje još neke sličnosti. opisan je kao visoki muškarac u ogrtaču sa sijedom bradom i šeširom sa širokim obodom na glavi. Crvena boja simbolizira između ostalih stvari vatru i sunce, a odavnina se to vrijeme (25.12) štovalo rođenje Sola (sunca). odin je personifikacija sunca.

odin/djed božičnjak predstavlja mudrost/znanje do kojeg se dolazi kroz životna iskustva (vatru, žrtvu) i koje sa sobom nosi darove, više ili manje kako kome. ne naučimo li nešto novo svake godine?
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 20:37   #107
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
zakasnila sam na raspravu o djedu božičnjaku ali moram sudjelovati

za skandinavskog boga Odina vjerovalo se da u božićno doba dijeli posebne darove onima koji dolaze u dodir s jelkom-svetim drvetom. isto tako, njegov osmonožni konj Sleipnir je mogao prijeći velike udaljenosti te ići po vodi i letjeti -tu se može povući paralela sa express putovanjem na sobovima.postoje još neke sličnosti. opisan je kao visoki muškarac u ogrtaču sa sijedom bradom i šeširom sa širokim obodom na glavi. Crvena boja simbolizira između ostalih stvari vatru i sunce, a odavnina se to vrijeme (25.12) štovalo rođenje Sola (sunca). odin je personifikacija sunca.

odin/djed božičnjak predstavlja mudrost/znanje do kojeg se dolazi kroz životna iskustva (vatru, žrtvu) i koje sa sobom nosi darove, više ili manje kako kome. ne naučimo li nešto novo svake godine?
ha ha, lijepo je što si se uključila iako sam ja gotovo prestao pisati. Htio sam dati do znanja da postojimo kao grupa i da ako se nađe neka duša koja traži duhovni put da se javi. Nitko se nije javio iako se puno ljudi prijavilo na besplatni časopis Kaducej.

Mi prakticiramo magiku kakva se prakticira u Zlatnoj Zori i Hermetizam, te jednom mjesečno radimo Gnostičku misu.

http://drustvo-millennium.hr/

Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 20:49   #108
ŠKOLA MISTERIJA

Mi imamo Školu misterija i o tim temama nije dobro pisati javno. One su svete i treba ih čuvati od profaniziranja. To znači da se misterije smiju podučavati samo na svetom mjestu, odnosno u Templu. Ako nešto pišem onda je to prilično općenito tek toliko da privučemo nekoga tko traži duhovni put.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 23:54   #109
abraxas?

postoji nešto za svakoga, a ja sam više agnostik tj. znam da ništa ne znam.

kročiš kroz san, kroz maglu
kiše te umivaju, vjetar suši lice
oborenu glavu;
sunca je sve manje, tama stiže
ti i dalje hodaš;
staza, hladna, duga,
tvoj je put;
nikad ne prestaje
penje se i spušta,
krivuda i vodi ravno;
peče ti noge.
a ti ju slijediš prisiljen od sudbine, od boga?
jer na kraju ugledat ćeš vječnost.
(tako ljudi kažu)

laku noć; počela sam pisati pjesme a to znači da mi je vrijeme za spavanje
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 00:24   #110
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Imam tehnike zaštite, naravno. Ne bih iznosio nikome što radim i koje tehnike koristim.
Ne molim se nikome.
Čakre zatvaram.

Nemam problema sa zaštitom nikakvih nego me zanima ta kombinacija....kombinacija tih aktiviranih čakri i simbola da li je to neki obrazac koji netko možda može prepoznati...?

Zapravo, moram napomenuti da nisam osjećao da je taj entitet došao direktno mene napasti,nije bio totalno neprijateljski raspoložen...nego da je energetski jak i da se moram zaštiti, nije bio agresivan posebno...valjda me netko razumije kako mislim

Kada sam rekao da sam se probudio nabrijan, nisam mislio u negativnom smislu, bio sam 'naelektriziran', dobro sam se osjećao
Djeluje logično. Ne rade svi sa čakrama na taj način. Moj put je najčešće bio indirektan. Npr. rad u loži i oblikovanje mističnog kruga je indirektan pristup i pruža potpunu zaštitu. Sa čakrama se iz sigurnosnih razloga radi kasnije.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 06:56   #111
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Eto da i ja nešto pitam, pa ako netko zna što je to bilo..

Sanjao sam nedavno kako sam u kontaktu sa...nekim entitetom za kojega sam osjećao da nema prijateljske namjere baš.

Točnije, došlo je do toga da je bio ispred mene i držali smo se za ruke kao da se rukujemo, nisam ga vidio ali sam osjetio prisutnost..
U jednom trenutku mi je postalo jasno da se moram braniti jer me namjerava.....preplaviti, tako bih to opisao..
Odmah sam instiktivno aktivirao 4. Anahata i 6. Ajna čakru i neku čakru na desnom zglobu ruke sa kojom sam se "rukovao"sa entitetom i kroz te čakre sam "pružao otpor".

Vidio sam kako iz 4. šibam crveni mlaz, na 6. sam vidio trokut u kvadratu i oko, zlatne boje sve komplet i to sam kanalizirao sve skupa kroz tu neku čakru na zglobu ,odnosno, dlan sa kojim sam bio ukontaktu sa entitetom.

Uspio sam se oduprijeti ali sam morao aktivirati svaki atom snage i bilo je 'knap'.
Probudio sam se još sav nabrijan, nije bio samo običan san.

Eto, opisao sam sve kako je bilo i kako sam vidio.
Znali itko što je to bilo? Zašto baš te čakre i baš ti simboli u toj kombinaciji ? Značenje koje bi moglo biti? Ja još pokušavam prokljuviti...
Znači nema pretpostavku o kakvom entitetu ili čemu već bi se moglo raditi, vjerojatno je bio samo čudan san
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 19:11   #112
Postojala su tajna znanja dok nije bilo interneta i suvremenih sistema komunikacija. Kad je vecina covjecanstva bila apsolutno nepismena. Danas vise ne postoje "tajna znanja" kad je sve objavljeno na internetu.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 12:13   #113
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Postojala su tajna znanja dok nije bilo interneta i suvremenih sistema komunikacija. Kad je vecina covjecanstva bila apsolutno nepismena. Danas vise ne postoje "tajna znanja" kad je sve objavljeno na internetu.
Heh , čim netko napiše na internetu neku temu s tajnim znanjima i u njima opisuje ta tajna znanja. Ta znanja više nisu tajna ...a ako su stvarno toliko drevna i močna. Zašto ih osoba daje svima na uvid? Stoga je logično zaključiti da su teme s takvim imenima , kao ova. Jadna nagađanja.
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 18:15   #114
TAJNA ZNANJA

Na internetu možete doći do informacija, ali znanje se uči u školi. Da li netko zna koja je razlika između informacija i znanja?

Energija se ne prenosi preko monitora, već u direktnom kontaktu. Na internetu je sve izmiješano. Kako će tragaoc odijeliti žito od kukolja, svjetlo od tame… dragi kamen od slame? Na internetu svakakve i vrlo mračne prakse zovu put svjetla i često takve skupine sebe nazivaju Veliko Bijelo Bratstvo. No ući u Veliko Bijelo Bratstvo mogu samo oni koji su dostigli vrlo visoko stanje svijesti, postigli savršenstvo i spiritualnu čistoću.

Da li je netko završio osnovnu školu ili fakultet preko interneta? Da li je netko završio glazbenu školu preko interneta? Nedostaje praksa. Reći ćete: - neki su naučili svirati po sluhu. Ok, to su neki, ali i ti neki su glazbeno nepismeni i ne bi nikad mogli svirati po notama. Ne znaju glazbenu teoriju. Najveći muzičari po sluhu nisu znali složiti dvije smislene rečenice. Oni koji su završili glazbenu školu su cjelovite osobe, a ne likovi koji znaju samo svirati.

Teorija bez prakse je kao kotač bez osovine, a praksa bez teorije je kao osovina bez kotača. - Japanska poslovica

Zadnje uređivanje Tahuti : 05.03.2015. at 18:26.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 22:28   #115
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
TAJNA ZNANJA
Energija se ne prenosi preko monitora, već u direktnom kontaktu.
Hmmm...a liječenje energijom na daljinu?
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 16:23   #116
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Hmmm...a liječenje energijom na daljinu?
Cijena ti je oko 200 kn. takvog "tretmana". Inace ne radi se o nikakvim energijama koje neka osoba salje drugoj. Radi se o placebu koji u nekim slucajevima moze imati djelovanje. Najcesce kog glavobolja, napetosti i slicnih stvari.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 11:55   #117
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Hmmm...a liječenje energijom na daljinu?
Ok, pošto na psihičkoj razini ne postoji vrijeme i prostor, liječenje na daljinu i neka druga psihička djelovanja su moguća.

Neki okultni redovi tvrde da je inicijaciju moguće provesti za nekoga iako nije prisutan. Ima logike, zašto ne, ali ipak smo mi fizička bića i jedno svjesno direktno iskustvo je vjerojatno bolje.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 03:42   #118
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
TAJNA ZNANJA

Na internetu možete doći do informacija, ali znanje se uči u školi.
... Na internetu je sve izmiješano.
Oš reći da se stečeno znanje ne stiče putem informacija ili...
Nije izmjesano - triba znat trazit. Svaka bolja trazilica nudi napredne opcije pretrazivanja.
__________________
... need a chill pill

Zadnje uređivanje Huricanechaser : 08.03.2015. at 04:37.
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 13:03   #119
Hoce rec valjda da znanje nije isto sto i mudrost
Svjetlosni is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 15:25   #120
Hahahahhahahahahah

Pa Tahuti je u pravu...

Na internetu je sve puno lažnog smeća....
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.