Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vaš stav o pobačaju:
Osobno protiv, za kriminalizaciju (osim silovanja npr.) 71 10.55%
Osobno protiv, ali za pravo izbora drugih 108 16.05%
Osobno protiv, podupirem apsolutnu kriminalizaciju 60 8.92%
Osobno za, do određenog stadija trudnoće 260 38.63%
Osobno za, neovisno o stadiju trudnoće 79 11.74%
Ne postoji razlika fetusa i već rođenog djeteta 61 9.06%
Lijek je prevencija i edukacija, posebno mladih 168 24.96%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 673. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 23:37   #6041
spasiti dijete ili 1000 zametaka

Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ja osobno sam protiv toga, ali svejedno, tvoje naglašavanje te konkretne situacije je licemjerje slično onom kojeg Tomlinson želi 'prokazati'.
Samo taj jedan jedini primjer je dovoljan da pretvori katoličku tezu u prah.
Stoga ima svoje mjesto. Kao i ponovno silovanje silovanih žena na zadržavanje zametka.
Šah mat s pijunom.

Teolozi se drže svojih apsoluta i ne dozvoljavaju izuzetak, jer znaju da im se onda ruši cijela mentalna Bogo-konstrukcija. A onaj tko spašava dijete nauštrb 1000 zametaka, već ruši tu konstrukciju.

Quote:
Naime, hvataš se za primjer koji se u naprednim zemljama valjda događa jednom na milijun ostalih pobačaja. Ne'š ti argumenta.
Argument stoji i kao jedan jedini, i ruši katoličko inzistiranje da se život zametka učini jednakopravnim životu odrasle žene. Na pdf-u smo religije, ne? Apsoluti!

Ti si sve rekao kad si bio priznao da bi spasio dijete, a ne 1000 zametaka. Bez sekunde razmišljanja. Odmah. Hitro!

Pitam se što bi rekao veleuzvišeni Bozanić ili Papa Franjo. Bi li on spasio zametke? 1000 djece je ipak više od jednoga, kaj ne?
Bi li stao u hodniku i razmatro to pitanje dok sve ne izgori?

Po njegovoj teologiji svakako je tako. Ali već znamo da su masni licemjeri.
I oni su ljudi negdje duboko u sebi i odabrali bi ono što im "govori srce" a ne katolički iskemijana teologija.

***

Ko šljivi 1000 zametaka, kad je u pitanju živo i svjesno dijete. To treba klero-Vigilarima i napuvanim biskupima nabijat na nos dok ne ušute i povuku se u svoje zidine.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 25.10.2017., 01:01   #6042
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
To treba klero-Vigilarima i napuvanim biskupima nabijat na nos dok ne ušute i povuku se u svoje zidine.
Kad (i ako) "ušute i povuku se u svoje zidine", tko će zaposjesti javni prostor, sa kakvim ozvučenjem... ?
cestar is offline  
Old 25.10.2017., 01:04   #6043
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Kad (i ako) "ušute i povuku se u svoje zidine", tko će zaposjesti javni prostor, sa kakvim ozvučenjem... ?
Žene dolaze!

***

Ti bi isto zafrknuo s nosom na 1000 zametaka, i spasio pravo dijete?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 25.10.2017., 06:24   #6044
srpski vladika Amfilohije Radović (zvani Risto Sotona) kaže da su srpkinje
abortusima pobile više srpske djece od hitlera i musolinija zajedno. http://www.blic.rs/vesti/drustvo/srp...loznih/6ddzrwf

Kudum is offline  
Old 25.10.2017., 12:24   #6045
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A pobačaj u 24. tjednu, je li to ubojstvo? U skladu s ovim dolje člankom, molio bih jasan odgovor 'da' ili 'ne'.





Glupost. Kaže naduveni lik bombastično 'In a decade of arguing with anti-abortion people about the definition of human life, I have never gotten a single straight A or B answer to this question. And I never will.'

Na taj proser je dobio gomilu izravnih odgovora; recimo, Ben Shapiro mu je lijepo rekao 'A' (spasio bih dijete). I nakon vrlo kratke prepirke, naš genij je Bena jednostavno blokirao na twitteru. Doslovno kao malo dijete kad onako pokrije uši. Toliko o njegovom 'ubitačnom' argumentu; podvio je rep brzinom munje. Bez veze.

Inače, komentari nekih pobornika pobačaja na tom indexovom članku su katastrofalni. Ne znam je li gora razina nepismenosti, bezobrazluka ili manijakalnog bijesa kojeg ti likovi tamo demonstriraju, npr. onaj neki 'Holliday House in Sveta Nedelja'.
Za mene ne. A 10 tjedana sam napisala samo zbog zakonske granice.

I jebe mi se za tvoje ili bilo čije moraliziranje i filozofiranje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 25.10.2017., 16:31   #6046
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ovo boldano je školski primjer strašila https://hr.wikipedia.org/wiki/Slamnati. Kad ne želiš odgovoriti na pitanje koje bi razotkrilo licemjeran stav katoličke doktrine o embrijima, tandrčiš strašila i trolaš.
Kad je bal, nek' je bal. Da biraš između spašavanja Željke Markić i petogodišnjaka, koga bi odabrao?
Aj ne bulazni bezveze. Već sam odgovorio na velevažno Tomlinsonovo pitanje, nisi uočio? Što onda ja 'ne želim odgovoriti'?

Naravno da bih prvo spašavao 5-godišnjaka nego Ž.M.
Apemant is offline  
Old 25.10.2017., 16:38   #6047
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Aj ne bulazni bezveze. Već sam odgovorio na velevažno Tomlinsonovo pitanje, nisi uočio? Što onda ja 'ne želim odgovoriti'?

Naravno da bih prvo spašavao 5-godišnjaka nego Ž.M.
Nego, Apemante, hoćeš ti više pobaciti ili nećeš?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 25.10.2017., 17:02   #6048
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nego, Apemante, hoćeš ti više pobaciti ili nećeš?
Da u jednoj sobi zapaljene zgrade leži zavezana Željka Markić, a u drugoj nepoznati i konjokradica (i Tomlinson, lol), prvo bih spašavao Ž.M.

Tako je to kod nas konzervativaca, prvo djeca i žene, onda muškarci.

Dapače, čak bih i bezobraznu i neodgojenu shtefy spašavao prije nego nekog muškarca.
Apemant is offline  
Old 25.10.2017., 18:30   #6049
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Dapače, čak bih i bezobraznu i neodgojenu shtefy spašavao prije nego nekog muškarca.
Jebote! Od miline ove objave odmah osjetih kako u meni usahnuše sva bezobraština i neodgojenost!

Sreća pa sam ja već našla pravog ljevičarskog muškarca koji ne dvoji o rang-listi spašavanja i za kojeg je Ž. M. čak i iza zametka nilskog konja.

Na stranu zajebancije, možete vi laprdati i filozofirati koliko hoćete, ali žena koja ne želi roditi naći će načina da se trudnoće riješi na bilo koji način, pa i naškodivši sebi. Tako je to bilo oduvijek i nema zabrane koja će to promijeniti. Nitko ne zagovara pobačaj kao nešto super-duper i zabavnu zanimaciju između dvije runde nezaštićene ševe. Ali jedina alternativa koja bi zaista spriječila žene da ne pobacuju bili bi obavezni tjedni testovi trudnoće i svaku pozitivnu odmah spičkati u rodiljni logor pod strogim nadzorom. Ostala sva sranja o zabranama donose jedino razliku kako bi to riješile bogatije, a kako sirotinja. I s kojim stupnjem preživljavanja.

A vi sad samo nastavite s licemjernim sranjem o vrijednosti "svakog" života.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 25.10.2017., 18:43   #6050
Pravi pobacaj je pobacaj razuma a gdje je razum tu nema extrema.Neki su taj cin svjesno uradili.
Akvila is offline  
Old 25.10.2017., 22:34   #6051
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Da u jednoj sobi zapaljene zgrade leži zavezana Željka Markić, a u drugoj nepoznati i konjokradica (i Tomlinson, lol), prvo bih spašavao Ž.M.

Tako je to kod nas konzervativaca, prvo djeca i žene, onda muškarci.

Dapače, čak bih i bezobraznu i neodgojenu shtefy spašavao prije nego nekog muškarca.
U stanju si podići Željku Markić? Sad si mi stvarno porastao u očima.

Istina, nikad nisam baš kužila to grupiranje žena i djece u istu kategoriju. Mi ljevičari dijelimo ljude po dobnim kategorijama... mala djeca, pioniri, omladinci, odrasli drugovi i drugarice. I spašavamo sve od reda, da bi nam poslije dizali spomenike u zrak dinamitom. Ali neka, tko vas jebe.

Što se ostalog tiče, tu se slažem sa shefty - ako se abortusi zabrane, žene će se vratiti pletaćim iglama i čedomorstvima. Budimo realni, to su prakticirale i časne sestre.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 25.10.2017., 23:36   #6052
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Istina, nikad nisam baš kužila to grupiranje žena i djece u istu kategoriju. Mi ljevičari dijelimo ljude po dobnim kategorijama... mala djeca, pioniri, omladinci, odrasli drugovi i drugarice. I spašavamo sve od reda, da bi nam poslije dizali spomenike u zrak dinamitom. Ali neka, tko vas jebe.
Nije to grupiranje, lijepo sam rekao da bih prvo dijete od 5, pa tek onda Željku.

(A onda, ako ostane vremena, nepoznatog i konjokradicu, lol)


Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Što se ostalog tiče, tu se slažem sa shefty - ako se abortusi zabrane, žene će se vratiti pletaćim iglama i čedomorstvima. Budimo realni, to su prakticirale i časne sestre.
Zabrane nemaju smisla u situaciji gdje je javno mnijenje podijeljeno. (Iz sličnog razloga u Americi još dugo neće biti srušen 2. amandman, recimo). Eventualno, kad bi se nekim procesom moraliziranja, pranja mozga itd itd uvjerllo, recimo, 90% žena da je abortus ubojstvo, onda bi takvu situaciju imalo smisla pretočiti i u pisani zakon.
S obzirom da situacija očito još uvijek nije takva, treba nastaviti s moraliziranjem.
Apemant is offline  
Old 26.10.2017., 07:55   #6053
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Eventualno, kad bi se nekim procesom moraliziranja, pranja mozga itd itd uvjerllo, recimo, 90% žena da je abortus ubojstvo, onda bi takvu situaciju imalo smisla pretočiti i u pisani zakon.
Dok god netko misli da se životne okolnosti mogu ispraviti laprdanjem i moraliziranjem, možemo biti samo dalje od rješenja. Poboljšanje standarda, edukacija, infrastruktura... bez toga možemo filozofirati do bogojavljanja.

A tvrdnja da je odstranjivanje zametka ubojstvo je... sve je već rečeno, pa ću samo reći stvar stava i mjere ispranosti mozga.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 26.10.2017., 09:34   #6054
Činjenica je da nitko ne voli pobačaj i prava mjera da ga se spriječi je da se ostvare bolje prilike za žene i više plaćeni poslovi za žene i muškarce, bolje spolno obrazovanje i dostupnost kontracepcije. No ne! Ovima je lakše zabranjivati ljudima pobačaje i nazivati kontracepciju abortusom. To je valjda neko kršćansko glumatanje kako njima, i ljudima općenito, seks uopće nije potreban i još veća bedastoća je kada zabranjuju spolni odgoj, kontracepciju i cijepljenje protiv spolno prenosivih bolesti jer to kao "promovira i potiče ljude na seks"! Kao da se seks mora reklamirati da bi se ljudi seksali!!

Zato je recimo broj maloljetnih trudnoća i ljudi oboljelih od spolnih bolesti mnogo niži u sekularnim državama nego u religijskim. Pa čak i SAD-u gdje države tzv. Biblijskog pojasa prednjače u navedenim stvarima od ostalih država.
mr.Natural is offline  
Old 26.10.2017., 09:48   #6055
Svi vi koji ste za zabranu pobacaja pazite da vas ne snadje test po tome pitanju.
Akvila is offline  
Old 26.10.2017., 09:58   #6056
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Dok god netko misli da se životne okolnosti mogu ispraviti laprdanjem i moraliziranjem, možemo biti samo dalje od rješenja. Poboljšanje standarda, edukacija, infrastruktura... bez toga možemo filozofirati do bogojavljanja.

A tvrdnja da je odstranjivanje zametka ubojstvo je... sve je već rečeno, pa ću samo reći stvar stava i mjere ispranosti mozga.
Dobro, recimo da je ispranost mozga reći da je 'odstranjivanje zametka' ubojstvo.

No, tebe sam pitao, kako stoji stvar s 24. tjednom, pa si rekla da 'tebi' ni to nije 'ubojstvo'. Tu se onda nameće pitanje, znaš li ti kako izgleda 'to nešto' u 24. tjednu trudnoće? Alal ti vera ako 'to' možeš nazvati 'zametkom'. Jesi li proučila kako se tehnički izvodi pobacivanje tog hmm zametka? Bar danas imamo Internet i lako se možemo informirati o svemu tome...

Inače, pitam za 24. tjedan jer meni to pitanje nije samo 'političko'. Kod nas je legalan pobačaj samo do 12. tjedna; no mi nismo jedina država na planeti. Postoje i druge države, i one se isto prepiru oko tog pitanja. Znači, mene to pitanje zanima na globalnoj razini, recimo - filozofskoj, a ne real-političkoj.
Apemant is offline  
Old 26.10.2017., 11:22   #6057
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Dobro, recimo da je ispranost mozga reći da je 'odstranjivanje zametka' ubojstvo.

No, tebe sam pitao, kako stoji stvar s 24. tjednom, pa si rekla da 'tebi' ni to nije 'ubojstvo'. Tu se onda nameće pitanje, znaš li ti kako izgleda 'to nešto' u 24. tjednu trudnoće? Alal ti vera ako 'to' možeš nazvati 'zametkom'. Jesi li proučila kako se tehnički izvodi pobacivanje tog hmm zametka? Bar danas imamo Internet i lako se možemo informirati o svemu tome...

Inače, pitam za 24. tjedan jer meni to pitanje nije samo 'političko'. Kod nas je legalan pobačaj samo do 12. tjedna; no mi nismo jedina država na planeti. Postoje i druge države, i one se isto prepiru oko tog pitanja. Znači, mene to pitanje zanima na globalnoj razini, recimo - filozofskoj, a ne real-političkoj.
I dobio si odgovor. 10. tjedan i zametak su u igri i raspravlja se o toj granici zbog postojeće zakonske regulative.

Znam kako izgleda plod u raznim periodima, čak i iz vlastitog iskustva. Pa tako i u 24. tjednu. I ne, ako ga da odstraniti osoba-žena u čijem organizmu se taj plod razvija, za mene to nije ubojstvo. Jeste da bih je zapitala što je čekala do tada, ali je sigurno ne bih zvala ubojicom.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 26.10.2017., 11:41   #6058
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I dobio si odgovor. 10. tjedan i zametak su u igri i raspravlja se o toj granici zbog postojeće zakonske regulative.

Znam kako izgleda plod u raznim periodima, čak i iz vlastitog iskustva. Pa tako i u 24. tjednu. I ne, ako ga da odstraniti osoba-žena u čijem organizmu se taj plod razvija, za mene to nije ubojstvo. Jeste da bih je zapitala što je čekala do tada, ali je sigurno ne bih zvala ubojicom.
Prvo, ne bih nešto bitnije mijenjao u postojećoj zakonskoj regulativi. Smatram kako zakonska zabrana pobačaja nema smisla, bez obzira na vjerske i moralne nazore.

Ali... plod u 24. tjednu je na granici mogućeg preživljavanja, štoviše, obzirom na napredak medicine, ta će se granica pomaknuti još niže.
Kako je Apemant spomenuo, imamo slike kako izgleda plod u toj dobi.

Ostavimo po strani sad moguće razloge zaštite zdravlja i života majke.
No, kad bi sasvim zdrava trudnica došla i zatražila pobačaj, kako to primiti... možda joj reći, gledajte, možda je lakše napraviti inducirani porod...
ne moramo "odstraniti" ono što imate u svojoj utrobi, dijete (i ako preživi) nećete više vidjeti, netko će ga usvojiti.
cestar is offline  
Old 26.10.2017., 12:46   #6059
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Prvo, ne bih nešto bitnije mijenjao u postojećoj zakonskoj regulativi. Smatram kako zakonska zabrana pobačaja nema smisla, bez obzira na vjerske i moralne nazore.


Quote:
Ali...


Quote:
Kako je Apemant spomenuo, imamo slike kako izgleda plod u toj dobi.
Imamo i slikice po internetu slatkih malenih zečića...
Slikice klerikalci lijepe okolo radi površnog emotivnog učinka.
Riječ mora imati struka (sinergija struka), a ne teologija (ideologija) iskemijana na svetim pismima.

Quote:
Ostavimo po strani sad moguće razloge zaštite zdravlja i života majke.

Ovo je tako tipično klerikalno-religijski stav prema ženskom rodu općenito i oduvijek. "Ostavimo ženu i njezine potrebe po strani." Zametak je pao s neba iz Isusova naručja.

Quote:
No, kad bi sasvim zdrava trudnica
....

Quote:
došla i zatražila pobačaj, kako to primiti... možda joj reći, gledajte, možda je lakše napraviti inducirani porod...
ne moramo "odstraniti" ono što imate u svojoj utrobi, dijete (i ako preživi) nećete više vidjeti, netko će ga usvojiti.
Zanemarimo i ženin prolaz kroz složene psiho-fizičko-hormonalne posljedice rođanja svog djeteta, i svedimo ženu na klero-stroj za rađanje, koji, "kada će roditi induciranjem", "prebaci svoje dijete nekim ljudima" samo tako....
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 26.10.2017., 13:50   #6060
Pa, kad bi kojim slučajem Crkva bila vlast danas u Hrvatskoj, pobačaja ne bi bilo, a time ni izumiranja Hrvata. Sva djeca bila bi zbrinuta. Majke koje bi rodile više djece dobivale bi medalje i poticaje od države.
USAisfreedom is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.