Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2015., 00:44   #61
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
Zašto živimo kad smo hodajući mrtvaci?
Da znam koje sam pročitao
Koje imaju prednost i tako to
ti bez excel filea ne znas koje si knjige procitao ¿
kad ne bih procitano nosio u svijesti i s autorima dijelio njihov duhovni entitet mislim da bih se odrekao citanja zauvijek.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 02:56   #62
Nije veze...govorimo o stotinama naslova u razdoblju 15 godina
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 03:36   #63
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
Zašto živimo kad smo hodajući mrtvaci?
iskreno, nemam pojma.

btw. na goodreads se da dost dobro evidentirati sto si vec procitao.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 15:49   #64
Red face

Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
Nije veze...govorimo o stotinama naslova u razdoblju 15 godina
procitano je procitano i ne zaboravlja se, osim u dubokoj starosti, bude li me alzheimer uzeo pod svoje (tu ni lista procitanog nece pomoci)..
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 17:39   #65
Pročitao sam cca.20-ak knjiga ove godine.Prijašnjih je to godina bilo puno više.
Nadam se da ću ove godine biti znatno bolji u tome.
Dan Tana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 14:31   #66
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
ti bez excel filea ne znas koje si knjige procitao ¿
kad ne bih procitano nosio u svijesti i s autorima dijelio njihov duhovni entitet mislim da bih se odrekao citanja zauvijek.
Kako si dražestan.



Nego, meni nije jasno, čitate li vi ljudi koji se pitate čitaju li ljudi uopće, ili prelijeću preko teksta, i vaše bake koje ništa ne rade osim što čitaju i kuhaju ručak, sporije nego što biste normalno čitali na glas? Ili samo jako puno pretenciozno gledate u daljinu u pauzama između odlomaka i dijelite duhovne entitete autora? Evo, baš gledam, Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, knjiga ima 560 stranica, audio knjiga 12 sati. The Blind Watchmaker, 340 stranica, 15 sati.

Znam, nije svaka knjiga Harry Potter, ali nije baš svaka knjiga ni udžbenik od tisuću gusto tiskanih stranica formata stolića za kavu, a ljudi u principu, mislim, ipak trebaju manje vremena da pročitaju knjigu u sebi nego što traje audio knjiga.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 16:21   #67
Nemoj mi harija...slova su velika...
Koliko audiobook jedne knjige tipa Martin, Asimov npr nemezis ili nešto od sandersona traje
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 19:03   #68
Red face

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kako si dražestan.
Ja sam drazestan a ti imas jednu od najboljih titula na forumu
No tako je. Za Bozic sam dobio knjigu Salinger, mastodonta od 666 stranica i dok citam ne natjecem se u brzini citanja ni sa sobom niti s drugima nego uzivam u dobrom stivu, dijelim duhovne entitete s autorima i zao mi je sto sam blizu kraja.

H. Pottera nikad nisam citao niti budem, to je zapravljanje vremena a vremena nikad dosta.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 19:19   #69
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nego, meni nije jasno, ...
Čitam brže u sebi nego na glas, naravno, ali mnogo pretenciozno buljim u dalj, nekad i po deset minuta.
Harry Potter je išao brzo jer tu nema materijala za razmišljanje.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 20:01   #70
Na goodreads sam se uključila tek na ljeto pa mi nije statistika dobra, ali nekih 30-ak knjiga, ako ne računam stručnu literaturu.
Nekoć sam čitala puno više, imala sam više vremena, ali je i literatura bila drukčija, lakše štivo. Sad ima više (auto)biografskih, političkih tema, povijesti, pa i sporije čitam, ali uživam jednako.
Stavila sam challenge za 2015. na 52 knjige, pa ćemo vidjeti kako će ići.
__________________
Immigrants, we get the job done
Sadie Borge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 20:06   #71
Quote:
Sadie Borge kaže: Pogledaj post
Na goodreads sam se uključila tek na ljeto pa mi nije statistika dobra, ali nekih 30-ak knjiga, ako ne računam stručnu literaturu.
Nekoć sam čitala puno više, imala sam više vremena, ali je i literatura bila drukčija, lakše štivo. Sad ima više (auto)biografskih, političkih tema, povijesti, pa i sporije čitam, ali uživam jednako.
Stavila sam challenge za 2015. na 52 knjige, pa ćemo vidjeti kako će ići.
jedna tjedno?
a šta ja znam, ja sam dosta neorganizirana, nekada 2 mjeseca ne pročitam ništa, a nekada u 2 tjedna 10 knjiga
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 20:41   #72
Quote:
Zorée kaže: Pogledaj post
jedna tjedno?
a šta ja znam, ja sam dosta neorganizirana, nekada 2 mjeseca ne pročitam ništa, a nekada u 2 tjedna 10 knjiga
To mi je nekakav cilj, realno nekad mi treba mjesec dana za knjigu, a nekad jedan dan, ali uvijek kad završim s jednom odmah počinjem s drugom.
Ovisno o vrsti knjiga koje izaberem, možda stignem, možda ne. Zato i jest izazov.
__________________
Immigrants, we get the job done
Sadie Borge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 21:08   #73
Quote:
Sadie Borge kaže: Pogledaj post
To mi je nekakav cilj, realno nekad mi treba mjesec dana za knjigu, a nekad jedan dan, ali uvijek kad završim s jednom odmah počinjem s drugom.
Ovisno o vrsti knjiga koje izaberem, možda stignem, možda ne. Zato i jest izazov.
da sam malo organiziranija, i ja bi si ga postavila
ja brate odustanem ako mi ne ide.
iskustvo me poučilo, ako nakon 50 strana se ne mogu udubit u materiju, da vjerojatno nije ni knjiga za mene
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 12:59   #74
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
Nemoj mi harija...slova su velika...
Koliko audiobook jedne knjige tipa Martin, Asimov npr nemezis ili nešto od sandersona traje
Strgao ti se gugl? Game of Thrones je 34 sata.

To pročitaš u jednom vikendu (ako čitaš, ne slušaš) ako ne radiš ništa drugo osim ručka.

Naravno, ima knjiga koje nisu pitki sf&f, ali ne mogu reći da razumijem ljude kojima je iskreno nepojmljivo da netko ne čita samo teške knjižurine pa da ih stigne pročitati više. Naime, malo mi zvuče kao da su im intelektualni kapaciteti taman za Pika kod prijatelja, i kao da knjige za odrasle mogu eventualno žvakati.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 14:32   #75
Ja sam prošli mjesec krenula u pohod da pročitam trilogiju Gospodara prstenova i Dragonlance Chronicles, to mi nije baš bila najpametnija odluka nakon što sam prošla kroz kriz čitanja ne tako nedavno.

Moj cilj na goodreadsu je da u ovoj godini pročitam 30 knjiga. Dvije knjige mjesečno.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 15:56   #76
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Strgao ti se gugl? Game of Thrones je 34 sata.

To pročitaš u jednom vikendu (ako čitaš, ne slušaš) ako ne radiš ništa drugo osim ručka.

Naravno, ima knjiga koje nisu pitki sf&f, ali ne mogu reći da razumijem ljude kojima je iskreno nepojmljivo da netko ne čita samo teške knjižurine pa da ih stigne pročitati više. Naime, malo mi zvuče kao da su im intelektualni kapaciteti taman za Pika kod prijatelja, i kao da knjige za odrasle mogu eventualno žvakati.
ne volim guglat više volim živi odgovor... guglajući odem negdje lijevo samo izgubim vrijeme a ne saznam što sam htio

jbg 34 sata mi nekako izgleda malo...
ima tu raznih faktora
nije samo vrijeme čitanja... ima i vrijeme dokle si koncentriran, dokle te oči ne bole... a nisu samo knjige ima tu još umjetnosti... od filma stripa a valja i odmarati od gledanja i čitanja... oni koji imaju posao... na kraju kad sabereš sat dnevno ode na mjesec i pol
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 19:31   #77
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
ne volim guglat više volim živi odgovor... guglajući odem negdje lijevo samo izgubim vrijeme a ne saznam što sam htio
"Živ odgovor" sam ti dala nakon što sam ga izguglala.

Quote:
ima tu raznih faktora
nije samo vrijeme čitanja... ima i vrijeme dokle si koncentriran, dokle te oči ne bole... a nisu samo knjige ima tu još umjetnosti... od filma stripa a valja i odmarati od gledanja i čitanja... oni koji imaju posao... na kraju kad sabereš sat dnevno ode na mjesec i pol
A ako ne znaš čitat s razumijevanjem ili izmišljaš da piše nešto što nije napisano, pa ti se kasnije ništa ne nadovezuje na to što si izmislio pa se moraš vraćati i čitati ponovno, razvuče se i na dva-tri mjeseca.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 22:54   #78
Moj neki cilj je ove godine pročitat jednu knjigu mjesečno. Svaki dan sam okružena knjigama, ali to je sve literatura za studij. Baš mi treba odmor od toga, pa sam se odlučila više posvetiti u novoj godini mojoj prvoj i najvećoj ljubavi. Krenula sam sa Gone girl, na trećini sam, a završavam Hrvatski panoptikum, koji sam dobila za Božić, a koji sam jako željela pročitati otkad sam se počela posebno zanimati za jednu temu.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 14:25   #79
2014. sam pročitao najmanje knjiga ikada dosad. oko 20-ak
književnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 19:24   #80
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A ako ne znaš čitat s razumijevanjem ili izmišljaš da piše nešto što nije napisano, pa ti se kasnije ništa ne nadovezuje na to što si izmislio pa se moraš vraćati i čitati ponovno, razvuče se i na dva-tri mjeseca.

moram priznat da nisam skonto
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.