Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 21:43   #8981
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Zato je Mitsubishi FH35VE , jako zahvalna klima jer ima mogucnost nezavisno regulisati smer vazduha iz unutrasnje.Mozes da otkacis usmerivace vazduha na sredini i da podelis izduvavanje potpuno nezavisno levo - desno i naravno jos imas mogucnost gore - dole.
zahvalna u odnosu na koga ili što????

otkačiti? pa kod suzumija ima mogućnost lijevo desno bez otkačivanja

jedan ulijevo drugi udesno ili kud već oćeš, doduše na žgance

a stari haier je imao 3 komada, jednog si mogao u lijevo srednjeg recimo ravno i onog trećeg udesno ili kud već hoćeš

big deal taj fh, stvarno
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 15.10.2017., 22:01   #8982
To sto ti pricas imaju sve klime a samo Mitsubishi daje mogucnost deljenja 1/2 gore -- dole usmeravanje.
https://www.youtube.com/watch?v=gYalaLC63ps
Mozes da 1/2 usmeris na dole a drugu na gore -- odnosno daje mogucnost da podesis kako tebi odgovara.A kada se odvoje usmerivaci onda se pruza i mogucnost levo - desno.Pokrijes i visinu i pravac izduvavanja.
A drugi je problem sto si ti alergican na Mitsu.

Toshiba Daiseikai 9 ND.
http://www.seweb.no/8/8.pdf
1973zoran is offline  
Old 15.10.2017., 22:23   #8983
jestm bogami, opet mi plikovi iskočiše

nego, link ti ne radi
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 15.10.2017., 22:48   #8984
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
jestm bogami, opet mi plikovi iskočiše

nego, link ti ne radi
Koji link ne radi ?
1973zoran is offline  
Old 15.10.2017., 23:04   #8985
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Koji link ne radi ?
za daiseikai 9
pust is offline  
Old 15.10.2017., 23:17   #8986
Quote:
pust kaže: Pogledaj post
za daiseikai 9
http://www.seweb.no/8/8.pdf

Ja otvaram ovaj Link.

Da probam ovako.

http://www.toshibavarmepumper.no/pro...a-daiseikai-9/

http://www.varmepumpsforum.com/vpfor...?topic=64910.0

Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.10.2017. at 23:40. Reason: spajanje postova - koristiti edit
1973zoran is offline  
Old 17.10.2017., 19:42   #8987
Zahvaljujem svima na komentarima. Odluka je pala na Fujitsu ! Kada bude montirana i u pogonu slobodno pitajte ako Vas što zanima !

Indoor unit ASYG12LTCA
Outdoor unit AOYG12LTC
Power Source Single-phase, ~230V, 50Hz
Nominal Capacity Cooling kW 3.50 (1.10-4.00)
Heating 4.00 (0.90-6.50)
Power Consumption Cooling/Heating kW 0.85/0.91
EER Cooling W/W 4.12
COP Heating 4.40
Pdesign Cooling/Heating(-10°C) kW 3.50/4.00
SEER Cooling W/W 8.50
SCOP Heating (Average) 4.60
Class Cooling A+++
Heating (Average) A++
Annual Energy Consumption
Cooling kWh/a 144
Heating 1217
Moisture Removal I/h 1.80
Sound Pressure Level
Indoor (Cooling) H/M/L/Q dB(A) 43/37/32/21
Indoor (Heating) H/M/L/Q 43/38/32/21
Outdoor(Cooling/Heating) High 48/49
Sound Power Level Indoor(Cooling/Heating) High 60/62
Outdoor(Cooling/Heating) High 64/65
Indoor / Outdoor High m3/h 850/2050
Net Dimensions
Weight 9,5 kg
Indoor mm 282×870×185
Outdoor mm 620×790×290
kg 40
Connection Pipe Diameter (Gas / Liquid) Inch 3/8 & 1/4
Max Pipe Length (Factory Gas Charge Pipe Length) m 20 (15)
Max Height Difference 15
Operation Range Cooling °CDB -10 to 43
Heating -20 to 24
pust is offline  
Old 17.10.2017., 20:14   #8988
ajd molim te samo ponovi koji su uvijeti u kojima klima radi, puno vas se javlja pa tko će to sve popamtiti.. i naravno prve dojmove.. ostani na forumu preko zime pa ćeš nam reći kako se ponaša i radi, kako si zadovoljan itd..
Nikomah is offline  
Old 17.10.2017., 21:50   #8989
36 m2 zaleđe Rijeke. Dosta "friško" po zimi. Jug. Izolacija srednja. PVC stolarija. Samostojeće prizemnica. Klima će se montirati za cca 7 dana. Javim kako radi i koliko troši kad je upogonimo !! Skica na strani 449. Montaža u DB na istočni zid (unutarnja i vanjska) LP
pust is offline  
Old 17.10.2017., 22:25   #8990
Quote:
pust kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem svima na komentarima. Odluka je pala na Fujitsu ! Kada bude montirana i u pogonu slobodno pitajte ako Vas što zanima !
Vodi samo racuna o mestu montaze jer obicno u modu FAN-AUTO , radi na broju 2 a to je 550 m3/h vazduha.Mozes rucno da podesis zasebno levo-desno usmeravanje.
Inace klima je TOP a to si i trazio , neku TOP klimu.Videces kada zahladni kako daje veliku kolicinu toplote. ......mozes da probas i sa postavkom -- fan ,rucno podesavanje -- fan 2, da ne zalece previse.Duzina instalacije 3 - 5 m, obavezno .
1973zoran is offline  
Old 17.10.2017., 23:25   #8991
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Vodi samo racuna o mestu montaze jer obicno u modu FAN-AUTO , radi na broju 2 a to je 550 m3/h vazduha.Mozes rucno da podesis zasebno levo-desno usmeravanje.
Inace klima je TOP a to si i trazio , neku TOP klimu.Videces kada zahladni kako daje veliku kolicinu toplote. ......mozes da probas i sa postavkom -- fan ,rucno podesavanje -- fan 2, da ne zalece previse.Duzina instalacije 3 - 5 m, obavezno .
Kao što je Batman predložio unutarnja i vanjska idu na desni (istočni) zid u DB. Jedan ( ne jedini) razlog za odabir je bio Pdesignh zbog grijanja. Malo ću isprobavati kad dođe pa se javim...
pust is offline  
Old 17.10.2017., 23:47   #8992
Da, bilo bi lepo da drugima preneses svoje utiske.
1973zoran is offline  
Old 18.10.2017., 08:39   #8993
položaj je dobar.. na sredini tog desno zida pa malo prema dolje (na tlocrtu), tako da ne puše po osobi koja je na kutnoj garnituri.. zorane ja imam 09LTC i nema pomicanja lijevo-desno na daljinskom tako da ne znam odakle ti to, moda na 12ltc ima, ali na 9ki nema, a znam da je meni netko rekao da ima kad sam kupovao.

Duzina instalacije uzmi 3 metra jer ti je u cijeni, nema potrebe više, pogotovo ako je zid o zid pa cijevi omotane u krug iza vanjske čine štetu jer otežavaju protok zraka, da mi je ova pamet, radije bi imao 1m duzinu instalacije nego 3m jer mi je zid o zid.. A zapravo je moja ideja bila da vanjsku stave niže, čime bi bila pristupačnije, naravno da instalateri idu onako kako je njima lakše i brže, pa što bi kopali po fasadi ili stavljali kanalice, kad mogu uvrtit u krug (manjeg polumjera od dopuštenog) i ostavit iza vanjske..
Nikomah is offline  
Old 18.10.2017., 13:16   #8994
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
položaj je dobar.. na sredini tog desno zida pa malo prema dolje (na tlocrtu), tako da ne puše po osobi koja je na kutnoj garnituri.. zorane ja imam 09LTC i nema pomicanja lijevo-desno na daljinskom tako da ne znam odakle ti to, moda na 12ltc ima, ali na 9ki nema, a znam da je meni netko rekao da ima kad sam kupovao.

Nisi dobro pročitao.
Ključna reč je RUČNO pomeranje levo desno.
pedro5 is offline  
Old 18.10.2017., 15:26   #8995
Pozdrav svima!

Prije svega, ne znam NIŠTA o klimama pa nemojte zamjerit na eventualno glupim pitanjima.

Ovako: tražim klimu, znaci prijedloge, barem za vrstu, proizvođača, i okvirno mozda modele koji bi ulazili u obzir, pa ako imate štogod iz glave, slobodno predlažite.

Lokacija je Split, južna strana, 8 kat, izolacija li-la (stavoni gradjeni krajem 7Oih), stolarija u dnevnoj sobi je PVC, ostalo je sve u izvornom stanju, znači drveno. Stan je okružen sa svih strana drugim stanovima, i iznad se također nalazi stan, balkoni su nenatkriveni (priložila sam okvirnu skicu rasporeda stana ako išta znači).

E sad, ono što meni treba je solidna klima prije svega u svrhu grijanja odnosno barem temperiranja tog većeg prostora koji sadrzi kuhinju i dnevnu spojenu, površina te prostojire je 30ak kvadrata odokativno (nije moj stan, nemam točne mjere). Trebala bi nešto što je nekakvog srednjeg cijenovnog i kvalitativnog ranga, jer se natežem sa gazdom koji nikako da ju sam ugradi, pa u biti trazim dobre prijedloge da se raspitam i dovedem ga pred gotov čin pa da se napokon dogovorimo, jer se ne namjeravam i ove zime smrzavati.

Kako se zbilja ne kužim u klime ni malo, točnije nisam njihov fan ni za hlađenje a kamoli u vidu grijanja, no koliko vidim najisplativija je opcija i sto se tice potrosnje i svega ostalog, eto, treba me uputiti u potrazi.

Unaprijed hvala!
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...18d56bf642.jpg
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 18.10.2017., 17:34   #8996
Quote:
pedro5 kaže: Pogledaj post
Nisi dobro pročitao.
Ključna reč je RUČNO pomeranje levo desno.

svašta, ne znam kako sam pročitao drugačije..


Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
meni pod ovim uvjetima kako si napisala vuče na Fujitsu 12LLCC,

malo je nezahvalan raspored za postaviti klimu ali ja bih tu išao na ovaj zid (skroz) gore pa da puše prema pregradi gdje bi dio toplog zraka išao prema kuhinji a dio prema sobi1.
Druga opcija je, ovisno o rasporedu namještaja i mogućnosti da ju staviš iznad vrata u dnevnom boravku da puše prema vratima sobe1 i sobe 2, no u tom slučaju će biti malo hladnije u kuhinji..
Nikomah is offline  
Old 18.10.2017., 20:08   #8997
Hvala!
Mislim da nije opcije staviti iznad vrata u dnevnom ali i nisu mi sobe ni prioritet, drzim ih zatvorene i samo spavam u njima tj druga je vešeraj i gostinjska.
Ne znam kako to ide s instalacijom, vanjska jedinica bi morala biti na balkonu i ja sam nekako mislila ako se stavi odmah na ovaj donji zid, uz balkonska vrata pa da puse popola prema kuhinji tj dnevnoj....malo su krivi omjeri sad vidim, zamisli ovu donju pregradu da je odmah uz vrata Sobe1 a ne uz vrata balkona. Zapravo je puno otvoreniji taj prostor nego sto sam nacrtala...u biti ono sto zelim rec da bi htjela izbjeci da puse direktno u ljude na kaucu gdje se provodi najvise vremena ( a kauc je uz gornji zid, izmedju ulaznih vrata i kuhinje).
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 19.10.2017., 09:45   #8998
Koliko ja kuzim sliku tesko ces to izbjeci. Ja ju nebi stavio pola pola. Da li ti realno treba klima u kuhinji? Tamo je ionako toplo kad kuhas itd. Znaci prioritet dnevni boravak i da ne puse po ljudima sto znaci ako je moguce ja bi je stavio na zid od kuhinje da puse prema zidu od WCa. Na taj nacin ako drzis otvorena vrata budes i sobe bar prije spavanja iztemperirala.

Znaci vanjska na balkon, a unutarnja na zid od kuhinje. Ja bi tako napravio ovako po slici.

Makar mi se najvise svidja opcija koju je Nikomah spomenuo, iznad vrata u dnevnom, ali to bude tesko tehnicki izvesti.
Astral07 is offline  
Old 19.10.2017., 15:08   #8999
Hvala na prijedlozima...taj zid od kuhinje je neki rigips ili tako nesto, ne znam koliko to utjece na ista....tj. gazda vjerojatno nebi bio odusevljen time, jer ta pregrada je ono, kad tad im se moze sprdnit srusit ju i spojit sve u jedan prostor. U svakom soucaju hvala na prijedlozima za smjestaj.
A sad malo o modelima, na sta se treba obratiti pozornost, snaga, neke opcije, jeli bitno ua vanjsku jedinicu cinjenica da he ful na otvorenom (iako jesu ekstremi, cula sam od dosta ljudi ove zimw npr kad he bila ona jaka bura i feels like -15 da su im crkavale klime i sl.....
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 19.10.2017., 20:23   #9000
Vanjska nije bitna. Odma srusit zid pa nema problema sa smjestajem Majstor bi ti trebao besplatno izac na teren utvrdit najbolji polozaj klime tako da i njega mozes poslusat.

Mozes ic na vec predlozeni Fujitsu LLCC 9tku ili 12. Ja bi 12. Imam 3 komada, fina klima.
Astral07 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.