Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2016., 07:13   #1
Život u istom stanu sa bivšim

Prije tjedan dana prekinula sam vezu od četiri godine (više od dvije živimo skupa).

Svađe traju već mjesecima i jednostavno koliko god da ja njega volim (za njegovu stranu više nisam sigurna) morao je očito doći kraj koji je na kraju ipak bio potenciran od njegove strane.

Živimo u mom stanu i on je jednostavno nakon te svađe od prije tjedan dana rekao da odlazi. Pronašao je stan, ali ljudi koji su u njemu izlaze tek sredinom idućeg mjeseca i on nema kamo (osim na ulicu) još par tjedana. Sve bi možda bilo bolje da se od te "zadnje svađe" ne prestajemo prepirati na dnevnoj bazi, nabijajući si na nos sve što nije valjalo u našoj vezi. To čak nisu ni prepirke nego klanje nakon čega mi zna pozliti do te mjere da moram ići povraćati. Svaka ta prepirka završi sa mojim: "ajde sada lijepo marš van", ali znajući da je fizički nemoguće da on u tom trenutku nestane sa svojim stvarima, sve se smiri do idućeg dana. Rekla sam mu da ode u hotel ili neki apartman, ali neće jer kaže da je to bacanje love jer je on na početku (prvih 6 mjeseci smo živjeli u najmu dok si starci nisu kupili novi, a meni ustupili ovaj stan) plaćao najam.

Situacija je dovoljno zakomplicirana jer bi se čak i ja maknula kod staraca na par tjedana, ali imam svoju firmu i prostor za rad doma. Starci mi žive dosta daleko i fizički je nemoguće da se ja uz toliko posla svaki dan vozikam doma "na posao", a upravo iz tog razloga ne pada mi na pamet uzimati neki "godišnji" jer eto teška su vremena i svaka kuna je dobrodošla.

Samo tražim neki savjet kako preživjeti ove teške dane općenito. Užasno mi je teško što sam prekinula sa osobom koja mi je doslovno bila sve i sa kojom sam se vidjela do kraja života Na momente mi počinju curiti suze veličine zrna graška, a ne mogu se ni isplakati ko čovjek jer se skrivam da on ne vidi da sam loše. Ne spavam doslovno noćima, a on svaku večer u dnevnom zaspe snom pravednika. Probala sam i ignorirati, ali on očito uživa u tome da me provocira, a ja imam jako kratki fitilj.

Najrađe bi mu izbacila stvari kroz prozor ko Dikan Vlatki dok je na poslu, ali koliko god bio loš prema meni ja jednostavno nemam srca nekoga baciti na ulicu.
OrbisRomanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 07:31   #2
Nije rijesenje reci ja nemam srca jer si sa tim radis jos vecu stetu. S objektivne strane gledano trebala bi ga izbaciti van,nek si nadje smjestaj kod nekog frenda ili obitelji ionako je to privremeno. Vas dvoje vise nista ne veze, nisi mu duzna. Posto je to eskaliralo do te mjere da povracas od vasih prepucavanja znaj da nema nimalo postovanja a trebao bi biti zahvalan bar na tome sto si mu dopustila da ostane dok mu se ne oslobodi stan,mada ima i mogucnosti da nece on samo tako se odseliti posto je njemu bacanje novca najam,a sto stan mu nece biti u najmu?
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 07:57   #3
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
Nije rijesenje reci ja nemam srca jer si sa tim radis jos vecu stetu. S objektivne strane gledano trebala bi ga izbaciti van,nek si nadje smjestaj kod nekog frenda ili obitelji ionako je to privremeno. Vas dvoje vise nista ne veze, nisi mu duzna. Posto je to eskaliralo do te mjere da povracas od vasih prepucavanja znaj da nema nimalo postovanja a trebao bi biti zahvalan bar na tome sto si mu dopustila da ostane dok mu se ne oslobodi stan,mada ima i mogucnosti da nece on samo tako se odseliti posto je njemu bacanje novca najam,a sto stan mu nece biti u najmu?
Ovo.

Ti si mu izašla u susret i dopustila mu da ostane kod tebe dok se ne preseli, a on ti vraća vrijeđanjem i provociranjem. Apsolutno bezobrazno i bezobzirno ponašanje od njega. Ako on nema razumijevanja u ovoj, novonastaloj situaciji, zašto bi ti imala?
Budući da on ne poštuje tvoju dobru volju, ne zaslužuje ništa bolje nego da ga izbaciš van.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 08:06   #4
Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Probala sam i ignorirati, ali on očito uživa u tome da me provocira, a ja imam jako kratki fitilj.
Kak te točno provocira?
Ne pitam zbog provokacije, nego da vidim imam li praktičan savjet.

Kažeš da radiš od doma. Jel imaš odvojen prostor? Možete li se mirno dogovoriti da se ovih par tjedana minimalno "družite" i da oboje u tim susretima izvjegavate analize i predbacivanja?

Jel se barem počeo pakirati?
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 08:08   #5
ono što mi je upalo u oči da tako kažem je bezobzirnost tvog bivšeg....na stranu razlozi prekida koji mi nisu poznati ali nakon prekida ostati u stanu koji nije tvoj i još provocirati i naslađivati se.....
pa koji obraz ima taj tip...stvarno....koje nepoštovanje???



mislim da na tvom mjestu s njim ne bi komunicirala....ali uopće...ono......ni dobar dan
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 08:18   #6
Ljudi se raziđu. To je fakt.
Kad ne ide, kad si počnu međusobno kopati oči i masakrirati živce...vrijeme je za doviđorno.

Kod vas je osnovni problem (koji agoniju diže na n-tu potenciju) taj što vi niste dovršili prirodno...kako to inače po završetku veza biva. Već se vučete jedno kraj drugog i proživljavate neprirodno stanje koegzistiranja sa nekim koga trenutno podnosiš najmanje na svijetu.

Da je on neki normalniji čovjek, sugerirala bih da ga istrpiš još to vremena, vizavi svih tih godina koliko ste skupa bili.
Međutim, ako je sve ovako kako veliš da jest, i ako si došla na to da te u vlastitom stanu čovjek koji ti više nije nitko i ništa vrijeđa, provocira i zlostavlja, hell no!!

Vrijeme je za

Reci mu jedno večer najmirnijim mogućim tonom kako očekuješ da iseli do kraja tjedna. Ukoliko ti se naruga, jednako mirnim tonom reci da će ga u slučaju ako to ne učini (do tog i tog dana, tog i tog sata) stvari dočekati u kutijama pred vratima koja imaju novu bravu.

Onda lijepo idući posjet dućanu iskoristi da pitaš tete imaju li višak kartonskih kutija. Dovuci te kutije dan prije isteka roka i stavi ih negdje gdje će se saplitati o njih.
To jutro kad ode ispuni obećanje.
Stavi mu stvari uredno pred vrata, zovi majstora da promjeni bravu.

Uzmi 2-3 dana godišnjeg pa odi kod staraca, čisto da ne moraš slušati njegovo eventualno cviljenje/bogaranje pred vratima...

Problem solved. Life goes on.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 08:55   #7
Ja isto mislim da ga trebaš izbaciti odmah.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 08:57   #8
Njegove stvari fizički mogu izbaciti i to ne sve sama (tu ima i njegovog namještaja dosta). Njega fizički ne mogu izbaciti. Na stranu zvanje policije koja pretpostavljam nebi ništa pametno učinila, a kako sada živim u ulici u kojoj smo ja i moja familija živjeli oduvijek, nekak me sram raditi scene i starce (koje će netko od susjeda sigurno nazvati) uzrujavati jer mi je tata bolestan, a stres je najmanje kaj mu treba

Kraj te veze mi je sam po sebi pretežak i zato sam pristala da ostane jer bi me vjerojatno dodatno natezanje (uplitanje murje i staraca) pshički uništilo do kraja. Njemu je život općenito u banani (na poslu mu je koma, plaća kasni, itd...) i onda se valjda zbog svega toga iživljava na meni.

Iskreno, dala bi se kladiti da ima nekoga jer na tu svu svoju situaciju (nisam ni sigurna kak će si plaćati stan jer plaću i prekovremene dobiva doslovno u ratama po 500 kuna kroz mjesec) on je sam rekao da ide, bez nekog pretjeranog razloga (jednostavno sam mu počela ići na živce). Osim toga imao je u planu dati otkaz jer bi počeo raditi sa mnom, kupili bi još par strojeva i proširili biznis. Odbaciti ajmo reći neku materijalnu sigurnost i normalan život sa mnom i to kao što sam navela bez nekog posebnog razlog (ne branim ovdje samu sebe, realna sam) može samo netko tko želi život sa nekim drugim.

Kaj se tiče provokacija, evo nekoliko primjera:
- U zadnjih par mjeseci zbog stresa i nezdrave klope (on je jedan veliki uzrok) sam se udebljala nekih 7 kila. Izgubila sam 3 kile do sad jer pazim kaj jedem već 2 tjedna i neki dan sam jela smoki (eto došlo mi je) i on mi je podrugljivo dobacio "ha-ha jel ti još padaju kile".
- Perem si kosu neki dan, a on namjerno uđe i pere ruke 3 minute (kada se pusti topla voda u lavabou iz tuša počne ići hladna) i normalno da sam doživjela totalni šok kad mi je po glavi počela curiti ledena voda
- Lijepo ga zamolim da mi doda pepeljaru ako nije problem, a on se počne derati: NIJE MI PROBLEM I NIKAD MI NIJE BIO i onda je nešto odgovorim i tako krene
- već sam rekla da od šoka/tuge/bijesa zbog svega slabo spavam, još uz sve to često plačem i znam da izgledam koma, ali sinoć mi je rekao da izgledam kao smrt na dopustu

Da, imam poseban prostor gdje radim i tamo provodim većinu dana (i u spavaćoj), no eto ne možemo se nikako ne sresti.

Nije mi jasno u što se netko može pretvoriti i osjećam se loše jer sam tužna zbog svega, a on je smeće kakvog nema.
Palo mi je na pamet da pozovem za vikend ekipu na neku čajanku i da ga ignoriramo totalno (svi ionako od prvog dana misle da je kreten, ali eto morala sam se sama uvjeriti), ali se bojim kako će reagirati i ne želim nikome drugom priređivati neugodnosti.
OrbisRomanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:05   #9
Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Njegove stvari fizički mogu izbaciti i to ne sve sama (tu ima i njegovog namještaja dosta).
Pa ne moraš ga uzeti za ruku i fizički šutnuti van. Promijeniš bravu kada je na poslu i bok. Lijepo su ti već savjetovali. A za veće komade namještaj, a pozoveš tu ekipu koju si mislila pozvati na čajanku da ti pomognu izbaciti stvari, pa čaj pijete poslije :-)

OK, ti ne želiš biti gadura, ali kako se on ponaša prema tebi? Treba li ti zaista to? A sad zamisli da si ušla u posao s njim Kako bi se iz toga izvukla? Ili da imate dijete? Valjda ti ne bude palo na pamet neko pomirenje nakon svega?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:15   #10
Razumijem da je to sve skupa komplicirano i sve bi to bilo ok da ste ostali u koliko-toliko korektnom odnosu. Kako si i sama rekla-ne želiš raditi neke scene tipa izbacivanja stvari i zvanja policije moj savjet ti je onda slijedeći:
-kao prvo dogovori sa njim točan datum kada će se iseliti, da se tih "do sredine idućeg mjeseca" ne produži unedogled.
-kako ti je radni prostor u stanu gledaj raditi kad njega nema a dok se on ne iseli ti se preseli kod neke prijateljice, tako da slobodno vrijeme ne provodiš sa njim. Sigurno imaš nekoga od prijatelja ili obitelji u blizini sa kim si dovoljno dobra da možeš kod njih provesti nekoliko tjedana. Na taj način ćeš maksimalno smanjiti tenzije, maknuti se iz nezdrave okoline i prvenstveno pomoći sebi. U kako god lošoj vezi bili, teško je preboljeti napuštanje druge osobe no gledaj to iz kuta da je bolje sada nego da ste ušli i u posao ili brak skupa, pa da su došla i djeca.... ovako barem vidiš da nisi potratila još xy godina sa takvom osobom.

sretno
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:22   #11
...ne vidim razloga zašto napadati tipa...
živjeli su skupa, ok...nije išlo,ok....lik je našao stan, ali čak i fakin podstanaru daš rok od 15 dana da iseli i da se organizira...
stisni zube i jedino što možeš(a da ne izbacuješ lika i ne radiš scene jer nisi Vlatka niti on Dikan, i to je meni žešća sramota, po oboje)je nastojati ga izbjegavati maksimalno..
imala sam sličnu situaciju gdje sam nakon razvoda bila još desetak dana s njim u njegovom stanu da spakiram sebe i dijete i nije bilo većih problema...išao mi je na živce, kenjalo mi se od njega i tog stana, ali sam znala da će to vrlo brzo proći i da odlazim na ''svoje''...

prema tome, nastojte prvenstveno ostati ljudi, nastojte ne komunicirati o vezi, jer vam je veza nula bodova i nek on možda više vremena provede vani nego doma...
enivej, što manje srazova, što manje kontakta...ako ste sve nekako riješili i složili...tek kad bude svatko na drugoj lokaciji stvari će ti biti još jasnije i čišće...
budite ljudi a ne dvoje nabrijanih klinaca...nije išlo,nije išlo...move on, jebiga...


i ponoviti ću, čak i iz primjera se vidi da ste klinci,ne mislim uvredljivo, ali diskurs i ponašanje na razini srednje...
niste jedno za drugo, pretpostavljam, nikad ni bili...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:25   #12
Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Njegove stvari fizički mogu izbaciti i to ne sve sama (tu ima i njegovog namještaja dosta). Njega fizički ne mogu izbaciti. Na stranu zvanje policije koja pretpostavljam nebi ništa pametno učinila, a kako sada živim u ulici u kojoj smo ja i moja familija živjeli oduvijek, nekak me sram raditi scene i starce (koje će netko od susjeda sigurno nazvati) uzrujavati jer mi je tata bolestan, a stres je najmanje kaj mu treba
Sram te je?
Onda vidi fino sama sa sobom jel te više sram da radiš scene ili te više sram da živiš ovako kako živiš, kao posljednji beskičmenjak kojeg (sad već)stranac terorizira u vlastitom životnom prostoru.
Ta ženo to je kao da ti se na silu useli podstanar!!Kao da ti ovaj čas bane neki lik i zaposjedne ti imovinu. Itekako bi policija tu imala što tražiti i riješila bi problem u roku keks.
No, obzirom da te taj tvoj očito dobro poznaje, računa sa tim kako ćeš ti zbog ovih ili onih "bedova" i crnjaka trpjeti makar te i mlatio do posljednjeg dana...To jest, ukoliko uopće ima ikakvu stvarnu namjeru otići.A i to je već pomalo upitno. Ako te maltretira sad bez smetnji, zašto to naprosto ne bi odlučio činiti do kad mu god drago?
Možda planira dovesti i curu pa ti se skupa nasele u dnevnom...


Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Kraj te veze mi je sam po sebi pretežak i zato sam pristala da ostane jer bi me vjerojatno dodatno natezanje (uplitanje murje i staraca) pshički uništilo do kraja.
Mene bi mnogo više trazumatiziralo stanje u kojem sam u vlastitoj kući svakodnevni predmet sprdnje i doormat, ali to sam samo ja...


Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Iskreno, dala bi se kladiti da ima nekoga jer na tu svu svoju situaciju (nisam ni sigurna kak će si plaćati stan jer plaću i prekovremene dobiva doslovno u ratama po 500 kuna kroz mjesec) on je sam rekao da ide, bez nekog pretjeranog razloga (jednostavno sam mu počela ići na živce). Osim toga imao je u planu dati otkaz jer bi počeo raditi sa mnom, kupili bi još par strojeva i proširili biznis. Odbaciti ajmo reći neku materijalnu sigurnost i normalan život sa mnom i to kao što sam navela bez nekog posebnog razlog (ne branim ovdje samu sebe, realna sam) može samo netko tko želi život sa nekim drugim.
Zar je išta od ovog više bitno?Čovjek te ne želi. Ne poštuje. Ne voli. To su za moj pojam sasvim legitimni razlozi da te više nikad i ne bude briga za njegove motive zbog kojih je to tako...A osobito za to kako će on dalje plaćati stan, rješavati financije, s kim se misli ševiti itd...

Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno u što se netko može pretvoriti i osjećam se loše jer sam tužna zbog svega, a on je smeće kakvog nema.
Palo mi je na pamet da pozovem za vikend ekipu na neku čajanku i da ga ignoriramo totalno (svi ionako od prvog dana misle da je kreten, ali eto morala sam se sama uvjeriti), ali se bojim kako će reagirati i ne želim nikome drugom priređivati neugodnosti.

A što, zaboga, misliš postići sa tim?

Koliko uopće imate godina?
Meni se ovakav tip razmišljanja nikako ne poklapa sa iole sazrelim razmišljanjem odraslog čovjeka.

Bed ti ovo, crnjak ono...Ali za taktizirajuće igrice u kojima na provokacije odgovaraš dodatnim(i prilično besmislenim) provokacijama nije ti problem?

Ja mislim da ti njega potajno još uvijek nekako nisi odlučila pustiti. Očito je da si još uvijek klingana za njegovu prisutnost i to je po meni jedini razlog zbog kojeg smišljaš kojekakve izgovore da ga i zadržiš. A on to, prirodno, debelo koristi. I boli ga kuki kako se ti zbog toga osjećaš.

A sad reci, koju si sugestiju htjela čuti od forumaša?
Kao da i sama ne znaš kako je jedno jedino rješenje za vašu situaciju fizički razlaz. Nije neki newsflash.
To što ti to biraš ne učiniti, drugi je par opanaka.

Dati ti neki magični recept kako da se osjećaš divno pod nečijom čizmom nitko od nas neće moći...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:26   #13
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
-kako ti je radni prostor u stanu gledaj raditi kad njega nema a dok se on ne iseli ti se preseli kod neke prijateljice, tako da slobodno vrijeme ne provodiš sa njim. Sigurno imaš nekoga od prijatelja ili obitelji u blizini sa kim si dovoljno dobra da možeš kod njih provesti nekoliko tjedana.
Meni se ovo ne čini kao dobra ideja. Da se ona miče iz SVOJEG stana kako bi izbjegla tenzije? Pa neka on ode kod nekih prijatelja dok ne useli u drugi stan. Najbolje još da mu se ona makne iz stana pa na kraju on izbaci nju. Da, zvuči nevjerojatno, ali kako to ono ide kod nas....
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:29   #14
ona ga još voli jebemu, kako to ne kužite....NE MOŽE I zapravo, NE TREBA izbacivati čovjeka jer je takav kakav je.....
treba mu dati rok i izbjegavati ga,niste u njezinoj situaciji...
a finte sa čajankama i ignoriranjem-highschool style again...
ma otkači ga...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:32   #15
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
ona ga voli jebemu, kako to ne kužite....NE MOŽE I NE TREBA izbacivati čovjeka jer je takav kakav je.....treba mu dati rok i izbjegavati ga,niste u njezinoj situaciji...
a finte sa čajankama i ignoriranjem-highschool style again...
otkači ga...
Da voli ga, ali sebe treba voljeti više. Ovdje smo mi da joj to kažemo.

Ni sama ne volim konfliktne situacije i ne bih nikako ovo voljela proživljavati, ali očito je i sama svjesna da si ne radi dobro kad je došla pitati nepoznate ljude što da radi. Pazi, ona njemu dozvoli da ostane u njezinom stanu, a on nju vrijeđa i provocira. Pa je li to normalno?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:35   #16
gle, prilično sam sigurna da da je ona riješila stvari sama sa sobom, ne bi niti imala potrebu odgovarati na provokacije...
jednaki su, zato velim-ili je to bila bumtras ljubav,ili dvoje ljudi koji nikad nisu mogli skupa (ergo, pričitaj početni post-svađa na svađu)
dvoje eksplozivnih, osjetljivih, drčnih,ponosnih i nezrelih ljudi...koji se još uvijek vole, ali ne znaju normalno komunicirati jer si nisu kompatibilni

nek me autorica ispravi,stječem takav dojam...

izbacivanje je za holivudske filmove i hrvatske selebritije, nepotrebno i više publike radi....notorna glupost.
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:47   #17
Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
on nema kamo (osim na ulicu) još par tjedana
Ova situacija je prolazna, štoviše ima i rok, neće trajati vječno.
Dozvoli sebi tugu (u spavaćoj sobi), pogledaj situaciju realno i dobro preispitaj da li je to osoba s kojom bi željela provesti ostatak života
ili žališ za nekom "zamišljenom" osobom kakva on, pokazalo se i dokazalo, nije.

Fokusiraj se na to kako ćeš sebi tih par tjedana učiniti "podnošljivima", zaključaj kupaonu kad uđeš u nju, pepeljaru si dodaj sama, ne reagiraj na podbadanja, na druženja odlazi nekamo i nadiđi onu blesavu rečenicu o izbacivanju iz TVOG stana kojom sasvim bespotrebno njemu pokazuješ neku kao nadmoć.

Stani.
Udahni.
Popij kavu/čaj.
Odluči.
I nastavi živjeti.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:50   #18
ja sam radikalan, ja bih ga napenalio nogom na ulicu ko ga jebe.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:55   #19
Pa naravno da ga još voli, nema baš prekidača s kojim možeš jednostavno ugasiti osjećaje. Zato tako i boli. Nije ponekad čak ni važno tko je ostavljen a tko ostavlja jer ponekad boli sama činjenica neuspjeha-da niste uspjeli u nečemu što ste gradili godinama. Treba jednostavno vremena(nekome više, nekome manje) da se to odboluje.

@salamboo
Quote:
Meni se ovo ne čini kao dobra ideja. Da se ona miče iz SVOJEG stana kako bi izbjegla tenzije? Pa neka on ode kod nekih prijatelja dok ne useli u drugi stan. Najbolje još da mu se ona makne iz stana pa na kraju on izbaci nju. Da, zvuči nevjerojatno, ali kako to ono ide kod nas....
me naravno da je bezveze da ona ide iz stana,ali u situaciji u kojoj se našla gdje je neizvedivo da on stan napusti odmah je radi njezinog duševnog zdravlja najbolje da se makne jer lik je očito iskompleksirana budala koja svoje komplekse ispucava na njoj.

@štokrlica dobro rečeno
Quote:
Fokusiraj se na to kako ćeš sebi tih par tjedana učiniti "podnošljivima", zaključaj kupaonu kad uđeš u nju, pepeljaru si dodaj sama, ne reagiraj na podbadanja, na druženja odlazi nekamo i nadiđi onu blesavu rečenicu o izbacivanju iz TVOG stana kojom sasvim bespotrebno njemu pokazuješ neku kao nadmoć
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:02   #20
Tip se grozno ponasa

Meni to izgleda kao izivljavanje zbog nekih stvari koje ti od ranije zamjera. Kao da se osvecuje ili nesto.
Iskreno, ne kuzim ni njega, na njegovom mjestu ja bi zbog ponosa radije i bila na ulici nego ovako.

No obzirom na sve navedeno, mislim da on zivi u nadi da ces se ti smeksati i primiti ga nazad. Iskusava tvoje granice kao malo dijete. Ne znam samo gdje mu je muski ponos.
Buduci da nije dijete vec odrasla osoba, zamijeni bravu

Btw, ti jos razmisljas da se maknes iz vlastitog stana da bi taj panj imao gdje biti? K roditeljima?
Pa ne mogu vjerovati

Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ova situacija je prolazna, štoviše ima i rok, neće trajati vječno.
Dozvoli sebi tugu (u spavaćoj sobi), pogledaj situaciju realno i dobro preispitaj da li je to osoba s kojom bi željela provesti ostatak života
ili žališ za nekom "zamišljenom" osobom kakva on, pokazalo se i dokazalo, nije.

Fokusiraj se na to kako ćeš sebi tih par tjedana učiniti "podnošljivima", zaključaj kupaonu kad uđeš u nju, pepeljaru si dodaj sama, ne reagiraj na podbadanja, na druženja odlazi nekamo i nadiđi onu blesavu rečenicu o izbacivanju iz TVOG stana kojom sasvim bespotrebno njemu pokazuješ neku kao nadmoć.

Stani.
Udahni.
Popij kavu/čaj.
Odluči.
I nastavi živjeti.
Ovo je ustvari najbolji savjet
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.